Sicilya Turu - 4 Gece

12 Ağustos 2019 'den itibaren kalkışlı

898,00 EUR 5.898,69 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

İtalya'nın büyüleyici adası Sicilya; mimarisi, kültürel etkinlikleri, müzeleri ve gastronomisiyle İtalya’nın en önemli bölgelerinden biri olarak göze çarpıyor...

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Turlar Dahil
  • Türkçe Rehberli
  • Yeşil Pasaporta Vizesiz

1 Gün : İstanbul-Catania "Şehir Turu"

Dış hatlar terminalinde bulunan Setur deskinde Setur görevlisi ve rehberiniz ile buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Catania ‘ya hareket ve Catania şehir turu. Şehrin tarihi meydanında yer alan ve şehrin sembolü olan filli çeşmesi ile Duomo Kathedrali, Catania’nın en sevimli caddesi olan Via Grociferi ve burada yer alan 18. yüzyıl Barok eserlerden bazıları, Catania’nın en güzel kiliselerinden biri olan San Giuliano, dini bir yerden çok saraya benzeyen Avrupa’nın en büyük manastırı Benedictine Manastırını panoramik olarak görüyoruz. Geceleme otelimizde.

2 Gün : Catania-Palermo-Catania "Palermo Turu"

Erken hareket ile Palermo şehrine hareket ediyoruz. Milattan önce 8. ve 6. yüzyıllarda Fenikelilerin yerleşmesiyle başlayan ve Roma’lılar, Bizanslılar, Araplar, Normanlar ve Fransızların da dönem dönem yaşadıkları, Yunanlıların liman anlamında Panormus dedikleri ve uzun yıllar yaşayan topluluklara ait pek çok eserin bulunduğu Palermo’da yapacağımız şehir gezisinde; 1184 yılında yapılmış olan tipik bir Norman yapısı olan St. John Kilisesi, 9. yüzyılda Araplar tarafından yaptırılan ve daha sonra Normanlar tarafından saraya çevrilen ve bir dönem şehrin kültür merkezi olan Normanni Sarayı, Palermo’nun eski şehir merkezi Quattro Canti ve buraya yakın Pretoria Meydanı ve bu meydanda yer alan Pretoria Çeşmesi, 12. yüzyılda yapılan ve bir zamanlar cami olan 5 adet pembe kulesi ile San Giovanni Kilisesi, 1897 yılında açılan ve halen faaliyette olan büyük tiyatro binası (Teatro Massimo) ve Palermo Parkı panoramik olarak gezilecektir. Gezi sonrası Catania'da ki otele geri dönüş. Geceleme otelimizde.

3 Gün : Catania "Taormina&Savoca Turu"

Kahvaltıdan sonrası Taormina ve Savoca gezisi için hareket ediyoruz. Tiran ve İonia sahillerinin muhteşem manzarasını izledikten sonra yola devam ederek Taormina’ya varıyoruz. Körfeze hakim kayalıkların üzerinde konumlanmış, deniz seviyesinden 200 metre yükseklikte olan ve İoania denizine terastan görür gibi bakan, muhteşem bahçeleri, villaları, çiçeklerle süslü sokakları, küçük dükkanları, restaurant ve kahve terasları, eski sarayları, şehri plaja bağlayan finüküleri ile Sicilya’nın İncisi Taormina’da yapacağımız gezide yolların kesiştiği nokta olan Catania Kapısı, 14. yüzyılda Gotik tarzda yapılmış olan antik manastır Badia Vecchia, 1400'lü yıllarda eski bir kilisenin kalıntıları üzerine kurulmuş olan St. Nicola Kilisesi veya Duomo Katedrali, burada 1600 yılında yapılmış çeşme, denizin muhteşem manzarasının izlenebileceği 9 Nisan Meydanı, Saat Kulesi, merdivenlerle çıkılan San Giuseppe Kilisesi, Taormina’nın sembolü olan körfeze ve Etna yanardağına karşı konumlanmış Yunan-Roma Tiyatrosunu panoramik olarak görüyoruz.
Taormina turu sonrası oldukça şirin bir kasaba olan Savoca'ya hareket ediyoruz. Unutulmaz efsane film "The Godfather" serisinin bazı sahne çekimleri Bar Vitelli`de (Savoca) çekilmiştir. "The Godfather" filmi ile iyice ünlenen Bar Vitelli, İtalya`nın en meşhur markalarından Birra Moretti`ye de ilham kaynağı olmuş ve reklam çekimlerinde kullanılmıştır. Tüm bu güzellikleri panoramik olarak rehberimiz eşliğinde keşfediyoruz. Tur bitimi Catania'da ki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4 Gün : Catania "Siracusa&Noto Turu"

Sabah kahvaltısının ardından Siracusa`ya hareket. UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Arşimet’in yaşadığı, Siracusa`da Erüsta Çeşmesi, Yunan Tiyatrosu ve Roma Tiyatrosu panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır.
Tur sonrası Barok kent Noto`ya hareket ediyoruz. Tarihi çok eskilere dayanan kenti panoramik olarak rehberimiz eşliğinde keşfediyoruz. Ardından Catania'da ki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

5 Gün : Catania-İstanbul

Catania havalimanina hareket ve İstanbul'a uçuş. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk sonrası İstanbul’a varış. Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere !

Otel Bilgileri

Catania Excelsior 4* vb.

Fiyata dahil olan hizmetler

İstanbul-Catania-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi

Dört yıldızlı otellerde oda-kahvaltı esasında 4 gece konaklama

Havaalanı-otel-havaalanı transferleri

Catania panoramik yarım gün şehir turu

Palermo Turu

Taormina Turu

Savoca Turu Siracusa

Noto Turu

Setur rehberlik hizmetleri

Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)


Önemli Notlar

Setur gerekli gördüğü durumlarda önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, şehirlerin program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Programda belirtilen turlar panoramik olarak yapılacaktır.

Herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dahil değildir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen/verilemeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezilerin ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir.

Programda belirtilen oteller “ve benzeri” dir. Kesin otel bilgisi tur kalkış tarihinden önce bildirilecektir.

Üç kişilik odada konaklama müsaitliğe bağlıdır. Üçüncü kişi için açılır-kapanır ek yatak verilir. Bu yatak tipi standart yataklardan küçüktür.

Kimi oteller check-in esnasında kredi kartınızdan olası harcamalarınız adına belli bir miktar bloke edebilir.

Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 15 kişinin katılımı gerekmektedir.

Oteller check-in saati 15:00, check-out ise 11:00 saatleri arasındadır.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir. Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Yeşil pasaport sahipleri için vizeye ihtiyaç yoktur.

Yurtdışı çıkış harcı (15 TL) fiyatımıza dahil değildir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır. Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

15 kişinin altındaki turlarımıza İstanbul çıkışlı rehber verilmeyecektir.

80 yaşın üzerinde ki misafirlerimiz için sigorta kapsam dışındadır.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.


Catania(4) 12-16 Ağustos / Türk Havayolları

Tarih
12.08.2019
16.08.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 898,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 898,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.198,00 EUR
1. Çocuk
0 - 1 yaş
198,00 EUR
1. Çocuk
2 - 11 yaş
878,00 EUR