Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

Toskana Turu - 29 Ekim

26.10.2018'den itibaren kalkışlı

798,00 EUR 5.465,74 TL
SATIN AL

Gezilecek Yerler;
Floransa & Pisa & Siena & San Gimignano & Montepulciano & Montalcino

THY

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Turlar Dahil
 • Türkçe Rehberli
 • Türkiye Çıkışlı / Varışlı

1.Gün: İstanbul-Bologna-Floransa-Toskana "Floransa Şehir Tanıtım Turu"

Dış hatlar terminalinde bulunan Setur deskinde Setur görevlisi ve rehberiniz ile buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Bologna ‘ya hareket. Yaklaşık 2,5 saatlik uçuşun ardından Bologna'ya varış. Gümrük ve bagaj işlemlerinin ardından özel aracımızla Floransa’ ya hareket ediyoruz. 1 saat 40 dakika sürecek yolculuğumuzdan sonra Floransa'ya varıyoruz. Tarihi binaları, sanat eserleri ve kültür kokan havasıyla Floransa’ da yapacağımız şehir gezimizde, şehri ikiye bölen Arno nehri’ni, nehrin üzerinde yer alan pek çok köprüden en ünlüsü olan ve 14. yy ‘dan kalma kuyumcu dükkanlarının bulunduğu Ponte Vecchio’yu, Duomo meydanında bulunan 384 basamaklı Santa Maria del Fiore Katedralini, gotik döneme ait ihtişamlı Çan Kulesini, Cennet Kapısı olarak adlandırılan Doğu Kapısı ile meşhur vaftizhane’yi, erken Rönesans döneminde yapılmış olan ve Michelangelo, Machiavelli, Galileo gibi 274 kişinin mezarlarının yer aldığı Santa Groce Kilisesi’ni, Uffizi Sanat Galerisi’ni, Sinyorlar Meydanı ve meydanın ortasında yer alan Neptün çeşmesi ile David heykelini, Rönesans ve Gotik döneme ait heykellerin bulunduğu, açık hava müzesini andıran avluyu panoramik olarak görüyoruz. Gezi bitiminde Toskana'daki otelimize hareket.

2.Gün: Toskana "Pisa-San Gimignano-Siena Turu"

Kahvaltıdan sonra özel aracımız ile Pisa’ya hareket ediyoruz. Efsanevi Çan Kulesi ile Ortaçağ dünyasının yedi harikasından biri olan Pisa’ya varışımızda, yüksek duvarlarla çevrili alandan şehre girer girmez Mucizeler Meydanında, yemyeşil çimenler üzerinde yer alan vaftizhane, Kathedral ve Kathedral'in çan kulesi olarak yapılan Eğik Pisa Kulesi ile karşılaşıyoruz. Sütunlardan oluşan ve 6 tane yuvarlak parçanın üst üste oturmasıyla yapılan 56 metre yüksekliğindeki kuleyi dışarıdan fotoğraflama imkanına sahip oluyoruz.
Pisa'nın ardından San Gimignano’ya hareket ediyoruz. Unesco Dünya Koruma mirası listesinde bulunan, zengin kültür ve sanatı ile “Güzel Kuleler” şehri San Gimignano’da yürüyerek yapacağımız gezide, İtalya’nın en tarihi kapılarından biri olan 13. yy’a ait Porta San Giovanni, 13. yy’ a ait büyük bir sarnıcın bulunduğu Piazza della Cisterna (Sarnıç Meydanı), Katedral, şimdi belediye binası olan Palazzo del Popolo, Podesta Sarayı, Kemeraltı ve çeşitli Ortaçağ kulelerinin bulunduğu şehrin merkezi, Katedral Meydanı Piazza del Duomo’ yu panoramik olarak görüyoruz.
San Gimignano ziyaretimizin ardından Siena’ya hareket ediyoruz. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Toscana’nın kalbindeki, toprak rengi labirent sokaklarıyla karmaşık, çapraşık, pitoresk ve büyüleyici Ortaçağ kenti Siena’da öğleden sonra yapacağımız panoramik şehir gezisinde, Ortaçağ'dan günümüze kadar gelmiş olan Palio yarışlarının yapıldığı, deniz kabuğunu andıran, kentin merkezi Piazza Del Campo’ yu, meydanda bulunan kabartmalarla çevrili Gaia çeşmesi, 102 metre yüksekliğindeki Çan Kulesi - Torre del Mangia, Piazzo del Duomo ve burada yer alan Duomo Katedrali’ni panoramik olarak görüyoruz. Tur bitimi Toskana'daki otelimize hareket ediyoruz.

