header top background shape
Setur Logo
444 28 22Yetkili AcentelerSetur Servis Turistik A.Ş.
Belge No: 728

Tatilin her aşamasında kendilerini özel hissedebilecekleri bir otel hayali kuranlar alışılmışın dışındaki konseptleri sıkça araştırır. Egzotik ada tatillerini Türkiye’nin doğal güzellikleriyle buluşturan swim up oteller de bunların başında gelir. Swim up, basitçe anlatmak gerekirse odadan doğrudan havuza girilebilecek otelleri ifade eder. Göz kamaştıran sosyal medya fotoğraflarından sıkça tanıdığımız bu konsept, lüks bir tatili herkes için ulaşılabilir hâle getirir. Swim up konseptli oteller sayesinde odanızın kapısından tek adımla kendinizi havuza bırakabilirsiniz. Hayaliniz tıpkı filmlerdeki gibi lüks ve göz kamaştırıcı bir tatilse Setur, swim up konseptli tesisleri sizin için bulur! 

Swim Up Otellerinde Hangi Tipte Konaklama Yapabilirsiniz?

Swim up oteller, kişiye özel ve lüks bir tatil için tasarlanan konaklama türüne sahiptir. Swim up odalar, tek aileye veya birkaç kişiye özel havuzlara sahiptir. Havuzlar, doğrudan odaya veya terasa çıkabilecek şekilde tasarlanır. Sıklıkla birkaç katlı veya bungalov tarzına sahip swim up odalar, lüks ve huzurlu birkaç gün geçirme fırsatı verir. Bu konaklama türü, misafirlerine kendi evlerinde olduğu gibi özel bir alan yaratma imkânı sunar. Tatilciler, sevdikleriyle keyifli bir gece geçirdikten sonra günü doğrudan odalarının önünde bulunan havuzlarda karşılayabilir. Genel olarak seçkin bir tatili hedefleyen swim up otellerde her şey dâhil konseptler öne çıkar. 

Swim Up Otelleri Hangi Konumlarda Bulunur?

Swim up odalı oteller, egzotik tatil bölgelerini anımsatan dizaynıylarıyla özellikle kıyı illerde bulunur. Akdeniz ve Ege bölgelerinde yer alan swim up oteller, havuz ve deniz keyfini bir araya getirerek tüm çeşitliliğiyle ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil fırsatı verir. Beyaz ve ferah odalardan mavi sulara açılan kapılar, günün her vaktini size özel hâle getirir. Bu lüks otel türüne Antalya ve çevresinde sıkça rastlanır. 

Sueno Deluxe Belek, swim up konseptine sahip sayılı oteller arasında yer alır. Antalya, Belek’te yer alan otel geniş yüz ölçümünde farklı tatil beklentilerine sahip herkesi ağırlar. Bu seçkin konaklama tesisinin içerisinde; çok sayıda havuz, aquapark, oyun ve spor salonları bulunur. Farklı konaklama seçenekleri sunan otel, swim up konseptiyle bu canlılığın içerisinde kendinize özel bir alan yaratabilmenizi sağlar. 

Romantik Bir Tatil için Swim Up Otellerini Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Swim up oteller, özel ve seçkin konaklama seçeneğiyle romantik bir tatil fırsatı verir. Özellikle çiftlerin tercih ettiği havuzlu odalar, ortak yeme içme ve aktivite alanlarına da oldukça yakında yer alır. Ancak swim up otelleri seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç unsur bulunur:

  • Oda havuzları, ortak ve özel kullanıma uygun olabilir. Tamamen izole ve lüks bir tatilin hayalini kuruyorsanız özel havuzlu odaları tercih edebilirsiniz. 

  • Villa veya bungalov tipi odaları seçerken ortak kullanım alanlarına yakınlığı da göz önünde bulundurmalısınız. 

  • Ortak yeme içme mekânlarına uzakta konaklarken oda servisi imkânı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. 

Tüm bunların yanı sıra tatile çıkma zamanınız da dikkat etmeniz gereken unsurlar arasında yer alır. Özellikle evliliğin ilk günlerini taçlandırmak için romantik bir tatil planlıyorsanız balayı konseptli swim up otelleri tercih edebilirsiniz. 

Swim Up Otelleri En Çok Hangi Dönemde Tercih Edilebilir?

Swim up oteller, kendine ait havuzlu odalarıyla özellikle yaz aylarında ilgi görür. Yoğun bir iş döneminin ardından eşiyle romantik birkaç gün geçirmek isteyenler havuzlu odaları tercih edebilirler. Swim up konsept, güneşi size özel havuzunuzda karşılayabilmenizi sağlar. Sıcaklığın ve nemin oldukça arttığı mevsimlerde siz de tatili dilediğiniz an serinleyebileceniz bu özel odalarda geçirebilirsiniz. Ayrıca aquapark otelleri de güneşin ve eğlencenin tadını doyasıya çıkarabilmenizi sağlar. Üstelik devasa kaydıraklara sahip havuzlar, kalabalık aile tatillerini unutulmaz hâle getirir. 

Swim Up Otel Rezervasyonunuzu Setur’dan Yapmanın Avantajları Neler?

Swim up otellere kolayca ulaşmanın yolu Setur’dan geçer. Setur, havuzlu odanızı yaz sezonu gelmeden rezerve edilebilmenizi sağlar. Siz de tüm swim up otelleri bir arada görerek beğenilerinize en uygun olana kolayca rezervasyon yapabilirsiniz. Üstelik yüzde 50’ye varan erken rezervasyon indirimleri ve Worldpuan ayrıcalıklarıyla! Setur’un bütçe dostu kampanyalarından yararlanarak lüks olarak tanımladığınız otellerde yazın tadını çıkarabilirsiniz. Sizin de hayaliniz lüks ve seçkin bir tatilse Setur tüm ayrıcalıklarıyla sizleri bekliyor!