Eskişehir Odunpazarı Turu

omm-dismekan odunpazari-müze omm-eskisehir Modern-müze
World Card 'e özel 18 Taksit

Gezilecek Yerler
Odunpazarı, Porsuk Çayı, Lületaşı Atölyeleri, Cam Sanatları Müzesi, Kent Park, Bilim Sanat ve Kültür Parkı, Balmumu Heykeller Müzesi

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • 1 Akşam Yemeği Dahil
  • Otobüslü Tur
  • Türkçe Rehberli

1 Gün : 1.Gün Kent Park, Porsuk Çayı, Devrim Otomobili, Odunpazarı Evleri, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Odunpazarı Modern Müze

Siz değerli misafirlerimizle 07:00 Ataköy Atrium Camii Önü - 07:30 Metro City Avm - 08:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önünde buluşarak İzmit - Adapazarı - Pamukova - Bozüyük üzerinden Eskişehir’ e hareket ediyoruz. Eskişehir' e vardıktan sonra ilk olarak Kentpark ile gezimize başlıyoruz. Porsuk Çayı boyunca uzanan yaklaşık 270 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş, 20 bin metrekarelik bir gölet ve gölet içinde bir ada bulunan Kentpark, ayrıca çok amaçlı kullanım alanları, lokantalar ve kafeler, gül bahçeleri, çocuk oyun alanları, spor sahaları, botanik kafeleri ile Eskişehir’in gözde mekânıdır. Bu gezimizin ardından şehir içerisinde Köprübaşı İskelesi’nden yaklaşık 20 dk. sürecek olan Bot Turu için teknemize biniyoruz. Porsuk Çayı’ nda yapacağımız bu gezi ile Eskişehir’ in güzelliklerini görme şansını yakalayacaksınız. Gezi sonrasında Tülomsaş fabrikasında Türkiye’ nin ilk otomobili olan Devrim Otomobili' ni görüyoruz. Öğle yemeğimizi yörenin önemli tatlarından ‘Sorpa, çiğbörek, parça göbete, salata, ev baklavası ve ayrandan’ oluşan menü ile ekstra olarak Çiğbörek Evi Restoran’ında alıyoruz. Yemek sonrasında Eski Odunpazarı Evleri semti sokaklarında yürüyüş yapıyor ve 1525 yılı yapımlı Kurşunlu Cami ve Külliyesi’ ni görüyoruz. Lületaşlarının ünlü olduğu bu şehirde Lületaşı Müzesi gezimizi yapıyoruz. Lületaşı ve cam atölyelerinin ve satış dükkânlarının bulunduğu otantik Atlıhan El Sanatları Çarşısı’nda yapacağımız gezinti sonrası, OMM için serbest zaman veriyoruz. OMM - Odunpazarı Modern Müze, Türkiye’den ve dünyadan modern ve çağdaş sanat eserlerinin sergilendiği bir buluşma noktası. Eskişehir’in tarihi Odunpazarı evlerinin arasında yer alan OMM binası, dünyaca ünlü mimarlık ofisi Kengo Kuma and Associates (KKAA) tarafından tasarlandı; kendisi de Eskişehirli olan mimar ve koleksiyoner Erol Tabanca tarafından hayata geçirildi.OMM’un ilk sergisi "Vuslat", 1950’lerden günümüze çağdaş Türk sanatının önemli temsilcilerinin eserlerinden oluşan Erol Tabanca Koleksiyonu’ndan özel bir seçki sunuyour. 60’ın üzerinde sanatçının yaklaşık 90 eserinin görülebileceği serginin yanı sıra dünyaca ünlü Japon sanatçı Tanabe Chikuunsai IV'ün bambu çubuklarından ürettiği devasa yerleştirme de OMM'da yer alıyor. Ayrıca İngiliz sanat kolektifi Marshmallow Laser Feast'in "Ağaca Övgü" ve "Bir Hayvanın Gözlerinden" adlı çok algılı, üç boyutlu yerleştirmeleri de ziyaretçileri bambaşka bir deneyime davet ediyor.  Gezilerimiz ardından Eskişehir’ de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2 Gün : 2.Gün Sazova Parkı, Balmumu Heykeller Müzesi, Eti Arkeoloji Müzesi

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlayarak otelden ayrılıyoruz. Turumuza ilk olarak Bilim, Sanat ve Kültür merkezi olarak tasarlanan ve Türkiye’ deki bir çok parka örnek teşkil edecek cinsten olan Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı’na hareket ediyoruz. Park içerisinde ilgi çeken bölümler olan Masal Şatosu, Uzay Evi, Korsan Gemisi görerek geziyoruz. Bu gezimizin ardından Eskişehir’e kazandırılan ve Dünyanın pek çok ülkesinde bulunan Madame Tussauds Müzesi’nin Türkiye’deki ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesinde, tarihi kişiler ile yerli, yabancı ünlü 160 kişinin heykeli ve Atatürk’ün çeşitli dönemlerini yansıtan heykelleri, Atatürk’ün ailesinin yanı sıra yerli ve yabancı devlet adamlarının, sanatçıların, medya mensuplarının ve sporcuların canlı hissi veren heykellerini göreceğiz. Bu gezimizin ardından Eskişehir şehir merkezinde bulunan Türkiye’ de özel sektör tarafından hayata geçirilen ve ilk müze olarak nitelendirilen Eti Arkeoloji Müzesi’ ne gidiyoruz. Bu gezilerimizin ardından Eskişehir merkezde vereceğimiz serbest zamanın ardından İstanbul' a doğru yola çıkıyoruz. İstanbul' a akşam saatlerinde varıyor ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak başka bir Setur ayrıcalığında görüşmek üzere veda ediyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

1 gece Modernity Hotel’de Konaklama

1 Adet Set Menü Akşam Yemeği,

1 Adet Sabah Kahvaltısı

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Lüks Otobüs İle Ulaşım

Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti

Acente İflas Sigorta Poliçesi


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri

Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler

Otellerdeki Ekstralar

Tüm Özel Harcamalar


Genel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Turumuz minimum 20 katılımcı olması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü, gerçekleşecek olan katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Turlarımızda kademeli fiyat bulunmaktadır. Setur öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmemektedir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi  1 gece  2 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Setur sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirlenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır. Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır. Güncel sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.