header top background shape
Setur Logo
444 28 22Yetkili AcentelerSetur Servis Turistik A.Ş.
Belge No: 728

Otelleri

Kars Sarıkamış otelleri ile kış tatillerinizi unutulmaz anılarla süsleyebilir, yaz tatillerinizi ise alışılmışın dışında bir ortamda geçirebilirsiniz. Türkiye'nin en doğusundaki şehirlerden biri olan Kars’ın sınırları içerisindeki Sarıkamış, eşsiz doğası ile tatil boyunca dünya ile ilişkinizi kesmenizi sağlar. Setur üzerinden Kars Sarıkamış otel rezervasyonunuzu yaptırarak tahmin edemeyeceğiniz kadar büyüleyici bir tatilin kapısını aralayabilir, tertemiz havası ile bu dağlık bölgenin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca Sarıkamış sınırlarına girdiğiniz an tüyleriniz diken diken olur ve tatile, şehitlerimizin anısına saygı duruşu yaptıktan sonra başlarsınız.

Sarıkamış Otellerinin Genel Özellikleri ve Konaklama Seçenekleri 

Sarıkamış otelleri, köklü tarihi ile Türkiye’nin geçmişinde önemli bir izi olan Sarıkamış ilçesini keşfetmeniz için mükemmel fırsatlar sunar. Türklerin ilk kez 1064 yılında Sarıkamış’a yerleştiği bilinmekle birlikte bir dönem farklı ülkelerin egemenliği altında kalmış olan bölge, 1918 yılındaki antlaşma sonrası Osmanlı topraklarında kaldı. Dolayısıyla bölgedeki oteller, pek çok tarihi güzelliğe tanıklık etmenizi sağlayacak türdendir. Otellerin yakın çevresi, çeşitli tarihi izler taşıyan yapılarla doludur. Kars Sarıkamış’taki otellerin en önemli özelliği, içinizi ısıtacak şekilde donatılmış olmasıdır. Bölgede kış oldukça uzun sürer ve özellikle kışın sert olduğu zamanlar, hava bir hayli soğuk olur. Kış tatilinizi Sarıkamış’ta geçirmek isterseniz, bu soğuktan korkmanıza gerek kalmaz. Bölgedeki otellerin ısıtma sistemleri oldukça iyidir ve otellerde sunulan hizmetler, içinizi ısıtacak türdendir. Ayrıca Sarıkamış, pek çok farklı konaklama seçeneği sunar. Sarıkamış ilçesine gittiğinizde kayak otellerinde, apart otellerde, 5 yıldızlı otellerde ya da kar ve kış otellerinde konaklayabilirsiniz.

Sarıkamış Otellerinin Temaları Nelerdir?

Sarıkamış otellerini temalarına göre ayırabilmek de mümkündür. Bu sayede ihtiyacınıza en uygun oteli bulmanız daha kolay olur. Setur üzerindeki filtreleri kullanarak da ihtiyacınıza en uygun oteli rahatlıkla bulabilirsiniz. Sarıkamış’ta temel tema kardır. Her yıl ortalama 6 ay boyunca yoğun kar yağışı alan ilçe, kayak sporunu sevenlerin de uğrak yeridir. Bölgede öne çıkan bazı otel temaları şöyledir:

 • Kayak otelleri
 • Kış otelleri
 • Dağ otelleri
 • Apart oteller
 • Aile ve çocuk dostu oteller
 • Alkolsüz oteller

Kayak Otelleri

Sarıkamış kayak merkezi otelleri, bölgenin sürekli karlı olması ve verimli kayak pistlerine sahip olması nedeniyle yılın her döneminde canlıdır. Hem profesyonel kayak sporcuları hem de hobi olarak kayak yapmak isteyenler için Sarıkamış uğrak bir noktadır. Siz de tatilinizde kayak deneyimi yaşamak istiyorsanız Sarıkamış’ta bir kayak oteli rezervasyonu yaptırabilirsiniz. Kayak merkezinin olduğu bölgede bulunan bu oteller sayesinde ulaşım problemi de yaşamazsınız.

