Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Turu

World Card 'e özel 18 Taksit

Gezilecek Yerler
TCDD Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Turu, Yataklı Vagon, 3 Gece Otel Konaklaması Dahil

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Hızlı Tren
  • Kesin Hareket
  • Turistik Doğu Ekspresi

1 Gün : İstanbul – Ankara YHT Yolculuğu, Ankara – Kars Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Tren Yolculuğu

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme Tren Garı’nda Setur görevlisi ve rehberimizle buluşup 09:35 treni ile Ankara’ya hareket ediyor ve yaklaşık 4 saat 54 dk'lık yüksek hızlı tren yolculuğumuzun ardından 14:29’ da Ankara Tren Garı’na ulaşıyoruz. Tren Garında sizlere serbest zaman veriyoruz ve saat 15:30 tekrar buluşuyor ve bize özel olarak ayrılmış olan TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonlarımıza yerleşiyoruz. 15:55’te Turistik Doğu Ekspresi hareket ediyor ve yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam Yemeği tren içerisinde serbest olarak yemekli vagonda olacaktır.

2 Gün : Ankara – Kars Turistik Doğu Ekspresi Tren Yolculuğu, Erzincan, İliç, Erzurum, Üç Kümbetler, Ulu Cami, Taş Han, Meşhur Cağ Kebabı

Gece tren yolculuğumuz sonrasında trenimiz Erzincan İliç Tren İstasyonuna 07:04'te varıyor ve 3 saat 20 dk'lık beklemenin ardından 10:24'te Turistik Doğu Ekspresi Trenimiz istasyondan ayrılıyor. Gündüz yolculuğuna devam ediyor ve Anadolu’nun muhteşem manzaralarının seyrine dalıyoruz. Bol bol fotoğraflarımızı çekip trenimiz 16:27'de Erzurum Tren İstasyonuna varıyor Üç Kümbetler, Ulu Cami ve Taş Han ziyaretlerimizin ardından akşam yemeğimizde Erzurum'un meşhur Cağ Kebabı'nı tadıyor ve 19:43'te Turistik Doğu Ekspresi Trenimiz ile Erzurum İstasyonundan Kars'a hareket ediyoruz. Trenimiz gece 23:36'da Kars Tren Garı’ na varıyor ve bizi bekleyen aracımıza binerek otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.Konaklama otelimizde...

3 Gün : Ani Ören Yeri, Çıldır Gölü, Atlı Kızak

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve Kars’a 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Ören Yeri'ni ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölü'nde ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Mevsim şartlarına bağlı olarak gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Yemek sonrasında buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşıyoruz. (Gölün yeterli seviyede buz tutmadığı veya buzların erimesi durumunda atlı kızak yapılamayacaktır.) Gölde ve restaurant çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

4 Gün : Kars Kalesi, 12 Havariler Kilisesi, Taş Köprü, Kars Müzesi, Kafkas Halk Dans Gösterisi

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve dileyen misafirlerimiz ile yürüyerek Kars Kalesi’ne çıkıyoruz. 12 yy’dan kalma bu güzel kale özellikle Osmanlılar döneminde ciddi yenileme geçirmiş olan bu yapıyı geziyor ve buradan Kars manzarasını fotoğraflama imkanı buluyoruz. Kale ziyaretinin ardından 12 Havari Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Ermeni Mimarisinin güzel örneklerinden olan bu yapı günümüzde Kümbet Cami olarak kullanılmaktadır. Kubbe etrafındaki 12 havariyi betimleyen kabartmalar gerçekten ilgi çekicidir. Buradan Kars Çayının üzerine yapılmış olan Taş Köprü ve Namık Kemal Evi'ni görüyoruz. Kars şehir merkezinde öğle yemeğimizi alıyor ve sonraki ilk ziyaret noktamız olan Kars Müzesi’ ni ziyaret ediyor ve arkeolojik ve etnografik eserleri görüyoruz. Bu ziyaretimizin ardından Rus döneminden kalma Baltık mimarisi ile süslenmiş Kars Sokaklarında gezintiye çıkıyoruz. Bu ziyaretimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Otelde alınacak olan akşam yemeği sonrası Kafkas Halk Dans Gösterisi programını izllemeye gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

5 Gün : Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi, Kars Gravyeri

Sabah otelde alacağımız geç kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Türkiye’ de en çok tabyanın olduğu 46 tabyaya sahip ve en önemlisi Ruslar’ ın bir gece baskınında 600 kişilik bir tabur askerin şehit edilmesi ve yakın çatışmalar nedeniyle duvarlarının kanla kaplanması üzerine ‘Kanlı Tabya’ adı verilmiş olan Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Meşhur Kars gravyeri & kaşarı tadımı sonrasında sizlere öğle yemeği için serbest zaman veriyor ve gezimizi bu noktada sonlandırıp Kars Harakani Havalimanı’ na hareket ediyoruz. İstanbul'a uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve bir sonraki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme – Ankara arası Yüksek Hızlı Tren Ekonomi Sınıfı Tren Bileti

Ankara – Kars TCDD Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Kompartman Bileti

Kars – İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

3 Gece Kale Otel Konaklama

Otelde alınacak 3 Adet Sabah Kahvaltısı ve 2 Adet Akşam Yemeği

Kafkas Halk Dans Gösterisi

Profesyonel Turist Rehberliği Hizmeti

Lüks Otobüs ile Ulaşım

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Acente İflas Sigorta Poliçesi


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tren Yolculuklarında alınan tüm içecek ve yiyecekler

Öğle Yemekleri

Akşam Yemeği (Erzurum'da verilecek serbest zaman)

Öğle ve Akşam yemeklerinde alınacak içecekler

Atlı Kızak Keyfi

Otellerdeki ekstralar

Tüm özel harcamalar


TCDD Turistik Doğu Ekspresi ile ilgili Önemli Notlar

Yataklı vagonlarda kompartmanlar 2 kişilik olup biri altta biri üstte olmak üzere yataklar bulunmaktadır. Kompartman içerisinde Buzdolabı, Masa ve Lavabo (Tuvalet değildir) bulunmaktadır. Yataklı Vagonlarda priz bulunmaktadır. Yataklı Vagonlarda seferden önce yataklar hazırlanmaktadır. Yataklı vagonda, vagonun başında ve sonunda, birisi alaturka diğeri alafranga olmak üzere 2 tuvalet bulunmaktadır. Kompartmanların kapıları içeriden kitlenmekte olup dışarıdan kitlenememektedir. Valizler yataklı vagonun içerisine konulabilmektedir. Her kompartmanda ısısını ayarlamak için panel mevcuttur. Yemekli Vagon’da Çorba, Izgaralar, Meze ve Atıştırmalıklar, Alkolsüz İçecekler bulunmaktadır.


TCDD Turistik Doğu Ekspresi Seyir Programı

Ankara - Kars Yönü

Ankara Tren Garı Kalkış 15:55

Erzincan İliç Tren Garı Varış 07:04 Kalkış 10:24 / Bekleme Süresi 3 Saat 20 Dakika

Erzurum Tren Garı Varış 16:27 Kalkış 19:43 / Bekleme Süresi 3 Saat 16 Dakika

Kars Tren Garı Varış 23:36 


Kafkas Halk Dansları

Zarafet, asalet ve kahramanlığın binyıllık oyunu: Yüzyıllardır oynanan Kafkas Dansı, insanın kendi tarihini, inanışını, kahramanlıklarını anlatır. O yalnızca bir halk oyunu olmasının çok ötesinde. Kadına saygı duymayı, kadınla birlikte hareket etmeyi, gülümsemeyi, hürmeti, gururu, cesareti ve mertliği temsil eder. Asalet ve zarafet ile özdeş olan Kafkas dansları, binyılları aşan tarihe sahiptir. Savaş esnasında ve sonrasın da kazanılan zaferin bir göstergesi olarak askerlerin yaptığı figür ve hareketler kartalın uçuşunu andırır, ayrıca bu figürler ( diz, tırnak, kılıç-kalkan, ayak ve kol hareketleri) kahramanlıklarını temsil eder. Türklerin esir alınamayacağını ve özgürlüklerine ne kadar düşkün olduğunu ispatlayan Şeyh Şamil’in adı bu yüzden bir çok figür ve oyuna verilmiştir. Büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın serhat şehri Kars’a gelişi sırasında (6 Ekim 1924) kendisine layık bir karşılama için Kars halkının saygı ve sevgisini sunmak adına, Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa eseri Atatürk ve kahraman türk askerine armağan edilmiştir. Kafkas danslarında kadın ve erkek birlikte oynar. Kızlarda zarafet, asalet; erkeklerde kahramanlık, cesaret ve atiklik ön plana çıkar. Kadınların tıpkı bir ceylan gibi süzüldüğü daha naif başka bir dans yoktur. Erkekler ise hareketlerinde ritmik ve hızlı olmak zorundadır. Cesaret ve kahramanlığın gösterisinde erkek daima vücudunu ve başını dik tutar. Fiziksel olarak yapılması zor hareketlerde bile rahat ve hoşgörülü görünmeli, tebessüm etmelidir.

Genel Şartlar

Turumuz toplamda 18 kişi olarak gerçekleşecektir. Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım aracımızın tipi Midibüs modeldir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Setur öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 4 gece 5 gün olup 3 gece otel konaklaması yapılmakta olup 1 gece Doğu Ekspresi Tren Yolculuğunda geçmektedir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Setur sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır.Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir.