Kral Yengeç'li Laponya Turu THY İle 4 Gece (Setur Select - Burak Özberk Eşliğinde)

24 Ocak 2021 'den itibaren kalkışlı

3.597,00 EUR 32.781,26 TL
1 2 3 4 6 7 8 7
World Card 'e özel 3 Taksit
Diğer Taksit Seçenekleri

Gezilecek Yerler
Oslo & Kirkenes & Saariselka & Rovaniemi

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

 • 1 Akşam Yemeği Dahil
 • Setur Select
 • Turlar Dahil

1 Gün : İstanbul-Oslo-Kirkenes

Belirtilen havalimanında bulunma. Bilet , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından  Oslo'ya hareket ve Oslo'ya varış. Ocak ayında ortalama -1 derecelerde olan Oslo'yu bembeyaz karlar altında görme ihtimalimiz var. Havalimanından tren ile Oslo'ya gidiyoruz. Şehirde gezinme için serbest zamanımız oluyor ve akabinde  tekrar havalimanına dönüş. Sas Havayollarına ait SK 4478 seferi ile saat 17:55'de Kirkenes'e hareket ve saat 20:05'de  70.nci paralelin hemen yakınında bulunan Kirkenes'e varış. Artık Kuzey kutup dairesi içinde ve beyaz krallığın hüküm sürdüğü coğrafyadayız. Norveç 'in Kral Yengeç ve buz oteli ile ünlü bu şehrinde otelimize doğru yola çıkıyoruz . Geceleme otelde . 


2 Gün : Kirkenes-Saariselka "Buz Otel Gezisi & Kral Yengeç Turu ve Öğle Yemeği & İgloo Konaklama"

Sabah Kahvaltısının ardından Kirkenes’i keşfe çıkıyoruz. Önce dünyaca ünlü Buz Oteli’ni geziyoruz. Otelin buzdan yapılan odalarını, restoranını, barını geziyor ve farklı sanatçılar tarafından yapılmış her köşesini süsleyen buzdan yapılmış heykellerini görüyoruz. Akabinde, National Geographic tarafından, yaşanırken mutlaka deneyimlenmesi gereken aktiviteler arasında sayılan Kral Yengeç Turuna başlıyoruz. Tur sırasında soğuktan korunabilmemiz için bölgeye uygun materyallerden yapılmış özel tulumlarımızı, eldiven, başlık ve ayakkabılarımızı giyiyoruz. Sonra kar motosikletlerinin çektiği kızaklara biniyor ve Kirkenes’i Barents denizine bağlayan buzla kaplı Norveç fiyortlarına giriyoruz. Fiyortların içinde buzları kırıp, bir gece öncesinden sarkıtılmış dev yengeç sepetlerini buluyoruz. Kral Yengeçlerle dolu sepetler açıldığında, fotoğraf makinelerimizi hazır etmemiz tavsiye olunuyor. Av sonrası, öğle yemeğimizi ateş başında alacağımız bir yerel restorana gidiyoruz ve sepetlerden çıkan kral yengeçlerden istediğimiz kadar yiyebiliyoruz. Büyük tepsilerde masalara getirilen kral yengeçler bize ömrümüz boyunca unutamayacağımız bir şölen sunuyor. Yemeğin ardından, otobüsümüze biniyor ve yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz. Saariselka’ya varışımızı müteakip kendi kategorisinde dünyanın en meşhur cam igloo’larının bulunduğu Kakslauttanen Arctic Resort’a check-in yapıyoruz. Cam igloo’larımıza yerleştikten sonra akşam yemeğini Aurora Restaurant’ta alıyoruz. Yemek sonrası igloo’larımıza geçiyor ve eğer şanslıysak Kuzey Işıklarının altında uykuya dalıyoruz.


3 Gün : Saariselka-Rovaniemi "Husky Çiftliği Ziyareti & Husky Safari & Ren Geyikleri ile gezi ve öğle yemeği"

Sabah Kahvaltısından sonra İgloo’larımızdan ayrılıyoruz ve Kuzey Kutup Dairesinin sevimli köpekleri Husky’lerin bulunduğu bir çiftliğe gidiyoruz. Termal kıyafetlerimiz sayesinde soğuğa rağmen uzun süre dışarıda kalma şansımız olabiliyor. Çiftlikte Husky’lerin yaşamları, kızak yarışları hakkında bilgi alıyor, yavru Husky’leri sevme fırsatı buluyoruz. Bizlere kızakları nasıl kullanacağımız gösterildikten sonra, ikili gruplara ayrılıyor ve rehberlerimiz eşliğinde kızağı çeken husky’lerle birlikte takım oluşturarak, kendi kullandığımız kızaklarla doğanın içinde geziyoruz. Her kızakta iki kişi oluyor. Bir kişi kullanıyor, diğeri oturuyor. Yarı yolda, dilenirse kullanan ve oturan yer değiştiriyor. Böylece dilerse herkes kızak kullanmış olabiliyor. Husky çiftliğinden Ren Geyiği Çiftliğine gidiyoruz. Laponya bölgesinin yerel halkı olan Sami’lerin işlettikleri bu çiftlikler, bölge halkının en önemli geçim kaynaklarından biri. Çiftlikte bir çadırın içinde, ateş etrafında içeceklerimizi yudumlarken, Sami ırkı ile ilgili bilgiler alıyor, kültürlerini öğreniyor, geyiklerin yaşamlarına dair sorularımıza cevaplar alıyoruz. Daha sonra dışarı çıkıp ren geyiklerini besliyoruz ve iki kişilik kızaklara binerek, ren geyikleriyle birlikte ormanda gezintiye çıkıyoruz. Karlarla kaplı masalsı bir ortamda yapılan bu gezi sırasında kartpostallık manzaralar görüyoruz. Aktiviteler sırasında öğle yemeğimizi çiftliklerden birinde alıyoruz. Öğleden sonra otobüsümüzle, karlı kaplı yollarda ve doyumsuz kar manzaraları eşliğinde Laponya’nın başkenti Rovaniemi’ye doğru gidiyoruz. Şehir merkezinde bulunan otelimize giriş yaptıktan sonra akşam yemeği için şehirde serbest zamanımız oluyor. Yemek sonrası, dileyen misafirlerimiz rehberimizle birlikte nehir kenarındaki parka yürüyerek, şehir ışıklarından uzaklaşarak, kuzey ışıklarını gözlemleme şansı yakalayabilir. Geceleme otelde.


4 Gün : Rovaniemi-Kemi-Rovaniemi "Buz Kıran Deneyimi&Öğle Yemeği"

Sabah Kahvaltısının ardından hayatınızda bir daha yaşayamayacağınız bir deneyim için 1,5 saatlik mesafedeki liman şehri Kemi’ye gidiyoruz. Baltık denizine açılan Bothnia körfezinde, uzun kış aylarında, buzla kaplı denizde ticaret yolunu açmak için inşa edilmiş bir buzkıran gemisine biniyoruz. Gemi turunu yaparken, gemimizin buzları kırarak, denizde açtığı yolu gözlemliyoruz. Kırılan buzların çıkardığı sesler, uçsuz bucaksız buzlarla kaplı denizde yankılanıyor. Öğlen yemeğimizi geminin restoranında alıyoruz. Yemek sonrası güverteye çıkıp fotoğraf çekmek, gemimiz denizin ortasında durduğunda, aşağı inip buzla kaplı deniz üstünde yürümek ve hatta denizdeki buzlar kırılarak açılan havuzlarda, gemi çalışanlarının verdiği neopren tarzı özel kıyafetleri giyerek suya girmek için bolca vaktimiz olacak. Buzlu denize girenler suyun soğukluğunu hissetmeden, Baltık denizine açılan sularda yüzme deneyimini yaşamış olacaklar. Gemiden ayrıldıktan sonra otobüsümüzle Rovaniemi’ye dönüyoruz. Akşam yemeği için serbest zamandan sonra, otelimizde buluşup, kuzey ışıkları safarisi için otobüsle şehrin dışındaki kamp alanına gidiyoruz. Şehrin ışıklarından uzak, doğanın içindeki kamp alanımızda kamp ateşi ve bir çadırımız olacak. Ateş etrafında içeceklerimizi yudumlarken veya çadırda dinlenirken, kuzey ışıklarının gökyüzünde belirmesini bekleyeceğiz. Eğer şanslıysak, çok az kişinin tanıklık ettiği bu tarifi imkansız doğa olayına şahit olacağız. Kamp sonrası otelimize dönüş. Konaklama Rovaniemi’de.