Kış Otelleri

Kış otelleri, tatilini kış aylarına denk getirenler için vazgeçilmez konaklama merkezleridir. Yaz aylarında denize sıfır otellerin yoğun bir şekilde tercih edilmesi gibi kış aylarında da kış ya da kar otelleri tercih edilir. Sarıkamış kar otelleri, kar yağışının ardından adeta birere sanat eserine dönüşürler. Bu oteller arasında bulunan dağ otellerinde konaklayarak başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz manzaralara bakabilir, alışılmışın dışında bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Apart Oteller

Sarıkamış apart otel seçeneklerinin de bulunduğu bir ilçedir. Apart otellerde kendinize klasik bir otel odası yerine bir apartman dairesi tutabilirsiniz. Böylece evinizde gibi hissetmeniz daha kolay olur. Tam donanımlı bu apart otel odalarında kendi yemeğinizi pişirebilir, konforu en üst düzeyde yaşayabilirsiniz.

Aile ve Çocuk Dostu Oteller

Sarıkamış ilçesinde çocuklu aileler için uygun oteller de yer almaktadır. Bu otellerin geniş odaları, çocuklu ailelerin daha rahat bir şekilde konaklamalarına olanak tanır. Ayrıca çocuklara özel etkinlikler de yapıldığı için çocuklar hiçbir zaman sıkılmaz ve tatilin her bir günü eğlenceli geçer. Alkolsüz oteller de genellikle aile ve çocuk dostu oteller arasında gösterilir. Alkolsüz içecek servis edilen bu otellerde aileniz ve çocuklarınızla rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

Sarıkamış Otelleri Kimlere Hitap Eder?

Sarıkamış otellerinin hitap ettiği çok temel iki grup vardır. Bunlardan biri kar severler, diğeri ise kayak sporu sevenlerdir. Deniz kenarındaki yaz tatillerine alternatif arayan ve sıcak iklimlerde yaşayan ziyaretçilerin kış aylarında ilk tercihlerinden biri Sarıkamış olur. Bölgedeki oteller, kar yağışı altında yürüyüş yapmak ve bembeyaz bir manzara izlemek isteyenlere hitap edebilmektedir. Ayrıca kayak sporu ile ilgilenenlere de doğrudan hitap eder. Çünkü ilçede oldukça canlı ve verimli piste sahip bir kayak merkezi de vardır. Bunların dışında Sarıkamış otelleri çocuklu ailelere, balayı çiftlerine, arkadaş gruplarına ve Sarıkamış’ı keşfetmek isteyen herkese hitap eder.

Sarıkamış Otellerinin Sunduğu İmkanlar Nelerdir?

Sarıkamış, dağlar arasında bir ilçedir fakat bölgedeki oteller, ihtiyaç duyduğunuz tüm imkânları size sunabilecek kapasitededir. Son derece kaliteli otellerin bulunduğu ilçede, mutlaka aradığınız özelliklerde bir otel bulursunuz. Tam pansiyon ve yarım pansiyon gibi seçeneklerin bulunduğu otellerde yemeklerinizi açık ya da kapalı restoranlarda yiyebilirsiniz. Oda servisinin bulunduğu otellerin yanı sıra lobby barlarda gün boyu yiyecek ve içecek imkânı sunan oteller de vardır. Araç kiralama ve transfer hizmeti sunan oteller sayesinde ulaşımınız da kolay olur. Sarıkamış otellerinin sunduğu imkânlardan bazıları şöyle sıralanabilir:

 • Açık ve kapalı restoran
 • Genel alan Wi-Fi
 • Kuru temizleme ve çamaşırhane
 • Araç kiralama ve transfer hizmeti
 • Doktor
 • 24 saat resepsiyon
 • Erkek ve kadın kuaför
 • Fotoğraf hizmeti
 • Uyandırma servisi
 • Lobby bar

Sarıkamış Otellerinin Konumu 

Kars otelleri arasında en çok tercih edilen otellerin bir kısmı Sarıkamış’tadır. Bunun sebeplerinden biri de Sarıkamış otellerinin kolay ulaşılabilen bir konumda olmasıdır. Sarıkamış oteller haritası çıkarıp gezmek istediğiniz rotalara göz atarak tercih edeceğiniz otelin konumuna karar verebilirsiniz. Bu sayede konakladığınız otelden çıktığınızda, gezmeniz ve Sarıkamış’ı keşfetmeniz kolay olur.

Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Sarıkamış, iki farklı şehirden kolayca ulaşılabilen bir konumda yer almaktadır. Kars ilinin sınırları içerisinde bulunan ilçe Erzurum’a da çok yakındır. Dolayısıyla her iki şehirden de Sarıkamış’a ulaşım sağlamak mümkündür. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlerden hem Kars hem de Erzurum havaalanlarına uçak seferi vardır. Bunun dışında özel araç ve otobüs ile gitmek de mümkündür. Kars ya da Erzurum şehir merkezine ulaştığınızda, yine otobüs ve özel araç gibi seçenekleri tercih edebilir ya da tren seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Ayrıca Ankara ve Kars arasında sefer yapan ve pek çok farklı şehirden geçen Doğu Ekspresi ile de Sarıkamış’a ulaşım sağlanabilir.

Şehir Merkezine Yakınlığı Kaç Km’dir?

Sarıkamış ile Kars şehir merkezinin arası yaklaşık 59 kilometredir. İlçenin Erzurum şehir merkezine uzaklığı ise yaklaşık 157 kilometredir. Kars şehir merkezinden araçla gidildiğinde yol ortalama 50 dakika sürmektedir. Sarıkamış merkez otellerinden birinde konaklıyorsanız, Kars şehir merkezine gidip gelmeniz kolay olacağı için ilçe ile birlikte şehri de gezebilmeniz mümkündür.

Doğa Manzarası Var mıdır?

Doğa manzarasını en geniş perspektifte görebilmek için Sarıkamış dağ otellerinden birini tercih etmelisiniz. Dağlık bölgelerde yer alan bu otellerden birinde konakladığınızda, pencereden dışarı her baktığınızda, günün her saatinde farklı bir havaya sahip manzaralar görürsünüz. Ayrıca o manzaranın içinde yer almanın da keyfini yaşayabilirsiniz.

Yılın Hangi Zamanlarında Tercih Edilir?

Sarıkamış’ı ziyaret edeceğiniz tarihleri ziyaret amacınıza göre seçmelisiniz. Kayak yapmak ve karın tadını çıkarmak istiyorsanız sonbahar, kış ve hatta ilkbahar aylarında bile Sarıkamış’a gidebilirsiniz. Sert kış havasının olmadığı daha sakin bir Sarıkamış için ise ağustos ve eylül aylarında gitmeyi tercih etmelisiniz. Bu aylar sıcaklığın en yüksek yağış oranının ise en düşük olduğu aylardır. Dolayısıyla Sarıkamış sokaklarını gezmek için bu tarihlerde gidebilirsiniz.

Sarıkamış Otelleri Aktiviteler

Sarıkamış’ta yapılan en popüler aktivitelerden biri elbette kayaktır. Mükemmel bir kayak merkezine sahip olan Sarıkamış’ta kayak yapma deneyimi yaşayabilirsiniz. Fakat ilçe sadece kayaktan ibaret değildir. Tarihi dokusu nedeniyle de sıklıkla ziyaret edilen ilçede özellikle Zivin Kalesi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ardından Katherine Köşkü’nü ve Sarıkamış Kültür Evi’ni turlayabilirsiniz. Eğer geniş bir zaman ayırdıysanız Çıldır Gölü, Kars Kalesi ve Ani Harabeleri de görülmesi gereken yerlerdendir.

Kolay Rezervasyonda Setur Yanınızda!

Sarıkamış otel rezervasyonlarınız için Setur’u tercih ederseniz paranız güvende olur. Ayrıca Setur’da listelenen oteller de güvenlik düzeyi ve hizmet kalitesi yüksek otellerdir. Site üzerinden yaptıracağınız rezervasyon ile gideceğiniz otellerde gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz. Worldpuan indirimleri sayesinde avantajlı bir şekilde otel rezervasyonu yaptırabilir ya da %50’ye varan erken rezervasyon indirimleri ile bütçenizi zorlamadan tatil planı yapabilirsiniz.