Tromso & Lofoten Kuzey Işıkları Turu "Burak Özberk Eşliğinde"

09 Şubat 2021 'den itibaren kalkışlı

3.697,00 EUR 33.121,42 TL
2 6 4 5 7
World Card 'e özel 3 Taksit
Diğer Taksit Seçenekleri

Gezilecek Yerler
Tromso , Lofoten , Svolvaer

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Setur Select
 • Turlar Dahil
 • Türkçe Rehberli

1 Gün : İstanbul-Oslo-Tromso "Tromso Şehir Turu & Kuzey Işıkları Safarisi"

Belirtilen havalimanı dış hatlar terminalinde bulunma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Norveç’in başkenti Oslo’ya hareket ve  Oslo’ya varış. 14.05’teki iç hatlar uçuşumuz için alanda bekliyoruz. SAS havayolları ile Tromso’ya hareket ediyoruz ve 15.55’te Tromso’ya varıyoruz. Tromso’ya inmeden önce uçaktan göreceğimiz karlarla kaplı fiyordların görüntüsü beyaz krallığın hüküm sürdüğü bu coğrafyanın en güzel görüntüleri olarak bizleri büyüleyecek. Tromso Norveç’in ve Avrupa’nın en kuzey noktalarından birinde olup, yıllarca kuzeyin Paris’i olarak anılmıştır. Özellikle deniz mahsulleri ile bilinen birçok restoran alternatifi vardır. 69.paraleldeyiz ve kuzey ışıklarını görme ihtimalinin dünya üzerinde en yüksek olduğu yerlerden birindeyiz. Kuzey ışıkları ovali her gün tam Tromso’nun üzerinden geçiyor. Bu yüzden de zaten Tromso’da büyük bir Kuzey Işıkları Gözlem Merkezi bulunuyor. Havaalanı – Otel transferimiz sonrası, otelden yürüyerek çıkıp karlarla kaplı bu küçük ve şirin kuzey şehrini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Akşam ise Kuzey Işıklarını izleyebilmek için şehir ışıklarından uzak bir yerde özel olarak hazırlanmış kamp alanına gidiyoruz. 7 değişik bölgede bulunan kamplar arasında, o akşam ışıkları görme şansımızın en yüksek olduğu kampı seçiyoruz. Kamp alanında ısınmak için girebileceğimiz çadırlar, kullanabileceğimiz tuvaletler ve etrafında oturabileceğimiz kamp ateşi (hava şartları müsaade ederse) olacak. Son yıllarda % 85’e varan ışıkları görme oranı yakalayan yerel rehberlerden de kuzey ışıkları ile ilgili bilgi alıyoruz. Kuzey ışıklarını yakalama durumunda, yerel rehberlerimiz, kendi fotoğraf makineleriyle, arkamızda kuzey ışıkları olacak şekilde fotoğraflarımızı çekip, bize internet üzerinden gönderecekler. Kamp sonrası Tromso’daki otelimize dönüyoruz.


2 Gün : Tromso "Husky Kızak Turu & Ren Geyiği Çiftliği Ziyareti ve Tekne ile Kuzey Işıkları Turu"

Sabah kahvaltımızın ardından Husky Çiftliğine gidiyoruz . Yaklaşık otobüsle 45 dakika süren yolculuk sırasında karlarla kaplı kartpostallık dağ ve göl manzaraları göreceğiz. Sonrasında doğayla iç içe bir yerde 1-2 saat beraber olacağımız husky cinsi köpeklerle tanışacağız. Alacağımız eğitim sonrası termik kıyafetlerimizi giyeceğiz ve doğada 1 saat boyunca kızaklara bineceğiz. Bu süre içinde muazzam manzaralara tanıklık edeceğiz. Kızaklar iki kişilik olup, dönüşümlü olarak dilersek kullanma şansımız vardır. Tromso, Atlantik kıyısında olduğundan ve ılık Gulf Stream akıntısından etkilendiğinden, İskandinavya’nın kara içinde kalan yerlerine göre daha az soğuk oluyor. Ocak-Şubat ayı ortalaması -4 C’lerde. Bundan dolayı dışarıda yapılan aktiviteler sırasında misafirlerimiz soğuktan olumsuz etkilenmemektedir. Bu eşsiz ve benzerlerinden çok farklı olan deneyim sonrası, çadırda ateş etrafında ikram edilecek öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası böğürtlen çaylarımızı içerken yavru husky’leri seveceğiz. 

