Setur Logo
Setur Servis Turistik A.Ş.
Belge No: 728

Otelleri

Tarihi Helenistik döneme kadar uzanan Büyükçekmece, İstanbul’un nadide ilçelerinden biridir. Avrupa yakasında yer alan ilçe, milattan önce yedinci yüzyılda yerleşimin başladığı ilk nokta olarak kabul edilir. Zengin bir tarihî ve kültürel dokuya sahip olan ilçe, turistik açıdan da oldukça önemlidir. Şehir tatilleri için son derece ilgi gören bu bölge, İstanbul’da denize girilebilen sayılı ilçelerden biridir. 

Büyükçekmece otelleri hem İstanbul’da yaşayan hem de şehir dışından gelen tatilcilerin ilk tercihleri arasında yer alır. Merkezî bir konumda bulunan oteller, huzurlu ve dinlendirici bir tatilin hayalini kuranlara hitap eder. Burası, yalnızca turistik geziler için değil iş seyahatleri için de sıklıkla tercih edilir. Yıl boyu çok sayıda fuara ev sahipliği yapan Büyükçekmece, iş insanlarının uğrak yerlerinden bir tanesidir. Siz de bu ilçede benzersiz bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz. 

Büyükçekmece Otellerinin Genel Özellikleri ve Konaklama Seçenekleri Nelerdir?

Büyükçekmece konaklama açısından ele alındığında ilçedeki tesislerin genel özellikleri ve hizmetleri sayesinde geniş bir kesime hitap ettiği görülür. Çocuklu ailelerden iş insanlarına kadar pek çok farklı kişinin ilgisini çeken oteller, farklı konaklama seçeneklerine sahiptir. Buradaki çoğu tesis, sadece oda veya buna ek olarak bir de kahvaltı alternatifi sunar. Otellerin birçoğu uluslararası fuarlara ev sahipliği yapacak kadar yeterli bir alt yapıya sahiptir. Büyük konferans ve toplantı salonlarına sahip olan bu oteller, iş insanları tarafından sıklıkla tercih edilir. 

Burada özellikle büyük otel zincirlerinin lüks tesisleri bulunur. Doğayla iç içe ve geleneksel bir yapıya sahip olan oteller ise sakin bir deniz tatili deneyimi yaşamak isteyen kişilerin ilk seçenekleri arasında yer alır. Büyükçekmece otelleri, ziyaretçilerinin her zaman için konforlu hissetmesini sağlar. Buradaki tüm tesisler, sundukları nitelikli hizmetler sayesinde tatilinizi unutulmaz bir hâle getirir. Birçok Büyükçekmece oteli; spa, masaj ve sauna gibi sağlık hizmetleri ile öne çıkar. 

Büyükçekmece Otellerinde Düzenlenen Aktiviteler Nelerdir?

Büyükçekmece otelleri, burada geçireceğiniz birkaç günün amacı ne olursa olsun, tatilinizi benzersiz bir hâle getirir. İlçenin doğal ve sakin atmosferi, ziyaretçiler için huzur dolu birkaç günün kapılarını aralar. Buna bir de otellerde düzenlenen aktiviteler eklendiğinde tatiliniz unutulmaz bir hâl alır. Bölge tesislerinin düzenlediği etkinlikler, pek çok farklı unsura göre değişiklik gösterir. Bu sayede herkes kendisi için uygun olan alternatifi tercih edebilir. 

Büyükçekmece otelleri havuzlu ortak aktivite alanlarıyla keyifli ve eğlenceli bir tatil için tercih edilebilecek olan seçeneklerin arasında yer alır. Mavi bayraklı Büyükçekmece plajı, sıcak yaz günlerinde kişilerin serinlemesine ve sosyalleşmesine imkân tanır. Gündüzleri deniz tutkunlarının yoğun ilgisini gören plaj, geceleri romantik ve ışıltılı bir havaya bürünür. Özellikle hava karardığında sahilde yakılan ateşlerin etrafında oturarak içeceğinizi yudumlayabilir, sevdikleriniz ile sohbet edebilirsiniz. 

Büyükçekmece otellerinde düzenlenen aktiviteler arasında uluslararası fuarlar ve projeler de yer alır. Özellikle ilçenin iç kısımlarında bulunan çok odalı tesisler, büyük salonlara sahiptir. Bu, söz konusu konaklama yerlerini iş ve eğitim toplantıları için oldukça elverişli bir hâle getirir. Birçok Büyükçekmece oteli, fuar ve festival alanlarına yakın olduğu için de sıklıkla tercih edilir. 

Büyükçekmece Otelleri Kimlere Hitap Eder?

Büyükçekmece otelleri, bulundukları konum itibarıyla öncelikli olarak iş insanlarından ilgi görür. Genellikle burada konaklama planı yapan kişilerin fuarlar ve festivaller ile küçük de olsa bir ilgisi bulunur. Şehir otelleri, İstanbul’un tarihî ve kültürel dokusunu yakından tanımak isteyenler için de mükemmel bir seçenektir. İstanbul’un Avrupa yakasındaki tarihî; binaları, eserleri ve semtleri ziyaret etmek isteyenler, bölge otellerinde konaklayabilir. 

Büyükçekmece, temiz ve sakin havasıyla küçük hafta sonu kaçamakları için de oldukça uygundur. İstanbulluların yazlık olarak tercih ettiği bu bölge, şehirden kopmadan gürültüden ve kalabalıktan uzak bir tatil yapmak isteyenler için oldukça idealdir. Burası; inzivaya çekilmek, ailesiyle hoş vakit geçirmek veya eşiyle romantik bir kaçamak yapmak isteyenler için de uygundur. 

Büyükçekmece Otelleri En Çok Hangi Dönemde Tercih Edilir?

Geleneksel ve modern dokuları muhteşem bir mozaik hâlini almış olan İstanbul, yılın her vakti misafirlerini ağırlar. Şehrin birçok bölgesine yakın olan ve Marmara Denizi’nin kıyısında yer alan Büyükçekmece, 12 ay boyunca tatilcilerin yoğun ilgisini görür. Büyükçekmece otelleri, pek çok farklı tatil anlayışına hitap eder. Bu, söz konusu tesislerin öne çıkmasını sağlar.

İstanbul Büyükçekmece otelleri, yaz aylarında şehirden fazla uzaklaşmadan denizin ve doğanın tadını çıkarmak isteyenler ile dolup taşar. Özellikle yoğun bir iş temposuna sahip olan kişiler, bölge otellerinde hafta sonu konaklayarak benzersiz bir deneyim yaşayabilir. Yazın denize girme imkânı sunan bölge otelleri, bahar aylarında şehir gezileri yapmak isteyen kişilerin favorileri arasında yer alır.

Büyükçekmece Denize Sıfır Oteller Setur’da Bulunur mu?

Büyükçekmece, İstanbul’da denize girilebilen sayılı ilçelerden biridir. Mavi bayraklı bir plaja sahip olan bölge, yaz aylarında günün her vakti dolup taşar. Deniz kenarında yer alan Büyükçekmece otelleri ise metropoliten imkânlardan fazla uzaklaşmadan serinlemenize ve keyifli bir biçimde vakit geçirmenize imkân tanır.

Büyükçekmece sahil otelleri, muhteşem manzaraları ve temiz plajlarının yanı sıra mimarileri ve dekorasyon tarzları ile de ilgi görür. Denize sıfır oteller, birkaç katlı geleneksel yapılardır. Bu tesisler, kişilerin şehrin içinde huzur bulmasına yardımcı olan küçük kaçış noktaları oluşturur. Amacınız iş hayatına küçük bir ara vererek doğanın ve huzurun tadını çıkarmak ise Setur’u denize sıfır otellerden bir tanesinde rezervasyon yaptırmak için tercih edebilirsiniz.. 

Büyükçekmece Otellerine Ulaşım Nasıl Sağlanabilir?

Büyükçekmece otelleri, İstanbul’un Avrupa yakasında ulaşım ağlarına son derece yakın bir konumda yer alır. Bölgeye pek çok farklı şekilde ve oldukça kolay bir biçimde ulaşılabilir. Büyükçekmece otellerine kısa süre içinde varmak için İstanbul Atatürk Havalimanı’nı tercih edebilirsiniz. Bu konum, Büyükçekmece’ye sadece 25 km uzaklıkta yer alır. Uçaktan indikten sonra transfer araçları veya taksiler aracılığı ile yapacağınız yolculuk, yaklaşık 25 - 30 dakika içinde bölge otellerine ulaşmanızı sağlar. 

