header top background shape
setur header logo
Setur Servis Turistik A.Ş.
Belge No: 728

  Uçak Bileti

  Online İşlemler
  Satın aldığınız uçak biletine ait detayları, ödeme bilgilerini görüntüleyebilir ve yazdırabilirsiniz.
  E-Bilet Görüntüleme
  Uçuşunuzun mevcut durumunu kontrol etmek için uçuş detaylarını girin.
  Uçuş Durumu Görüntüleme
  Türk Hava Yolları ve Pegasus uçak biletleri için hava yolu web sitesi online check-in sayfasına yönlendirileceksiniz.
  Online Check-in

  Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları Nelerdir?

  Seyahatlerinizde uçağı tercih ederek hem daha hızlı hem de daha konforlu yolculuk yapabilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışı tatil rotaları keşfetmek için uçakla yolculuk yapmak her açıdan avantaj sağlamaktadır. Uçak bileti bazı dönemlerde uygun fiyatlara alınabilirken özellikle yoğunluğun zirveye ulaştığı zamanlarda fiyatlarda yükselme olabilir. Uçak bileti ucuz olan uçuşları tercih ederek bütçenizi koruyabilir ve yüksek konforlu seyahatin tadını çıkarabilirsiniz. Uçak bileti almanın püf noktaları ile her yolculuğunuzda uygun fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz.

  Uçak bileti fiyatları, uçuşun tarihine göre değişiklik gösterir. Hafta sonlarında oluşan talep yoğunluğu nedeniyle indirimli uçak biletleri bulmak zorlaşır. Ayrıca biletlere olan ilgi, hafta sonlarında bilet fiyatlarının da yükselmesine neden olur. Uygun fiyata bilet satın almak istiyorsanız seyahat edeceğiniz tarihi göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

  Uygun Fiyata Uçak Bileti Alın!

  Ucuz uçak bileti almanın bir diğer yolu da farklı havalimanlarını tercih etmekten geçer. Gitmek istediğiniz yerin yakınlarında birden fazla havalimanı bulunuyorsa bu noktalara hareket eden uçakların fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Operasyonel durumlar nedeniyle çok yakın olan havalimanlarına giden uçaklarda bile fiyat farkları oluşabilir. Karşılaştırma sonucunda uygun olan seçeneği seçerek gitmek istediğiniz yere kolayca ulaşabilir ve tasarruf edebilirsiniz.

  Uçak bileti almanın püf noktaları genel hatlarıyla şunlardır:

  • Hafta sonları ve yoğun dönemlerde bilet fiyatları yükselmektedir. Daha sakin dönemlerde seyahat ederek tasarruf sağlayabilirsiniz.
  • Bir havalimanına bilet bulamazsanız yakınındaki başka bir havalimanı için bilet alabilir, ulaşımınızı aksatmamış olursunuz.
  • Uçuş biletini erkenden almak sizlere fiyat avantajı sunar. Ayrıca koltuğunuz aylar öncesinden ayırtılmış olacağı için uçuş bulamama ve benzeri sorunlarla karşılaşmazsınız.
  • Belirli dönemlerde yapılan indirimlerle normal fiyatlara göre çok daha düşük seviyede bilet satın alabilirsiniz.
  • Tek tarihe odaklanmak yerine belirli bir tarih aralığındaki fiyatları incelerseniz düşük fiyat teklifleri bulabilirsiniz.
  İstanbul Harita

  Setur İle Erken Rezervasyon Fırsatlarından Yararlanın

  Tıpkı otel rezervasyonlarında olduğu gibi uçak bileti rezervasyonlarında da erken davranmak büyük bir avantaj sağlar. Yolculuk etmek istediğiniz tarih netleştiğinde yapmanız gereken ilk hamle uçak biletini almak olmalıdır. Uçuş tarihi yaklaştıkça hem fiyatlar yükselir hem de uçaklarda yer kalmayabilir. Uçak biletini erkenden satın alarak bu gibi sorunların yaşanmasının önüne geçebilir, uçuşunuzun kesin olmasının verdiği rahatlıkla gezi planlarınızı istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

  Uçak bileti almadan önce indirimlerin yapıldığı tarihleri takip etmenizde de yarar vardır. Belirli dönemlerde yapılan kampanyalar sayesinde bilet fiyatları normalde göre çok daha aşağı seviyelere inebilmektedir. Kampanyanın geçerli olduğu tarihlerde ve kapsadığı rotalara uygun şekilde bilet alarak önemli ölçüde tasarruf sağlayabilirsiniz.

  Uçuş Tarihlerini Esnetmek

  Uçuş planınızı esnek tutarak indirimli fiyatları yakalama şansınızı artırabilirsiniz. Örneğin Kıbrıs otelleri arasından birinde konaklamak için doğrudan 23 Haziran tarihine uçuş bileti almak isterseniz bu tarihe bilet bulamayabilirsiniz. Bilet bulunsa bile fiyatlar bütçenizi aşabilir. Oysa 23 Haziran ile 29 Haziran tarihleri arasında sorgulama yaparsanız daha uygun fiyatlı uçuş alternatifleri bulabilirsiniz. Önce uçak biletini almak, sonrasında bu tarihe göre otel rezervasyonu yapmak en makul tatil planı olacaktır.

  Yurt Dışı Seyahatleri için Vize Şartlarına Bakmak Hayat Kurtarıcı Olabilir

  Yurt dışı seyahati yapmayı planlıyorsanız gideceğiniz ülkenin vize şartlarına göz atmanızda yarar vardır. Vize işlemlerini günler öncesinden tamamlamanızı tavsiye ederiz. Eğer aktarmalı olarak uçacaksanız transit vize almanız gerekebilir. Bu vize türü aktarma yapılan ülkede belirli bir süre bulunabilmeyi sağlar. Diğer vize türlerinden farklı olan transit vize ile aktarma boyunca bekleme salonunda durabilirsiniz. Bu sürede bavulunuzu alamaz ve havalimanından da ayrılamazsınız.

  Bazı ülkeler 12 ila 24 saatlik bekleme süresinden sonra transit vize gerektirirken bazıları ise süre ne olursa olsun transit vizeyi zorunlu kılmaktadır. Fransa ve İtalya gibi Avrupa ülkeleri 12 saate kadar olan bekleme için transit vize istemezken Çin ve Rusya’da bu süre 24 saate uzamaktadır. Aktarmalı uçuş yapacaksanız aktarmanın olacağı ülkenin transit vize uygulamasını öğrenmelisiniz.

  Uçuş Tarihi ve Mevsimine Dikkat

  Sadece uçuş tarihi ve mevsimi değil, uçuşun yapılacağı saatin bile fiyatlar üzerinde etkisi bulunmaktadır. Cuma ve pazar günü arasındaki uçuşlar yüksek fiyatlıyken Pazartesi ile perşembe gün aralığında uygun fiyatlardan yararlanılabilir. Uygun fiyatlara uçak bileti alabilmek için günün erken saatlerindeki uçuşlar tercih edilmelidir 06.00 ile 08.00 saatleri arasındaki uçuşların fiyatları daha uygundur. Hatta mümkünse daha erken saatler bile seçilebilir. Gün içinde ise hem sabah saatleri hem de mesai saatleri olan 13.30 ile 18.00 aralığında bir uçuş seçilebilir. Ara bir saat olduğu için bu saatlere talep daha az olmaktadır.

  Yurt Dışına Uçak Bileti Alırken Neler Dikkat Edilmelidir?

  Planlı Davranmaya Özen Gösterin

  Yurt dışına uçak bileti alırken bazı noktalara dikkat etmeniz seyahatinizi daha rahat geçirmenize olanak sağlar. Tatili detaylı olarak planlamak, bilet alırken dikkatli davranmak, seyahat ve bagaj kurallarına uygun hareket etmek ve vize prosedürlerini öğrenmek dikkat edilmesi gereken bazı detaylardır. Bu süreçte Ryanair, Corendon ve Lufthansa gibi ulusal ve uluslararası havayollarının bilet fiyatlarını incelemek ve bu süreci planlamak için gerekli tüm bilgilere Setur üzerinden ulaşabilir ve biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

  Yurt dışına uçuş yapmayı düşünüyorsanız seyahatinizi detaylı olarak planlamanız gerekir. Yurt dışı uçuşları yurt içine göre daha uzun sürdüğü için planlamayı buna göre yapmanız en iyisi olacaktır. Saat kaçta havalimanına varacağınız, burada otelinize nasıl ulaşacağınız ve benzeri bilgileri önceden öğrenmenizi ve bir yere not etmenizi tavsiye ederiz. Saat farkı olan ülkelere seyahat ederken bu durumu da göz önünde bulundurmanız işinizi kolaylaştıracak ve yolculuğunuzu daha rahat bir şekilde tamamlamanıza olanak sağlayacaktır.

  Uçak bileti satın alarak yurt dışına gitmek niyetindeyseniz söz konusu ülkenin vize şartlarına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Vize prosedürlerine tam olarak hakim olmadığınızda şartları yerine getiremeyebilir ve seyahatinizi sekteye uğratabilirsiniz. Vize prosedürleriyle ilgili olarak en detaylı bilgiyi gitmek istediğiniz ülkenin resmi kurumlarının internet sitesinden edinebilirsiniz. İsterseniz vizesiz yurt dışı turları sayesinde vize işlemleriyle uğramanıza gerek kalmadan eğlenceli bir tatil planlayabilirsiniz.

  Vize İşlemlerinizi Tamamlamayı Unutmayın

  Uçuş bilgilerini doğru şekilde girmek ve istenilen tarihe ve yere bilet almak her uçuş için önemlidir. Ancak konu yurt dışı uçuşları olunca bu konuda daha da titiz davranmak gerekebilir. Vize işlemlerini tamamladığınız, otel rezervasyonunu yaptığınız ve tatildeki aktivitelerinizi planladığınız bir durumda bilet bilgilerinde yanlışlık yapmak keyfinizi tamamen kaçırabilir. Uçak bileti alırken bilgilerin tümünü eksiksiz ve doğru girdiğinizden emin olmak için en az iki kere kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Eğer herhangi bir hata olursa uçuş zamanı gelmeden sorunu çözebilirsiniz. Ancak yanlış aldığınız bilet ile havalimanına giderseniz geç kalmış olabilirsiniz.

  Seyahat Kurallarına Göz Atın

  Seyahat kurallarına uygun şekilde valiz hazırlamanız, son anda yaşayabileceğiniz tatsız sürprizlerin de önüne geçmenizi sağlayacaktır. Uçuşu planlarken yanınıza alacağınız eşyaları kabinde mi yoksa bagajda mı taşıyacağınıza karar vermelisiniz. Kararınızı verirken kabinde ve bagajda taşınabilecek maksimum valiz ağırlığına mutlaka göz atmanızda fayda vardır. Ayrıca uçakta taşınması yasak olan eşyaların listesine göz gezdirerek valizinizin uçuşa hazır olup olmadığını teyit etmeniz gerekir. Yasaklı listede yer alan bir eşyayla havalimanına gelseniz bile güvenlik kontrolleri sonucunda bu eşyayı bırakmanız gerekeceğini unutmayın.

  Seyahat kuralları genel olarak her ülke için benzerdir. Ancak bazı özel durumlarda ülkeler uçuş kurallarında değişiklikler yapabilir ve uçuş esnasında bu kurallara uymak gerekebilir. Uçuştan önce gideceğiniz ülkeyle ilgili küçük bir araştırma yaparak hem ülkeyle merak ettiklerinizi öğrenebilir hem de mevcut uçuş kuralları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  Yurt İçi Uçak Bileti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Yurt içine uçak bileti alırken bazı detaylara dikkat etmek uçuşunuzun sorunsuz geçmesini sağlar ve maddi kayıplar yaşamanızı önler. Söz konusu detaylara bilet alımı öncesinde göz atar ve buna uygun olarak hazırlığınızı yaparsanız gönül rahatlığıyla seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. THY, Pegasus, Onur Air, Anadolujet ve Sunexpress firmalarının yurt içi ve yurt dışı uçuş biletlerine Setur’dan ulaşabilirsiniz.

  Uçak bileti alırken en çok hata yapılan kısım gidiş-dönüş yerleri ve tarihler olmaktadır. Gidiş-dönüş bilet alıyorsanız havalimanlarının gidiş ve dönüş için doğru şekilde girildiğine emin olmanızı tavsiye ederiz. Aynı şekilde tarih aralığının da doğru olduğunu iyice kontrol etmeniz, tatsız sürprizlerle karşılaşmanızın önüne geçecektir. Çok küçük gibi görünen bu hatalar planlarınızı alt üst edebilir.

  Aktarmalı uçuşlar vakit kaybına neden olabilir. Dolayısıyla bir yere belirli bir saatte gitmeyi amaçlıyorsanız bu tür uçuşlar işlerinizin ertelenmesine neden olabilir. Ancak zaman konusunda herhangi bir sorununuz yoksa ve uygun fiyatlı aktarma uçuşları bulursanız bu fırsatı değerlendirebiliriz.

  Uçak Bileti Fiyatları Ne Kadardır? Uçak biletlerinin fiyatları birçok farklı kritere göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle uçak bileti fiyatları ile ilgili kesin bir aralık vermek mümkün değildir. Bulunduğunuz konum, uçuş yapılacak yer, seyahatin tarihi ve yolculuk yapılacak kabin sınıfı gibi detaylara göre fiyatlarda farklılıklar oluşabilir.

  Her Dönemde En Uygun Fiyatlı Uçak Biletleri Setur’da Sizleri Bekliyor

  Mesafe arttıkça uçuşun maliyeti yükselmekte ve bu maliyet doğal olarak biletlere yansımaktadır. Eğer binlerce kilometre ötedeki farklı ülkelere seyahat edecekseniz bilet fiyatlarının daha yüksek olduğunu görebilirsiniz. Yurt içinde uçuş yaptığınızda azalan maliyetlerle birlikte biletler de daha uygun fiyatlı olmaktadır.