Sonrasında kuzey topraklarının yerel halkı Samileri tanımak ve Ren Geyiği kızaklarına binmek için bir Ren Geyiği Çiftliğine gideceğiz. Yerel kıyafetlerini giymiş Sami’lerle tanışıyor, kültürlerini öğreniyor, ikram ettikleri içeceklerini tadarken onlarla sohbet ediyoruz ve yaşamlarını anlıyoruz. Daha sonra sadece Sami’lere verilen Ren geyiği yetiştirme hakkı sayesinde, Ren geyikleriyle vakit geçiriyor ve kızaklara biniyoruz. Tamamen doğanın içinde yarım saat süreyle ren geyikleri tarafından çekilen kızaklarda giderken, karlarla kaplı doğanın sunduğu manzaraların keyfini çıkartıyoruz.

Otele dönüş sonrası akşama kadar dinlenme için serbest zamanımız olacak. Akşam fiyortlarda tekne ile kuzey ışıkları turuna çıkıyoruz . Tromso limanından ayrılan teknemiz denizde ilerlerken, tam karanlığın içinde olacak ve kuzey ışıklarını deniz üzerinde tekneden gözlemleme imkanı sunacak. Termik kıyafetlerimiz sayesinde dilediğimizde teknenin güvertesine de çıkabileceğiz. Tur sonrasında Tromso’daki otelimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimizle birlikte yarım saatlik bir yürüyüşle Tromso Aurora Observatory ( Kuzey Işıkları Gözlem Merkezi) 'ye gidiyoruz ve Dünya'ya Kuzey Işıkları ile ilgili bütün dataların geçildiği bu merkezi dışarıdan keşfediyoruz. 


3 Gün : Tromso-Lofoten “Henningsvaer & Svolvaer Gezileri ve Kuzey Işıkları Gezisi”

Saat 09.30’da SAS havayolları ile Tromso’dan uçuyor ve 11.25’de Lofoten adalarının başşehri sayılan Svolvaer’e iniyoruz. Lofoten takımadaları Norveç’in en kartpostallık görüntü veren bölgesi. Özellikle kış aylarında karlarla kaplı irili ufaklı adacıklar, fiyordları süsleyen inci taneleri gibi inanılmaz fotografik görüntüler sunmaktadır. Adalarda bulunan balıkçı kasabaları, sarı ve kırmızı renkteki Rorbu isimli evleriyle bu kış masalının dekorunu tamamlamaktadır. Yaz aylarında batmayan  güneşi, kış aylarında da Kuzey Işıkları ile öne çıkan Lofoten, son senelerde gezginlerin hayallerini süsleyen bir rota olmuştur. Öğleden sonrayı Lofoten’in Venedik’i denilen Henningsvaer’i ve kalacağımız otelin bulunduğu Svolvaer’i gezerek geçireceğiz. Henningsvaer gezisi sırasında ufacık bir adada bulunan futbol sahasını, hemen her yerde asılı bulunan Morina balığı kurutma tezgahlarını, kırmızı Rorbu evlerini, mini cafe’leri, sanat galerilerini, 1898 yılından beri hizmet veren Protestan kilisesini, balıkçı teknelerini ve muazzam deniz ve dağ manzaralarını göreceğiz. Sonrasında Svolvaer’e geçip, otelimize giriş yapacağız. Akabinde şehri tanıma turunu rehberimiz ile yaptıktan sonra serbest zamanımız olacak. Akşam yemeği sonrası eğer hava şartları müsait olursa, kuzey ışıklarını görebileceğimiz bir yere gideceğiz. Hava müsait olmazsa, bu geziyi bir sonraki gün de yapabiliriz.


