Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

Toskana Turu - 3 Gece

20.04.2019'den itibaren kalkışlı

878,00 EUR 5.765,04 TL
BİZ SİZİ ARAYALIM

Gezilecek Yerler;
Yemyeşil vadiler, birbiri ardına yumuşak kavislerle sıralanan tepeler, sakin bir atmosfer ve lezzet dağıtan üzüm bağları ile Toskana...

THY

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Turlar Dahil
 • Türkçe Rehberli
 • Yeşil Pasaporta Vizesiz

1.Gün: İstanbul-Bologna-Floransa-Toskana "Floransa Şehir Tanıtım Turu"

Dış hatlar terminalinde bulunan 1 numaralı buluşma noktasında Setur rehberi ile buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Bologna‘ya hareket. Yaklaşık 2,5 saatlik uçuşun ardından Bologna'ya varış. Gümrük ve bagaj işlemlerinin ardından özel aracımızla Floransa’ ya hareket ediyoruz. 1 saat 40 dakika sürecek yolculuğumuzdan sonra Floransa'ya varıyoruz. Tarihi binaları, sanat eserleri ve kültür kokan havasıyla Floransa’ da yapacağımız şehir gezimizde, şehri ikiye bölen Arno nehri’ni, nehrin üzerinde yer alan pek çok köprüden en ünlüsü olan ve 14. yy ‘dan kalma kuyumcu dükkanlarının bulunduğu Ponte Vecchio’yu, Duomo meydanında bulunan 384 basamaklı Santa Maria del Fiore Katedralini, gotik döneme ait ihtişamlı Çan Kulesini, Cennet Kapısı olarak adlandırılan Doğu Kapısı ile meşhur vaftizhane’yi, erken Rönesans döneminde yapılmış olan ve Michelangelo, Machiavelli, Galileo gibi 274 kişinin mezarlarının yer aldığı Santa Groce Kilisesi’ni, Uffizi Sanat Galerisi’ni, Sinyorlar Meydanı ve meydanın ortasında yer alan Neptün çeşmesi ile David heykelini, Rönesans ve Gotik döneme ait heykellerin bulunduğu, açık hava müzesini andıran avluyu panoramik olarak görüyoruz. Gezi bitiminde Toskana'da ki otelimize hareket.

2.Gün: Toskana "Pisa-San Gimignano-Siena Turu"

Kahvaltıdan sonra özel aracımız ile Pisa’ya hareket ediyoruz. Efsanevi Çan Kulesi ile Ortaçağ dünyasının yedi harikasından biri olan Pisa’ya varışımızda, yüksek duvarlarla çevrili alandan şehre girer girmez Mucizeler Meydanında, yemyeşil çimenler üzerinde yer alan vaftizhane, Kathedral ve Kathedral'in çan kulesi olarak yapılan Eğik Pisa Kulesi ile karşılaşıyoruz. Sütunlardan oluşan ve 6 tane yuvarlak parçanın üst üste oturmasıyla yapılan 56 metre yüksekliğindeki kuleyi dışarıdan fotoğraflama imkanına sahip oluyoruz.
Pisa'nın ardından San Gimignano’ya hareket ediyoruz. Unesco Dünya Koruma mirası listesinde bulunan, zengin kültür ve sanatı ile “Güzel Kuleler” şehri San Gimignano’da yürüyerek yapacağımız gezide, İtalya’nın en tarihi kapılarından biri olan 13. yy’a ait Porta San Giovanni, 13. yy’ a ait büyük bir sarnıcın bulunduğu Piazza della Cisterna (Sarnıç Meydanı), Katedral, şimdi belediye binası olan Palazzo del Popolo, Podesta Sarayı, Kemeraltı ve çeşitli Ortaçağ kulelerinin bulunduğu şehrin merkezi, Katedral Meydanı Piazza del Duomo’ yu panoramik olarak görüyoruz.
San Gimignano ziyaretimizin ardından Siena’ya hareket ediyoruz. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Toscana’nın kalbindeki, toprak rengi labirent sokaklarıyla karmaşık, çapraşık, pitoresk ve büyüleyici Ortaçağ kenti Siena’da öğleden sonra yapacağımız panoramik şehir gezisinde, Ortaçağ'dan günümüze kadar gelmiş olan Palio yarışlarının yapıldığı, deniz kabuğunu andıran, kentin merkezi Piazza Del Campo’ yu, meydanda bulunan kabartmalarla çevrili Gaia çeşmesi, 102 metre yüksekliğindeki Çan Kulesi - Torre del Mangia, Piazzo del Duomo ve burada yer alan Duomo Katedrali’ni panoramik olarak görüyoruz. Tur bitimi Toskana'da ki otelimize hareket ediyoruz.

