Sicilya Ve Malta Turu

29 Ekim 2020 'den itibaren kalkışlı

549,00 EUR 3.552,91 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Catania & Malta

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Fırsat
 • Türkiye Çıkışlı / Varışlı
 • Yeşil Pasaporta Vizesiz

1 Gün : İstanbul-Catania

Belirtilen havalimanında buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Catania’ya hareket ediyoruz. Varışımıza takiben bizi bekleyen aracımız ile panoramik Catania şehir turumuzu yapıyoruz. Tur sonrasında otelimize transfer saatimize kadar Catania'da serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Etna turumuza katılabilirler. Rehberimiz tarafından bildirilen saatte Etna yanardağına hareket ediyoruz. (Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağı). 1800 metre yüksekliğindeki 2. krater olan Silvestri’yi göreceğiz. Üzerinde duman tüten kaya parçalarını hatıra olarak almayı unutmayın! Sonrasında Etna yanardağının lavlarından oluşmuş olan bölgede, fotoğraf çekebileçeğimiz bir sürü güzel manzara eşliğinde turumuz sonra eriyor. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz.

 • Ekstra Etna turu: 50-EURO (Yetişkin Kişi Başı) / 30-EURO (Çocuk Kişi Başı) 

2 Gün : Catania

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Savaco - Taormina - Messina turumuza katılabilirler. Gezimizde dünyaca meşhur “Baba” filminin çekildiği yerleri göreceğiz. Ardından Bar Vitelli ve San Michele Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Film gibi sokaklardan geçtikten sonra Iyon Denizi’nin incisi ve Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’ya hareket ediliyor. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti gezeceğiz, buradan hareketle Messina’ya geçiyoruz. İtalya ana karasını Sicilya'dan ayıran Avrupa'nın en önemli boğazı olan Messina boğazını panoramik olarak görüntülüyoruz. Duomo Katedraline yapacağımız ziyarette, muhteşem fotoğraflar çektikten sonra, akşam üzeri otelimize dönüyoruz.

 • Ekstra Savaco-Taormina-Messina Turu: 85-EURO (Yetişkin Kişi Başı) / 40-EURO (Çocuk Kişi Başı)

3 Gün : Catania-Malta

Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerini yapıyoruz. Akşamki Malta uçuşumuza kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Siracusa & Noto turumuza katılabilirler. Sicilya’nın en ünlü Barok kasabalarından biri olan NOTO’ya gidiyoruz. 1693 Yılında büyük bir depremle tamamen yerle bir olduktan sonra 18 yy.da yeniden ayağa kaldırılan Noto’da; Krallık Kapısı, Belediye Binası, Katedral ve kasaba meydanındaki yapıları görüyoruz. Noto’dan sonra 2005 Yılında UNESCO dünya mirası listesine alınan Siracusa‘ ya gidiyoruz. Ünlü matematikçi Archimed'in yaşadığı kent olan Siracusa'ya yapacağımız tam günlük turumuzda göreceğimiz yerler arasında meşhur Aretusa Çeşmesi, Katedral, Diana Çeşmesi, Apollon Tapınağı ve Altın Kale bulunmaktadır. Buradan hareketle Catania’ya dönüyor ve Malta uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Malta'ya hareket ediyoruz. Malta'ya varışımıza takiben bizi bekleyen özel aracımızla otelimize transfer oluyoruz.

 • Ekstra Siracusa & Noto Turu: 70-EURO (Yetişkin Kişi Başı) / 30-EURO (Çocuk Kişi Başı)

4 Gün : Malta

Otelde alınacak kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Gozo Adası turuna katılabilirler. Rehberimizin belirtiği saatte Gozo adasına geçiş için Cirkewwa limanına geçiyor ve feribot ile Gozo’ya ulaşıyoruz. Gozo Adası Malta’ya göre yemyeşil, hayatın durduğu, tam bir cennet adasıdır. İlk olarak İç Deniz (Inner Sea) ve Mantar Kayası’nı görüyoruz. Bu bölge Truva, Gladyatör, Game of Thrones gibi çok ünlü filmlerin çekildiği bir bölge ve Malta’nın en önemli dalış noktalarından biridir. Mavi Pencere UNESCO koruması altında ve kontrollü olarak ziyaret edilebiliyor. Hava durumunun uygun olduğu günlerde küçük tekneler ile İç Deniz’den açık denize çıkıp Mavi Pencere’nin çevresinde yer alan mercanları görme imkanımız da bulunmaktadır. (Tekne Gezisi opsiyonel olup ekstra tur ücretine dahil değildir) Burada eski tarihte küçük bir şapel olan fakat günümüzde çok büyük bir Adak kilisesi olan T'pino Kilisesini ziyaret edip dileklerimizi diledikten sonra bölgenin bal, marmelat, keçi boynuzu pekmezi, zeytin, zeytin yağı, Gozo Peyniri, şarap ve likörlerinin tadına bakıyoruz. Öğle yemeği ve serbest zaman için balıkçı kasabası olan Xelendi'ye varıyoruz. Arzu eden misafirler deniz mahsüllerinden oluşan öğle yemeğini burada alabilirler. Yemek sonrası Gozo Adasının başkenti Victoria Rabat'a varıyoruz. St.George bazilikasını görüp dar sokaklarda yürüyüş yapıyor, sonrasında aracımız ile Mgarr limanına gelip feribot ile Malta’ya varıp otellerimize dönüyoruz.