3.Gün: Toskana "Montepulciano ve Montalcino Turu"

Kahvaltıdan sonra Montepulciano’ya hareket ediyoruz. M.Ö. 308 yıllarında Etrüskler tarafından kurulan Ortaçağ şehri, yiyecek ve içecek üreticisidir. Domuz eti, peynir, pici makarnası, mercimek, bal ve dünyaca ünlü şarapları başlıca üretimleridir. Montepulciano üzümleri İtalya’ nın en iyisidir. Şehrin ana caddesi 1,5 km. uzunluğunda olup, Porta al Prato’ dan tepenin üstündeki Piazza Grande’ ye kadar uzanmaktadır. 14. yy’ dan kalma şehir duvarları, Palazzo Comunale, Santa Maria Katedrali panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Ardından tarihi şehir meydanında yer alan Ricci Sarayının altında bulunan, dünyanın en eski ve en iyi şarap mahzeni anıtsal Cantina de Ricci’ nin sınırsız mağara ile çevrili sessiz koridorlarında zaman yolculuğu yapıyoruz, yapacağımız ziyaret sırasında şarap tadımı yapıyoruz.
Tur sonrası Montalcino kasabasına hareket. Brunello şarapları ile ünlü Montalcino ziyaretimizde tarihi kale ve merkezi panoramik olarak görüyoruz. Tur sonrası Toskana'daki otelimize geri dönüyoruz.

4.Gün: Toskana-Bologna-İstanbul

Kahvaltıdan sonra özel aracımız ile Bologna’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğun ardından Bologna Havalimanı'na varıyoruz. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından İstanbul'a hareket. İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere!

Otel Bilgileri

 • Hotel ıL Piccolo Castello 4* vb.

Fiyata dahil olan hizmetler

 • İstanbul-Bologna-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi
 • Toskana'da 4 yıldızlı otelde oda-kahvaltı esasında 3 gece konaklama
 • Floransa şehir tanıtım turu
 • Pisa, San Gimignano, Siena turları
 • Montepulciano ve Montalcino turları
 • 1 şarap tadımı
 • Havaalanı-otel-havaalanı transferleri
 • Setur rehberlik hizmetleri
 • Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Önemli Notlar

 • Setur gerekli gördüğü durumlarda önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, turların, şehirlerin, program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Programda belirtilen turlar panoramik olarak yapılacaktır. Herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dahil değildir.
 • Kesin otel bilgisi tur kalkışından 1 hafta önce tarafınıza bildirilecektir.
 • Triple konaklama müsaitliğe bağlıdır. Üçüncü kişi için açılır-kapanır ek yatak verilir.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
 • Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Yeşil pasaport sahipleri için vizeye ihtiyaç yoktur.
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 tl) fiyatımıza dahil değildir.
 • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.
 • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentemiz sorumlu değildir.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.
 • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.
 • Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Toskana(3) 26-29 Ekim / Türk Hava Yolları

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
1. Çocuk
0 - 1 yaş
1. Çocuk
2 - 10 yaş
   
26.10.2018
29.10.2018
798,00 EUR798,00 EUR998,00 EUR198,00 EUR768,00 EUR Satın Al