Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

Uçaklı Doğu Karadeniz Turu

23.07.2018'den itibaren kalkışlı

1.940,00 TL
SATIN AL

Gezilecek Yerler;
Samsun, Bandırma Vapuru, Ordu, Boztepe, Trabzon, Uzungöl, Rize, Ayder Yaylası, Batum, Borçka, Karagöl, Artvin, Erzurum

AnadoluJet

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Kesin Hareket
 • Turlar Dahil
 • Uçaklı

1. Gün Samsun, İlk Adım Anıtı, Onur Anıtı, Bandırma Vapuru,Göğceli Camii

Sabah 05:15’de Ataköy Atrium AVM Önünden, 05:45' de Metro City AVM Önü, 06:15' de Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı yanından servislerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Havalimanına kendi imkanları ile gelen misafirlerimizle 07:00’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali’ nde buluşuyoruz. Anadolu Jet'in TK 7236 08:25 uçağı ile Samsun’a hareket ediyoruz. Samsun’da bizi bekleyen aracımızla buluşup turumuzu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Kurtuluş Savaşı mücadelesinin ilk adımını attıkları noktada bulunan İlk Adım Anıtı ile başlatıyoruz. Sonrasında Samsun’un sembolü Onur Anıt’ında grup fotoğrafımızı çektiriyoruz.Doğu Park sınırlarında Milli Mücadele Parkı ve Açık Hava Müzesi içerisinde yer alan Bandırma Vapuru’nun replikasını ziyaret ediyoruz. Çarşamba ilçesinde yer alan çivisiz cami olarak ünlenmiş Göğceli Cami'ni gözlemleyip Terme Ulusoy Dinlenme Tesislerinde öğle yemeğimizi alıyor ve ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ordu’ daki otelimizde.

2. Gün Ordu Boztepe, Giresun, Trabzon, Ayasofya, Atatürk Köşkü, Sümela Manastırı

Sabah otelimizde alacak olduğumuz açık büfe kahvaltı sonrasında türkülere konu olan Boztepe’den Ordu’nun muhteşem manzarasının keyfini çıkarıp Trabzon’a doğru yolculuğumuzu başlatıyoruz. Güzergahımız üzerinde Giresun Kalesi ve Giresun Adası’nı panoramik olarak gözlemleyerek Karadeniz sahil yolundan adım adım Trabzon’a yaklaşıyoruz. Ayasofya bütün hikayeleriyle bizi bekliyor olacak. Rehberimizin anlatımlarının ardından alışveriş için verilen serbest zamanın akabinde Soğuksu Mevkisi’nde yer alan Atatürk Köşk’ünü ziyaret ediyoruz. Akçaabat köftesi bugün alacağımız öğle yemeğinin başrol oyuncusu. Yöresel lezzetlerle birlikte köftelerimizi yiyip Altındere Milli Parkına ulaşmak üzere Maçka İlçesine ulaşıyoruz. Yaklaşık 3 yıldır restorasyon nedeniyle kapalı olan Sümela Manastırı' nı hava şartlarının (sis) uygun olması durumunda uzaktan fotoğraflayıp ikinci akşam konaklamamız için Trabzon' daki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trabzon’ daki otelimizde.

3. Gün Sürmene, Uzungöl, Karaster Yaylası, Rize Kalesi

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Karadeniz Bölgesi için büyük önem arzeden çay tarımı ile alakalı bilgiler alıp alışveriş yapabileceğimiz Çay Fabrikası’na uğruyoruz. Çaylarınızı yudumlarken çaya dair aklınızdaki bütün soru işaretlerinin ortadan kalktığına tanıklık edeceksiniz. Sürmene deyince akla gelen el yapımı bıçaklardır. Bu işçiliğin günümüze yansıyan güzel örneklerini görüp temin edebileceğimiz bir bıçakçı molasının ardından Of ilçesinde Karadeniz sahilinden içerilere giriş gerçekleştiriyoruz. Solaklı deresi boyunca devam eden yolculuğumuzun ardından bütün güzellikleri ile bizleri bekleyen Uzungöl’e ulaşıyoruz. 1090 mt. rakımda yer alan Uzungöl kenarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Göknar ve ladin ağaçları ile çevrili vadide heyelan set gölü olarak oluşmuş Uzungöl etrafında fotoğraflarımızı çekip kısa bir yürüyüşün ardından dileyen misafirlerimizle Karaster veya Demirkapı yaylarından birine minibüslerle çıkış gerçekleştiriyoruz.Uzungöl ve yaylalardaki keyifli zamanların ardından Uzungöl’den ayrılıyoruz. Sonraki noktamız Rize’yi panoramik olarak seyredip fotoğraflayabileceğimiz Rize Kalesi. Kısa bir molanın ardından çay tarımından önce Rize’nin ekonomisi için çok önemli olan dokumacılıkla alakalı Rize Bezi atölyesine uğruyoruz. Klimalı kumaş olarak da adlandırılan feretiko dokuma ürünlerin alışverişini gerçekleştirip Ayder’e ulaşıyoruz.Yüzyıllardır yaylacıları ağırlayan Ayder şimdi bizleri ağırlıyor. Ayder’deki serbest zamanımızın ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ayder Yaylası’ ndaki otelimizde.

4. Gün Ayder Yaylası, Fırtına Vadisi, Zil Kale, Sarp Sınır Kapısı, Gürcistan, Batum, Piazza Meydanı

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak turumuza Karadeniz Bölgesi’nin doğal dokusunda kayba uğramamış nadir yerlerden olan Fırtına Vadisi ile devam ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz verecek olduğumuz serbest zamanda iki farklı aktiviteye katılabililer. Seçenekli olarak Fırtına’nın serin sularında rafting yapabilir (Ekstra) ya da Şenyuva Köyü istikametinden kartal yuvası edasıyla gelen bütün ziyaretçileri büyüleyen Zil Kale turumuza katılabilirler (Ekstra). Bu organizasyonların ardından dere kenarında alabalıklarımızı yiyip Ardeşen, Fındıklı, Arhavi, Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Gürcistan’a giriş işlemlerimiz ardından Batum’u gezmeye başlıyoruz. Değişik mimari örnekleri gözlemleyebileceğimiz şehir turumuzda başlangıcı Meryemana Katedrali ile yapıp ardından bölgedeki müslüman halkın aktif olarak ibadetlerini gerçekleştirdikleri Orta Cami ile devam ettiriyoruz. Saat Kulesi, pubları ve restorantları ile dikkat çeken Piazza Meydanı’nda fotoğraflarımızı çekip mitolojik hikayesiyle bizleri etkileyecek Medea Heykeli’ne geçiyoruz. Rehberimizin anlatımlarının ardından Poseidon Çeşmesi ve Opera binası’nı görüp Sahil Park’ta serbest zamanımızı değerlendirmek için Batum Bulvarına geçiyoruz. Verilen serbest zamanın sonrasında tekrar buluşup akşam yemeğimiz için restorantımıza geçiyoruz (ekstra). Ardından otelimize geçiyoruz ,konaklama otelimizde. Konaklama Batum’ daki otelimizde. ( Batum konaklamasında otel konsepti oda kahvaltıdır) NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum'a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet, kurum kimlikleri vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'A geçişleri için NOTER’den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur.Kimlikler yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir. Gürcü memurları zaman zaman 10 yıldan eski olan kimlikleri kabul etmemektedir. DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ.

5. Gün Borçka, Karagöl, Artvin, Tortum Şelalesi

Otelde alınan kahvaltı sonrası Sınır kapısına doğru devam ederken Apsaros (Gönyo) Kalesini, Aziz Andreas Heykelini panoramik olarak gözlemleyip Türkiye’ye giriş işlemlerimiz için sınır kapısına ulaşıyoruz. Borçka Karagöl’e ulaşmak için yola koyuluyoruz. Minibüsler ile Klaskur Vadisi üzerinden Karagöl’e ulaşıyoruz. Heyelan sonucunda oluşmuş olan bu gölün manzarasına hayran kalacaksınız. Borçka ilçe merkezinde öğle yemeğimizi aldıktan sonra panoramik olarak Artvin il merkezini gözlemleyip Tortum şelalesi’nde verilen molamızda manzaranın keyfini çıkarıyoruz. Erzurum otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Erzurum’daki otelimizde.

6. Gün Erzurum, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi, Aziziye Tabyası, Nene Hatun Mezarı

Turumuzun son gününde Aziziye Tabyası'nda Erzurum savunmasında çok önemli yere sahip olan Nene Hatun'un Mezarını ziyaret ediyor ve şehir merkezindeki gezilerimize Erzurum’un simge yapılarından Çifte Minareli Medrese ile başlayıp Üç Kümbetler, Ulu Cami ve Erzurum evlerini gözlemleyerek devam ediyoruz. Kısa bir serbest zamanın ardından aracımıza binip Yakutiye Medresesi’nin bulunduğu alana ulaşıyoruz. Türk İslam Eserleri ve Etnoğrafya Müzesi olarak kullanılan bu yapıyı gezdikten sonra Erzurum ismi geçtiğinde akla gelen ilk materyal Oltu Taşının ustaların ellerinde şekillenen bütün örneklerini bulabileceğimiz Tarihi Rüstem Paşa Bedesteninde alışveriş molası veriyoruz. Tabiki diğer akla gelen unsuru gerçekleştirmeden Erzurum’dan ayrılmıyoruz. Cağ kebaplarımızı yedikten sonra turumuzu noktalıyor ve havalimanına hareket ediyoruz. Dönüş uçağımız Anadolu Jet' in TK 7409 sefer sayılı uçağı ile 20:20‘ de Erzurum' dan hareket edip, 22:20‘ de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı‘ na varıyor olacak. İstanbul' a varışta tekrar görüşmeyi dileyerek sizleri almış olduğumuz servis noktalarına bırakıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Anadolu Jet Havayolları ile Gidiş - Dönüş Uçak Bileti
 • Anemon Ordu, Trabzon Usta Park Otel, Ayder Sis Otel, Batum Divan, Erzurum Polat Otel ( Batum Konaklama Oda - Kahvaltı olarak gerçekleşmektedir.)
 • Uzungöl Yayla Minibüs Ulaşımı
 • Borçka Karagöl Minibüs Ulaşımı
 • Profesyonel Turist Rehberi eşliğinde Çevre Gezisi
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • Şehiriçi Havalimanı Gidiş - Dönüş Servis Hizmeti
 • Araç İçi İkramlar ve Hizmetler
 • Paket Tur Zorunlu Sigorta Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Zilkale Minibüs Servis Ulaşımı
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Yemeklerde alınacak olan içecekler
 • Özel Harcamalar
 • Otel Ekstraları
 • Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu

Genel Şartlar

 • Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Setur öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 5 gece 6 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Setur sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirnenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.

Önemli Notlar

 • NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum’ a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır. Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’ a geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir.0-6 Yaş Küçük Misafirlerimiz için Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı Gereklidir.
 • (Olağanüstü hal dönemi uygulamaları devam ettiği takdirde aktif kamu personeli ve ya kamudan emekli, memur, asker, polis vb. tüm kamu personelinin kendileri ve aileleri için bağlı bulundukları kurumdan Yurtdışına Çıkış engeli olmadığına dair yazı almaları gerekmektedir. Sigortası kamu personeli olan eşi ya da babası üzerinden devam eden TC vatandaşları da bu izni almak zorundadır. Yurt dışına çıkışta kullanılacak kimliklerin eskime ( yıpranma / resim ile şahıs arasında ciddi fiziksel değişim meydana gelme vb.) durumlarından ötürü Batum’a girememesinden Setur sorumlu değildir. )
 • Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır. Gürcistan 6 Yaş altı çocukların kimliklerinde fotoğraf talep etmektedir. Yurt dışından Türkiye'ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye'ye dönebilmesi için Türkiye'ye çoklu(multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan'ın pasaportların ya da kimliklerin ait olduğu ülkelerle olan vize protokolüne göre Vizeli/Vizesiz geçiş sağlanacaktır. KKTC vatandaşlarının Türkiye'ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleriyle girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye'ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye'ye dönebilmek için Çoklu(multiple) vize almış olmaları gerekir. Kalınacak yayla otelleri Bungalov ve standart yayla oteli yapısına sahip olup bungalov veya otel bölümündeki konaklamalar otel tarafından belirlenir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur.
 • Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır. Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya(alkol-sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır. Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapacaktır. Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
 • Çipli yeni kimlikler kullanılabilir.
 • Çipsiz eski kimlikler yıpranmamış olmalıdır.
 • Veriliş tarihi 10 yılı geçmemiş olmalıdır.
 • Kimlikte yer alan fotoğrafın misafir ile benzemesi gerekmektedir. ( saç, gözlük, sakal, fiziksel değişim)
 • Pvc bölümünde fotoğraf ve bilgilere ulaşır durumda açılma olmamalıdır.
 • 15 yaş fotoğraf durumu geçersiz olup bebeklerin kimliklerinde dahi fotoğraf istenmektedir.
 • Ehliyet ile kesinlikle geçiş yapılamamaktadır.

23 - 28 Temmuz 2018

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
1. Çocuk
0 - 2 yaş
1. Çocuk
2 - 7 yaş
1. Çocuk
7 - 12 yaş
   
23.07.2018
28.07.2018
1.940,00 TL1.855,00 TL2.440,00 TL75,00 TL1.045,00 TL1.545,00 TL Satın Al

30 Temmuz - 04 Ağustos 2018

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
1. Çocuk
0 - 2 yaş
1. Çocuk
2 - 7 yaş
1. Çocuk
7 - 12 yaş
   
30.07.2018
04.08.2018
1.940,00 TL1.855,00 TL2.440,00 TL75,00 TL1.045,00 TL1.545,00 TL Satın Al

06 - 11 Ağustos 2018

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
1. Çocuk
0 - 2 yaş
1. Çocuk
2 - 7 yaş
1. Çocuk
7 - 12 yaş
   
06.08.2018
11.08.2018
1.940,00 TL1.855,00 TL2.440,00 TL75,00 TL1.045,00 TL1.545,00 TL Satın Al

13 - 18 Ağustos 2018

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
1. Çocuk
0 - 2 yaş
1. Çocuk
2 - 7 yaş
1. Çocuk
7 - 12 yaş
   
13.08.2018
18.08.2018
2.010,00 TL1.930,00 TL2.510,00 TL75,00 TL1.120,00 TL1.620,00 TL Satın Al

03 - 08 Eylül 2018

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
1. Çocuk
0 - 2 yaş
1. Çocuk
2 - 7 yaş
1. Çocuk
7 - 12 yaş
   
03.09.2018
08.09.2018
1.940,00 TL1.855,00 TL2.440,00 TL75,00 TL1.045,00 TL1.545,00 TL Satın Al