5* Delux Nehir Gemisi İle Antik Mısır & Gizemli Nil Nehri 22 Kasım 2019

Blue Shadow

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 3 taksit imkanı


Tur Hakkında

Uçaklı Program

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Uçaklı

1 Gün : Istanbul - Kahire

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 04.30’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 690 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.25’de Mısır’ın başkenti, Afrika kıtasının en büyük şehri Kahire’ye hareket. Yerel saat ile 08.40’da Kahire’ye varış sonrası ilk durağımız 1902 yılında açılan Kahire müzesi olacak. Antik Mısır hazinelerine ev sahipliği yapan müzede 120 binden fazla eser bulunmaktadır (mumyalar bölümünün girişi ücretlidir). Müze ziyaretimiz sonrası yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra otelimize transfer. Odalarımıza yerleşme ve serbest zaman sonrası akşam yemeği yerel bir restodanda alınacak. Geceleme otelimizde.     


2 Gün : Kahire - Luxor

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyor ve Kahire Havalimanına transfer oluyoruz. Yerel Havayolları ile Mısır’ın güneyinde yer alan Nil Nehri kıyısına kurulmuş olan Luxor şehrine uçuş. Luxor Dünyanın en büyük açık hava müzesi olarak anılmaktadır. Nil Nehrinde 4 gece geçireceğimiz 5* Delux nehir gemimize yerleşme ve öğle yemeği sonrasında, turumuza piramitlerden sonra Mısır’da en çok ziyaretçi alan Karnak Tapınağı ile başlıyoruz. Karnak tapınağının yapımı 2000 yıldan fazla sürmüştür. Tarihte; tapınağın bir çok tanrıya atfedildiği düşünülse de Tanrı Amon için yapılmıştır. Ardından Amenhetop tarafından yapılmış olan Luxor Tapınağını gezeceğiz. Sonrasında gemiye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme Luxor limanında demirli gemimizde.


3 Gün : Luxor - Esna - Edfu

Kahvaltı sonrası turumuza “Ölüler Kenti” olarak da bilinen Krallar Vadisi ile başlıyoruz. Vadi içerisinde Mısır Firavun ve Krallarına ait mezarları görme imkanı bulacağız. Ardından Kraliçe Hatsepsut tarafından yaptırılmış olan Tapınağı göreceğiz. Göz kamaştırıcı mimarisine hayran kalacaksınız. Kraliçe Hatsepsut kayıtlara geçmiş olan ilk kadın Firavundur. Turumuzun bitiminde gemimize dönüş. Öğle Yemeği sonrası  gemimiz Edfu üzerinden Esnaya doğru yol alacak. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


4 Gün : Edfu - Kom Ombo - Aswan

Kahvaltı sonrası turumuza Nil Nehri’nin batısında yer alan Edfu Tapınağı ile başlıyoruz. Geleneksel Mısır Tapınak Mimarisine göre Şahin başlı Tanrı Horus için yapılmıştır. Günümüze kadar en iyi şekilde korunmuş tapınaklardan birisidir. Tur bitiminde gemimize dönüyor ve Kom Ombo’ya doğru seyire devam ediyoruz. Keyifli manzaralar eşliğinde sürecek yolculuğumuzun ardından Kom Ombo’ya varıyoruz. Öğle yemeği gemide. Varışımız sonrasında M.Ö. 2. Yy’da Ptolemaios Hanedanı döneminde yaptırılmış olan Kom Ombo Tapınağını ziyaret edeceğiz. Tarihte 2 tanrı tarafından paylaşılan tek tapınaktır, bir tarafı Timsah Tanrı Sobek’e diğer tarafı Şahin Tanrı Haroeris’e adanmıştır. Tapınak yüzyıllar boyu Nil Nehrinin taşması sonucu hasar görmüştür. Turumuz sonrasında gemimize dönüyor ve dünyanın en kurak şehirlerinden biri olan Aswan’a doğru yola devam ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.       


5 Gün : Aswan - Abu Simbel - Aswan

Erken saatlerde Mısır’ın Güney’inde yer alan ve en önemli antik tapınaklardan biri olan Abu Simbel’e gitmek üzere gemimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik bir yolculuk sonrasında; 2. Ramses tarafından hem gücünü düşmanlarına gösterebilmek hem de çok sevdiği karısı Nefertari’ye olan aşkını ispat etmek için yaptırdığı tapınağı gezeceğiz. Tapınak girişinde boyları kaideleri ile 20 metreyi bulan 4 adet Ramses heykeli bulunmaktadır. Bölgede Nefertari ve Tanrıça Hator’a adanmış küçük bir tapınak da yer almaktadır. Ramses bu tapınağın girişine Nefertari için “Güneşin Parlağı Kadın” cümlesini yazdırmıştır. Ancak bazı kaynaklara göre Nefertari tapınağı göremeden Nil Nehrinde bir kazada hayatını kaybetmiştir. Hikayeleri, efsaneleri ve mimari ile Abu Simbel’e hayran kalacaksınız. Tur bitiminde gemiye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme Aswan limanında demirli gemimizde.   


