Alsace'da Bağ Bozumu Festivali Turu "Burak Özberk Eşliğinde"

01 Ekim 2020 'den itibaren kalkışlı

1.057,00 EUR 7.715,68 TL
1 3 2 6 8 5 9 4 7
Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 3 taksit imkanı


Tur Hakkında
Eguisheim Köyü Gezisi , Haut-Koeningsbourg Şatosu Gezisi , Barr'da Bağ Bozumu Festivali , Riquewihr Köyü Ziyareti , Strasbourg Gezisi , Obernai Köyü Ziyareti

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • 1 Akşam Yemeği Dahil
  • Setur Select
  • Turlar Dahil
  • Türkçe Rehberli
  • Uçaklı
  • Yeşil Pasaporta Vizesiz

1 Gün : İstanbul - Basel - Colmar "Eguisheim Köyü Gezisi & Colmar Şehir Turu ve Akşam Yemeği"

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde  Setur görevlisi ve rehberi ile buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Basel şehrine uçuş. Varışımızın ardından bizi bekleyen aracımızla rehberimiz eşliğinde turumuza başlıyoruz. 2013 yılında Fransa’nın en gözde köyü seçilen Eguisheim Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Ünlü çeşmeleri, daracık sokakları ve ilginç evleri ile kendimizi tam bir Ortaçağ atmosferi içinde buluyoruz. Eguisheim’in çiçekleri de dillere destan... “Le Pigeonnier” adı verilen köşe evinin önünde fotoğraf çekmek bir gelenek halini almış. Biz de bu adeti bozmuyor ve toplu bir fotoğraf çekiyoruz. Eguisheim gezimizi tamamladıktan sonra 8km.lik bir yolculukla Colmar’a gidiyoruz. Varışımız ile beraber yapacağımız Colmar şehir turunda, bir masal diyarı, bir film seti gibi. 13 ve 14. yüzyıllardan kalan rengarenk şirin evler, daracık sokaklar içinde geziyoruz. Bartholdi müzesi ,eski bir dominiken manastırı olan Underlinden müzesi, küçüçük dükkanları, çiçeklerle süslü balkonları fotoğraflamaya doyamıyoruz. Küçük Venedik anlamına gelen “Petite Venise” bölgesinide gördükten sonra Colmar otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi SeturSelect'in seçtiği restaurantta alacagız. 


2 Gün : Colmar "Haut-Koeningsbourg Şatosu Gezisi & Bağ Bozumu Festivali"

Sabah kahvaltısının ardından . Bir Orta Çağ yapısı olan Haut-Koeningsbourg Şatosuna doğru yola çıkıyoruz Kendinizi adeta masal kahramanı gibi hissedeceğiniz şatoda keyifli birkaç saat geçireceksiniz. Haut-Koenigsbourg Şatosu’nun tarihi 1147 yılına dayanıyor. Ortaçağ mimarisinin en güzel örneklerini sergileyen şato Fransa’nın en fazla turist çeken dördüncü tarihi yapısı olarak biliniyor. Birçok kez hasar görüp yıkılmasına rağmen tekrar inşa edilen şato ilk zamanlar Staufenberg ismi ile anılsa da sonradan Kraliyet Kalesi anlamına gelen Koenigsbourg olarak değiştirilmiştir. Şato gezisi bitiminde Barr'a doğru yola çıkıyoruz . Ve yılda bir kez tanık olabileceğiniz Festivale katılıyoruz . Akşam tekrar Colmar'a dönüş ve akşam yemeği için serbest zaman. Geceleme otelde.


3 Gün : Colmar - Strasbourg "Riquewihr Köyü Ziyareti & Obernai Bağ evi Ziyareti ve Öğle Yemeği "

Sabah kahvaltısının ardından Alsace bölgesinin en fazla ziyaret edilen köyü olan Riquewhir 'e doğru yola çıkıyoruz. 1100 kişilik nüfusu ve etrafını saran üzüm bağları ile bölgenin incisi konumunda. 1291 yılında Horbourg kontları tarafından kurulan şehir, 1324 Horbourgların gününü kaybetmesi sonucu Württenberg kontlarına satıldı. 1793 yılına kadar köy kontlara ait oldu. 17 ve 18.yy’larda şarap üretimi konusunda bölgenin en güçlüsü haline geldi. Her sene Eylül ayı ortalarından itibaren başlayan Bağbozumu festivalleri Riquewhir’in cazibesini arttırıyor. Tipik Alman mimarisi yarı ahşap pastel tonlu ve çiçekler ile süslenmiş evleri, şehrin giriş kapısından yukarı doğru hafif meyilli giden bir Arnavut kaldırımlı ana caddenin ‘’Grand Rue’’ etrafını süslüyor. Vosges dağlarının doğu yamaçları üzerinde yer alan Obernai köyüne öğle yemeğimizi almak için  hareket ediyoruz . Obernai kasabası, Otuz Yıl Savaşları'nda İsveçliler tarafından, daha sonra da İmparatorluk askerleri tarafından işgal edildi. Kasaba, 1871 yılında Almanya tarafından ilhak edildi. Alsace'ın kalanı ile daha sonra 1918 yılında I. Dünya Savaşı'ndan sonra Fransa'ya iade edildi. Obernai şarapları ile ünlü bir köydür. Köy ziyaretimizin ardından şarap üretimi yapılan bir bağ evini ziyaret edip öğle yemeğimizi şarap tadımı ile birlikte yapıyoruz.  Ardından Strasbourg'a hareket , geceleme Strasbourgdaki otelimizde. 


4 Gün : Strasbourg - İstanbul "Strasbourg Gezisi & Tekne Turu"

Sabah kahvaltısının ardından Avrupa Birliği’nin Brüksel’den sonraki ikinci önemli şehrindeyiz. Tarihi ve kültürel olarak oldukça zengin; Gutenberg’in Rouget de Lisle'in, Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe’nin kenti. Strasbourg’un tarihi şehir merkezi, Unesco Dünya Mirası Listesindeki “Grande Ile” bölgesinde. Şehir turunda göreceğimiz Notre Dame Katedrali ve diğer yerlerin çoğu nehirle çevrili bir ada içinde. Bu adanın güneybatısında ise Strasbourg'un en güzel ve ilginç semti olan Küçük Fransa (La Petite France) bulunur. Burası nehirlerin birleştiği, düzenlendiği, Rönesans döneminden kalma tarihi evler ve müzelerle dolu bir bölgedir. Şehir turumuzun ardından bu güzel şehirde tekne turumuzu yapıyoruz. Turumuzun bitiminde Strasbourg'dan havalimanına hareket ve İstanbul Havalimanına uçuş. 


SeturSelect

Bu bir SeturSelect turudur.


Otel Bilgisi

Hotel Le Colombier Colmar 4* veya benzeri

Sofitel Strasbourg 5* veya benzeri


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları ekonomi sınıfı İstanbul - Basel / Strasbourg - İstanbul uçak bileti ve havalimanı vergileri 

Belirtilen otellerde 3 gece oda & kahvaltı konaklama 

Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri

Eguisheim tanıtım turu

Colmar tanıtım turu

Riquewihr tanıtım turu

Strasbourg şehir tanıtım turu

Haut-Koeningsbourg Şatosu Gezisi 

Tekne Turu 

Obernai Köyü Ziyareti

1 adet öğle yemeği 

1 adet akşam yemeği

Şehirler arası tüm transferler

Profesyonel Setur rehberlik hizmeti

Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Bahşişler

Yurtdışı Çıkış Harcı 

Yemeklerde alınacak içecekler

Ekstra bagaj ücretleri

Otele erken giriş ya da geç çıkış farkları

Kişisel harcamalar


Önemli Bilgiler

Program için vize gerekmektedir.


Kesin otel ve havayolu bilgisi tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.


Tur esnasındaki içeriği bozulmadan, gezilecek yerlerin gün, saat ve sıralamaları değiştirilebilir.


Yemek esnasında alınacak içecekler fiyata dahil değildir.


Belirtilen uçuş saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması gerekmektedir.


80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.


Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.


Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla, yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.


Yurtdışı çıkış harcı fiyatlarımıza dahil değildir.


Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.


Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.


Colmar (2) - Strasbourg(1) 01-04 Ekim 2020 / Türk Hava Yolları

Tarih
1.10.2020
4.10.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.057,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.057,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.277,00 EUR