Ivan Bunin İle Volga Nehri Beyaz Geceler 18 Haziran 2022

1.299,00 EUR 20.266,61 TL
1 5 4 2 3
World Card 'e özel 3 Taksit

Gezilecek Yerler
St. Petersburg-Konevets-Mandrogi-Kiji-Goritsi-Myshkin-Moskova

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Türkçe Rehberli
  • Uçaklı Turlar

1 Gün : İstanbul-St. Petersburg

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 08:00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK401 sefer sayılı uçuşu ile saat 11:00 ’da St.Petersburg’a hareket. Yerel saat ile 14:20’de St.Petersburg’a varış sonrası yapacağımız ücretsiz St.Petersburg panoramik şehir turunda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer, check-in işlemleri ve odaların dağılımı sonrası serbest zaman. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra Işıklar Altında St.Petersburg Gece Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde.


2 Gün : St. Petersburg, Rusya

Kahvaltı sonrası odaların teslimi ve otelden çıkış işlemleri. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Muhteşem Peterhoff Park ve Sarayı Turunu gerçekleştiriyoruz (Tura katılmayan misafirlerimiz transfer saatine kadar valizlerini bagaj odasında bırakabilirler) Tur sonrası gemimize transfer, kamaraların dağılımı ve yerleşme. Daha sonra yapılacak bilgilendirme toplantısında; uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, seviye havuzlarının çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Saat 18:30’da Konevets’e hareket. Akşam ‘’Hoş geldiniz’’ kokteylinde Kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.3 Gün : Konevets, Rusya

Gemide kahvaltı sonrası gemimiz Konevets’e varıyor. Avrupa’nın en büyük gölü Ladoga’da bulunan Konevets adasının %80’i ağaçlarla kaplıdır. Bu güzel adada yürüyerek yapılacak tur sonrası Adanın güzelliklerini kendi başınıza keşfetmeniz için serbest zaman. Öğle yemeği gemide. Akşam üzeri Mandrogi’ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemide.


4 Gün : Mandrogi, Rusya

Saat 10:00’da Mandrogi’ye varış. Rengârenk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Burada aynı zamanda küçük bir votka müzesi mevcuttur (giriş ücretlidir). Piknik şeklinde öğle yemeği sonrası 15:00’da Kiji’ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


5 Gün : Kiji, Rusya

Saat 08:00’de Kiji’ye varış. Onega gölü içinde 60. paralelin üstünde yer alan bu ada bir açık hava müzesi olup UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir. Kahvaltı sonrası yapacağımız ücretsiz Kiji yürüyüş turunda; 22 kubbesiyle bir Peri masalı görüntüsünde olan hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli Kilisesi, tümü ahşap eski Rus köy evleri ve köylülerin günlük yaşantılarını görebileceksiniz. Tur sonrası Ada’da serbest zaman. Daha sonra gemimize dönüş ve saat 12:00’da Goritsi’ye hareket. Öğleden sonra güverteden Onega Gölü’nün güzelliğini seyredebilirsiniz Öğle, Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.6 Gün : Mandrogi, Rusya

Kahvaltı sonrası saat 12:00’da Mandrogi’ye varış. Rengârenk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Burada aynı zamanda küçük bir votka müzesi mevcuttur (giriş ücretlidir). Piknik şeklinde öğle yemeği sonrası 17:00’da Valaam’a hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


7 Gün : Goritsy, Rusya

Kahvaltı sonrası gemide serbest zaman. Saat 14:00’da Goritsi’ye varış. Özel aracımız ile ücretsiz Aziz Kiril Manastırı turu için Kiril Kasabası’na hareket. Tur sonrası gemimize dönüş ve saat 17:00’da Myshkin’e hareket. Öğle, Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


8 Gün : Myshkin, Rusya

Kahvaltı sonrası 08:30’da Myshkin’e varış. Volga kıyısında bulunan bu küçük ve şirin kasabanın yüzölçümü 5 kilometrekare, nüfusu ise 5 bin civarındadır. Yürüyerek bu şirin kasabayı keşfediyoruz. Saat 11:30’da Moskova’ya hareket. Bu gece Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemimizde.


9 Gün : Moskova, Rusya

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Öğle yemeği sonrası Moskova’ya varışta gemiden çıkış işlemleri sonrası otobüsümüz ile düzenleyeceğimiz ücretsiz Moskova panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Şehir turu devamında ücretsiz Kremlin + 1 Katedral turu düzenlenecektir. Daha sonra otelimize transfer oluyoruz. Otelde akşam yemeği sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra Işıklar Altında Moskova Gece Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde.


10 Gün : Moskova-İstanbul

Otelde sabah kahvaltısı. Otelden çıkış işlemleri sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra Borodino Panorama Müzesi + Novodevici ve ekstra Moskova Metrosu + Arbat Turlarına katılabilirler (ekstra tura katılmayan misafirlerimiz valizlerini bagaj odasına bırakabilirler). Tur sonrası Moskova Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK416 sefer sayılı uçuşu ile saat 21:10’da İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 00:05’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

THY ile İstanbul Havalimanı – St.Petersburg / Moskova – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti

Havalimanı ve liman vergileri (400 Euro)

Bunin gemisinde 6 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)

St. Petersburg’da 2 gece ve Moskova’da 1 gece yarım pansiyon konaklama.

St. Petersburg ve Moskova’da yarım günlük panoramik şehir turları

St Petersburg’da Hermitage Müzesi Turu

Moskova’da Kremlin Turu + 1 Katedral Turu

Nehir güzergâhında uğranılan limanlardaki turlar

Mandrogi’de piknik yemeği

Programda belirtilen havalimanı transferleri

| Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti 

Türsab mecburi mesuliyet ve Seyahat Sağlık sigortası (70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır) (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir.)

Gemide valiz taşıma hizmeti

Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği

Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi 

Gemideki Konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus   Dansları dersi, Rus mutfağı, Rus Halk sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçe ve yapılışları hakkında bilgi)Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Gemi personeli servis ücreti (Günlük kişi başı 10 Euro toplamda kişi başı 60 Euro) Gemide nakit ödenmektedir

Gemide alkollü, alkolsüz içecekler ve kapalı şişe suyu

Rusya Vize ücreti (150 Euro) 

Seyahat iptal sigortası

Yurt dışı çıkış harcı

Ekstra Turlar (nakit euro şeklinde ödenebilir, kredi kartı geçerli değildir)İptal Şartları

Tur Hareket tarihine;  

120 gün – 90 gün arası %20

89 gün – 60 gün arası %40    

59 gün – 31 gün arası %60

30 gün – 22 gün arası %90

21 gün ile tur hareket günü arası %100 ceza uygulanır!  

NOT: Yukarıdaki iptal şartları sadece gemi kısmı içindir. Uçak bileti ve vize ücreti kesintileri ayrıca yansıtılacaktır! 
Uçuş Detayları

18 Haziran 2022 İstanbul-St. Petersburg      TK401   11:00 - 14:20

27 Haziran 2022 Moskova-İstanbul             TK416  21:10 - 00:05 (+1)


Alt Güverte 12 m2

Tarih
18.06.2022
27.06.2022
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.299,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR

Ana Güverte (Açılır Pencere) 9 m2

Tarih
18.06.2022
27.06.2022
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.499,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR

Junior Suite (Açılır Pencere) 15m2

Tarih
18.06.2022
27.06.2022
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.899,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR

Orta Güverte (Açılır Pencere) 9m2

Tarih
18.06.2022
27.06.2022
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.599,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR

Üst Güverte (Açılır Pencere) 9m2

Tarih
18.06.2022
27.06.2022
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.699,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR