Shahzadeh İgual İle İran Topraklarında Adım Adım (Tahran & İsfahan & Yezd & Şiraz & Meşhed)

07 Kasım 2021 'den itibaren kalkışlı

1.857,00 EUR 18.798,23 TL
6 8 5 4 9 7 1 8 9
World Card 'e özel 3 Taksit
Diğer Taksit Seçenekleri

Gezilecek Yerler
Tahran & İsfahan & Yezd & Şiraz & Meşhed

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Setur Select
 • Turlar Dahil
 • Vizesiz
 • Öğle ve Akşam Yemekleri Dahil

1 Gün : İstanbul(Buluşma)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde bulunma. 


2 Gün : Tahran "Tahran Şehir Turu & Sad Abad Sarayı ve Gülistan Sarayı"

Uçağa biniş işlemlerinin ardından Tahran'a hareket .Tahran Havalimanına inişimizi takriben otobüsle şehir turuna başlıyoruz. Tahran, Kacar döneminden beri İran'ın başkentidir. Tahran bariz bir şekilde kuzey ve güney bölgelerine ayrılıyor. Tecriş meydanından tren istasyonuna kadar 19 kilometreden fazla uzanan Veliasr caddesi (Eski Pehlevi caddesi) Tahranı yine ikiye bölüyor. Bu günkü ilk ziyaretimiz Kacar ve Pehlevi hanedanın oturdukları Sad Abad Sarayı , Tecriş çarşısı gezisi sonrası şehir merkezine iniyoruz ve UNESCO Dünya mirası listesinde yer alan Gülistan sarayını ziyaret ediyoruz. Tahran'ın batısında Haliç Fars yapay gölün çevresinde yerli halk arasında kısa bir yürüyüş sonrası akşam yemeği alıyoruz ve otele transfer oluyoruz. 3 Gün : Tahran "Tahran Arkeoloji Müzesi & Tahran Milli Müzesi & Ulusal Mücevherat Müzesi & Azadi Anıtı ve İran üzerine Söyleşi"

Kahvaltı sonrası Tahran turunun ikinci günü için şehir merkezine hareket ediyoruz. İran'ın en önemli arkeoloji müzesi, Milli müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından Merkez bankasının hazinesinde yer alan Ulusal Mücevherat Müzesini rehberimizin anlatımları eşliğinde ziyaret ediyoruz. Tahran'ın devrim öncesi mimari simgesi Azadi anıtını görmek için, Azadi meydanına hareket ediyoruz. Tur liderimiz Şehzade İgual'ın özel İran edebiyatı sunumu için SeturSelect'in seçtiği bir kafede  çay kahve eşliğinde iran edebiyatı hakkında değerli bilgiler ile güzel bir akşam geçiriyoruz. Otelimizde kısa bir dinlenme sonrası akşam yemeğimizi alıyoruz.


4 Gün : Tahran - Kaşan - İsfahan "Fin Bahçesi & Tabatabayi Evi & Emir Ahmet Hamamı & İsfahan Şehir Turu"

Sabah kahvaltı ardından Tahrandan ayrılıyoruz ve yaklaşık 3 saat süren bir yolculukla Kaşan'a varıyoruz. Kaşhan şehrinde Fin bahçesi, Tabatabayi evi ve Emir Ahmet hamamını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği sonrası, Kaşhan’dan ayrılıyor ve İsfahan şehrine hareket ediyoruz. İsfahan yakınlarında Şah Abbas Safavi'nin annesinden geride kalan Mader Şah kervansarayında kısa bir mola veriyoruz ve sonra İsfahan'da otelimize yerleşiyoruz.


5 Gün : İsfahan "Nakş-ı Cihan Meydanı & İmam Camii & Şeyh Lütfullah Camii & Siose pol ve Hacu Köprüleri"

Otelde kahvaltı sonrası İsfahan gezisine başlıyoruz. İlk önce Dünya'nın en büyük 2. Meydanı Nakş-ı Cihan Meydanına varış, meydan kapılarından Nakş-ı Cihan meydanının her bir yanına olağanüstü bir mimari anlayışla yerleştirilmiş UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan tarihi ve mimari şaheserler İmam Camii (Şah abbas Camisi)ve Şeyh Lütfullah Camii gezilerini yapıyoruz. Gezi esnasında tur liderimiz eşliğinde İran'ın kültür ve sanat başkentinde değişik sanat eserleriyle tanışıyoruz. İsfahan'a hayat veren Zayende Rud nehin üzerinde Sasani döneminin temelleri üzerinde Safavilerin inşaa ettiği iki köprüyü ziyaret ediyoruz. Siose pol ve Hacu köprüsünde serbest zamanımızda manzaraları fotoğraflıyoruz. Ardından Dünyada en eski spor olarak UNESCO listesinde bulunan Zurhane Sporu performansını izlemek için zurhaneye gidiyoruz. Kısa bir dinlenme sonrası akşam yemeğimizi alıyoruz ve tekrar otele dönüyoruz.


6 Gün : İsfahan - Meybod - Yezd "Meybod Kenti & Güvercin Kulesi & Buz Evi & Şah Abbas Kervansarayı&Fahadan Mahallesi & Ulu Camii & Emir Çakmak Meydanı & Zerdüştler Tapınağı & Verehram Tapınağı"

Sabah kahvaltının ardından yaklaşık 340 km uzaklıkta olan Yezd Şehri'ne doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Dünya mirası listesine alınmayı bekleyen Meybod Kenti. İslam öncesi zamana ait önemli eserlerin bulunduğu kentte ilk molamız Güvercin kulesi, buz evi ve de Şah Abbas kervansarayı olacaktır. Öğle yemeği sonrası Yezd'e hareket ediyoruz. Yezd kentine gelince ziyaretlerimizi yapıyoruz. Şehrin eski mahallelerinden, Fahadan Mahallesi, hemen yakınında, Ulu Camii, az mesafede Emir Çakmak meydanını ziyaret ediyoruz. Şehir merkezinden uzakta Zerdüştler Tapınağı ve  Verehram Tapınağını ziyaret ediyoruz ve dolu dolu bir günün sonunda otelimize transfer oluyoruz. 


7 Gün : Yezd - Şiraz "Sessizlik Kuleleri & Büyük Kiros'un Anıt Mezarı & Sadi Şiraz Anıt Mezarı & Kerim Han Kalesi"

Kahvaltı ardından Yezd'de son ziyaretimiz olan Sessizlik Kulelerini görüyoruz ve Şiraz'a doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde ilk mola yapacağımız yer Abarkuh Selvi ağacı olacaktır. Ardından Pasargad kasabasında UNESCO mirası listesinde olan Büyük Kiros'un anıt mezarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği sonrası, Şiraz'a devam ediyoruz. Şiir, gül ve bülbül şehrine gelince Şeyhi Acel lakabını alan ünlü şair Sadi Şirazi'nin anıt mezarında Şehzade hanımdan Sadi'nin şiirlerini dinliyoruz. Sonra Zend hanedanı döneminin tarihi eseri Kerim Han kalesini ziyaret ediyoruz ve akşam yemeği sonrası otelimize geçiyoruz.


8 Gün : Şiraz - Merdeşt - Şiraz "Nasir elmülk Camii & Persepolis Antik Kenti & Nakş-ı Rüstem & Nekropolis & Vekil Çarsısı & Hafız'ın anıt mezarı & Narenjestan Vali Konağı"

Kahvaltının ardından ülkenin ün güzel ve en süslü camisi olan Nasir elmülk camiini ziyaret ediyoruz ve yaklaşık 1 saat süren yolculukla Mervdeşt şehrine hareket ediyoruz.Burada UNESCO listesinde yer al Persepolis Antik Kenti'nde dolu dolu bir gezi yapıyoruz. Persepolis Milattan önce 6.yy' ın sonlarına doğru Pers Kralı 1.Daryuş tarafından kurulmuştur. Daryuş'tan sonra tahta çıkan I. Haşayarşah ve Ardaşir şehri büyüterek harika anıtlarla doldurmuşlardır. Persepolis'in yakınındaki kayalık dağın yamaçlarında birbirinden 5 km uzaklıkta, kayalar oyularak yapılan ve saray görünümlü dört kaya mezar vardır, bu alan Nakş-ı Rüstem olarak anılır. Nekropolis'i geziyoruz ve öğle yemeğimizi alıyoruz ve sonra tekrar Şiraz'a dönüyoruz. Şiraz'daki gezilerimizde ; Vekil çarşısı, Hafız'ın anıt mezarı ve  Narenjestan vali konağı görülecektir. Geceleme otelde. 


9 Gün : Şiraz - Meşhed - Tus - Meşhed " Firdevsi'nin anıt mezarı & Daruğa evini ziyaret & Bazar Rıza çarşısı"

Kahvaltının ardından Şiraz havaalanına hareket ediyoruz ve yaklaşık 1 saat 45 dk süren uçuşla Meşhed kentine uçuyoruz. Havaalanına varınca bizi bekleyen aracımızla direkt Tus kentine hareket ediyoruz. Burada Farsça edebiyatını Arap istilası sonrası Şehname eseriyle ayakta tutan değerli şair Firdevsi'nin anıt mezarını ziyaret ediyoruz ve yine Şehazade hanımın okuduğu şiirlerden faydalanıyoruz. Tekrar Meşhed'e dönüyoruz ve otelimize geçmeden Daruğe evini ziyaret ediyoruz. Otelde bir dinlenme sonrası Bazar Rıza çarşısında serbest zamanımızı değerlendiriyoruz ve akşam yemeği sonrası otele dönüyoruz.


10 Gün : Meşhed - Nişabur - Meşhed "Astan Quds Müzesi & Ömer Hayyam anıt mezarı & Attar Nişaburi anıt mezarı & İmam Rıza Türbesi"

Otelde kahvaltımızı alıyoruz ve türbe ziyareti protokollerine uyarak, Peygamber efendimizin torunu, 8. İmam (Musa bin Rıza)nın türbe kompleksinde ilk önce Astan Quds müzesini görüyoruz ve türbenin manevi ortamında yürüyüş yaparak, burada ziyaretimizi tamamlıyoruz. Meşhed'den 145 kilometre uzaklıkta olan Nişabur kentine hareket ediyoruz. Nişabur'da iki ünlü şair ve felsefecinin anıt mezarlarını ziyaret edeceğiz. Ömer Hayyam ve Attar Nişaburi hakkında bilgi edinip şiirler dinledikten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz ve Meşhed'e dönüyoruz. Otelde dinlenip akşam yemeğimizi alıyoruz ve check-out işlemlerinin gerçekleştirilmesinin ardından aracımızla İmam Rıza türbesinin gece görünümünü görmek için kutsal türbeye gidiyoruz. Türbeyi ziyaret ettikten sonra Meşhed havaalanına yolculuk ediyoruz.


11 Gün : Meşhed - İstanbul

Havalimanına varış ve İstanbul Havalimanına hareket ve varış. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için çok önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...


