Hakkımızda

Setur, turizme kurumsal bir bakış açısı getirerek 57 yıllık deneyimi, müşteri memnuniyetini odağa alan kaliteden ödün vermeden sunduğu uçtan uca seyahat hizmeti ve sektörü ileriye taşıyan yeni teknolojileri ile bir yerden bir yere gitmek isteyen herkesin önündeki engelleri kaldırarak seyahatin sunduğu pozitif etkiyi insanlara ulaştırıyor.

Setur olarak biz, hareket etmenin önündeki engelleri kaldırarak hayatları zenginleştirmek için varız.

Setur, 1965 yılında, gümrükten muaf mağazaların ülkemizde faaliyet göstermesine olanak tanıyan kararın çıkarılması üzerine Koç Holding tarafından kurulmuştur. Duty free hizmetleri veren bir firma olarak faaliyetlerine başlayan Setur, günümüzde de bu alandaki çalışmalarını da sürdürmektedir.

1960’lı yıllarda yalnızca gümrükten muaf mağazacılık hizmeti veren Setur, 1970’li yılların başında Diners Club’ın kurduğu Diners Fugazy Travel teşkilatının Türkiye Temsilciliği’ni alarak turizm alanına adım atmış, bir yıl sonra “Setur World Travel” adını alarak çalışmalarına devam etmiştir. 1970’li yılların sonunda, ismi “Setur Seyahat Acentesi” olarak değiştirilerek turizm faaliyetlerine hız verilmiştir.

Turizm alanında her türlü hizmeti bünyesinde bulunduran Setur, dünya çapında elde ettiği başarılarla, Türkiye’nin ilk ve öncü turizm şirketlerinden biri haline gelmiştir. Yurt içi ve yurt dışına dönük tur operatörlüğü, uçak bileti satışı, kongre ve etkinlik organizasyonları ve sunulan yerel hizmetler, Setur’un turizm alanında verdiği hizmetlerin çatısını oluşturmaktadır. Ayrıca Abercrombie&Kent, Orient Express markalarının satış hakkına sahip olan Setur, Four Seasons Preferred Partner ve Hyatt Prive üyeliği ile misafirlerine özel avantajlar sunmaktadır.

2001 yılında Türkiye’nin en büyük online kurumsal seyahat portalı BookinTurkey.com’u bünyesine alan Setur, 2017 yılında bu platformu Seturbiz.com ismiyle yenileyerek dijital alanda da önemli bir atılım gerçekleştirmiştir.

Dünya kurumsal seyahat pazarında ilk üç firma içinde olan BCD Travel'ın da Türkiye temsilcisi yine Setur'dur. Her geçen gün faaliyet gösterdiği sektörlerde hızla büyüyen Setur, 2002 yılında ISO 9000 – 2001 standartları ile hizmet kalitesini tescil ettirmiştir. Ayrıca IATA, UFTAA, ASTA gibi kuruluşlara olan üyelikleri ile geniş bir hizmet yelpazesi ve ağına sahiptir.

Setur, Türkiye’nin çeşitli noktalarında farklı turizm hizmetleri sunan seyahat acenteleri, sayıları 400’e yaklaşan yetkili ve sistem satış acenteleri, hava ve deniz limanları ile sınır kapılarında yer alan duty free mağazaları, 1500’e yakın deneyimli çalışanı ile ülke turizmine ve ekonomisine sağladığı katkının gururunu taşımaktadır.

Sürekli ve değişmeyen hedefi, tıpkı bünyesinde yer aldığı Koç Holding gibi, tüm paydaşları için artan oranda katma değer yaratmak olan Setur, tüm aktivitelerini uluslararası standartlarda kurumsal yönetim, müşteri memnuniyeti, toplumsal sorumluluk anlayışı ve çevreyi koruma prensipleri ile yürütmektedir. Kongre sektöründe 30 yılı aşkın deneyimi ile Setur, Uluslararası Kongre ve Toplantı derneğinin (International Congress and Convention Association – ICCA) üyesidir.

Setur, turizm ve duty free faaliyetlerinin dışında özel havacılık sektöründe de faaliyet göstermektedir.

Misyonumuz

Gelişmekte olan dinamik turizm dünyasını yakından takip ederek, hızlı adaptasyonlarla müşterilerimize her zaman üstün hizmet, servis ve kaliteyi, yüksek eğitimli profesyonel bir takım ruhu içinde sunmaktır.

Vizyonumuz

Müşterilerimiz için değer yaratmak, beklentilerine kalite ve istikrarla karşılık vermek ve çözüm ortakları olmak.

Temel İlkelerimiz

İhtiyaç duyduğunuz hizmetleri daima aynı çağdaş anlayış ve üstün hizmet kalitesi ile sunmak, beklentilerinizi kurumsal yapınıza ve bireysel ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde karşılamak temel ilkelerimizin başında gelmektedir. Bu amaçla Ümraniye'de yer alan Genel Müdürlük binamızda yer alan kurumsal hizmet birimimiz ve profesyonel kadrolarımızla taleplerinizi yerine getirmek için sürekli olarak yatırımlarımızı sürdürmekte, teknolojik alt yapımızı geliştirmekteyiz.

Yönetim

Setur’un sürekli ve değişmeyen hedefi, tüm paydaşları için artan oranda katma değer yaratmak, tüm aktivitelerini uluslararası standartlarda kurumsal yönetim, müşteri memnuniyeti, toplumsal sorumluluk anlayışı ve çevreyi koruma prensipleri ile birlikte yürütmektir.

Yönetim Kurulu Üyeleri

Ali Y. KOÇ

Yönetim Kurulu Başkanı

İbrahim Tamer HAŞİMOĞLU

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Rahmi M. KOÇ

Yönetim Kurulu Üyesi

Semahat ARSEL

Yönetim Kurulu Üyesi

Ömer M. KOÇ

Yönetim Kurulu Üyesi

İpek KIRAÇ

Yönetim Kurulu Üyesi

Esra KOÇ

Yönetim Kurulu Üyesi

Levent ÇAKIROĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

Şirket Yönetimi

Ahmet SÖNMEZ

Genel Müdür

Arzu BOZKURT ATALAY

Genel Müdür Yardımcısı / Duty Free

Ardan AKSADE

Genel Müdür Yardımcısı / Mali İşler

Oktay TEMELLER

Turizm Operasyon Direktörü

Efe ŞEN

Turizm Satış Direktörü

Derya GÜLÜNAY

Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü

Batur AKSOY

İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü

Alphan KİMYONOK

Bilgi Teknolojileri ve AR-GE Direktörü

Yasemin KAYA İLERİ

Stratejik Planlama ve Yatırım Direktörü

Volkan AKDEMİR

İç Denetim Müdürü

İ. İlker TUNALI

Setair Şirket Müdürü