5* Leonora İle Prag'lı Tuna Nehri 22 Mayıs 2020 ( Ramazan Bayramı )

AVA 3 2 5 4 6 7 9 8 11
Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 3 taksit imkanı


Tur Hakkında
Prag (2) (*Karlov Vary) - Viyana(1) (*Mayerling) – Bratislava Budapeşte(1) (*Esztergon-Visegrad-Szentendre)

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Türkçe Rehberli
  • Uçaklı

1 Gün : İstanbul - Prag

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde 05.00’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları, TK 1767 numaralı seferi ile saat 07.05’de Prag’a hareket. Yerel saat ile 08.40’da Prag’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer öncesi Prag panoramik şehir turu. Daha sonra otelimize transfer ve odalarımıza transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra müzikli ve gösterisi muhteşem bir Çek gecesi. Geceleme otelimizde.


2 Gün : Prag

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler ekstra Karlovy Vary turuna katılabilirler. Bu tur esnasında; Batı Bohemya’nın en güzel yerleşimlerinden biri olan ve toprak altından çıkan değişik sertlikteki 12 farklı kaplıca suyu ile ünlü bir şifa ve istirahat merkezi haline gelen Karlovy Vary’i gezme imkanı bulacaksınız. Bu kaplıca sularından en bilineni, yer altından gelerek yaklaşık 12 metre yukarıya kadar fışkıran Vridlo-Sprudel’dir. Kaplıcayı ziyaretimizden sonra Karlovy Vary’nin tarihi ve modern cam işçiliğiyle ünlü küçük mağazalarını ziyaret edeceğiz. Ayrıca şehrin ünlü içkisi “Becherovka” likörünü de tatma imkanını bulacaksınız. Tur sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde. 


3 Gün : Prag-Viyana, Avusturya

Kahvaltı sonrası otel’den çıkış işlemleri ve Viyana limanında demirli gemimize transfer (290 km). Viyana'ya varış ve Gemiye check-in ve kabinlere yerleşme sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimize ekstra Viyana şehir turu. Meşhur renkli evlerden oluşan HUNDERD WASSA HOUSE’ı ziyaret ederek, ünlü RING STRASSE geliyoruz. Ring boyunca göreceğimiz yerler Savunma bakanlığı, Stat Park,Viyana Opera Binası, Mesuem Quarter, Parlamento Binası, Belediye Binası ve Holfburg Sarayı. Şehir merkezini ziyaretten sonra arzu eden misafirlerimizi şehir merkezinde serbest bırakıyor, kalan misafirlerimizle gemimize dönüyoruz. Gemimiz bu gece Viyana limanında demirli kalacak.


4 Gün : Viyana, Avusturya

Sabah kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerle ekstra olarak Viyanayı çevreleyen Wienerwald Ormanlarında güzel bir gezintiye çıkıyoruz. II.Viyana kuşatmasında Merzifonlu Kara Mustafa Paşanın Otağını kurduğu Kahlenberg Tepesinden Viyana’yı seyrederek başlıyoruz. Jan Sobieski ile meşhur muharebenin gerçekleştiği alandır aynı zamanda Kahlenberg Tepesi. İkinci durağımız Casino’su ve Termal Suları ile ünlü Avusturya’nın zerafet ve marka kenti Baden olacak. Kısa bir yürüyüş ve serbest zamanın verileceği Baden Kenti aynı zamanda Beethoven’ın meşhur 9. Senfonisi’ni bestelediği yer. Yolumuza devam ederken üçüncü durağımız Avusturya’nın en eski Benedictine Manastırı olan Heiligenkreuz Manastırı. Hapsburg’lara kadar Viyana mülkünün sahibi Babenberg Hanedanı mensuplarının gömülü olduğu bu manastır II. Kuşatma sırasında Osmanlı Akıncıları tarafından fethedilmiştir. Daha sonra gemimize dönüyoruz. Gemimiz bu akşam 23:00 de hareket ediyor.


5 Gün : Bratislava, Slovakya

Gemimiz sabah 05:00 Bratislava ya varacaktır. Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimizle ekstra Bratislava Turu. Orta Avrupa’nın en eski şehirlerinden olan Bratislava 3 Ülkenin kesişme noktasında ve Tuna kenarında yer almaktadır. Öğle yemeği sonrası, yaklaşık 3 saat sürecek turumuzda ilk durağımız; 2.Dünya Savaşı sonunda hayatlarını Bratislavayı özgür kılabilmek için kaybeden Sovyet Askerleri anıt mezarı olacak. Bir sonraki durağımız Kelt döneminden beri Tuna kenarındaki yerleşim alanı olan Bratislava kalesi olacak. İmparatoriçe Maria Theresa için yapılmış düzenlemeler, Kale bölgesini ülkenin idari merkezi yapmış durumdadır. UNESCO miras listesinde yer alan Bratislavadaki yürüyüş turumuz ise eski şehri’ni tarihi St.Michael kapısından geçerek başlıyor. Sonrasında Belediye binası, Eski saray, Şehir merkezinde yer alan ünlü sanatçı ve bestecilerin yaşadıkları Orta Çağ mimarisinde yapılmış olan evleri ziyaret ederek, Opera binasında turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası gemimize dönüyoruz. Gemimiz 14:00 de Budapeşteye hareket edecektir. 


6 Gün : Budapeşte, Macaristan

Gemimiz sabah 08:00 Budapeşte ye varacaktır. Sabah kahvaltı sonrası ilk olarak Budapeşteye 50 km mesafedeki, 16. ve 17. yüzyıllarda yaklaşık 130 sene boyunca Osmanlı’nın Tuna boylarındaki en önemli üslerinden biri olan tarihi Estergon Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Hali hazırda Estergonu Macaristanın Dini Merkezi yapan Kale surları içinde inşa edilmiş, tüm dünya da hatrı sayılır büyüklükte olan Estergom Bazilikesı ve çevresini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Tuna boyunca seyahat ederek (25 km) Muhteşem Nehir manzarası eşliğinde Visegrad’a ulaşarak Orta Çağ temalı ve yemeklerini deneyebileceğiniz yerel ve ünlü bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Yemekten sonra tipik bir Macar köyü olan Szentendre ziyaret edilecektir (30 km). Bu ziyarette serbestçe alışveriş imkanı bularak, Meşhur Macar Şarabı, Dantel ve El işleri, Macar Paprikası ve Deri ürünleri alabileceğiz. Alışverişe ilgisi olmayan konuklarımızın rahatlıkla güzelce zaman geçireceği bir çok cafe mevcut olup, isteyen misafirlerimiz Tuna boyunda yürüyüş yapabilecekler. Tur sonrası gemimize dönüş. Akşam arzu eden misafirlerimizi ekstra çigan gecesine götürüyoruz. Geceleme otelimizde.


7 Gün : Budapeşte-İstanbul

Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları’nın TK 1034 numaralı seferi ile saat 13.55’de İstanbul Havalimanına hareket. Yerel saat ile 16.55’de varış ve turumuzun sonu.


Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul - Prag// Budapeşte - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçuşlar
5* Nehir gemisinde, 4 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
Prag'da, 2 gece, 1.sınıf otel'de, oda & kahvaltı konaklama
Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
Gemide canlı müzik eşliğinde eğlence ve aktiviteler
Tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti 
Havalimanı ve liman vergileri 

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

Gemideki alkollü ve alkolsüz tüm içecekler 

Gemi Personel Bahşişleri (gecelik kişi başı 10 Euro’dan hesaplanarak toplamda kişi başı 40 Euro oda hesabınıza eklenecektir)

Gemi veya rehber tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar

Yurtdışı çıkış fonu 

Schengen vizesi 


Uçuş Detayları

TK 1767 ISTPRG  07:05  08:40

TK 1034 BUDIST  13:55  16:55


MS Leonara Gemisi Özellikleri

2008 yılında seferlerine başlayan gemi Avalon Scenery adıyla seferlerine başlamış daha sonra Ms Leonora olarak adı değişmiştir. 2017 yılında tamamen renove edilmiş ve takip eden yıllarda da yenileme işlemleri devam etmiştir. Uzunluğu 110m, genişliği 11,40m, yüksekliği 5,85m ve toplam 3 katlı olan gemide 67 kabin bulunmaktadır ve yolcu kapasitesi 138 olarak belirlenmiştir. Dış ve French Balkonlu kabinler 16m2,  Suite kabinler ise 24m2 büyüklüğündedir. 

Tüm kabinlerde; klima, Tv, telefon, minibar, kasa, saç kurutma makinası, kıyafet askısı, havlu, şampuan gibi imkanlar mevcuttur. Yaklaşık 40 güler yüzlü personelin sizlere hizmet vereceği gemide ayrıca Geminin en üst katı olan Sun Deck’de ücretsiz olarak güneşlenme şezlongları ve masalar ve oturma yerleri ile nehrin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Geminin en alt katındaki Restoran bölümünde kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinizi size gemide belirtilen masada alabilirsiniz. Geminin arka kısmında sizler için hazırlanmış olan Club Lounge Bar bölümünde iskambil oyunları, tavla ve okey gibi oyunlar ile hoşça vakit geçirebilirsiniz. Geminin giriş kısmında bulunan Lounge bölümünde ise lokal gösteriler, nehirler ile ilgili sunumlar, ‘’Hoş Geldiniz’’ ve ‘’Veda kokteyl’i’’ gibi organizasyonlar, ‘’Çay & Kahve saati ikramı’’ gibi etkinlikleri takip edebilirsiniz. Ayrıca her gece kabinlerinize gönderilen Türkçe program sayesinde bir sonraki günün programını kolaylıkla takip edebilirsiniz.   Dış Kabin - 16m2

Tarih
22.05.2020
28.05.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 999,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR

Orta Kat French Balkonlu Kabin - 16 m2

Tarih
22.05.2020
28.05.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.299,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR

Üst Kat French Balkonlu Kabin - 16 m2

Tarih
22.05.2020
28.05.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.399,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR