Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

Şerif Yenen ile Yer Altındaki İstanbul Turu

15.12.2018'den itibaren kalkışlı

180,00 TL
SATIN AL

Gezilecek Yerler;
Büyük Saray Altyapı Kalıntıları, Panagia Hodegetria Ayazması ve Kilise Kalıntısı, Nakkaş Sarnıcı, Binbirdirek Sarnıcı, Antik Otel Sarnıcı

Otobüs ile gidiş dönüş

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Fırsat
  • Türkçe Rehberli

1.Gün Yer Altındaki İstanbul

Siz değerli misafirlerimiz ve uzmanımız Şerif Yenen ile birlikte saat 09:30' da Sultanahmet' te buluşuyor ve anlatımlarla turumuza başlıyoruz. Öğle yemeği öncesi turumuzda Kutlugün ve Torun Sokak’taki Büyük Saray Altyapı Kalıntıları, Bizans dönemine ait faal bir ayazma olan Panagia Hodegetria Ayazması ve Kilise kalıntısı, Nakkaş Sarnıcı, Terzioğlu Halıcılık Altındaki Kalıntı, Binbirdirek Sarnıcı, Cağaloğlu Sarnıcı’na ait kalıntıları geziyoruz. Öğle yemeğimizi lezzet durağı olan Esnaf Lokantası' na alıyoruz. Öğle yemeğinde sonra gezimizde Antik Otel Sarnıcı, Star İş Merkezi Altındaki kalıntılar (tonozlu kalıntılar ve hypokaustlu yapı), Myrelaion Kilisesi (Bodrum Camii) ve Rotundası' nı gezerek devam ediyor ve yaklaşık saat 16:30 civarında Laleli - Aksaray bölgesinde turumuz sona ermektedir. Yürüyüş esnasında Beyazıt Meydanı, Forum Tauri, Theodosius Takı ve Sütunu; Konstantinus Forumu; Mese’den Divanyoluna kentin değişmeyen caddesinin tarihi ve anıtları (camiler, medreseler, türbeler ve sivil mimari öğeleriyle), Bizans Dönemi Büyük Saray Kompleksi ile kentin anıtsal çekirdeğini meydana getiren Ayasofya ve çevre anıtları hakkında bilgiler de verilecektir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Şerif Yenen’in profesyonel rehberlik hizmeti
  • Programdaki tüm geziler ve ziyaretlere ait giriş ücretleri
  • Şerif Yenen'in yayınlarından İstanbul haritası ile Bizans İstanbulu kitapçığı
  • Çay-kahve ikramı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Öğle yemeği
  • Kişisel harcamalar

Şerif Yenen Hakkında

  • Şerif Yenen, turizm uzmanı, seyahat yazarı, turist rehberi, film yapımcısı ve konuşmacı. Şerif Yenen Türkiye üzerine bir Türk tarafından yazılmış ilk gezi rehberi olan İngilizce Turkish Odyssey isimli kitabın yazarıdır. Önemli kısmı yurt dışındaki akademik çevrelerde olmak üzere, Türkiye’nin tarihi, kültürü ve turizmi hakkında çeşitli konferanslar veren Şerif Yenen’in yayınları üniversitelerde ders kitabı veya kaynak eser olarak okutulmakta, uluslararası dergi ve ulusal gazetelerde makaleleri ve köşe yazıları yayımlanmaktadır. Bilgi Üniversitesi ile Boğaziçi Üniversitesi, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu’nda part-time öğretim görevlisi olarak Türkiye'nin kültürel mirası, Anadolu Uygarlıkları ve Turist Rehberliği dersleri vermektedir.

15 Aralık 2018

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
   
15.12.2018
15.12.2018
180,00 TLFiyat Sorunuz180,00 TL Satın Al