Setur Logo
Setur Servis Turistik A.Ş.
Belge No: 728

Otelleri

Kaz Dağları’nın Büyüsü

Kaz Dağları’nın eteklerinde hizmet veren Edremit otelleri, bölgeyi ziyaret etmeye gelenlere kusursuz bir hizmet veriyor. Pidasus adı ile M.Ö 1443 yılında kurulan bir şehir olan Edremit’in adının Antik Çağ’da Adramytteion olduğu biliniyor. Truva ve Bergama yolu üzerinden bulunan şehir, tarih boyunca pek çok saldırıya uğruyor. En sonunda Karesi topraklarına katılan şehir, Karesi’nin 1336 yılında Osmanlı topraklarına katılması ile Orhan Gazi tarafından Osmanlı sınırları içerisine alınıyor. Tarihi geçmişi bu kadar köklü olan Edremit’in ilçe merkezinin denize kıyısı bulunmuyor, ancak çevresindeki belde ve köylerin kıyıları oldukça yoğun ilgi gören birer turizm merkezi olarak biliniyor. Balıkesir’in en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Edremit, sayısız güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Kaz Dağları ile doğa severlerin ilgisini çeken bölge, eşsiz kumsalları ile deniz tatili arayışında olanları da cezbediyor. Setur’un anlaşmalı olduğu Edremit otelleri, en iyi hizmeti vermek ve harika bir tatil deneyimi yaşatmak için çalışıyor.

Edremit Otelleri Nerededir?

Balıkesir Edremit Otelleri , ilçe merkezinin denizden 16 metre yüksek olması nedeni ile ilçe çevresinde yoğunlaşıyor. Edremit’e yakınlıkları ile bilinen Akçay, Zeytinli, Güre, Altınoluk, Avcılar Köyü ve Narlı Köyü de bölgenin önemli tatil merkezleri arasında yer alıyor. Bu bölgeler arasında dağılan Edremit otelleri, tatil tercihlerine göre de seçilebiliyor. Tamamen deniz tatili odaklı bir tatil arayışında olanlar için ilçe merkezine yaklaşık 6 kilometre mesafede bulunan ve plajı olan oteller, iyi bir seçenek oluyor. Doğa ve adrenalin odaklı bir tatil isteyenler ise, Kaz Dağlarının eteklerinde kalan Edremit ilçe merkezindeki otelleri tercih ediyor. Bölge milli parkları, doğal güzellikleri, ödüllü plajları ile her anlamda tatil severleri tatmin edecek pek çok şeyi bir arada bulunduruyor.

Edremit bölgesi doğası, denizi, tarihi değerleri ve kendine has lezzetleri ile misafirlerinin her anlamda farklı deneyimler yaşamasına olanak sağlıyor. Misafirlerin pek çok mesire yerine sahip olan bölgeyi dolaşırken duydukları hikayeler de en az bölgenin doğası ve manzarası kadar ilgi çekici oluyor. Troya, Sarıkız ve Hasanboğuldu efsanelerini yaşandıkları bölgede dinlemek ve bu anlatıların gerçekliğini bizzat yerinde hayal etmek, çok farklı bir deneyim yaşatıyor. Bölge tarihini yakından incelemenizi sağlayan müzeler de, mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Deniz, kum ve güneşin kusursuz bir şekilde bir araya geldiği Akçay, Altınoluk, Zeytinli gibi tatil bölgelerinde yaz mevsiminde pek çok festival, şenlik ve organizasyon düzenleniyor. Yöresel etkinliklerin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklerinden yoğunlukla düzenlendiği bölge farklı bir deniz tatili imkânı sunuyor. Akçay bölgesi özellikle fışkıran soğuk suları ve artezyenleri ile ilgi çekiyor. Deniz tatilinin yanı sıra bölgede bulunan şifalı kaplıcalar da, sağlık turizminin bölgede oluşmasını sağlıyor.

Edremit Otelleri ve Rezervasyon Fırsatları

Dağcıların ve doğa sporlarına ilgi duyanların her mevsim ziyaret ettiği Edremit bahar ve yaz sezonunda deniz tatili yapmak isteyenlerin ilgisini çekiyor. Edremit Körfezi’nin kuzey kıyısı boyunca doğu batı yönünde 60 kilometre kadar uzanan Kaz Dağları, dağcılık ve trekking ile ilgilenenler için oldukça uygun bir bölge olarak biliniyor. Bölge her mevsimde ziyaretçileri en konforlu ve keyifli şekilde ağırlamayı başarıyor. Özellikle yaz sezonunda ise bölgede ciddi anlamda yoğunluk yaşanıyor. Yaz mevsiminde zaten doluluk oranı oldukça yüksek olan Edremit otelleri, bölgedeki ulaşım imkânlarının artması ile daha da kalabalık hale geliyor. Ankara ve İstanbul seferlerinin yapıldığı Edremit havalimanı, Bandırma – Yenikapı arasında çalışan feribot seferleri de bölgeye ulaşımı kolaylaştırıyor. Sezonda yer bulma sıkıntısı yaşamamak ve en uygun Edremit otel fiyatları ile tatil yapmak için, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak gerekiyor. Setur’un deneyimli ekibinin kalite kontrol kriterlerinden başarıyla geçen Edremit otelleri, tatilcilere mükemmel bir tatil deneyimi sunmak için bekliyor.