Tunus & Fas Turu (Tunus-Marakeş)

10 Eylül 2019 'den itibaren kalkışlı

999,00 EUR 6.599,69 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Tunus & Marakeş

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Türkçe Rehberli
  • Uçaklı
  • Vizesiz

1 Gün : İstanbul-Tunus (Gammarth)

Dış Hatlar gidiş terminalinde uçuş saatimizden 3 saat önce buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Tunus’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından özel aracımız ile buluşuyor ve şehir turu için havalimanından ayrılıyoruz. Panoramik olarak yapacağımız turumuzda Fransızlar döneminden kalan kentin modern yüzünü ortaya koyan geniş bir cadde olan Habib Bourguiba Bulvarı, caddenin bitiminde ise Medina, Port de France (Fransız Kapısı), Milli Kütüphane (dışarıdan), Medina’dan güneye doğru devam ederken Kitapçılar Çarşısı ve Dar Ben Abdallah Müzesi (dışarıdan), Dar Ben Abdallah - günümüzde Etnografya Müzesi - (dışarıdan), 1883 yılında Fransızlarca yıkılan kent kalesinden ismini alan Kasbah Meydanı, Kasbah Camii, M’sed El-Kobba Camii, Hamouda Pasha Camii görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde hem gece hayatıyla hem de sahil kesimi ile keyifli Gammarth’a transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

2 Gün : Tunus (Gammarth)

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra düzenlenecek olan Kartaca, Sidi Bou Said ve Bardo Müzesi turuna başlıyoruz. 3 bin yıllık bu tarihi kent UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. Antik Roma döneminden kalma tiyatro ve villalara ait kalıntıları göreceğimiz Birsa tepesi, MS 2. yüzyıldan günümüze ulaşan Antonin Hamamları, ilk çocukları tanrılarına kurban ettikleri Tophet Tapınağı, 13’ncü Haçlı Seferleri sırasında, burada ölen, Fransa kralı Louis için inşa edilmiş olan St Louis Katedrali (dışarıdan), Paleo Hıristiyan Müzesi, Kartaca Limanı (Punic Port) görülecek yerler arasındadır. Ardından, Kartaca yakınlarında, Tunus denince akla gelen mavi-beyaz renklerdeki yapıların bulunduğu ve 13. yüzyılda Sufi Aziz Sidi Bou Said’in yaşadığı Sidi Bou Said kasabasını geziyoruz. Muhteşem mozaiklere ev sahipliği yapan Bardo müzesini gezdikten sonra otelimize dönüyoruz.

Ekstra Kartaca, Sidi Bou Said ve Bardo Müzesi Turu: 45-EURO (Kişi başı)

3 Gün : Tunus-Kazablanka-Marakeş

Kahvaltının ardından havalimanına transfer ve yerel havayolu ile Kazablanka’ya uçuş. Varışa takiben panoramik olarak yapacağımız turumuzda 1930 yılında Fransızlar tarafından kurulan, geleneksel Fas mimarisi ile modern Fransız mimarisinin bir karışımı olarak, düzgün sokakları, yollarda kurulu tezgâhları ve birbirinden güzel evleri ile Habous güzel bir başlangıç oluyor. Daha sonra Neo-Gotik tarzında inşa edilmiş Kazablanka Katedrali (Sacre Coeur), V. Muhammed Meydanı ve Birleşmiş milletler meydanını görüyor ve son durağımız olan Fas’ın en büyük, Dünyanın ise en büyük yedinci camii olan Hassan II Camisine hareket ediyor ve dışarıdan görüyoruz. Fas Kralı 2. Hasan tarafından inşa edilen, Endülüs kültüründen esintiler taşıyan camiyi dışarıdan gezdikten sonra Kazablanka’nın meşhur kordon boyu “Corniche” kısa bir mola verip ardından özel aracımız ile Fas’ın ilk Başkenti olan kırmızı şehir Marakeş’e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat 30 dakikalık yolculuğumuzun ardından Marakeş’e varıyor ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4 Gün : Marakeş

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Atlas Dağları turuna katılabilirler. Bu turumuz 4x4 jeeplerimiz ile güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas dağlarını sizlere tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezidir. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes yolunu takiben Kik platosuna ulaşacağız. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar verecek. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim köyü, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Marakeş’e dönüyoruz. Sonrasında İmparatorluk kentlerinin arasında belki de en bilineni olan Marakeş’i panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. Marakeş’i hak ettiği üne kavuşturan ve geçmişin hatıralarını canlandıran manzaralar eşliğinde yapacağımız turumuza 75 metre yüksekliğinde minaresi ile dikkat çeken adını etrafındaki kütüphanelerden alan 1150 yılında tamamlanmış Kutubiye Camisi, iki bölmeden oluşan 19 yy sonrasında vezir Si Moussa ve oğlu Ba Ahmed tarafından yapılmış Bahai Sarayı’nı gezerek devam ediyoruz. Labirenti andıran dar sokakları ve caddeleri ile her yana yayılmış, hayal edilebilen her şeyin satıldığı dükkânları ve tezgâhları ile safran kokulu Medina’yı geziyor ve Fas’ta özgün yapısıyla dikkat çeken, Unesco Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisi olan "Açık Hava Tiyatrosu” Djemma El Fna Meydanı ile turumuz sona erecek. Dünya'nın farklı ülkelerinden turist gelmesine sebep olan meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen bu meydanı gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.
Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Chez Ali Show turuna katılabilirler. Chez Ali gece kulübüne yapacağımız turumuzda, Binbir gece masallarını andıran show’da müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler, tipik Fas çadırları altında ve masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunmaktadırlar.

Ekstra Atlas Dağları Turu: 60-EURO (Kişi başı)
Ekstra Chez Ali Show Turu (Akşam Yemeği dahildir): 70-EURO (Kişi başı)

5 Gün : Marakeş

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Şehri dilediğiniz gibi keşfedebilir veya rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Essaouira şehir turuna katılabilirsiniz. Turumuzda Cichaoua üzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira'ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar bu şehirde yaşamışlardır. Gezi esnasında öğle yemeğimizi de alacağız. Turumuzun bitiminde Marakeş’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Ekstra Essaouira şehir turu (Öğle Yemeği dahil): 75-EURO (Kişi başı)

6 Gün : Marakeş-İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Marakeş Havalimanına transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul'a varış ile turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere...

Otel Bilgileri

Tunus: Hotel El Mouradi Gammarth 5* vb.

Marakeş: Hotel Atlas Asni Marakesh 4* vb.


Fiyata dahil olan hizmetler

THY tarifeli seferi ile İstanbul-Tunus / Marakeş-İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergileri

Tunus-Kazablanka uçuşu ve havalimanı vergileri

Belirtilen kategori otellerde 5 gece kahvaltı dahil konaklama

Marakeş otelinizde 3 akşam yemeği

Tunus panoramik şehir turu

Kazablanka panoramik şehir turu

Marakeş panoramik şehir turu

Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri

Türkçe Rehberlik Hizmeti

Seyahat Sigortası (Tur'un iptali durumunda tur ücretinin %15'i kapsam dışıdır.)


Fiyata dahil olmayan hizmetler

Yurtdışı çıkış pulu (15 TL)

Ekstra turlar

Kişisel harcamalar


Ekstra Tur Paketleri

Kayıt esnasında alınması şartı ile;

Large Paket (Opsiyonel) Atlas Dağları Turu Essaouira Şehir Turu Kartaca, Sidi Bou Said ve Bardo Müzesi Turu Kişi başı

180-EURO yerine 170-EURO

X Large Paket (Opsiyonel) Atlas Dağları Turu Chez Ali Show ve Akşam Yemeği Essaouira Şehir Turu Kartaca, Sidi Bou Said ve Bardo Müzesi Turu

Kişi başı 250-EURO yerine 235-EURO


Önemli Notlar

***Satın alınan tur Bin-Rota organizasyonu olup,diğer seyahat acentaları misafirlerinin de katılımı muhtemel olacaktır.

***Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.

Sayfalarında veya kabında; yırtıklar ve aşınma olan pasaport sahibi misafirlerimizin ülkeye girişinde sorunlar yaşanmaktadır. Bu şekilde deformasyona uğramış pasaportların yeni pasaportlarla değiştirilmesi gerekmektedir.Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir. 10 yıldan eski pasaportlar ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 70 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sürprim çıkmaktadır. Satış temsilcimiz bilgi verecektir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır. Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

Üç kişilik oda konaklamalarında 3. kişi için katlanabilir yatak verilmektedir. Kesin otel ve havayolu bilgisi tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Binrota havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Binrota sorumlu tutulamaz. Binrota gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Binrota, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Binrota sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.