6 Gün : Aswan (Gemiden İniş) - Kahire

Kahvaltı ve gemimizden çıkış işlemleri sonrası, Aswan’ın güneyinde ve Nil Nehrinin ortasında yer alan Kayalık ada üzerindeki “Fil dişi” anlamına gelen Tanrıça İsis için yapılmış olan Philae Tapınağını görmek üzere tekneler ile yapılacak olan turumuza başlıyoruz. Tur bitiminde Aswan Havalimanına transfer, öğle saatlerinde Yerel Havayolları ile Kahire’ye uçuş. Varış sonrası otele transfer, yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme Kahiredeki otelimizde.          


7 Gün : Kahire

Kahvaltı sonrası; Dünya’nın 7 harikasından biri olan Giza Piramitlerini ziyaret ediyoruz. Piramitler, dünyanın en eski ve şekilli taşlarından inşa edilmiştir. Giza Piramitleri Kahire’nin Giza bölgesinde bulunmaktadır. M.ö. 3000li yıllarda yapıldığı tahmin edilmektedir. Bu piramitleri diğerlerinden ayıran en önemli özellik, içlerinde yazı yoktur ve bu sebeple de gizemi halen çözülememiştir. Keops Piramidi 138,5 metre, Kafre Piramidi 136,5 metre ve Mikerinos ise 6,5 metre yüksekliğindedir. Her 3 piramit de isimlerini yaptıran Firavunlar tarafından almıştır. Piramitler ile aynı alanda yer alan bir diğer önemli eser de Büyük Giza Sfenksidir ve Dünyanın en büyük taş heykeli özelliğine sahiptir. Mitolojik tarihte firavun mezarlarını ve piramitleri koruması amacı ile yapıldığına inanılmaktadır. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardındanImhotep tarafından Kral Djoser için yaptırılmış olan, basamaklı piramit olarak da bilinen Sakkara Piramidini gezeceğiz. Tur bitiminde akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme Kahiredeki otelimizde.  


8 Gün : Kahire - Istanbul

Kahvaltı ve otelimizden çıkış işlemleri sonrası, Kahire’nin güneybatı bölgesinde yer alan, eski şehir bölümüne geçerek tarihi Khan El Khalili çarşısında alışveriş fırsatımız olacak ve serbest zamanınızda meşhur naneli çayı deneme fırsatını bulabileceksiniz. Son alışverişler için serbest zaman ve Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 695 sefer sayılı uçuşu ile saat 21.25’de İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 00.45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

THY ile İstanbul Yeni Havalimanı – Kahire– İstanbul Yeni Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti. 

Havalimanı ve Liman vergileri (350 Usd)

Yerel Havayolları ile Kahire – Luxor, Aswan – Kahire arası ekonomi sınıfı uçak bileti. Kahire’de 3 gece 5*Delux Otelde Kahvaltı dahil konaklama (5*Steigenberger El Tahrir vb.)  

5*Dlx nehir gemisinde 4 gece tam pansiyon konaklama (5* Blue Shadow ,5* Crown Jewel vb.) 
(Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü öğle yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)

Kahire’de programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri.

Programda belirtilen geziler ve giriş ücretleri (bazı özel bölümlerde ekstra ücret talep edilebilir.)

Havalimanı transferleri

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

Bahşişler (50 Usd gemide toplanacaktır.)  Minibar harcamaları . Gemide tüm alkollü ve alkolsüz içecekler. Seyahat sağlık & Seyahat iptal sigortası. Yurt dışı çıkış harcı 
Vize Bilgisi ve Önemli Notlar

18-45 yaş arası TC vatandaşları Vize ücreti (80 Usd) (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir)
 18 yaş altı ve 45 yaş üzeri TC vatandaşlarına Mısır’a varışta kapı vizesi alınmakta olup, Vize ücreti 80 Usd'dir. 
Pasaportta vizenin yapıştırılacağı boş safya olması gerekmektedir.  

İPTAL ŞARTLARI: 

Tur Hareket tarihine;                                          

Kayıt günü ile 90 gün arası kişi başı 400 Usd      
90 gün kala %50                                                
89 gün – 56 gün kala %60                                    
55 gün – 28 gün kala %80                                 
27 gün ve sonrası   %100 ceza uygulanır.