Büyükçekmece otellerine toplu taşıma araçları ile ulaşmak isterseniz ilk olarak havalimanından Yenibosna’ya geçmeniz gerekir. Bu yolculuğu yapmak için metroyu tercih edebilirsiniz. Ardından İETT otobüsleri aracılığı ile Büyükçekmece’ye ulaşabilirsiniz. Doğal ve tarihî yapısını korumaya çalışan bu sakin ilçe, şehrin diğer bölgeleri gibi yoğun bir ulaşım ağına sahip değildir. Burada tatil yaparken farklı yerleri ziyaret edebilmek için; özel aracınızı, taksileri ve İETT otobüslerini kullanabilirsiniz. 

En Popüler Büyükçekmece Otelleri Hangileridir?

Konumları ve benimsemiş oldukları üstün hizmet anlayışı ile öne çıkan popüler Büyükçekmece otelleri, yılın her vakti ziyaretçilerini ağırlar. Yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla tercih ettiği tesislerden bazıları şunlardır:

  • AlaDeniz Hotel, geleneksel mimarisi ve tertemiz plajı ile öne çıkar. Mavi bayraklı Büyükçekmece plajında yer alan otel, Tuyap Fuar ve Kongre Merkezine 4 km, uzaklıkta yer alır. 
  • Bölgede konumu ve lüks tasarımı sayesinde popüler hâle gelen otellerden biri de Eser Premium Hotel & Spa. Bu tesis, adından da anlaşılacağı üzere sunduğu sağlık hizmetleri ile huzurlu bir tatil imkânı verir. Sadece oda konaklama seçeneği bulunan 5 yıldızlı otel, fuarlara 10 - 20 dakikalık mesafededir. 
  • Grand Gold Otel, önemli merkezlere kolay ulaşım imkânı verdiği ve eşsiz bir deniz manzarasına sahip olduğu için bir hayli popülerdir. Bu tesis, oda - kahvaltı konaklama seçeneğine sahiptir. 
  • Geleneksel bir yapıya sahip olan Diamond City Resort Hotel, doğayla iç içe konumu ve tertemiz plajı sayesinde şehirden uzaklaşmadan deniz tatili yapmak isteyenlerin ilgisini çeker. 

Büyükçekmece Otelleri Hakkında Yorumlar Nasıldır?

Büyükçekmece otelleri; çocuklu aileler, çiftler, tek başına vakit geçirmek isteyenler ve iş insanları tarafından tercih edilen lüks konaklama tesisleridir. Buradaki oteller, öncelikli olarak konumları ile misafirlerinden tam not alır. Yoğun bir ulaşım ağına sahip olmasa da Büyükçekmece, başta fuar ve festival alanları olmak üzere tüm cazibe merkezlerine bir hayli yakındır.

Büyükçekmece’de bulunan oteller, tertemiz plajları ile misafirlerinin gönlünü fetheder. Denizin tadını çıkarmaktan keyif alan kişiler, bölgenin huzur verici ve temiz havasından sıkça söz eder. Bölge otelleri, hijyenik ve konforlu odaları sayesinde dinlendirici bir tatilin kapılarını aralar. Tüm bunlara ek olarak, oda + kahvaltı konaklama seçeneğinin içeriğinde yer alan doğal lezzetler de tatilcilerin oldukça beğenisini kazanır.

Büyükçekmece Otelleri Rezervasyonu İçin Neden Setur’u Tercih Etmelisiniz?

Setur hem yurt içinde hem de yurt dışında unutulmaz bir tatilin planını kolayca yapabilmenizi sağlar. Büyükçekmece otelleri, firma sayesinde sadece birkaç tık uzağınızda yer alır. Bölgedeki tesislerin tamamını inceleyerek beğenilerinize hitap edeni kolay bir biçimde seçebilirsiniz. Tatilin anlamı huzur ve eğlence ise Setur, beklentilerinizi karşılar. 

Setur, tatil planınızı yaparken bütçenizi korumanızı da sağlar. Worldpuan ayrıcalıkları, lüks olarak tanımladığınız tüm otellerde unutulmaz bir tatilin kapılarını aralar. Bütçenizi koruyarak huzurlu bir tatil yapmak istiyorsanız, İstanbul şehir otelleri arasında yer alan tesislerden bir tanesinde Setur aracılığı ile konaklayabilirsiniz.