5 Gün : Rovaniemi-İstanbul "Kar Motorları ile Sürüş Deneyimi & Noel Baba Köyü Ziyareti"

Sabah kahvaltısından sonra, tulumlarımızı giyiyoruz ve Laponya’nın en macera dolu aktivitelerinden biri olan kar motorları ile buz tutmuş göl ve nehirlerin üstünde sürüş deneyimini yaşıyoruz. Her 2 kişiye bir motorun düştüğü bu turun yarı yolunda sürücü ile arkasına oturan yolcu yer değiştirebiliyor ve böylece herkes kullanabilmiş oluyor. Kar motorlarına binmek istemeyen misafirlerimiz Rovaniemi içinde kalıp, şehirde dolaşabilir veya doğal yaşam müzesi Arktikum’u ziyaret edebilir. Kar motorlarından indikten sonra, bütün misafirlerimizle otelde buluşuyor ve otobüsle Noel Baba Köyüne gidiyoruz. Kuzey Kutup Dairesi üstünde bulunan köyü ziyaret eden misafirlerimize, kuzey kutup dairesinin geçildiğine dair sertifika veriyoruz. Köyde, dünya üzerindeki tek resmi Noel Baba’yla tanışma ve fotoğraf çektirme şansınız var. Ayrıca burada bulunan postaneden sevdiklerinize Noel Baba köyü damgasıyla kartpostal gönderebilirsiniz. Ayrıca çeşitli alışveriş ve yemek imkanları da köyde mevcut. Öğle yemeği için köyde serbest zamandan sonra, Rovaniemi havaalanına gidiyoruz. Bilet,bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından İstanbul'a hareket ve İstanbul Havalimanı'na varış. Hizmet kalitimizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere... 


Yurt Dışı Turlarda Alınan Covid-19 Önlemleri

 • Fiyata dahil olarak yapılan tüm turlarda kişi sayısının yaklaşık 1-5, 2 katı koltuk adedine sahip araçlarla hizmet veriyoruz.
 • Fiyata dahil olarak yapılan tüm turlarda otobüslerdeki oturma düzeninde sosyal mesafe kuralı uyguluyoruz.
 • Turlarımızın akışını, mümkün olduğunca açık havada zaman geçirilecek şekilde tekrar düzenledik.
 • Tur boyunca konaklayacağımız otellerin, resmi olarak hijyen kurallarına uygunluğunu duyuran ve taahhüt eden oteller olmasına dikkat ediyoruz.
 • Yolcularımızın ve tur liderlerimizin sağlığı için hijyen kiti stoğumuz hazır.
 • Tur boyunca geçerli Seyahat Sağlık Sigortası* hizmetimizi ücretsiz sunmaya devam ediyoruz.
 • Tur süresi boyunca iç ve dış mekanlarda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takılması kuralına önemle dikkat edilecektir.
 • Turlarımızda ziyaret edilen müze, ören yeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir. Bu önlemlerden dolayı ziyaret edilmesi mümkün olmayan yerlerden acentemiz sorumlu değildir.
 • **Seyahat Sağlık Sigortası Covid-19 tedavisini kapsamamaktadır. Seyahat Sağlık Sigortası’nın kapsamı hakkında detaylı bilgi için satış ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.
 • **Normalleşme süresince gerçekleştirilecek turlarda yukarıda belirtilen tüm koşullar uluslararası kurallarla eş zamanlı olarak güncellenecektir.

SeturSelect

 • Bu bir SeturSelect turudur.

Tur Lideri

 • Burak Özberk 
 • +90 532 698 63 98

Otel Bilgileri

 • Thon Otel Kirkenes 4* vb.
 • Kakslauttanen Artic Resort Igloo West Village 4* vb.
 • Arctic Light Hotel Rovaniemi  4*+ vb.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul-Oslo / Rovaniemi-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergileri
 • Yerel havayolları ile Oslo - Kirkenes ekonomi sınıf uçak bileti ve alan vergileri
 • Belirtilen kategori otellerde oda-kahvaltı bazında 4 gece konaklama
 • 3 Öğle Yemeği ve 1 Akşam yemeği
 • 1 gece Igloo Konaklama 
 • Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri
 • Tur boyunca Termal kıyafet kullanımı
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Noel Baba Köyü Ziyareti
 • Kral Yengeç Safarisi
 • Kuzey Işıkları Safarisi
 • Buz Kıran Gemisi Deneyimi
 • Özel Kıyafetlerle Kısa bir Yüzme
 • Husky çiftliği ziyareti ve Husky kızak safarisi 
 • Ren geyiği çiftliği ziyareti ve Ren geyiği kızaklarıyla gezi 
 • Buz Otel Gezisi
 • Kar Motorları ile Sürüş Deneyimi
 • Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır)

Önemli Notlar

 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 15 kişi katılım şartı gerekmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, gezi hareket tarihinden 20 gün önce tur iptali bilgisi tarafınıza iletilecektir.
 • Çocuk fiyatı, aynı odada 2 yetişkin olması durumunda uygulanmaktadır. 1 Yetişkin + 1 Çocuk olması durumunda 2 yetişkin fiyatı uygulanmaktadır.
 • Otel Voucher belgenizin, uçak biletinizin ve seyahat sigortanızın seyahat süresince yanınızda bulunması gerekmektedir. Bu evrakların yanınızda olmaması durumunda ülkeye girişlerde sıkıntı yaşanabilmektedir. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 70 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sür prim farkı çıkmaktadır. Satış temsilcimiz bilgi verecektir.
 • Uçuş saatinden minimum 3 saat öncesinde belirtilen havalimanında olunması gerekmektedir.
 • Ekstra turlar minimum 20 kişilik katılımlarla gerçekleşir. 20 kişinin altında olan gruplarda tur rehberi fiyatlarda değişiklik yapabilir.
 • Setur, gerekli gördüğü durumlarda tur kalkışından önce haber vermek kaydıyla rehberlik hizmetini varışa istinaden sağlayabilir.
 • Setur, önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, turların ve şehirlerin, program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Sigorta şirketinin kabul etmesi durumunda; 75 yaş üzeri sigortalıların ani rahatsızlık sonucu tedavi masrafları ödenmez, sadece kaza sonucu tedavi masrafları karşılanır. 80 yaş üzeri sigortalıların ise tıbbi tedavi masrafları ödenmez, sadece nakil hizmetleri organize edilir ve karşılanır. Sigorta poliçenizin tüm detayları için satış temsilcinize danışabilirsiniz.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen/verilemeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezilerin ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Programda belirtilen turlar panoramik olarak yapılacak olup, herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dahil değildir.

Konaklama Notları

 • Otellere giriş saati en erken 15.00’dir.
 • Üç kişilik odada konaklama müsaitliğe bağlıdır. Üçüncü kişi için açılır-kapanır ek yatak verilir. Bu yatak tipi standart yataklardan küçüktür.
 • Kimi otellerde iki ayrı yataklı oda bulunmaması durumunda çift kişilik yataklı bir oda verilebilir. Çift kişilik yatak bulunmaması durumunda da iki ayrı yataklı bir oda verilebilir.
 • Tek kişilik odalarda yatak tipi tek kişiliktir. Çift kişilik yataklı oda müsaitlik doğrultusunda verilebilir.
 • Kimi oteller check-in esnasında kredi kartınızdan olası harcamalarınız adına belli bir miktar bloke edebilir.
 • Turlarımızda kullandığımız otellerde yapılan rezervasyonlar grup rezervasyonu olup, alınacak kahvaltılar farklı bir salonda gruba özel olarak verilebilir ve standart otel kahvaltısından farklı olabilir.
 • Programda belirtilen oteller “ve benzeri” dir. Kesin otel bilgisi tur kalkış tarihinden önce bildirilecektir.

Uçuş Notları

 • Uçak biletleri pasaportunuzda geçen isim/soy isim, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası ve pasaport detaylarına göre kesilmektedir. Bu bilgilerin acentemize hatalı bildirilmesi durumunda acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş iptallerinden, uçuş saatleri ile parkur değişikliklerinden ve fiyat artışlarından acentamız sorumlu değildir.
 • Türkiye çıkışlı uçuşlarda bagaj hakkı istisnai durumlar dışında 1 parça/20 kg ile sınırlıdır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişkenlik gösterebilir.
 • Kimi hava yolları grup rezervasyonlarında online check-in ve koltuk seçimine izin vermemektedir. Misafirlerimizin koltuk isteklerini (Müsaitliğe göre) check-in esnasında kontuar yetkilisine belirtmeleri gerekmektedir. Bazı hava yollarında gruba özel koltuk blokajı yapılmaktadır. Yan yana veya daha önde oturmak isteyen misafirlerin havalimanında check/in kontuarında işlem yaptırması gerekmektedir.
 • İç hat bağlantı almak isteyen misafirlerin acentamıza başvurması gerekmektedir. Uçak biletlerinin bağlantılı olarak kesilmesi için iç hat uçuşun acentamızdan alınması gerekmektedir. İç hat uçuşunu misafirlerimizin kendileri almaları durumunda, uçuşlar bağlanamayacağından olası bir uçuş gecikmesi halinde ana uçuşa yetişilemezse hava yolları ve acentamızın bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Grup biletlerinden gidiş uçağına binilmediği/kullanılmadığı durumlarda dönüş uçuşu havayolu sistemi tarafından otomatik olarak iptal edilmektedir.
 • Gidilecek ülkelerdeki iç/dış hat uçuşlarında bagaj hakları havayollarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu uçuşlarda bagaj taşıma ücretli olabilmektedir.
 • Tüm havayollarının, uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.
 • Uçak biletlerini kendileri alarak (Acentemizin uçak bileti hariç kayıt almayı kabul etmesi halinde) tura katılan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turu veya diğer turlara da katılamayabilirler. Misafirlerin bu durumda grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
 • Bazı ülkeler artan güvenlik unsurları nedeniyle cep telefonu ve laptop gibi elektronik aletleri güvenlikte açmanızı isteyebilir. Şarjı olmayan cihazları uçağa almayabilir ve bu cihazları ayrı bir güvenlik prosedüründen geçirebilir.

Vize ve Pasaport Bilgisi

 • ***Yurt Dışı çıkış fonu ücreti fiyatlarımıza dahil değildir. Çıkış harcının yolcular tarafından ödenmesi gerekmektedir.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
 • Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Türk vatandaşları için vize gerekmektedir. Güncel vize prosedürü ve işlemleri için Setur Vize bölümü ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Acentemiz, misafirlerimiz ile konsolosluklar arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi acentemizin sorumluluğunda değildir.
 • Vize başvurularının tur hareket tarihinden en az 3 ay öncesinde yapılması tavsiye edilir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi adına başvurunuzu tur kalkış tarihinden en az 3 ay öncesinde tamamlamanızı önemle tavsiye ediyoruz.
 • Ziyaret edilen ülke Türk vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin geçerli pasaportunuzda olması gerekmektedir. İptal edilmiş bir pasaporttaki vize geçerli bir vize dahi olsa, bu vize/pasaport ile seyahat edilememektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Gümrük geçişlerinde ve sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 6 boş sayfa olması gerekmektedir. Vize alınmış olması veya vize gerektirmeyen pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş ve çıkış yapılabileceği anlamına gelmeyip, pasaport polisinin sizi ülkeye giriş izni vermeme veya ülkeden çıkarmama yetkisi bulunmaktadır. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Farklı bir ülkede oturum izni bulunan misafirlerin vize durumlarını, bağlı bulundukları konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Yırtılmış, yıpranmış veya benzeri tahribatlara uğramış pasaportlar ile seyahat edilememektedir.
 • 18 yaşından küçük bireylerin tek başlarına ya da anne ve babadan sadece bir tanesi ile seyahat etmesi durumunda hem anneden hem de babadan noter onaylı muvafakatname alması gerekmektedir. Detaylı bilgiyi Setur vize departmanından alabilirsiniz.

Kirkenes(1)-Saariselka(1)-Rovaniemi(2) 24-28 Ocak 2021 / Türk Hava Yolları

Tarih
24.01.2021
28.01.2021
Çift Kişilik (Kişi Başı) 3.597,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 3.597,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 4.197,00 EUR