header top background shape
Setur Logo
444 28 22Yetkili AcentelerSetur Servis Turistik A.Ş.
Belge No: 728

Otelleri

Dalaman Hakkında Merak Edilenler

Her yıl yüzbinlerce turistin ulaşım ihtiyaçlarını karşılayan Dalaman havalimanı ve birbirinden farklı Dalaman otelleri, bölgenin göz bebeği olan misafirleri en iyi şekilde ağırlıyor. Dalaman, havalimanına sahip olması nedeni ile bölgenin en çok turist çeken ilçeleri arasında yer alıyor. Çevre il ve ilçelere gidecek olan turistler de bu havalimanı ile transfer yaptığı için her sezonda yoğunluk yaşayan bölgeyi gören turistler, tatil rotalarını değiştirmek istiyor. El değmemiş koyları ve nefes kesen doğal güzellikleri ile tanınan Dalaman’ın tarihinin çok eskilere dayandığını biliniyor. Antik Karya bölgesini içine alan Dalaman’da, Euhippe antik kentinin yer aldığı da tahmin ediliyor. Deniz turizminin göz bebeği olan Dalaman, görülmeye değer koyları ve heyecan dolu su sporları ile tatil severlerin aynı anda hem heyecan hem de huzur dolu bir tatil yapmasına imkân tanıyor. Setur’un deneyimli ekibinin titizlikle seçtiği Dalaman otelleri ile tatilin keyfi bir başka yaşanıyor.

Her Şey Dahil Tatil ve Dalaman Otelleri

Dalaman, otelleri ve eşsiz koyları ile meşhur olsa da, bölgede tatil yapmak “her şey dahil” kavramını farklı bir boyuta taşıyor. Deniz turizminin yanı sıra kültür turizmini de yaşamanızı sağlayan Dalaman, aynı zamanda sunduğu adrenalin dolu su sporları ile farklı deneyimler yaşamanızı da sağlıyor. Kalabalık gruplar ve aileler için harika bir tatil bölgesi olan Dalaman, herkes için eğlenceli bir aktivite bulunduruyor.

Bölgede bulunan en önemli tarihi yapılar arasında ilk sırada Tlos Kenti geliyor. Tlos, gezilmeye değer mimarisi ve geçmişi ile dikkat çekiyor. Bu meşhur antik kent Yaka Köyü’nde bulunuyor. Tarihi eser kalıntıları ve doğal güzelliği ile meşhur olan Yaka Köyü, Roma döneminden kalan bu antik kenti sınırları içerisinde bulunduruyor. Bölgede görülmeye değer olan bir başka tarihi yapı ise Memiş Ağa Konağı olarak biliniyor. Bu konağı ziyaret edenler bölge evleri hakkında detaylı ve ilginç bilgilere sahip oluyor. Tarih dolu turlar ile geçen zamandan sonra biraz hareket isteyenler için adrenalin dolu sporlar oldukça iyi bir tercih oluyor. Dalaman çayı serin suları ile su sporlarına merakı olan turistleri ağırlıyor. Dalaman çayı rafting için uygun yapısı ile heyecan dolu dakikalar geçirmenizi sağlıyor. Dalaman çayı rafting yapmak dışında keyifli zaman geçirilecek bölgeler arasında da yer alıyor. Bu bölgeye düzenlenen turlar ile doğayı keşfetmek ve eğlenceli bir gün geçirmek mümkün oluyor. Dalaman çayı, Türkiye’nin en iyi rafting parkurları arasında yer alıyor. Deniz tatiline renk katmak isteyenler için her seviyede rafting seçenekleri bulunuyor. Su sporları odaklı bir tatil yapmak isteyenler için bölgede bulunan tüm Dalaman otelleri hizmet veriyor.

Deniz tatilinde sunduğu sınırsız seçenekler ile Dalaman, Türkiye’nin en gözde tatil yerleri arasında yer alıyor. Henüz keşfedilmemiş koyları ile sakin bir tatil geçirmeyi amaçlayanları ağırlayan bölgede, Türkiye’nin en meşhur plajı unvanına sahip olan Sarıgerme plajı da yer alıyor. Nefes kesen doğal güzellikleri ve ziyaret edilesi koyları ile Dalaman, hayranlık uyandıran görüntülerle karşılaşmanızı sağlıyor. Koylarda bulunan Dalaman otelleri, deniz odaklı bir tatil isteyenler için en iyi tercih oluyor. Henüz otel yerleşiminin yoğun olmadığı Gökgemile koyu, sadece Dalaman’da kalan tatil severleri değil Fethiye’den gelen misafirlerini de ağırlıyor. Çam ağaçlarının ve denizin kokusunun bir araya geldiği Sarsıla ve Fethiye’ye bağlı olmasına rağmen Dalaman’dan oldukça ziyaretçi çeken Günlüklü Koyu, ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Dalaman Otelleri ve Dalaman Havalimanı

Yılda 10 milyon yolcu kapasitesi ile hizmet veren Dalaman Havalimanı, bölgenin ulaşım yükünün büyük bir kısmını üstleniyor. Yurt dışından sezonluk uçuşlar alan havalimanı, bölgenin turizmin kalbi olmasına büyük katkı sağlıyor. Direkt ya da aktarmalı Dalaman uçak bileti seçenekleri ile bölgeye ulaşım rahatlıkla sağlanıyor. Bölgenin bu kadar hareketli bir durak noktası olması, Dalaman otelleri için de oldukça iyi bir fırsat yaratıyor. Her sezonda oldukça yoğun olan oteller gelen ziyaretçileri en iyi şekilde ağırlıyor. Setur’un deneyimli ekibinin seçtiği en konforlu Dalaman otelleri ile tatilin tadını bir başka çıkıyor.