3.Gün: Toskana "Montepulciano ve Montalcino Turu"

Kahvaltıdan sonra Montepulciano’ya hareket ediyoruz. M.Ö. 308 yıllarında Etrüskler tarafından kurulan Ortaçağ şehri, yiyecek ve içecek üreticisidir. Domuz eti, peynir, pici makarnası, mercimek, bal ve dünyaca ünlü şarapları başlıca üretimleridir. Montepulciano üzümleri İtalya’ nın en iyisidir. Şehrin ana caddesi 1,5 km. uzunluğunda olup, Porta al Prato’ dan tepenin üstündeki Piazza Grande’ ye kadar uzanmaktadır. 14. yy’ dan kalma şehir duvarları, Palazzo Comunale, Santa Maria Katedrali panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Ardından tarihi şehir meydanında yer alan Ricci Sarayının altında bulunan, dünyanın en eski ve en iyi şarap mahzeni anıtsal Cantina de Ricci’ nin sınırsız mağara ile çevrili sessiz koridorlarında zaman yolculuğu yapıyoruz, yapacağımız ziyaret sırasında şarap tadımı yapıyoruz.
Tur sonrası Montalcino kasabasına hareket. Brunello şarapları ile ünlü Montalcino ziyaretimizde tarihi kale ve merkezi panoramik olarak görüyoruz. Tur sonrası Toskana otelimize geri dönüyoruz.

4.Gün: Bologna-İstanbul "Bologna Şehir Tanıtım Turu"

Kahvaltıdan sonra özel aracımız ile Bologna’ ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğun ardından varışımızda Bologna şehir gezimizi yapıyoruz. Tarihi M.Ö. 6. yy’da Etrüsklere dayanan Bologna, mimarisi, dar sokakları ve meydanları ile tipik bir Ortaçağ şehrini anımsatmaktadır. Yağmurdan, kardan ve güneşten korunabileceğiniz, 3.5 km uzunluğu ile dünyanın en uzun kemeraltının yer aldığı şehirde, Bologna'lıların sosyal yaşamlarının en önemli noktası Maggiore Meydanı, meydanda yer alan Saat Kulesi Palazzo di Accursio, 14. yy Adalet Sarayı Palazzo Podesta, Dünya'nın 5. büyük kilisesi olan Basilica di San Petronio, Garisenda ve Asinelli Kuleleri göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından tarihi sebze, meyve, balık pazarı içinde yer alan La Baita şarküteri de göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrasında serbest zaman ve Bologna Havalimanı'na hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından İstanbul'a hareket. İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere!

Rehber Bilgisi

 • Levent Öcalan

Oteller

 • Hotel IL Piccolo Castello 4* vb.
 • 20-23 Nisan turu oteli;
 • Four Points by Sheraton Siena 4* vb.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul-Bologna-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi
 • Toskana'da 4 yıldızlı otelde oda-kahvaltı esasında 3 gece konaklama
 • Floransa ve Bologna şehir tanıtım turları
 • Pisa, San Gimignano, Siena turları
 • Montepulciano ve Montalcino turları
 • Cantina de Ricci ziyareti ve 1 şarap tadımı
 • Havaalanı-otel-havaalanı transferleri
 • Setur rehberlik hizmetleri
 • Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Önemli Notlar

 • Setur, gerekli gördüğü durumlarda önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, turların, şehirlerin, program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen/verilemeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezilerin ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir.
 • Programda belirtilen turlar panoramik olarak yapılacak olup, herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dahil değildir.
 • Programda belirtilen oteller “ve benzeri” dir. Kesin otel bilgisi tur kalkış tarihinden önce bildirilecektir.
 • Üç kişilik odada konaklama müsaitliğe bağlıdır. Üçüncü kişi için açılır-kapanır ek yatak verilir. Bu yatak tipi standart yataklardan küçüktür.
 • Kimi oteller check-in esnasında kredi kartınızdan olası harcamalarınız adına belli bir miktar bloke edebilir.
 • Turlarımızda kullandığımız otellerde yapılan rezervasyonlar grup rezervasyonu olup, alınacak kahvaltılar farklı bir salonda gruba özel olarak verilebilir ve standart otel kahvaltısından farklı olabilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 15 kişinin katılımı gerekmektedir.
 • Oteller check-in saati 15:00, check-out ise 11:00 saatleri arasındadır.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
 • Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Program için vize gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vizeye ihtiyaç yoktur.
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 tl) fiyatımıza dahil değildir.
 • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.
 • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.
 • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.
 • Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Toskana(3) 20-23 Nisan / Türk Havayolları

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
1. Çocuk
0 - 1 yaş
1. Çocuk
2 - 11 yaş
   
20.04.2019
23.04.2019
878,00 EUR878,00 EUR1.128,00 EUR198,00 EUR858,00 EUR Biz Sizi Arayalım

Toskana(3) 4-7 Haziran / Türk Havayolları

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
1. Çocuk
0 - 1 yaş
1. Çocuk
2 - 11 yaş
   
04.06.2019
07.06.2019
948,00 EUR948,00 EUR1.198,00 EUR198,00 EUR928,00 EUR Biz Sizi Arayalım