Yurt Dışı Turlarda Alınan Covid-19 Önlemleri

 • Fiyata dahil olan tüm turlarda kişi sayısını hijyen ve sosyal mesafe kuralları gereği en uygun seviyede tutmaya özen gösteriyoruz.
 • Turlarımızın akışını, mümkün olduğunca açık havada zaman geçirilecek şekilde tekrar düzenledik.
 • Tur boyunca konaklayacağımız otellerin, resmi olarak hijyen kurallarına uygunluğunu duyuran ve taahhüt eden oteller olmasına dikkat ediyoruz.
 • Yolcularımızın ve tur liderlerimizin sağlığı için hijyen kiti stoğumuz hazır.
 • Tur boyunca geçerli Seyahat Sağlık Sigortası* hizmetimizi ücretsiz sunmaya devam ediyoruz.
 • Tur süresi boyunca iç ve dış mekanlarda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takılması kuralına önemle dikkat edilecektir.
 • Turlarımızda ziyaret edilen müze, ören yeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir. Bu önlemlerden dolayı ziyaret edilmesi mümkün olmayan yerlerden acentemiz sorumlu değildir.
 • **Seyahat Sağlık Sigortası Covid-19 tedavisini kapsamamaktadır. Seyahat Sağlık Sigortası’nın kapsamı hakkında detaylı bilgi için satış ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.
 • **Normalleşme süresince gerçekleştirilecek turlarda yukarıda belirtilen tüm koşullar uluslararası kurallarla eş zamanlı olarak güncellenecektir.

SeturSelect

Bu bir SeturSelect turudur.  www.seturselect.com


Tur Liderimiz Shahzadeh Nilecem İgual Hakkında

Shahzadeh Nilecem İgual

Cep Telefonu : 0532 252 10 13 

1978 yılında Tahran’da doğdu. İran-Irak Savaşı’na Tahran’da büyüyen bir çocuk olarak tanıklık etti. 19 90 ların başında annesi ve kızkardeşiyle Türkiye’ye geldi. Orta öğretim ve Sosyoloji lisansını İzmir’de tamamladıktan sonra dünyayı gezmeye başladı. Ortadoğu Dinleri hakkında tezini yıllar boyu süren yolculukları sırasında yurtdışında tamamladı. Sosyolojik ve iş gezileri düzenledi ve idare etti. 2008 yılında İpek Yolu’nda uzun bir yolculuğa çıktı. Türkçeyi ortaokul çağında İzmir’de öğrenen İgual, İran’ı işleyen romanlarını Türkçe yazmayı tercih eden ve böylece günümüzde Türkçe edebi eserler vücuda getiren tek yabancı yazar. İgual okuyucularına, komşumuz olduğu halde az tanınan ancak bizi çok iyi tanıyan İran'ın hiç bilinmeyen ya da unutulmuş yönlerini gerçek hayat öyküleri içine yerleştirerek anlatıyor. İlk romanı "Tahran’ın Kırmızı Sirenleri"nde İran’ın politik ve yapısal değişimini bir aile dramının içinde veren İgual yeni romanı "Rolls Royce’u Taramışlar Baba"da İran Devrimi ertesinde bir gecede yaşanan bir öyküyü perde arkasıyla, çarpıcı bir kurgu ve eksilmeyen bir gerilimle anlatıyor. Anadili olmadığı halde yazarken Türkçeyi bir kuyumcu titizliğiyle işleyen Shahzadeh N İgual, düzenlediği söyleşi ve gösterilerde de güçlü anlatıcılığını kusursuz hitabetiyle destekliyor.Yarattığı İran’ı bir İranlıyla Tanımak konsepti çerçevesinde İran’ın Dünü ve Bugünü başlıklı söyleşileriyle kültür merkezleri, konsolosluklar, kitaplıklar, dernekler gibi farklı mekânlarda geniş bir dinleyici kitlesine ulaşan İgual, yeni gösterisi 1 Gecede 1001 Gece ile İranlı çağdaş müzisyen, ressam ve fotoğrafçıları Türkiye’ye davet ederek sanatseverlerle buluşturdu.Saygın Türk yazar ve müzisyenlerle İranlı çağdaşlarını İran’da buluşturan İran’a Edebiyat ve Müzik Yolculukları adlı yeni projesinde ağırladığı önemli isimlere İran’ın bilinmeyenlerini tanıtan yazar, konuklarına hem anavatanını anlatıyor hem de onları çağdaş İran edebiyatı ve müziğinin dev isimleriyle bir araya getiriyor. Magma dergisinin Aralık 2018 sayısına konu olan İran’a Edebiyat ve Sanat Yolculukları’nın ilk konuğu Nedim Gürsel Shahzadeh N. İgual hakkında "Türkçeyi sonradan öğrenen Shahzadeh romanlarını kendisi için yabancı bir dil olan Türkçe ile yazmayı tercih eden tek yabancı yazar. Üstelik yazdıklarının edebi değeri var." diyor. Projenin ikinci konuğu Ayşe Kulin ise, “Shahzadeh İgual romanlarında şimdiki zaman ve geçmişi ustalıkla işliyor ve bugüne dek belki de hiç yapılmamış olanı yapıyor, iki komşu arasında sanat ve edebiyat adına kalıcı bir köprü inşa etmeye çalışıyor” diyor. Önemli konuklarla sürecek yolculukların üçüncü yolcusu Tuna Kiremitçi.Shahzadeh N. İgual, Türkiye’den İran’a kültür turu için giden gruplara İranlı bir tur lideri olarak eşlik ediyor, konuklarını memleketinde evsahibi olarak ağırlamanın keyfini yaşıyor.