 • Ekstra Gozo Adası Turu: 75-EURO (Yetişkin Kişi Başı) / 30-EURO (Çocuk Kişi Başı)

5 Gün : Malta-İstanbul

Kahvaltısı sonrası oda anahtarlarını resepsiyona teslim ediyor ve bavullarımızı bagaj odasına bırakıyoruz. Havalimanı transfer saatimize kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan tam günlük turumuza katılabilirler. Rehberimizin belirttiği saatte hareket ile Avrupa'nın üçüncü büyük kubbesine sahip olan Santa Maria Assunta Kilisesini ziyaret ediyoruz. Mosta’daki bu büyük kilisenin içerisinde 2. Dünya savaşında Alman Nazi uçaklarının atmış olduğu 200 kg ağırlığındaki bombayı görüp, kilisenin iç ve dış mimarisi hakkında rehberimizden detaylı bilgileri aldıktan sonra, Game of Thrones dizisinin unutulmaz sahnelerinin çekildiği eski başkent Mdina’ya giriş yapıyoruz. Mdina’da Hükümet Sarayı, Casa Inguanez Malikânesi, Katedral, Kermelit Kilisesi ile ilgili rehberimizden alacağımız bilgiler sonrası pastaları ile meşhur Fontenalla cafede eşsiz manzara eşliğinde kahvelerimizi yudumlarken pastaların tadına bakıyoruz. Buradan hareketle Başkent Valetta’yı keşfediyoruz. Sonrasında turumuza, ülkenin en güzel balıkçı köyü olan Marsaxlokk ile devam ediyoruz. Burası balık restoranları, renk renk boyanmış balıkçı tekneleri ile süslü limanı ve Adanın renklerini, dokusunu taşıyan güzel evleri ile meşhur olan, cıvıl cıvıl pazarında organik ürünler bulabileceğiniz güzel bir Akdeniz köyüdür. Osmanlı birliklerinin de Malta adasına ilk çıktığı bölge olarak bizim için ayrı bir önemi vardır. Burada verilecek fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından otellerde toplanıyor ve İstanbul uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından İstanbul'a hareket ediyoruz. İstanbul Havalimanına varış ile turumuz sona eriyor.

 • Ekstra Mosta-Mdina-Valetta-Marsaxlokk Turu: 70-EURO (Yetişkin Kişi Başı) / 30-EURO (Çocuk Kişi Başı)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul-Catania ve Malta-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel havayolu ile Catania-Malta ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri
 • Panoramik Catania şehir turu
 • Catania ve Malta'da 4* otellerde toplam 4 gece kahvaltı dahil konaklamalar
 • Havalimanı vergileri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sigortası (Turun iptali durumunda tur ücretinin %15'i kapsam dışıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize İşlemleri
 • Yurtdışı çıkış pulu 
 • Ekstra turlar
 • Öğlen ve akşam yemekleri
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Kişisel harcamalar

Önemli Notlar

 • ***Program Orange Cruises tarafından düzenlenmekte olup farklı acente yolcularının da tura katılımı muhtemel olacaktır.
 • ***İstanbul çıkışlı Türkçe rehberlik hizmeti 25 kişi ve üzeri gruplarda verilmektedir.
 • ***Ekstra turlar 16 kişinin altında kaldığı taktirde İngilizce yapılacaktır. Ekstra turlarda hava koşulları ve katılıma göre tur programında değişiklik olabilir.
 • Sicilya - Malta geçişinde kullanılan Air Malta ara uçuşu, uçuş tarifesi ve saatleri, Air Malta kaynaklı değişkenlik gösterebilir.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.
 • Ekstra turlarda ören yeri girişleri ve yemekler ekstra tur ücretine dahil değildir.
 • Belirtilen uçuş saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması gerekmektedir.
 • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır. Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
 • Program için vize gerekmektedir. Vize departmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Triple konaklama müsaitlik doğrultusunda sunulur. Üçüncü kişi için katlanabilir yatak verilmektedir.
 • Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.
 • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. 2 yaşın altındaki çocukların bagaj hakkı yoktur.

Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

 • Satın almış olduğunuz tur paketi “Orange Cruises Turizm” tarafından düzenlenmektedir. Havalimanı karşılamaları ve diğer tüm yerel hizmetler “Orange Cruises Turizm” tarafından organize edilmektedir. Farklı acente misafirlerinin de tura katılımı muhtemeldir.

Catania(2)-Malta(2) Art Hotel Catania 4* vb. & Santana Hotel Malta 4* vb. / 29 Ekim-02 Kasım / Türk Hava Yolları

Tarih
29.10.2020
2.11.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 549,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 549,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 699,00 EUR
1. Çocuk
0 - 2 yaş
120,00 EUR
1. Çocuk
2 - 11 yaş
499,00 EUR