  Hafta sonlarında yaşanan yoğun talepten dolayı bilet fiyatları da artar. Hafta içinde ise daha uygun fiyatlı biletler bulmak mümkündür. Hafta sonuna bilet almak durumundaysanız en azından talebin az olduğu saatleri seçerek fiyat avantajı elde edebilirsiniz.

  En ucuz uçak biletini almak isterseniz olabildiğince erken şekilde biletinizi almanız önerilir. Yurt içi veya yurt dışı tur seyahatlerinizin tarihleri kesinleştiğinde biletlerinizi satın almanız size kolaylık sağlar. Erkenden alınan biletler daha uygun fiyatlı olur ve yeriniz aylar öncesinden ayrıldığı için kontenjan konusunda endişe etmenize gerek kalmaz. Uçuş tarihi yaklaştıkça biletlerin fiyatları artar. Bir diğer yandan gün geçtikçe ve uçuş tarihi yaklaşıkça boş koltuk kalmayabileceğini de unutmamak gerekir.

  Setur’dan Uçak Bileti Almanın Avantajları Nelerdir?

  Türkiye’nin önde gelen tur ve tatil firması Setur’dan kolayca ve güvenle uçak bileti satın alabilirsiniz. En uygun ve kaliteli uçuşları bir arada listeleyen Setur ile hayalleriniz gerçek olur. Sen Hayalini Kur, Tatilin Adı Setur!

  Öne Çıkan Kampanyalar

  Ucuza Uçak Bileti Almanın En Kolay Yolu Setur!

  Setur’u öne çıkan özelliklerden biri kolay ve hızlı bir şekilde rota aramadır. Gidiş-dönüş noktaları ve tarihler belirtilerek saniyeler içerisinde arama yapılabilir. Belirtilen tarihteki uçuşların tümünü tarayan internet sitesi, en uygun uçak bileti seçenekleri tek ekranda karşınıza getirir. Yurt içi ve yurt dışındaki onlarca havayolunun fiyatlarını tek yerde görebilir ve birbirleriyle kolayca kıyaslayabilirsiniz. Uygun olduğunu düşündüğünüz uçuşu seçtikten sonra kişisel bilgilerinizi girebilir ve ödeme adımından sonra bilet alım işlemini tamamlayabilirsiniz.

  Avantajlı Taksitlendirme Seçenekleri

  Yılın belirli dönemlerinde düzenlenen kampanyalar sayesinde uygun fiyatlarla uçak bileti satın alma şansı yakalayabilirsiniz. Ayrıca yurt içi biletlerini 9 taksitle, yurt dışı uçak biletlerini ise 3 taksitle satın alabilirsiniz. Çoklu ödeme yöntemi özelliği sayesinde birden fazla kartını tek işlemde kullanabilirsiniz. Tüm rezervasyonları ve uçak bileti satın alımlarını Setur güvencesiyle rahatlıkla yapabilirsiniz.

  %50’ye Varan İndirimler ve Puanlar

  Setur ile indirimli rezervasyonunuzu tamamlayabilir, Worldpuanlarınızı kullanarak avantajlı bir yolculuğa adım atabilirsiniz. Dönemsel olarak geçerli olan Hopi kampanyası ile de 50 TL indirim fırsatını yakalayabilirsiniz.

  setur
  Setur AppStore logo
  Setur GooglePlay logo
  Belirtilen fiyatlar T.C. ve K.K.T.C. vatandaşları için geçerli olup tesisler yabancı uyruklu misafirlerden fiyat farkı talep edebilmektedir. Yabancı uyruklu misafirlere uygulanacak fiyatları çağrı merkezimizden öğrenebilirsiniz.
  Mentioned prices are valid for Turkish and Cyprus citizens only and different rates may apply for foreign guests. Please contact our call center for special fares for foreign nationals.
  Sitemizde yer alan tesis özellikleri bilgilendirme amaçlıdır, hizmet ve kullanım saatleri dönemsel olarak Otel’ler tarafından değişitirilebilir.
  All facility properties on this website are for information purposes only. Service conditions and operating hours might be changed by hotels seasonally.
  Kıbrıs rezervasyonlarında otel konaklaması ile birlikte alınan uçak biletleri paket olarak geçerlidir. Otel konaklaması iptal edildiğinde uçak bileti tek başına kullanılmaz. Uçak bileti anlaşmalı sınıflardan
  kesildiği için iptal iade yapılmaz.
  Airplane tickets purchased with the hotel stay are valid as a package, for the reservations made in Cyprus. When the reservation is canceled, the flight ticket may not be used. Cancellation is non-refundable as the airplane ticket is deducted from the contracted classes.
  Copyright © 2022 Setur Servis Turistik A.Ş. Tüm hakları saklıdır. | Kullanım Koşulları
  etbis
  SETUR SERVİS TURİSTİK A.Ş
  Belge No: 728
  visa card logo