Ürdün Turu (Amman-Ölü Deniz-Petra-Wadi Rum-Akabe)

13 Eylül 2019 'den itibaren kalkışlı

1.190,00 EUR 7.599,94 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Orta Doğu’nun kalbinde bulunan modern ve eskinin karışımı olan Ürdün, Ortadoğu’nın otantik, kadim ruhunu hissedebileceğiniz bir atmosferin tam ortasıdır. 2000’i aşkın bir tarihe sahip olan ve dünyanın 7 harikasından biri olarak adlandırılan Nebatiler’in Kayıp Kent Petra’sı, Wadi Rum’da safari ve çölde kamp, Osmanlının izlerini taşıyan Akaba’da Kızıldeniz, Jerash’da çok iyi korunmuş olan Antik Roma kenti, mucizevi Lut Gölü ile popülerleşen bir ülkedir.

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Türkçe Rehberli
  • Uçaklı
  • Vizesiz

1 Gün : İstanbul

Dış hatlar terminali Türk Hava Yolları Kontuarı önünde check-in işlemleri için bulunuyoruz.

2 Gün : İstanbul - Amman

Bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Amman’a uçuyoruz. Amman’a varışımıza istinaden kahvaltı için otelimize gidiyoruz. Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında tam gün Amman şehir turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Odalarımıza turumuz sonrasında yerleşeceğiz. Modern ve eskinin karışımı olan Amman şehir turumuzda 6.000 kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu, Amman’ı oluşturan 7 tepeden birinde yer alan Amman Kalesi, Umayyad Sarayı, Ulusal Müze ve adını I. Abdullah’tan alan Kral Abdullah Camii göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Amman’da.

3 Gün : Amman - Jerash - Amman

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Jerash ve Ajloun Kalesi için yola çıkıyoruz. M.S 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik Kent Jerash, dağlar ve vadiler üzerine kurulmuştur. Jerash günümüzde en iyi korunmuş Antik Roma yerleşimlerinden biridir. Turumuz sırasında Roma döneminden günümüze kadar korunmuş olan tapınaklar, tiyatrolar, kiliseler ve sütunlarla çevrili caddeleri ziyaret ettikten sonra Haçlı seferlerinde önemli bir rol oynamış Ajloun Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından otelimizde dönüyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Amman’daki otelimizde.

4 Gün : Amman - Madaba - Nebo Mountain - Ölü Deniz

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve deniz seviyesinin 420 m. altında olan, dünyanın 2. en tuzlu suyu olma özelliği taşıyan Ölü Deniz’e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında ilk durağımız Mozaikleri ile ünlü Mabada şehri olacak. Mabada şehrinde St.George Kilisesi’ni ziyaret edecek ve ardından Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Turumuz ardından yolculuğumuza devam ediyoruz ve Ölü Deniz’e varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Ölü Deniz’deki otelimizde.

5 Gün : Ölü Deniz - Shoubak - Petra

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve antik şehir Petra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında Petra’nın kuzeyinde yer alan ve “Mont Real” olarak da adlandırılan Shoubak Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrasında yolculuğumuza devam ediyoruz ve Petra’ya varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Petra’da.

6 Gün : Petra - Wadi Rum

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, dünyanın 7 yeni harikası listesine katılan, Petra Antik Kenti’ni keşfetmeye başlıyoruz. Ortadoğu’nun en önemli ve büyüleyici antik kenti olarak gösterilen Petra’da; Nebati Uygarlığı döneminde inşa edilmiş olan Hazine, Antik Tiyatro, Kraliyet Mezarları, Antik Su Yolu gibi birçok tarihi bölgeyi ziyaret edeceğiz. Bu büyüleyici yer Indiana Jones, Simbad, Mumya gibi meşhur filmlerinde çekimlerine ev sahipliği yapmıştır. “Gül Kırmızısı Şehir” olarak da adlandırılan bu antik kent sizleri girer girmez etkisi altına alacaktır. Turumuzun ardından UNESCO Dünya Kültür ve Doğa Mirası listesinde yer alan Wadi Rum’daki kampımıza gitmek üzere hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Wadi Rum’daki kampımızda.

7 Gün : Wadi Rum - Akabe - İstanbul

Kampımızda alacağımız kahvaltının ardından 4x4 Jeep’lerimiz ile 2 saat sürecek olan safari turumuzu gerçekleştiriyoruz. Red Planet” filminde Mars yüzeyi olarak gösterilen Wadi Rum’a vardığımız andan itibaren kızıl kum tepeleri ile sizleri karşılayacak olan bu olağanüstü manzaranın sizleri çok etkileyeceğine eminiz. 4x4 araçlar ile gerçekleştireceğimiz bu unutulmaz safari turumuz sonrasında Akabe’ye doğru yola çıkıyoruz. Akabe’ye varışımıza istinaden Akabe panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz ve ardından serbest zaman. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra uçuş saatimize istinaden hava alanına doğru hareket ediyoruz.

8 Gün : İstanbul

Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında İstanbul'a uçuyoruz. Istanbul’a varışımıza istinaden turumuzun sonu.

Otel Bilgileri

Amman: Harir Palace Hotel  4* vb.

Ölü Deniz: Ramada Dead Sea Hotel 4* vb.

Petra: Petra Moon Hotel 4* vb.

Wadi Rum: Mzayen Wadi Rum Camp 4* vb.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile IST-AMM/AQJ-IST gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

Alan vergileri

Belirtilen ve benzeri otellerde toplam 5 gece yarım pansiyon konaklamalar

Alan Transferleri

İlk gün varışa istinaden otelde kahvaltı

Amman şehir turu

Jerash şehir turu

Petra şehir turu

Akabe şehir turu

Programda belirtilen tüm turlar ve giriş ücretleri

Wadi Rum’da 4x4 Jeep’ler ile 2 saat Safari turu

Programda belirtilen tüm transferler

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti(Rehberlik hizmeti varışa istinaden başlayacaktır)

Seyahat Sağlık Sigortası (Tur iptali durumunda %15 kapsam dışındadır)


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış harcı Kişisel harcamalar Programda dahil olduğu belirtilmeyen tüm hizmetler Ekstra turlar

Önemli Notlar

***Satın alınan tur HIS Turizm organizasyonu olup, diğer seyahat acentaları misafirlerinin de katılımı muhtemel olacaktır.

Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir. Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Hava yolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.

Bu tur için T.C vatandaşlarına vize gerekmemektedir.

Yabancı uyruklu katılımcıların kendi ülkelerinin konsolosluklarından vize bilgilerini teyit etmeleri gerekmektedir.

Hava yolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentemiz sorumlu değildir.

Kesin otel bilgisi tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir. 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. Müsaitlik olması durumunda üçüncü kişi için katlanabilir yatak verilmektedir.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Tüm hava yollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Türkçe rehberlik hizmeti varışa istinaden başlayacaktır.

Skyhub, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.


Sıkça Sorulan Sorular

Ürdün’de kullanılan para birimi Ürdün dinarıdır. (JOD) 1 Ürdün Dinarı (JOD) yaklaşık 7,56 Türk Lirasına eşittir. Ürdün(GMT+2) ile Türkiye(GMT+3) arasında 1 saat zaman farkı bulunmaktadır. Ürdün Türkiye’den 1 saat geridedir. Ürdün resmi dili Arapça’dır. Arapça’nın yanı sıra ülkede en çok konuşulan ikinci dil İngilizce’dir. Ürdün mutfağında genelde koyun ya da tavuk eti tercih edilmektedir. Arap mutfağına göre hazırlanmış hali lavaş ekmeği arasında servis edilen shawarma, çölün altında pişirilen kuzu tandır Ürdün mutfağının vazgeçilmezlerindendir. Şehir içi ulaşım taksi ve otobüsler aracılığıyla yapılmaktadır. Ancak otobüsler eski ve klimasız olduğundan halkın büyük bir kısmı taksileri tercih etmektedir.

Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

***Satın alınan tur HIS Turizm organizasyonu olup, diğer seyahat acenteleri misafirlerinin de katılımı muhtemel olacaktır.

Amman(2)-Ölü Deniz(1)-Petra(1)-Wadi Rum(1) 13-20 Eylül / Türk Hava Yolları

Tarih
13.09.2019
20.09.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.190,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.190,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.395,00 EUR
1. Çocuk
0 - 2 yaş
150,00 EUR
1. Çocuk
2 - 12 yaş
1.150,00 EUR
Satın Al
Son2 kişi

Amman(2)-Ölü Deniz(1)-Petra(1)-Wadi Rum(1) 25 Ekim-01 Kasım / Türk Hava Yolları

Tarih
25.10.2019
1.11.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.240,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.445,00 EUR
1. Çocuk
0 - 2 yaş
150,00 EUR
1. Çocuk
2 - 12 yaş
1.200,00 EUR
Satın Al
Son2 kişi