Nepal - Bhutan Turu SE (Katmandu-Thimphu-Punakha-Paro)

17 Ekim 2019 'den itibaren kalkışlı

3.590,00 USD 20.500,34 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Katmandu - Thimphu - Punakha - Paro

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Setur Exclusive
  • Turlar Dahil
  • Türkçe Rehberli
  • Uçaklı

1 Gün : İstanbul - Kathmandu

Turumuz adresinize gelecek özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. Atatürk Havalimanı’nda kurulacak Setur & Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet-bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Havayolları’na ait tarifeli sefer ile Katmandu’ya hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

2 Gün : Kathmandu

Katmandu havalimanına varışımızın ardından yerel  rehberimiz ile buluşuyoruz ve otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Kahvaltımızı otelde alıyoruz. Öğlene kadar serbest zamanımız olacak. Ardından Öğle yemeğimizi de otelimizde alıp kutsal Nehir Bagmati kıyısında bulunan , UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine eklenen Pashupatinath Tapınağını ziyaret edeceğiz.  En ünlü Hindu  tapınaklarından birisi olan Tanrıların tanrısı anlamına gelen bu tapınak Hinduların en ünlü kutsal tapınağıdır. Gezinin ardından otele transfer. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 


3 Gün : Kathmandu - Paro - Thimphu

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve Paro uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Yerel havayolları ile Paro uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve varışımızın takiben havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile Thimpu’ya doğru yola çıkıyoruz. Bhutan’ın başkenti olan Thimpu’ya varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz.Öğle ve  Akşam yemeği otelimizde.

4 Gün : Thimphu

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün Thimphu’nun güzelliklerini ve tarihi yerlerini tanımaya başlayacağız. Turumuzda ilk durağımız Tekstil Müzesi olacak ve burada halkın  yerel  kıyafet ve dokuma kültürünü yakından göreceğiz, ardından Ulusal  Kütüphaneyi göreceğiz, ardından Zorig  Chusum Enstitüsünü ziyaret edeceğiz ve Bhutan el sanatlarını yakından tanıma fırsatımız olacak. Ardından Bhutan Müzesini gezeceğiz ve ardından öğle yemeğimizi lokal  bir restoranda alacağız. Yemeğimizin ardından turumuza Bhutan’nın babası olarak adlandırılan Kral Jigme  Dorji için yapıla  Thimphu Chorten’i gezeceğiz ve ardından Thimphu vadisini güzel  gören bir nokta olan  Kuensel Phodrang’a çıkacağız. Turumuzun sonunda ise Trashichhoedzong’a gideceğiz. Turumuzun bitiminde otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5 Gün : Thimphu - Punakha

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Punakha’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Dochula geçidine gidecek ve Himalayaların eşsiz  manzarasını bu noktadan göreceğiz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından Punakha’ya varacak ve otelimize yerleşeceğiz ve hemen ardından iki nehrin buluştuğu noktaya inşa  edilmiş olan  Punakha Dzong göreceğiz. Bu ziyaretimizi bitirdikten sonra öğle yemeğimizi alıp  Chimi Lhakhang’a rotamızı çeviriyoruz. İnanışa göre burayı ziyaret eden bebek sahibi olamayan kişiler kısa süre içinde bebek sahibi olmaktadırlar. Turumuzun bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6 Gün : Punakha - Paro

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve Paro’ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik güzel  manzaralar eşliğinde yapacağımız gezimizin ardından Paro’ya varıyoruz ve ilk durağımız Simtokha Dzong olacak, öncelerde tantrik öğretilerin verildiği bir okul iken,  günümüzde Dzongkha dilini öğreten bir okul olarak hizmet vermektedir. Bu gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz . Öğle yemeğimizi aldıktan sonra ve turumuza devam ediyoruz. Turumuzun bu kısmında Ta Dzong’u  ziyaret ediyoruz, burası ilk başlarda gözetleme kulesi  olarak inşa  edilmiş günümüzde Ulusal  Müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Öğle yemeğinin ardından yürüyüş ile Rinpung Dzong’a  gezeceğiz. Bu göz kamaştırıcı yapının avlusunda 4 Budist arkadaşın hikayesinin anlatıldığı duvar resmi önünde rehberimizin hikayeyi anlatımını dinleyeceğiz. Turumuzun bitiminde otelimize transferimizi oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


7 Gün : Paro - Tigre (Nest Manastırı)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm Bhuta’nın simgesi olan  Kaplan  Yuvası “Tiger’s Nest” gezimizi yapacağız. Buranın adının Kaplan Yuvası olması, bölgenin kaplan popülasyonunun burada olmasından kaynaklanmıyor. Efsaneye göre Guru  Rimboche 7. yy ‘da Bhutan’a Budizm’i  getirirken bir kaplanın sırtında gelmiş. Manastırın bulunduğu yüksek kayalıklara gelmiş ve burada bir mağarada meditasyon yapmaya başlamıştır.  8 formda enkarne olduğuna inanılmaktadır. Öğle yemeğinin ardından Paro  şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Drukgyel Dzong,  yerel Pazar ve Paro vadisini göreceğiz. Turumuzun bitiminde akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


8 Gün : Paro

Otelimizde alacağınız kahvaltının ardından otelimizindin ayrılıyoruz Chele-la geçidine doğru yola çıkıyoruz. Ormangüllerinin ve mavi ladin  ağaçlarının süslediği güzel  bir yolculuk ile Chele-la’ya ulaşıyoruz ve karşımıza çıkan  muhteşem Chomolhari ve Jichu Drake dağlarının manzaralarını izleyeceğiz. Piknik  şeklinde güzel bir öğle yemeği alacağız. Turumuzun bitiminde otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


9 Gün : Paro - Kathmandu

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılma işlemlerimizi tamamlıyoruz ve havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Yerel havayolları ile yapacağımız yolculuğun ardından Katmandu’ya varacağız. Havalimanında bizi bekleyen yetkililerce karşılanacak ve otelimize transfer olacağız. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra şehir turumuza başlayacağız. Turumuzda ilk durağımız Bhaktapur ve Durbar meydanı olacak. Turumuzun devamında dünya üzerinde tek yaşayan Tanrıça’ya ev sahipliği yapan Kumari Tapınağını göreceğiz ve buradan Rickshaw’lar ile 30 dakikalık güzel  bir gezinin ardından Thamel gezimizi yapacağız. Turun ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 


10 Gün : Kathmandu

Kahvaltının ardından rehberiniz eşliğinde Kathmandu gezisi yapılacaktır. Turumuz esnasında, UNESCO Dünya  Mirası Listesi’nde yer alan  Katmandu Vadisi’nde ilk durağımız Durbar Meydanı olacak. Ardından Swayambhunat Stupayı, ve Boudhanath Stupa’yı geziyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Günün sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


11 Gün : Katmandu - İstanbul

Kahvaltının ardında rehberin belirlediği saate kadar serbest zaman. Havaalanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz daha önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak olan alan – ev transferi ile turumuz son bulacak. 


Otel Bilgileri

Kathmandu : Crown Plaza Soaltee vb.

Thimphu: Ariya Hotel vb.

Punakha: RKPO Green Resort vb.

Paro: Tashi Namgay Resort vb.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile Katmandu gidiş – Kathmandu dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

Belirtilen otellerde kahvaltı dahil konaklama

Programda belirtilen tüm yemekler

Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar

Yurtdışı çıkış harcı

Seyahat sigortası

Kişiye özel ev – alan –ev transferi

Bhutan Vize Ücreti

Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen yemekler

Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler

Fazla bagaj ücretleri

Kişisel harcamalar

Nepal vize ücreti ( Kapıda Çok girişli Nepal vizesi alınmaktadır) 


Önemli Notlar

Satın alınan tur SeturExclusive turu olup, Setur&Gazella ortak organizasyonudur.

***14 Yaşın altındaki misafirler bu tura kabul edilmemektedir.

Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.

Üç kişilik konaklama müsaitlik doğrultusunda yapılır. Müsaitlik olması durumunda üçüncü kişi için ek yatak verilir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır. Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

Kesin otel ve havayolu bilgileri tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Acentemiz, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları yeterli katılım sağlanamaz ise gezi başlangıcından 15 gün önce iptal edebilir veya kısmen gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.

Ödemeler ödeme yapılacak günün merkez bankası satış efektif kuru baz alınarak yapılmaktadır.

Ücretsiz eviniz – alan – eviniz transferi yurt dışı kültür turlarında geçerli olup, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Trabzon, Samsun, Gaziantep ve Kayseri için geçerlidir. Belirtilen havalimanlarına 40 km mesafeye kadar geçerlidir. Gazella Turizm , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir.

Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Gazella Turizm sorumlu tutulamaz. Gazella Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Gazella Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu tutulamaz. 


Sıkça Sorulan Sorular

Sağlık: Bhutan’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır.Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

Vize Bilgileri: Nepal Vizesi Kapıdan Çok girişli olarak alınmalıdır.Bhutan tüm pasaport tiplerine vize istemektedir. Bhutan vizesi acentemiz tarafından temin edilmektedir.

Uçuş Süreleri: İstanbul - Katmandu: 6 saat 45 dakika, Katmandu - İstanbul: 7 saat 40 dakika, Katmandu- Paro:1 saat sürmektedir.

Para Birimi: Bhutan’ın para birimi ise Bhutan Ngultrumu. Yanınıza USD ve bunun da ufak birimlerini almanızı öneriyoruz.

Saat Dilimi: Türkiye ile Bhutan arasında +4 saat fark vardır.

Telefon Kullanımı: Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Yemek Kültürü: Mutfak kültürü Türk mutfağına göre farklı bir bölgeye gidildiği unutulmamalıdır. Ülkede baharatlı yemekler, pirinç, et yemekleri ağırlıktadır. Hindistan mutfağına benzemektedir.

Elektrik: Hindistan'da 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

Alışveriş: El yapımı hediyelik eşyalar ve mücevher satın alınabilir.


Turun Artıları

Dünya meşhur Kaplan Yuvası tapınağını göreceğiz

Trafik ışığı bulunmayan dünyadaki tek örnek olan başkent Thimphu'yu gezeceğiz

 

Nepal'in Başkenti Katmandu'yu yakından tanıyacağız

Katmandu'da Rickshawlar ile gezeceğiz

Thimphu'da Ulusal Kütüphaneyi gezeceğiz

Punakha'da inanışa göre çocuk sahibi olamayan çiftlerin gittikleri ve kısa süre sonra hamile kalındığına inanılan Chimi Lhakhang Manastırını göreceğiz.


Paro Vadisini göreceğiz


Dünya üzerinde tek yaşayan tanrıçanın bulunduğu Kumari Tapınağını gezeceğiz


Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

Satın alınan tur SeturExclusive turu olup, Setur&Gazella ortak organizasyonudur.

Kathmandu(3)-Thimphu(2)-Punakha(1)-Paro(3) 17-27 Ekim / Türk Hava Yolları

Tarih
17.10.2019
27.10.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 3.590,00 USD
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 3.590,00 USD
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 4.180,00 USD
Satın Al
Son2 kişi