4 Gün : Lofoten "Lofoten Turu"

Sabah kahvaltısının ardından karlarla kaplı Lofoten takımadalarının en güzel balıkçı kasabalarını, sahillerini ve dağ manzaralarını keşfe çıkacağız. İlk durağımız bu toprakların en eski sahiplerinden olan Vikinglere ait 83 metre uzunluğunda bir evi görebileceğimiz Lofotr Viking müzesi. Sonrasında Ballstad kasabasına gidip, bölgenin en meşhur balık yağı fabrikasını gezeceğiz ve dünya markası Möller’s Balık Yağı ürünlerini tatma ve alma şansımız olacak. Öğle yemeğimiz öncesinde Lofoten’in klasikleri arasına girmiş 2 balıkçı kasabasını görüp, uzaktan fotoğraflama şansımız olacak : Hamnoy ve Sakrisoya kasabaları. Son gezeceğimiz balıkçı kasabası ise Reine. Öğleden sonra dönüş yolunda Rambergstranda sahilinde mola vereceğiz ve Norveç’in instagramda en meşhur olmuş kırmızı Rorbu kabinini görme ve fotoğrafını çekme şansımız olacak. Bembeyaz kumsal ve turkuaz denizi görünce kendimizi bir an tropikal adada hissetmiş olacağız. Tek fark her yerde karın olması. Günü otelimizin bulunduğu Svolvaer’de bitiriyoruz.


5 Gün : Svolvaer-Oslo-İstanbul

Kahvaltının ardından 09.30’da SAS havayolları ile Svolvaer’den ayrılıyor ve saat 14:10'da Oslo'ya varıyoruz. Bilet,bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından İstanbul'a hareket ve İstanbul Havalimanı'na varış. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere... 


Yurt Dışı Turlarda Alınan Covid-19 Önlemleri

 • Fiyata dahil olarak yapılan tüm turlarda kişi sayısının yaklaşık 1-5, 2 katı koltuk adedine sahip araçlarla hizmet veriyoruz.
 • Fiyata dahil olarak yapılan tüm turlarda otobüslerdeki oturma düzeninde sosyal mesafe kuralı uyguluyoruz.
 • Turlarımızın akışını, mümkün olduğunca açık havada zaman geçirilecek şekilde tekrar düzenledik.
 • Tur boyunca konaklayacağımız otellerin, resmi olarak hijyen kurallarına uygunluğunu duyuran ve taahhüt eden oteller olmasına dikkat ediyoruz.
 • Yolcularımızın ve tur liderlerimizin sağlığı için hijyen kiti stoğumuz hazır.
 • Tur boyunca geçerli Seyahat Sağlık Sigortası* hizmetimizi ücretsiz sunmaya devam ediyoruz.
 • Tur süresi boyunca iç ve dış mekanlarda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takılması kuralına önemle dikkat edilecektir.
 • Turlarımızda ziyaret edilen müze, ören yeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir. Bu önlemlerden dolayı ziyaret edilmesi mümkün olmayan yerlerden acentemiz sorumlu değildir.
 • **Seyahat Sağlık Sigortası Covid-19 tedavisini kapsamamaktadır. Seyahat Sağlık Sigortası’nın kapsamı hakkında detaylı bilgi için satış ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.
 • **Normalleşme süresince gerçekleştirilecek turlarda yukarıda belirtilen tüm koşullar uluslararası kurallarla eş zamanlı olarak güncellenecektir.

SeturSelect

 • Bu bir SeturSelect turudur.

Otel Bilgileri

 • Radisson Blu Hotel Tromso 5* vb.
 • Thon Hotel Lofoten 5*vb.

Tur Lideri

 • Burak Özberk 
 • +90 532 698 63 98

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul -Oslo-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve alan vergileri
 • Yerel Hava Yolları ile Oslo - Tromso ekonomi sınıf uçak bileti ve alan vergileri 
 • Belirtilen kategori otellerde oda-kahvaltı bazında 4 gece konaklama
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri
 • Yerel hava yolları ile Tromso - Lofoten / Lofoten - Oslo ekonomi sınıf ara uçuşu ve alan vergileri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)
 • 2 Öğle yemeği
 • Tromso Şehir Turu ve Kuzey Işıkları Safarisi 
 • Husky Kızak Turu ve Ren Geyiği Çiftlik Ziyareti
 • Tekne ile Kuzey Işıkları Turu 
 • Henningsvaer & Svolvaer Gezileri ve Kuzey Işıkları Gezisi 
 • Lofoten Turu 
 • Dünyanın en meşhur balık yağı fabrikası gezisi( Möller's)

Önemli Notlar

 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 15 kişi katılım şartı gerekmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, gezi hareket tarihinden 20 gün önce tur iptali bilgisi tarafınıza iletilecektir.
 • Çocuk fiyatı, aynı odada 2 yetişkin olması durumunda uygulanmaktadır. 1 Yetişkin + 1 Çocuk olması durumunda 2 yetişkin fiyatı uygulanmaktadır.
 • Otel Voucher belgenizin, uçak biletinizin ve seyahat sigortanızın seyahat süresince yanınızda bulunması gerekmektedir. Bu evrakların yanınızda olmaması durumunda ülkeye girişlerde sıkıntı yaşanabilmektedir. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 70 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sür prim farkı çıkmaktadır. Satış temsilcimiz bilgi verecektir.
 • Uçuş saatinden minimum 3 saat öncesinde belirtilen havalimanında olunması gerekmektedir.
 • Ekstra turlar minimum 20 kişilik katılımlarla gerçekleşir. 20 kişinin altında olan gruplarda tur rehberi fiyatlarda değişiklik yapabilir.
 • Setur, gerekli gördüğü durumlarda tur kalkışından önce haber vermek kaydıyla rehberlik hizmetini varışa istinaden sağlayabilir.
 • Setur, önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, turların ve şehirlerin, program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Sigorta şirketinin kabul etmesi durumunda; 75 yaş üzeri sigortalıların ani rahatsızlık sonucu tedavi masrafları ödenmez, sadece kaza sonucu tedavi masrafları karşılanır. 80 yaş üzeri sigortalıların ise tıbbi tedavi masrafları ödenmez, sadece nakil hizmetleri organize edilir ve karşılanır. Sigorta poliçenizin tüm detayları için satış temsilcinize danışabilirsiniz.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen/verilemeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezilerin ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Programda belirtilen turlar panoramik olarak yapılacak olup, herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dahil değildir.

Konaklama Notları

 • Otellere giriş saati en erken 15.00’dir.
 • Üç kişilik odada konaklama müsaitliğe bağlıdır. Üçüncü kişi için açılır-kapanır ek yatak verilir. Bu yatak tipi standart yataklardan küçüktür.
 • Kimi otellerde iki ayrı yataklı oda bulunmaması durumunda çift kişilik yataklı bir oda verilebilir. Çift kişilik yatak bulunmaması durumunda da iki ayrı yataklı bir oda verilebilir.
 • Tek kişilik odalarda yatak tipi tek kişiliktir. Çift kişilik yataklı oda müsaitlik doğrultusunda verilebilir.
 • Kimi oteller check-in esnasında kredi kartınızdan olası harcamalarınız adına belli bir miktar bloke edebilir.
 • Turlarımızda kullandığımız otellerde yapılan rezervasyonlar grup rezervasyonu olup, alınacak kahvaltılar farklı bir salonda gruba özel olarak verilebilir ve standart otel kahvaltısından farklı olabilir.
 • Programda belirtilen oteller “ve benzeri” dir. Kesin otel bilgisi tur kalkış tarihinden önce bildirilecektir.

