Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

Singapur & Kuala Lumpur & Taipei & Hong Kong Turu

Fiyat sorunuz 0,00 TL
BİZ SİZİ ARAYALIM

Gezilecek Yerler;
Singapur & Kuala Lumpur & Taipei & Hong Kong

THY

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Fırsat
 • Türkçe Rehberli
 • Türkiye Çıkışlı / Varışlı

1.Gün: İstanbul

Turumuz Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde buluşma ile başlıyor. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından gece yarısından sonraki uçuşumuza kadar bekliyoruz.

2.Gün: İstanbul-Singapur

Singapur’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 10 saat 20 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Singapur Uluslararası Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize geçiyoruz. Check-in sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenleyeceğimiz Gece Safarisi turuna katılabilirler. Konaklama otelimizde.

Ekstra Gece Safarisi Turu: 55-USD (Kişi başı)

3.Gün: Singapur

Kahvaltının ardından Singapur şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Panaromik şehir turumuzda Singapur Nehri ile Meclis, Opera ve Mahkeme Binaları, Singapur'un simgesi olan Merlion Heykeli göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Singapur’un ünlü Çin Mahallesi’nde alışveriş için vaktiniz olacaktır. Şehir gezisinin ardından dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Sentosa adası turuna katılabilirler. Sentosa Singapur'luların haftasonlarını değerlendirdikleri Singapur'un en büyük adasıdır. Öncelikle teleferikle adaya güzel manzara eşliğinde geçiyoruz. Ada üzerinde önce Singapur'un tarihinin anlatıldığı mumya müzesini gezeceğiz. Daha sonra Butterfly Park & Insect Kingdom'ı gezeceğiz. Sonra adanın sahilinde yapılan muhteşem ışık ve lazer gösterisini izleyeceğiz. Sentosa park gezimiz sonrası kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenleyeceğimiz Marina Bay Sands turuna katılabilirler.

Ekstra Sentosa adası turu: 60-USD (Kişi başı)
Ekstra Akşam Yemekli Marina bay Sands turu: 85-USD (Kişi başı)

4.Gün: Singapur-Kuala Lumpur

Kahvaltının ardından otelimizden çıkış ile birlikte Kuala Lumpur uçuşumuz için havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrası Kuala Lumpur’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat 15 dakika sürecek yolculuğumuz sonrası Kuala Lumpur’a varıyoruz. Varışımızın ardından özel aracımız ile Kuala Lumpur şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turumuzda panoramik olarak Bağımsızlık Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası, Kraliyet Sarayı, Ulusal Müze, Parlamento, Ulusal Anıt, Ulusal Camii, Demiryolu İstasyonu görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Kuala Lumpur Putra Jaya turuna katılabilirler.

Ekstra Kuala Lumpur Putra Jaya Turu: 35-USD (Kişi başı)

5.Gün: Kuala Lumpur

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenleyeceğimiz Batu caves Malesian Hand craft turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu gezimizde binlerce yıl öncesinden günümüze gelen kireçtaşı oluşumlarının içerisinde Hindu dinine ait eski tapınakları ve birbirinden renkli batik işleme atölyelerini göreceğiz. Tur Sonrası Kuala Lumpur otelimize geri dönüyoruz.

Ekstra Batu Caves Gezisi Turu: 70-USD (Kişi başı)

6.Gün: Kuala Lumpur

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenleyeceğimiz Rain Forest Turumuza katılabilirler. Bu gezimizde Kuala Lumpur’un en önemli Tropikal ormanlarından birinde zaman geçireceğiz. Gerçek bir tropikal ormanda olmanın hissini yaşayacağınız gezimiz esnasında ayrıca hala daha bu ormanlarda yaşayan geleneksel Malay orman köylülerini ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası Kuala Lumpur’a geri dönüyoruz. Sonrasında serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Ekstra Kuala Lumpur Rain Forest Turu: 60-USD (Kişi başı)

7.Gün: Kuala Lumpur-Taipei

Kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak Taipei uçuşumuz için havalimanına geçiyoruz. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Taipei’ye hareket edeceğiz. Yaklaşık 3 saat 50 dakikalık uçuşumuz sonrası Taipei’ye varmış olacağız. Varışımızın ardından alanda bizi bekleyen özel aracımızla Taipei şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turumuz sonrası Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Ningxia Taipei Sokak yemeği turuna katılabilirler. Bu turumuz da Taipei’nin geleneksel sokak yemeği kültürünü keşfedeceğiz. Sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra Ningxia Gezisi Turu: 40-USD (Kişi başı)

8.Gün: Taipei

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak Taipei Chiufen Turunu ya da Bao’an Temple-Konfiçyus Temple-Dihua Caddesi turunu gerçekleştireceğiz. Dünyada ki hemen hemen her türlü inanca ait bilgilerin ve ögelerin sergilendiği Dünya inançlar müzesi ve son olarak Dihua Caddesi turunu gerçekleştireceğiz. Tur sonrası otelimize geri döneceğiz. Sonrasında serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Ekstra Chiufen Gezisi: 90-USD (Kişi başı)
Ekstra Bao’an temple & Konfiçyus Temple & Dihua Caddesi Gezisi: 65-USD (Kişi başı)

9.Gün: Taipei-Hong Kong

Sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden çıkış ile birlikte Hong Kong uçuşumuz için havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 1 Saat 10 dakikalık uçuş sonrası Hong Kong’a varıyoruz. Varışımızın ardından panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Turumuzda Kowloon, Causeway Bay, Victoria Tepesi, Aberdeen Balıkçılar Koyu, Repulse Bay ve Tin Hau tapınağı görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Hong Kong körfezi tekne gezisi turuna katılabilirler. Turumuzda canlı müzik ve açık büfe servisimiz ile Hong Kong'un ışıklar altındaki muhteşem manzarasını seyrederek güzel bir gece geçirme imkânı bulabilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Ekstra Hong Kong Körgfezi (Akşam Yemekli) Tekne Turu: 90-USD (Kişi başı)

10.Gün: Hong Kong

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra düzenleyeceğimiz Giant Budha ve Lantau island gezimizi gerçekleştireceğiz. Sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra Giant Budha ve Lantau Adası turu: 100-USD (Kişi başı)

11.Gün: Hong Kong-İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Sonrasında transfer saatimize kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak Ocean park gezisini gerçekleştireceğiz. Bu gezimize dünyanın en iyi akvaryumlarından biri ile başlıyoruz. Çin'in simgesi olan sevimli pandalardan sonra teleferikle Hong Kong’un muhteşem manzarası eşliğinde parkımızın eğlence merkezine geçiyoruz. Burada, yunus balıkları ve fokların gösterilerini izleyebilme ve diğer aktivitelerle doyasıya eğlenme imkanı bulacaksınız. Sonrasında Hong Kong’da kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman. Ardından Havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. Bilet ve bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra İstanbul’a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

Ekstra Ocean Park Gezisi: 90-USD (Kişi başı)

12.Gün: İstanbul

Sabah erken saatlerde İstanbul Atatürk Havalimanına varış ile turumuz sona eriyor.

Otel Bilgileri

 • Singapur: Orchid Hotel 4* vb.
 • Kuala Lumpur: Novotel KL City Centre 4* vb.
 • Taipei: Regalees Hotel 4* vb.
 • Hong Kong: Regal Oriental Hotel 4* vb.

Fiyata dahil olan hizmetler

 • THY ile İstanbul-Singapur gidiş / Hong Kong-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergileri
 • Singapur 4* otelde 2 Gece kahvaltı dahil konaklama
 • Kuala Lumpur'da 4* otelde 3 Gece kahvaltı dahil konaklama
 • Taipei’de 4* otelde 2 Gece kahvaltı dahil konaklama
 • Hong Kong’da 4* otelde 2 Gece kahvaltı dahil konaklama
 • Kuala Lumpur, Singapur, Taipei ve Hong Kong şehir turları
 • Programda belirtilen uluslararası uçuşlar
 • Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Fiyata dahil olmayan hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)
 • Kişisel harcamalar
 • Programda belirtilmeyen turlar ve yemekler
 • Programda belirtilen ekstra turlar
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • Ek bagaj ücretleri

Önemli Notlar

 • ***Satın alınan tur Bin-Rota organizasyonu olup, diğer seyahat acentaları misafirlerinin de katılımı muhtemel olacaktır.
 • Ekstra turlar minimum 20 kişilik katılımlarla gerçekleşir. 20 kişinin altında olan gruplarda tur rehberi fiyatlarda değişiklik yapabilir.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 70 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sürprim çıkmaktadır. Satış temsilcimiz bilgi verecektir.
 • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.
 • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
 • Sayfalarında veya kabında; yırtıklar ve aşınma olan pasaport sahibi misafirlerimizin ülkeye girişinde sorunlar yaşanmaktadır. Bu şekilde deformasyona uğramış pasaportların yeni pasaportlarla değiştirilmesi gerekmektedir.
 • 10 yıldan eski pasaportlar ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır.
 • Kesin otel ve havayolu bilgisi tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.
 • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.
 • Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.
 • Binrota havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Binrota sorumlu tutulamaz. Binrota gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Binrota, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Binrota sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Sağlık: Kuala Lumpur, Singapur, Hong Kong ve Taipe’ye girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağını sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.
 • Vize Bilgileri: Singapur'da umuma mahsus pasaport hamilleri 90 günü geçmeyen turistik amaçlı seyahatlerde vizeden muaftır. Malezya'da umuma mahsus pasaport hamilleri 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır. Tayvan'da umuma mahsus, diplomatik, hizmet ve hususi pasaport hamilleri vizeye tabidir. Ayrıca umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarının, 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli vizelerini Taipei’deki Taoyuan Uluslararası Havaalanından giriş yapmaları şartıyla (ayrıca dönüş bileti ibraz etmeleri, vize müracaat formu doldurmaları, iki adet vesikalık fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir) sınırda harçsız almaları mümkündür. Hong Kong'da pasaport geçerlilik süresi en az 6 ay olan Türk vatandaşları, Hong Kong S.A.R.’a (Special Administrative Region of The People's Republic of China/Özel İdare Bölgesi) yapacakları turistik ve iş görüşmesi amaçlı seyahatlerinde üç ay süreyle vizeden muaftır.
 • Saat Dilimi: Güneydoğu Asya ile Türkiye arasında kış tarifesinde 5 saat, yaz tarifesinde 4 saatlik fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken, Kuala Lumpur’da 17:00'dir.
 • Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Kolayca giyilip çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.
 • Yemek Kültürü: Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.
 • Elektrik: Bahsedilen ülkelerin hepsinde elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.
 • Alışveriş: Bahsedilen ülkelerden hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el saatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür. Ayrıca Elektronik eşya vb. gibi şeyler de temin edebilirsiniz. Ancak Elektronik eşyaların ülkemize getirilmesi ile ilgili kısıtlama mevcuttur. Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyulmaktadır.

Turun Artıları

 • Malezya’nın kütür ve finans başkentin olması yanı sıra güneydoğu Asya’nın en gelişmiş başkentidir. Sultan Abdul Samad Binası, Jamek Mescidi, Batu cave veMalay el sanatlarıno görme fırsatımız olacak.
 • Güney Asya’nın önemli ve Popüler başkenti Singapur’da Singapur Nehri ile Meclis, Opera ve Mahkeme Binaları, Singapurun simgesi olan Merlion Heykeli göreceğimiz yerler arasında.
 • Marina Bay Sands, Sentosa adası, ada üzerinde Singapur'un tarihinin anlatıldığı mumya müzesi ve Butterfly Park & Insect Kingdom görebileceğimiz yerler arasındadır.