Sri Lanka Turu SE (Kolombo-Negombo-Dambulla-Kandy-Nuwara Eliya-Yala Ulusal Parkı-Bentota)

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Kolombo & Negombo & Dambula & Kandy & Nuwara Eliya & Yala Ulusal Parkı & Bentota

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Setur Exclusive
  • Turlar Dahil
  • Türkçe Rehberli
  • Uçaklı

1 Gün : İstanbul

Turumuz sizi havalimanına götürmek üzere adresinize gelecek özel araç ve şoförünüzle buluşmanız ile başlıyor.  Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Kolombo’ya hareket ediyoruz.

2 Gün : İstanbul-Kolombo-Negombo

Geceyi uçakta geçiriyoruz ve yerel saat ile öğleden sonra Kolombo’ya varıyoruz. Varışımızı takiben konaklama yapacağımız 20 dakika mesafedeki balıkçı kasabası Negombo’ya doğru yola çıkıyoruz. Kısa çevre tanıtım turu ardından dinlenmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3 Gün : Negombo-Pinnawala-Dambulla

Kahvaltının ardından yaklaşık 2 saat mesafede bulunan Pinnawala’ya doğru yola çıkıyoruz. Pinnawala’da 1975 yılında kurulmuş olan dünyadaki ilk Fil Yetimhanesi’ni ziyaret edip, ormanda yaralı veya bebekken bulunmuş fillerin beslenme ve banyo yapışlarını izleyeceğiz. Gezimizin bitişiyle Dambulla’ya devam ediyoruz. Yol üzerinde öğle yemeğimizi alıp, yaklaşık bir buçuk saatlik yolculukla Dambulla'nın Altın Tapınak'ı olarak da bilinen Dambulla Mağara Tapınağı’na ulaşıyoruz. Burası Sri Lanka'daki en büyük ve en iyi korunmuş mağara tapınağı kompleksidir. 1.yüzyılda mağara içine inşa edilmiş tapınağın içindeki heykel ve freskler Budha ve hayatı üzerine yoğunlaşmıştır. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize transfer oluyoruz.

4 Gün : Dambulla-Polonnaruwa-Sigiriya-Dambulla

Kahvaltının ardından Polonnaruwa’yı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuk sonrası UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Polonnaruwa Antik Kent’e ulaşıyoruz. Ören yerine girişimizle birlikte benzersiz granit sütunlar, kayaya oyulmuş Buda heykeli, dini yapılar, bu haliyle bile dönemin görkemine ışık tutan saray kalıntıları, sit alanının sakinlerinden maymunlar bizi karşılıyor olacak. Gezimizin bitişiyle yol üzerinde öğle yemeğimizi alarak bir başka antik kent Sigiriya’ya yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve adı Aslan Kayası anlamına gelen Sigiriya Kaya Kalesi adına yakışan görkemli bir kayalığın üstüne kurulmuştur. Kuruluşu M.Ö. 477 yılına dayanan antik kent, deniz seviyesinden 370 metre yükseklikte bulunmaktadır. Yemyeşil doğanın içinden yükselen, bölgeye kuş bakışı hâkim bu kaleyi hayranlıkla geziyor ve ardından akşam yemeği ve konaklama için Dambulla’ya dönüyoruz.

5 Gün : Dambulla-Kandy-Nuwara Eliya

Kahvaltının ardından yaklaşık 3 saatlik yolculukla ülkenin ortasına Kandy’e ulaşıyor ve şehri keşfe çıkıyoruz. Merkezde muhteşem bir manzara oluşturan Kandy Gölü'nün etrafında keyifli bir yürüyüş yaptıktan sonra Budistlerin, hacı olmak için ziyaret ettikleri Diş Tapınağı’nı ziyarete gidiyoruz. 4.yüzyılda Budha’nın dişi Sri Lanka’ya getirildikten sonra inşa edilen bu kutsal tapınak, Sri Lanka’nın en önemli yerlerinden biri olarak bilinmektedir. Öğle yemeğimizi gezi esnasında alarak Nuwara Eliya’ya devam ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğumuz esnasında Sri Lanka’nın yemyeşil çay bahçelerinden geçerek 1900 metre rakımda ki Nuwara Eliya’ya ulaşıyoruz. Çay fidanlığını görüyor ve çay fabrikasını ziyaret ediyoruz. Dünya’nın en iyi çayları arasında olan Sri Lanka çayının tadına baktıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

6 Gün : Nuwara Eliya-Yala Ulusal Parkı

Otelde erken kahvaltının ardından adanın güneyinde ki Yala Ulusal Parkı’na hareket ediyoruz. Yaklaşık 5 saatlik yolculuk esnasında yol üzerinde öğle yemeği molası vererek otelimize ulaşıyoruz. Parkta akşam safarisi için otelden ayrılıyor ve Yala Ulusal Parkı’nın vahşi doğasında safari keyfi yaşıyoruz. 2 saat sürecek olan safari esnasında park sakinleri arasındaki birçok vahşi hayvanın yanı sıra yaban domuzu, yaban bufalosu, tavus kuşu, çakal, tembel ayı, timsahlar, filler, leoparlar ve çeşitli kuşları banyo yaparken ve su içerken görme fırsatı yakalayacağız. Safari sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz.

7 Gün : Yala Ulusal Parkı-Galle-Beruwela

Otelde erken kahvaltının ardından sabah safarisi için otelden ayrılıyoruz. Park sakinlerini bu kez avlanırken görme fırsatı yakalamak için 2 saatlik safariye başlıyoruz. Safari sonrası doğal limanı ile ticarete devam edip ilginç balıkçılıkları ile dikkati çeken Galle’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuz esnasında manzaranın tadını çıkarıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Galle’i geziyor ve bu şirin balıkçı kasabasını fotoğraflama imkânı buluyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için Beruwela’ya ulaşıyoruz.