Uçuş Notları

 • Uçak biletleri pasaportunuzda geçen isim/soy isim, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası ve pasaport detaylarına göre kesilmektedir. Bu bilgilerin acentemize hatalı bildirilmesi durumunda acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş iptallerinden, uçuş saatleri ile parkur değişikliklerinden ve fiyat artışlarından acentamız sorumlu değildir.
 • Türkiye çıkışlı uçuşlarda bagaj hakkı istisnai durumlar dışında 1 parça/20 kg ile sınırlıdır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişkenlik gösterebilir.
 • Kimi hava yolları grup rezervasyonlarında online check-in ve koltuk seçimine izin vermemektedir. Misafirlerimizin koltuk isteklerini (Müsaitliğe göre) check-in esnasında kontuar yetkilisine belirtmeleri gerekmektedir. Bazı hava yollarında gruba özel koltuk blokajı yapılmaktadır. Yan yana veya daha önde oturmak isteyen misafirlerin havalimanında check/in kontuarında işlem yaptırması gerekmektedir.
 • İç hat bağlantı almak isteyen misafirlerin acentamıza başvurması gerekmektedir. Uçak biletlerinin bağlantılı olarak kesilmesi için iç hat uçuşun acentamızdan alınması gerekmektedir. İç hat uçuşunu misafirlerimizin kendileri almaları durumunda, uçuşlar bağlanamayacağından olası bir uçuş gecikmesi halinde ana uçuşa yetişilemezse hava yolları ve acentamızın bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Grup biletlerinden gidiş uçağına binilmediği/kullanılmadığı durumlarda dönüş uçuşu havayolu sistemi tarafından otomatik olarak iptal edilmektedir.
 • Gidilecek ülkelerdeki iç/dış hat uçuşlarında bagaj hakları havayollarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu uçuşlarda bagaj taşıma ücretli olabilmektedir.
 • Tüm havayollarının, uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.
 • Uçak biletlerini kendileri alarak (Acentemizin uçak bileti hariç kayıt almayı kabul etmesi halinde) tura katılan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turu veya diğer turlara da katılamayabilirler. Misafirlerin bu durumda grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
 • Bazı ülkeler artan güvenlik unsurları nedeniyle cep telefonu ve laptop gibi elektronik aletleri güvenlikte açmanızı isteyebilir. Şarjı olmayan cihazları uçağa almayabilir ve bu cihazları ayrı bir güvenlik prosedüründen geçirebilir.

Vize ve Pasaport Bilgisi

 • ***Yurt Dışı çıkış fonu ücreti fiyatlarımıza dahil değildir. Çıkış harcının yolcular tarafından ödenmesi gerekmektedir.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
 • Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Türk vatandaşları için vize gerekmektedir. Güncel vize prosedürü ve işlemleri için Setur Vize bölümü ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Acentemiz, misafirlerimiz ile konsolosluklar arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi acentemizin sorumluluğunda değildir.
 • Vize başvurularının tur hareket tarihinden en az 3 ay öncesinde yapılması tavsiye edilir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi adına başvurunuzu tur kalkış tarihinden en az 3 ay öncesinde tamamlamanızı önemle tavsiye ediyoruz.
 • Ziyaret edilen ülke Türk vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin geçerli pasaportunuzda olması gerekmektedir. İptal edilmiş bir pasaporttaki vize geçerli bir vize dahi olsa, bu vize/pasaport ile seyahat edilememektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Gümrük geçişlerinde ve sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 6 boş sayfa olması gerekmektedir. Vize alınmış olması veya vize gerektirmeyen pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş ve çıkış yapılabileceği anlamına gelmeyip, pasaport polisinin sizi ülkeye giriş izni vermeme veya ülkeden çıkarmama yetkisi bulunmaktadır. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Farklı bir ülkede oturum izni bulunan misafirlerin vize durumlarını, bağlı bulundukları konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Yırtılmış, yıpranmış veya benzeri tahribatlara uğramış pasaportlar ile seyahat edilememektedir.
 • 18 yaşından küçük bireylerin tek başlarına ya da anne ve babadan sadece bir tanesi ile seyahat etmesi durumunda hem anneden hem de babadan noter onaylı muvafakatname alması gerekmektedir. Detaylı bilgiyi Setur vize departmanından alabilirsiniz.

Tromso(2)-Lofoten(2) 09-13 Şubat 2021 / Türk Hava Yolları

Tarih
9.02.2021
13.02.2021
Çift Kişilik (Kişi Başı) 3.697,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 3.997,00 EUR