Tallinn Noel Pazarları

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

UNESCO dünya mirası listesinde yer alan masalsı şehir Tallin..

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Fırsat
  • Türkçe Rehberli
  • Yeşil Pasaporta Vizesiz

1 Gün : İstanbul - Tallin "Şehir Turu & Noel Pazarları"

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde açılacak olan Setur deski önünde Setur görevlileri ile buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Estonya’nın başkenti Tallinn’e uçuyoruz. Tallinn’e varışımıza istinaden bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turumuza başlamak üzere hareket ediyoruz. Bu masalsı şehir Tallinn en iyi korunmuş Ortaçağ şehirlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Turumuzda UNESCO “Dünya Mirası” olarak korunma altında olan, şehrin karakteristik ve masalsı özelliklerini şehre veren tarihi yapıları ziyaret edeceğiz. Panaromik olarak göreceğimiz yerler arasında Tall Herman Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi bulunmaktadır. Toompea Tepesinden şehrin en güzel manzarasına şahitlik edecek buradan St. Nicholas Kilisesi’ne geçeceğiz. Turumuz sonrasında Tallinn’in renkli evlerini, sokaklarını biraz daha keşfedebilmeniz adına serbest zaman. Serbest zaman sonrasında otelimize yerleşmek üzere hareket ediyoruz. Check-in işlemlerimiz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam Tallin noel pazarlarını rehberimizle keşfe çıkıyoruz. Gecelememiz Tallinn’deki otelimizde.

2 Gün : Tallin "Ekstra Helsinki Turu"

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Helsinki turumuza katılabilir ve Finladiya’nın başkenti Helsinki’yi görme fırsatını da yakalabilirler.
Helsinki Turu
Cruise gemisi ile Tallinn’in karşı kıyısında yer alan Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye doğru yola çıkıyoruz. Tam gün olarak gerçekleştireceğimiz bu turumuza Helsinki şehir turumuz ile başlıyoruz. Helsinki Katedrali, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Ortodoks Katedrali ve Havis Amanda Heykeli görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında şehri doyasıya keşfetmeniz için serbest zaman. Rehberimizin sizleri bildireceği saatte buluşuyor ve Cruise gemisi ile Tallinn’e dönüyoruz. Varışımıza istinaden otel transferimizi gerçekleştiriyoruz.

3 Gün : Tallin "Ekstra Roca Al Mare ve Viking Köyü Turları"

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Rocca Al Mare turu turuna katılabilirler. Bu turumuzun ardından, talep eden misafirlerimiz ekstra Viking Köyü Akşam Yemeği turumuza katılabilirler. Geceleme Tallin’de otelimizde.
Rocca Al Mare Turu
Avrupa'da sayısı az olan açık hava müzelerinden birisi olma özelliği taşıyan Rocca–Al-Mare turunda 18. yy Estonya kırsal yaşamına tanık oluyoruz. Geniş bir alan üzerine kurulu açıkhava müzesi, 18.yy dönemini yansıtan köy evleri, yel değirmenleri, ahşap kilisesi, köy okulu ile sizi zamanda yolculuğa çıkartarak Estonya'nın geçmişine tanıklık edeceğiz. Birbirinden farklı evlerde, eski dönem Estonyalılar'ın yaşantısı teatral olarak anlatılıyor. Turumuzun ardından şehir merkezine geri dönüyoruz.
Viking Köyü Turu
Viking yaşam tarzını yansıtan bu şirin restoranda ok ve balta atma gibi aktiviteleri deneyimleyecek ve akşam yemeğimizi keyifle yiyeceğiz. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz.

4 Gün : Tallin - İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında rehberimizin bildireceği transfer saatinde İstanbul uçuşumuz için havaalanına doğru hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile İstanbul’a varışımız ile turumuzun son buluyor. Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere !

Otel Bilgileri

Park Inn by Radisson Central Hotel 4* v.b

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Tallin-İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri ve alan vergileri

Tallin’de 3 gece, belirtilen kategori otelde oda kahvaltı konaklama

Havalimanı – otel – havalimanı arası transferler

Panoramik Tallin şehir turu

Setur Türkçe rehberlik hizmeti

Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)


Önemli Notlar

Program için vize gerekmektedir. Vize departmanımızla iletişime geçiniz.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla, yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Kesin otel ve havayolu bilgisi tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.

Tur programı içeriği değişmeden, gezilecek yerlerin gün, saat ve sıralamaları değiştirilebilir.

Belirtilen uçuş saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması gerekmektedir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentemız sorumlu değildir.

Yurtdışı çıkış harcı fiyatlarımıza dahil değildir.

Setur gerekli gördüğü durumlarda önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, şehirlerin program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen/verilemeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezilerin ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir.

Programda belirtilen turlar panoramik olarak yapılacak olup, herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dahil değildir.

Programda belirtilen oteller “ve benzeri” dir. Kesin otel bilgisi tur kalkış tarihinden önce bildirilecektir.

Üç kişilik odada konaklama müsaitliğe bağlıdır. Üçüncü kişi için açılır-kapanır ek yatak verilir. Bu yatak tipi standart yataklardan küçüktür.

Kimi oteller check-in esnasında kredi kartınızdan olası harcamalarınız adına belli bir miktar bloke edebilir.

Turlarımızda kullandığımız otellerde yapılan rezervasyonlar grup rezervasyonu olup, alınacak kahvaltılar farklı bir salonda gruba özel olarak verilebilir ve standart otel kahvaltısından farklı olabilir.

Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 15 kişinin katılımı gerekmektedir.

Oteller check-in saati 15:00, check-out ise 11:00 saatleri arasındadır.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.


Ekstra Turlar

Helsinki Turu Kişi Başı |105 EURO Cruise gemisi ile Tallinn’in karşı kıyısında yer alan Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye doğru yola çıkıyoruz. Tam gün olarak gerçekleştireceğimiz bu turumuza Helsinki şehir turumuz ile başlıyoruz. Helsinki Katedrali, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Ortodoks Katedrali ve Havis Amanda Heykeli görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında şehri doyasıya keşfetmeniz için serbest zaman. Rehberimizin sizleri bildireceği saatte buluşuyor ve Cruise gemisi ile Talinn’e dönüyoruz. Varışımıza istinaden otel transferimizi gerçekleştiriyoruz.

Rocca Al Mare Turu Kişi Başı |50 EURO Avrupa'da sayısı az olan açık hava müzelerinden birisi olma özelliği taşıyan Rocca–Al-Mare turunda 18. yy Estonya kırsal yaşamına tanık oluyoruz. Geniş bir alan üzerine kurulu açıkhava müzesi, 18.yy dönemini yansıtan köy evleri, yel değirmenleri, ahşap kilisesi, köy okulu ile sizi zamanda yolculuğa çıkartarak Estonya'nın geçmişine tanıklık edeceğiz. Birbirinden farklı evlerde, eski dönem Estonyalılar'ın yaşantısı teatral olarak anlatılıyor. Turumuzun ardından şehir merkezine geri dönüyoruz.

Akşam Yemekli - Viking Köyü Turu Kişi Başı |55 EURO Viking yaşam tarzını yansıtan bu şirin restoranda ok ve balta atma gibi aktiviteleri deneyimleyecek ve akşam yemeğimizi keyifle yiyeceğiz. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz.

TURLARIMIZ EN AZ 15 KİŞİNİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞİR, ASGARİ SAYININ ALTINDA KALINMASI DURUMUNDA FİYATLAR GÜNCEL MALİYETLER BAZ ALINARAK KATILIMCI SAYISINA GÖRE YENİDEN HESAPLANIR .


Tallinn(3) 21-24 Aralık / Türk Hava Yolları

Tarih
21.12.2019
24.12.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 498,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 498,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 658,00 EUR
1. Çocuk
0 - 2 yaş
198,00 EUR
1. Çocuk
2 - 12 yaş
468,00 EUR