Sıkça sorulan sorular

Sağlık: Fas ve Tunus’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

Vize Bilgileri: Fas ve Tunus’a girişlerde Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

Uçuş Süreleri: İstanbul – Tunus arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 3 saattir. Kazablanka – İstanbul arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 4 saat 34 dakikadır.

Para Birimi: Fas’ın para birimi Moroccan Dirhem’dir (MAD). Büyük şehirlerde, oteller ve restoranlar gibi yerlerde Visa ve MasterCard çoğunlukla geçerlidir. Küçük yerlerde kredi kartı kullanımı sorun olabilir. Moroccan Dirhem’in ülke dışına çıkarılması yasaktır. Elinizde kalan Dirhem’in ülkeden ayrılmadan önce tekrar USD ya da Euro’ya çevrilmesi gerekmektedir. Tunus'un para birimi Tunus Dinarı'dır.

Saat Dilimi: Türkiye ile Fas arasında -3 saat, Türkiye ile Tunus arasında -2 saat fark bulunmaktadır.

Telefon Kullanımı: Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü: Mutfak kültürü Türk mutfağına göre farklı bir bölgeye gidildiği unutulmamalıdır. Fas mutfağı, Akdeniz, Arap, Yahudi, İran, Batı Afrika ve Berberi mutfağından etkilenmiştir. Yemekler baharatlı olabilir.

Elektrik: Fas ve Tunus genelinde elektrik 110 ve 220 volttur. Prizler C tipi ikili ince yuvarlak uçlu ve E tipi ikili yuvarlak kalın uçludur.

Alışveriş: Fas bir alışveriş cennetidir. Marakeş’de karşımıza çıkacak “souk” adı verilen kapalıçarşılar bir yanda yerel ürünleri beğeninize sunarken, Kazablanka’da bulunan “Morocco Mall” Kuzey Afrika’daki en büyük alışveriş merkezidir. El yapımı ürünler, geneneksel lambalar, yerel kıyafetler, halı ve kilimler bu ülkeden alınabilecek birçok şeyden yalnızca bir kaçıdır.


Turun Artıları

Kazablanka'da ünlü Hassan II Camisi'ni göreceğiz.

1930 yılında Fransızlar tarafından kurulan, geleneksel Fas mimarisi ile modern Fransız mimarisinin bir karışımı olarak, düzgün sokakları, yollarda kurulu tezgahları ve birbirinden güzel evleri ile Habous görülecektir.

Unesco Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisi olan "Açık Hava Tiyatrosu"'da Djemma El Fna Meydanı ziyaret edilecektir.

Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehri olan Essaouira'yı görebileceksiniz.


Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

Satın almış olduğunuz tur paketi “Bin-Rota Turizm” tarafından düzenlenmektedir. Havalimanı karşılamaları ve diğer tüm yerel hizmetler “Bin-Rota Turizm” tarafından organize edilmektedir. Farklı acente misafirlerinin de tura katılımı muhtemeldir.

Tunus(2)-Marakeş(3) 10-15 Eylül / Türk Hava Yolları

Tarih
10.09.2019
15.09.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 999,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 999,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.249,00 EUR
1. Çocuk
0 - 1 yaş
200,00 EUR
1. Çocuk
2 - 11 yaş
979,00 EUR
Satın Al
Son 2 oda

Tunus(2)-Marakeş(3) 08-13 Ekim / Türk Hava Yolları

Tarih
8.10.2019
13.10.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.039,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.039,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.289,00 EUR
1. Çocuk
0 - 1 yaş
200,00 EUR
1. Çocuk
2 - 11 yaş
1.019,00 EUR
Satın Al
Son2 kişi