header top background shape
Setur Logo
444 28 22Yetkili AcentelerSetur Servis Turistik A.Ş.
Belge No: 728

Otelleri

Gebze Otelleri Konaklama Seçenekleri 

Gebze, doğal güzellikleri ve tarihi ile eşsiz yerlerden biridir. İstanbul’a yakın bir konumda olması, bölgeyi daha da turistik hâle getirir. En bilindik turistik ve tarihî yerleri; Osman Hamdi Bey’in Müze Evi, Anibal’in Mezarı ve Mimar Sinan’ın eserlerinden olan Çoban Mustafa Paşa Külliyesi’dir. Yaz sezonuyla canlanan Bayramoğlu, Gebze’nin tatil yerleri arasındadır. Darıca Hayvanat Bahçesi ve Ballıkayalar Tabiat Parkı da bölgeye ziyarete gelenlerin uğrak noktaları arasında bulunur. Gebze otelleri; İstanbul’a ve iş merkezlerine yakın konumları ile her yıl binlerce misafir ağırlar. Bölgede düzenlenen fuarlar ve organizasyonlar sırasında da Gebze otelleri yoğun talep görür. Her bütçeye uygun konaklama seçeneğine sahip olan tesislerde, misafirlerin memnuniyeti ön planda tutulur.

Şehir Otelleri

Gebze, Marmara Bölgesi’nin en gelişmiş yerleşim yerlerinden biri olma özelliğine sahiptir. İş yaşamının önemli olduğu ilçede, sanayi kuruluşu da sayısı bir hayli fazladır. Gebze merkez otelleri de özellikle iş seyahati için şehre gelen kişiler tarafından şehir otelleri kapsamında tercih edilir. Şehir otelleri, merkezi konumları ile misafirlerine avantaj sağlar. Bu tesisler, herhangi bir mevsim kısıtlaması olmaksızın yılın her döneminde hizmet verir.

Gebze Otellerindeki Olanaklar

Gebze otelleri, yılın her döneminde belirli bir doluluk oranına sahiptir. Bölgenin sanayi bakımında gelişmiş olması ile İstanbul’a yakın konumu, Gebze’nin yıl içerisinde sürekli ziyaretçi almasının en önemli nedenleri arasındadır. Bu durum bölgedeki otellerin, farklı beklentileri karşılamak amacıyla çeşitli imkânlara sahip olmasını da sağlar. Böylece Gebze otellerinde konaklayanlar evlerine memnun bir şekilde döner. Gebze şehir otelleri, özellikle iş seyahatine gelen misafirler tarafından tercih edilir. Bu tesisler; misafirlerine fotokopi, faks, tarayıcı, toplantı salonları ve sekreterlik hizmetleri gibi olanaklar sunar. İlçede bulunan tesislerde misafirlerin dinlenmesi ve eğlenmesi için masaj, spa, hamam, sauna gibi hizmetler de bulunur. Gebze otelleri, havuz olanağına da sahiptir. Bu sayede eğlenceli ve dinlendirici zamanlar geçirmek mümkün olur. Tesisler tarafından sunulan olanakları Setur üzerinde kolayca öğrenebilirsiniz.

Gebze Otelleri Her Kesimin Tercihi

Gebze, tarihî ve doğal güzellikleri ile gören herkesin beğenisini kazanmayı başaran bir bölgedir. Gezilmesi ve görülmesi gereken çok sayıda alana ev sahipliği yapar. Gebze otelleri de yılın her döneminde bölgeyi keşfetmek için gelen misafirlerini ağırlar. Tesislerde sunulan olanaklar, gezmek ve keyifli bir tatil yapmak isteyen ailelerin, yetişkinlerin ve gençlerin beklentilerini karşılamayı başarır. Gebze aynı zamanda bir sanayi bölgesi olduğu için iş seyahatlerinin uğrak noktası konumundadır. Gebze otelleri de misafirlerine bu bağlamda hizmetler sunar. Kısa veya uzun süreli iş seyahatleri için Gebze otelleri rahatlıkla tercih edilebilir. Bu tesisler aynı zamanda İstanbul’a yakın konumları sayesinde hafta sonu kaçamakları ve kısa tatiller için de idealdir. İstanbul’a yakın oteller, kısa süreliğine de olsa şehirden kaçıp dinlenmek isteyenlere hitap eder.

Gebze Otellerinin Şehre Uzaklığı 

Kocaeli sınırlarında bulunan Gebze, İstanbul’a yakın konumu sayesinde hızla gelişen bölgeler arasında yer alır. Gebze otelleri, ulaşım konusunda sağladıkları kolaylıklarla ziyaretçilerinden tam not almayı başarır. Bu tesisler özellikle havaalanına yakınlıkları ve transfer hizmetleri ile dikkat çeker. Kocaeli Gebze otelleri, merkez ilçe olan İzmit’e ortalama 50 kilometre uzaklıktadır.

Ulaşım Olanakları Nelerdir?

Gebze otellerine ulaşım sağlamak için kullanılabilecek çok sayıda farklı seçenek vardır. Gebze’ye hava yolu ile ulaşmak için en yakın nokta Sabiha Gökçen Havaalanı’dır. Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Gebze’ye Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından otobüs seferleri düzenlenir. Ayrıca havalimanından Kocaeli’ne araç kiralayarak da ulaşmak mümkündür. Bu sayede misafirler hava yolu ile İstanbul’a geldikten kısa süre sonra otellerine ulaşabilir. Gebze hem Karadeniz’e hem de Marmara Denizi’ne komşu olduğu için ilçeye deniz yolu ile ulaşmak da mümkündür. Karamürsel ve Hereke ilçeleri arasında düzenli olarak vapur seferleri düzenlenir. Yalova Topçular ve Gebze Eskihisar arasında ise 24 saat arabalı vapur seferi bulunur. Bu hatlardan birini tercih ederek Gebze’ye geldikten sonra şehir içi ulaşım ağını kullanarak otelinize gidebilirsiniz.

Gebze’ye otobüs ile gelmek isteyen kişiler için de birçok farklı imkân vardır. Türkiye’nin hemen her şehrinden Kocaeli’ne otobüs seferleri düzenlenir. Gebze’de şehir içi ulaşım genellikle minibüs ve halk otobüsleri ile sağlanır. Belediye otobüslerine binebilmek için ulaşım kartı kullanmak gerekir. Otogara geldikten sonra toplu taşıma ya da taksi seçeneklerinden birini kullanarak otelinize kısa sürede ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Gebze’ye ulaşmak için özel araç da kullanabilirsiniz. Gebze, trafik yoğunluğunun yüksek olmadığı bir kenttir. Bu sayede aracınzla kısa sürede otelinize gidebilirsiniz. Ayrıca bu sayede şehir içinde çok daha özgür bir şekilde hareket etmeniz de mümkün olur.

Gebze Otelleri Sanayi ve İş Merkezlerine Yakın mıdır?

Gebze şehir içi otelleri, büyük iş merkezlerine yakınlıkları ile bölgenin en çok tercih edilen konaklama noktaları arasındadır. Gebze otellerinden bu yerlere tüm gün devam eden minibüs ve otobüs seferleri olduğu için ulaşım oldukça kolaydır. Bu sayede zamandan tasarruf etmek de mümkün hâle gelir.

Gebze Otelleri İstanbul Ulaşım Ağlarına Yakın mıdır?

Ulaşım ağlarına yakın yerlerde konumlanan Gebze otellerinden İstanbul’a; hızlı, konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kocaeli’ndeki Marmaray istasyonlarına ulaşım sağlayan otobüs seferleri, İstanbul’a kısa sürede gidebilmeniz için iyi bir alternatiftir. Belediyenin sunduğu UlaşımPark hizmetine ait 250G otobüsleri, Gebze’de konaklayan kişileri Sabiha Gökçen Havalimanı’na aktarmasız olarak ulaştırır. Oteller, bölgedeki ana yollara da yakın konumdadır. Bu sayede özel aracı ile seyahat edenler için de uygundur.

Bütün Seyahatlerinizde Setur Yanınızda!

Setur, Gebze de dâhil olmak üzere tüm yurt içi otellerde çeşitli avantajlar sağlar. Bu avantajlardan ilki geniş otel portföyüdür. Çok sayıda otel ile anlaşması bulunan Setur, bu sayede kullanıcılarına istedikleri gibi konaklama imkânı verir. Çok sayıdaki seçenek içerisinden dilediğinizi tercih edebilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. Setur, erken rezervasyonlarda kullanıcılarına %50’ye varan indirimler de sunar. Kocaeli otellerinde konaklamak için Setur’u tercih ettiğinizde çeşitli ödeme kolaylıklarına da sahip olabilirsiniz. Setur, kullanıcılarına taksit imkânı ve Worldpuan indirimleri sunar. Böylece dilediğiniz otelde bütçenizi zorlamadan konaklamanıza olanak sağlar. “Sen Hayalini Kur, Tatilin Adı Setur!” sloganı ile hizmet vererek kullanıcılarına kusursuz bir deneyim yaşatmayı amaçlar.

Gebze Otellerinde İptal/İade Seçenekleri 

İstanbul Gebze otelleri, misafirlerine pek çok olanak sunar. Bunlardan biri de kolay iptal/iade seçeneğidir. Setur üzerinden ücretsiz iptal olanağı sunan tesisleri kolayca bulabilirsiniz. Ücretsiz iptal koşulları otellere göre değişiklik gösterebilir. Detayları öğrenip buna göre seçim yapabilirsiniz. Bu sayede henüz planlarınız netlik kazanmamış olsa bile gönül rahatlığı ile rezervasyon yapabilirsiniz. Ücretsiz iptal/iade imkânı sunan oteller, erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirebilmenize de olanak sağlar. Bu seçenek ayrıca beklenmedik durumların ekonomik mağduriyete neden olmasını da engeller. Çok daha özgür bir şekilde seyahat planlaması yapmanıza olanak sağlar.