8 Gün : Beruwela-Kolombo-İstanbul

Kahvaltının ardından yaklaşık iki buçuk saat sürecek yolculukla Kolombo’ya varıyoruz. Başkent Kolombo konumu itibariyle ülkenin en önemli ticaret kentidir. Öğle yemeği ve Kolombo şehir turumuzun ardından İstanbul uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından akşam saatlerinde İstanbul’a hareket ediyoruz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz ve geceleme uçakta.

9 Gün : İstanbul

İstanbul 'a yerel saat ile sabaha karşı varıyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

Otel Bilgileri

Jetwing Beach 5* vb.

Jetwing Lake 5* vb.

Araliya Green City Hotel 5* vb.

Jetwing Yala Hotel 4* vb.

Cinnamon Bey Resort 5* vb.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları ile İstanbul-Kolombo-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri

Negombo’da 1 gece 5* otelde kahvaltı dâhil konaklama

Dambulla’da 2 gece 5* otelde kahvaltı dâhil konaklama

Nuwara Eliya’da 1 gece 5* otelde kahvaltı dâhil konaklama

Yala Ulusal Parkı’nda 1 gece 4* superior otelde kahvaltı dâhil konaklama

Beruwela’da 1 gece 5* otelde kahvaltı dâhil konaklama

Tur boyunca 6 akşam ve 6 öğle yemeği

Ücretsiz kişiye özel eviniz–alan–eviniz transferi de olmak üzere programda belirtilen tüm transferler

Programda belirtilen tüm geziler

Gerekli olan müze, ören yeri giriş ücretleri

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Yurtdışı çıkış harcı

Seyahat sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen yemekler Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler Fazla Bagaj ücreti Kişisel harcamalar Vize ücreti

Önemli Notlar

***Satın alınan tur SeturExclusive turu olup, Setur&Gazella ortak organizasyonudur.

***14 Yaşın altındaki misafirler bu tura kabul edilmemektedir.

Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.

Üç kişilik konaklama müsaitlik doğrultusunda yapılır. Müsaitlik olması durumunda üçüncü kişi için ek yatak verilir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır. Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir. Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Kesin otel ve havayolu bilgileri tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Acentemiz, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları yeterli katılım sağlanamaz ise gezi başlangıcından 15 gün önce iptal edebilir veya kısmen gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.

Fiyatlar ilanın yayınlandığı gün geçerlidir. Ödemeler ödeme yapılacak günün merkez bankası satış efektif kuru baz alınarak yapılmaktadır. Ücretsiz eviniz – alan – eviniz transferi yurt dışı kültür turlarında geçerli olup, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Trabzon, Samsun, Gaziantep ve Kayseri için geçerlidir. Belirtilen havalimanlarına 40 km mesafeye kadar geçerlidir. Gazella Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Gazella Turizm sorumlu tutulamaz. Gazella Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Gazella Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu tutulamaz.


Sıkça Sorulan sorular

Sağlık: Sri Lanka’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz

Uçuş Süreleri: Kolombo-İstanbul arası 11 saat 20 dakika olup Male’de 1 saatlik teknik duraklama mevcuttur

Para Birimi: Sri Lanka’nın para birimi Sri Lanka Rupi’sidir

Vize Uygulaması: Umuma Mahsus, Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabi olup detaylar için vize departmanımızla irtibata geçmeniz gerekmektedir

Saat Dilimi: Sri Lanka ile Türkiye arasında +3 saat 30 dakika fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken ülkede de saat 15.30’dur

Telefon Kullanımı: Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, şort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont, deniz kıyafetler almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Ülkede Budist tapınaklarına girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca bu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilen ayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz

Yemek Kültürü: Ülkenin kendine özgü baharatlı yemeklerden oluşan mutfağı vardır. Yine de kalacağımız otellerde dünya mutfaklarından örnekler sunan restoranlar bulabilirsiniz

Elektrik: Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.


Turun Artıları

Dünya’daki ilk Fil Yetimhanesi’nde filleri besleme ve onları banyo yaparken izleme fırsatı

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde ki yaklaşık 2 bin yaşında şaşırtıcı bir mimari yapı olan “Aslan Kayası” Sigiriya Kaya Kale’si keşfi

“Orta Çağ Başkenti“ UNESCO Dünya Kültürü Mirası Listesi’nde ki Polonnaruwa Antik Şehri'ni görme imkanı

İçlerinde leopar, tembel ayı, yaban domuzu, yaban bufalosu ve timsahların da olduğu Yala Ulusal Parkı sakinlerinin akşam banyo keyfini, sabah açlığıyla av telaşını yakalama şansı Avrupalı işgalciler tarafından Asya kıtasında inşa edilen ilk ve özel kale olarak önem kazanan Galle Kalesi’nde gezme şansı

Kalamar, karides ve tuna balığının yanında Red Malag denilen gözü aynalı balık gibi okyanusun hâkimi birçok balığın bulunduğu Negombo Balık Pazarı’nda gezinti Beruwala’da muhteşem deniz, kum ve güneş keyfi


Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

Satın alınan tur SeturExclusive turu olup, Setur&Gazella ortak organizasyonudur.

Negombo(1)-Dambulla(2)-Nuwara Eliya(1)-Yala Ulusal Parkı(1)-Beruwela(1) 27 Eylül-05 Ekim / Türk Hava Yolları

Tarih
27.09.2019
4.10.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 2.100,00 USD
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) USD
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.600,00 USD