5*Dlx Nehir Gemisi Viva Tiara İle Tuna Nehrinde Yılbaşı & Orta Avrupa'da 4 Ülke 28 Aralık 2020

1 3 2
World Card 'e özel 3 Taksit

Gezilecek Yerler
Münih - Passau – Dürnstein - Budapeşte – Bratislava – Viyana(1) - Wachau Vadisi Geçişi Melk (*Melk Manastırı) - Münih

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Türkçe Rehberli
  • Uçaklı Turlar

1 Gün : İstanbul-Münih-Passau, Almanya

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde 05.00'da buluşma. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın, TK 1629 numaralı seferi ile saat 07.45'de Münihe 'e hareket. Yerel saat ile 08.35’da Münih'e varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Passau'da bizleri bekleyen gemimize transfer (200 km). Gemiye check-in ve kabinlere yerleşme sonrasında serbest zaman. Gemimiz 15.00'da hareket edecektir.


2 Gün : Durnstein, Avusturya

Sabah 06.00 da Dürnstein e varıyoruz. Kahvaltıdan sonra yürüyerek yapacağımız Dürnstein şehir turunda şehrin içerisinde tarih kokan dar sokaklarında dolaşıp likör dükkanlarını ziyaret edeceğiz. Dürnstein, Avusturya'nın Aşağı Avusturya eyaletindeki Krems-Land bölgesindeki Tuna nehrinde küçük bir kasabadır. Wachau bölgesindeki en çok ziyaret edilen turistik yerlerden biri ve aynı zamanda iyi bilinen bir şarap üretim alanıdır. Gemimiz saat 12:00 de Dürnstein dan hareket edecektir.  


3 Gün : Budapeşte, Macaristan

Sabah 08:30 Budapeşte ye varış. Kahvaltı sonrası arzu edenlerle ekstra Panoramik Budapeşte Şehir turu. Budapeşte Şehir Turunda; Londra parlamentosu örnek alınarak yapılmış Macarların gururu olan Parlamento Binası, Macar halkının en önemli meydanı olan Kahramanlar Meydanı, Balıkçılar Burcu, St.Matthias kilisesi, Rakoczi alışveriş caddesi, Tren İstasyonu, Tunanın incisi Budapeşte’nin muhteşem köprülerinden olan Zincirli Köprü, Elizabeth Köprüsü,   Buda Bölünün  en görkemli binası olan Budapeşte Sarayı,  panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Gemimiz saat 15:00 de hareket edecektir.


4 Gün : Bratislava, Slovakya- Viyana,Avusturya

Sabah 09:00 da  Bratislava ya varış. Kahvaltından sonra arzu edenlerle ekstra Bratislava Şehir turu. Orta Avrupa’nın en eski şehirlerinden olan Bratislava 3 Ülkenin kesişme noktasında ve Tuna kenarında yer almaktadır. Kahvaltı sonrası, yaklaşık 3 saat sürecek turumuzda ilk durağımız; 2.Dünya Savaşı sonunda hayatlarını Bratislavayı özgür kılabilmek için kaybeden Sovyet Askerleri anıt mezarı olacak. Bir sonraki durağımız Kelt döneminden beri Tuna kenarındaki yerleşim alanı olan Bratislava kalesi olacak. İmparatoriçe Maria Theresa için yapılmış düzenlemeler, Kale bölgesini ülkenin idari merkezi yapmış durumdadır. UNESCO miras listesinde yer alan Bratislavadaki yürüyüş turumuz ise eski şehri’ni tarihi St.Michael kapısından geçerek başlıyor. Sonrasında Belediye binası, Eski saray, Şehir merkezinde yer alan ünlü sanatçı ve bestecilerin yaşadıkları Orta Çağ mimarisinde yapılmış olan evleri ziyaret ederek, Opera binasında turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası gemimize dönüyoruz. Gemimiz 12:00 de Viyana ya hareket ediyor. 19:30 da Viyana varış. 


5 Gün : Viyana, Avusturya

Kahvaltı sonrası arzu edenlerle ekstra Viyana şehir turuna başlıyoruz. Otobüsümüz bizi limandan alarak Viyana merkezine götürüyor. Meşhur renkli evlerden oluşan HUNDERD WASSA HOUSE’ı ziyaret ederek, ünlü RING STRASSE geliyoruz. Ring boyunca göreceğimiz yerler Savunma bakanlığı, Stat Park,Viyana Opera Binası, Mesuem Quarter, Parlamento Binası, Belediye Binası ve Holfburg Sarayı. Daha sonra gemimize geri dönüyoruz. Gemimiz gece 22:00 de Viyana dan hareket edecektir.


6 Gün : Melk, Avusturya

Kahvaltı sonrası arzu edenlerle ekstra Melk Manastır ve şehir turuna başlıyoruz. Kahvaltı sonrası, Dünya’nın en büyük Barok eserlerinden olan ve Umberto Eco'ya ''Gülün adı'' romanı için esin veren muhteşem Benedictine Manastırına gidiyoruz. 12.yy’da inşaa edilmiş Muhteşem bir tarih ve zenginliğe sahip bu yapıyı lokal rehberler eşliğinde geziyoruz. Bu yapı yalnızca Avusturya bölgesinde değil tüm Avrupa’da haklı bir üne sahip olan Babenberg Hanedanlığı döneminde muhteşem bir Manastır haline gelip, 16-17 yy’da zirveye ulaşmıştır. Avrupa’nın en zengin kütüphanesine sahip olan manastır kesinlikle görülmeye değer bir kültür mirası olup halen günümüzde aktif olarak kullanılmaktadır. Tur sonrası gemimize dönüyoruz. Gemimiz 14:00 de Melk den hareket edecektir.


7 Gün : Passau-Münih-İstanbul

Gemimiz yerel saat ile 08.00’da Passau limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları’nın TK 1636 numaralı seferi ile saat 18.40’de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 23.25’da varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul - Münih - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti

2019 Yenilenen  5* Dlx Nehir gemisinde, 6 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)

Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)

Gemideki eğlence ve aktiviteler

Piyano eşliğinde özel eğlence geceleri

Tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti 

Gemi Personel Bahşişleri

Gemideki alkollü ve alkolsüz tüm içecekler 

Havalimanı ve liman vergileri 


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Gemi veya rehber tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar

Yurtdışı çıkış fonu 

Schengen vizesi


Uçuş Detayları

TK 1629  İSTANBUL-MÜNİH  07:45  08:35

TK 1636 MÜNİH-İSTANBUL  18:40  23:25