Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

Sicilya Turu - Kurban Bayramı

19.08.2018'den itibaren kalkışlı

1.058,00 EUR 6.998,99 TL
SATIN AL

Gezilecek Yerler;
Catania & Palermo & Taormina & Savoca & Siracusa & Noto

THY

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Turlar Dahil
 • Türkçe Rehberli
 • Yeşil Pasaporta Vizesiz

1.Gün: İstanbul-Catania

Dış hatlar terminalinde bulunan Setur deskinde Setur görevlisi ve rehberiniz ile buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Catania ‘ya hareket. Varışa istinaden Catania'da ki otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

2.Gün: Catania "Şehir Tanıtım Turu ve Etna Yanardağı Ekstra Turu"

Sabah kahvaltısı ardından panoramik Catania şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehrin tarihi meydanında yer alan ve şehrin sembolü olan filli çeşmesi ile Duomo Kathedrali, Catania’nın en sevimli caddesi olan Via Grociferi ve burada yer alan 18. yüzyıl Barok eserlerden bazıları, Catania’nın en güzel kiliselerinden biri olan San Giuliano, dini bir yerden çok saraya benzeyen Avrupa’nın en büyük manastırı Benedictine Manastırını görüyoruz. Şehir turu sonrası ekstra olarak yaklaşık 4 saat sürecek bir gezi ile Etna yanardağını yakından görmeye gidiyoruz. Avrupanın en büyük yanardağı olan Etna halen dünyanın en aktif volkanları arasında yer alıyor. Kraterinden sürekli dumanlar tüten Etna’nın zirvesi 3350 mt yükseklikte. Dağın zirvesinde onlarca aktif krater ağzı bulunuyor. Birkaç yüz kilometrekarelik alanda 250 den fazla krater yer almaktadır. Burada çevreyi keşfetmek ve yakın kraterlere yürüyüş için mola veriyoruz. Doğanın eşsiz gücüne ve dağın muhteşem manzarasına şahit olup fotoğraflar çektikten sonra dönüş yoluna koyuluyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan bir şarap evinde, bölgenin toprağı ve iklimi nedeniyle farklı bir karakteri olan Etna üzümlerinden yapılmış şarapların tadımını yaptıktan sonra Catania'ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

3.Gün: Catania-Palermo "Palermo Tanıtım Turu"

Erken hareket ile Palermo sehrine hareket ediyoruz. Milattan önce 8 ve 6. yüzyıllarda Fenikelilerin yerleşmesiyle başlayan ve Roma’lılar, Bizanslılar, Araplar, Normanlar ve Fransızların da dönem dönem yaşadıkları, Yunanlıların liman anlamında Panormus dedikleri ve uzun yıllar yaşayan topluluklara ait pek çok eserin bulunduğu Palermo’da yapacağımız şehir gezisinde 1184 yılında yapılmış olan tipik bir Norman yapısı olan St. John Kilisesi, 9. yüzyılda Araplar tarafından yaptırılan ve daha sonra Normanlar tarafından saraya çevrilen ve bir dönem şehrin kültür merkezi olan Normanni Sarayı, Arap ve Sicilya gibi birbirine zıt kültürlerin karışımı olan, dünyanın en iyi mozaikleri ile İncil'den sahnelerin resmedildiği Palatini Kilisesi, Palermo’nun eski şehir merkezi Quattro Canti ve buraya yakın Pretoria Meydanı ve bu meydanda yer alan Pretoria Çeşmesi, 12. yüzyılda yapılan ve bir zamanlar cami olan 5 adet pembe kulesi ile San Giovanni Kilisesi, 1897 yılında açılan ve halen faaliyette olan Büyük tiyatro binası (Teatro Massimo), Palermo Parkı ve yukarıda belirtilen tüm yerler panoramik olarak gezilecektir. Gezi sonrası Catania'da ki otele geri dönüş. Geceleme Catania'da.

4. Gün: Catania "Taormina ve Savoca Turu"

Kahvaltıdan sonrası Taormina ve Savoca gezisi için hareket ediyoruz.
Tiran ve İonia sahillerinin muhteşem manzarasını izledikten sonra yola devam ederek Taormina’ya varıyoruz. Körfeze hakim kayalıkların üzerinde konumlanmış, deniz seviyesinden 200 metre yükseklikte olan ve İoania denizine terastan görür gibi bakan, muhteşem bahçeleri, villaları, çiçeklerle süslü sokakları, küçük dükkanları, restaurant ve kahve terasları, eski sarayları, şehri plaja bağlayan finüküleri ile Sicilya’nın incisi Taormina’da yapacağımız gezide yolların kesiştiği nokta olan Catania Kapısı, 14. yüzyılda Gotik tarzda yapılmış olan antik manastır Badia Vecchia, 1400'lü yıllarda eski bir kilisenin kalıntıları üzerine kurulmuş olan St. Nicola Kilisesi veya Duomo Katedrali, burada 1600 yılında yapılmış çeşme, denizin muhteşem manzarasının izlenebileceği 9 Nisan Meydanı, Saat Kulesi, merdivenlerle çıkılan San Giuseppe Kilisesi, Taormina’nın sembolü olan körfeze ve Etna yanardağına karşı konumlanmış Yunan-Roma Tiyatrosunu panoramik olarak görüyoruz.
Taormina turu sonrası Savoca'ya hareket ediyoruz. Savoca şirin bir kasabadır. Unutulmaz efsane film `The Godfather` serisinin bazı sahne çekimleri Bar Vitelli`de (Savoca) çekilmiştir.`The Godfather filmi ile iyice ünlenen Bar Vitelli, İtalya`nın en meşhur bira markalarından Birra Moretti`ye de ilham kaynağı olmuş ve reklam çekimlerinde kullanılmıştır. Tur bitimi Catania'da ki otelimize transfer.

5. Gün: Catania "Siracusa ve Noto Turu"

Sabah kahvaltısının ardından Siracusa`ya hareket. UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Arşimet’in yaşadığı, Siracusa`da Erüsta Çeşmesi, Yunan Tiyatrosu ve Roma Tiyatrosu panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır.
Tur sonrası Barok kent Noto`ya hareket ediyoruz. Tarihi çok eskilere dayanan kenti panoramik olarak rehberimiz eşliğinde keşfediyoruz. Ardından Catania'da ki otelimize dönüyoruz.

6.Gün: Catania-İstanbul

Catania havalimanina hareket ve İstanbul'a uçuş. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk sonrası İstanbul’a varış. Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere !

Rehber

 • Mansur Karakoç

Oteller

 • Romano House 4* vb.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul-Catania-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi
 • 4 yıldızlı otelde oda-kahvaltı esasında 5 gece konaklama
 • Havaalanı-otel-havaalanı transferleri
 • Catania ve Palermo panoramik şehir turları
 • Taormina Turu
 • Savoca Turu
 • Siracusa Turu
 • Noto Turu
 • Setur rehberlik hizmetleri
 • Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Önemli Bilgiler

 • Setur gerekli gördüğü durumlarda önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, şehirlerin program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Programda belirtilen turlar panoramik olarak yapılacaktır. Herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dahil değildir.
 • Kesin otel bilgisi 1 hafta öncesinde bildirilecektir.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
 • Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır. Yeşil pasaport sahipleri için vizeye ihtiyaç yoktur.
 • Triple oda konaklaması müsaitliğe bağlıdır. 3. kişi için katlanabilir yatak verilmektedir.
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL) fiyatımıza dahil değildir.
 • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.
 • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.
 • 15 kişinin altındaki turlarımıza İstanbul çıkışlı rehber verilmeyecektir.
 • 80 yaşın üzerinde ki misafirlerimiz için sigorta kapsam dışındadır.
 • Ekstra turlarımız en az 15 kişinin katılımıyla gerçekleşir,asgari sayının altında kalınması durumunda fiyatlar güncel maliyetler baz alınarak katılımcı sayısına göre yeniden hesaplanır.
 • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.
 • Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Ekstra Turlar

 • Etna Yanardağı Turu:
 • Şehir turu sonrası ekstra olarak yaklaşık 4 saat sürecek bir gezi ile Etna yanardağını yakından görmeye gidiyoruz. Avrupanın en büyük yanardağı olan Etna halen dünyanın en aktif volkanları arasında yer alıyor. Kraterinden sürekli dumanlar tüten Etna’nın zirvesi 3350 mt yükseklikte. Dağın zirvesinde onlarca aktif krater ağzı bulunuyor. Birkaç yüz kilometrekarelik alanda 250 den fazla krater yer almaktadır. Burada çevreyi keşfetmek ve yakın kraterlere yürüyüş için mola veriyoruz. Doğanın eşsiz gücüne ve dağın muhteşem manzarasına şahit olup fotoğraflar çektikten sonra dönüş yoluna koyuluyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan bir şarap evinde, bölgenin toprağı ve iklimi nedeniyle farklı bir karakteri olan Etna üzümlerinden yapılmış şarapların tadımını yaptıktan sonra Catania'ya dönüyoruz. 55 EUR
 • TURLARIMIZ EN AZ 15 KİŞİNİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞMEKTEDİR. ASGARİ SAYININ ALTINDA KALINMASI DURUMUNDA FİYATLAR, GÜNCEL MALİYETLER BAZ ALINARAK KATILIMCI SAYISINA GÖRE YENİDEN HESAPLANMAKTADI

Catania(5) 19-24 Ağustos / Türk Hava Yolları

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
1. Çocuk
0 - 1 yaş
1. Çocuk
2 - 11 yaş
   
19.08.2018
24.08.2018
1.058,00 EUR1.058,00 EUR1.358,00 EUR198,00 EUR998,00 EUR Satın Al