https://tr.sputniknews.com/columnists/201811201036235938-yazar-shahzadeh-igual-iran-irak-savasi/

http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/dunya/1143318/Ayse_Kulin_den_5_gunde_Tahran_ve_bir_gecede_bin_bir_gece.html

http://www.milliyet.com.tr/bir-gecede-binbir-gece-izleyiciyle-bulustu-istanbul-yerelhaber-3147335/

http://vatankitap.gazetevatan.com/haber/komsuyu_anlamak/1/2492

https://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/turkiyeyi-particilik-degil-ataturkculuk-kurtaracak-1881095/


Otel Bilgileri

Tahran : Parsian Esteglal Hote 5* vb.

İsfahan: Parsian Kowsar Hotel 5* vb.

Yezd: Parsian Safaiyeh Hotel 4* vb.

Şiraz : Grand Chamran Hotel 5* vb.

Meşhed: Almas 2 Hotel 5* vb.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

THY ile İstanbul Tahran / Meşhed - İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve alan vergisi 

İç hat uçuş bileti (Şiraz - Meşhed)

4 ve 5 * lı otellerde oda&kahvaltı bazında konaklama 

Havaalanı - Otel - Havaalanı transferleri 

Setur rehberlik hizmeti ( Bazı tarihlerde rehberlik hizmeti varışa istinaden başlayacaktır)

Tüm öğle ve akşam yemekleri 

Şık bir kafede şiir okuma 

Tahran Şehir Turu

İsfahan Şehir Turu

Meşhed Şehir Turu

Meybod Kenti Gezisi

Sad Abad Sarayı

Gülistan Sarayı

Tahran Arkeoloji Müzesi

Tahran Milli Müzesi

Ulusal Mücevherat Müzesi

Azadi Anıtı

Fin Bahçesi

Tabatabayi Evi

Emir Ahmet Hamamı

Nakş-ı Cihan Meydanı

İmam Camii

Şeyh Lütfullah Camii

Siose pol ve Hacu Köprüleri

Güvercin Kulesi

Buz Evi

Şah Abbas Kervansarayı

Fahadan Mahallesi

Ulu Camii

Emir Çakmak Meydanı

Zerdüştler Tapınağı

Verehram Tapınağı

Sessizlik Kuleleri

Büyük Kiros'un Anıt Mezarı

Sadi Şiraz Anıt Mezarı

Kerim Han Kalesi

Nasir elmülk Camii

Persepolis Antik Kenti

Nakş-ı Rüstem

Nekropolis

Vekil Çarsısı

Hafız'ın anıt mezarı

Narenjestan Vali Konağı

Firdevsi'nin anıt mezarı

Daruğa evini ziyaret

Bazar Rıza çarşısı

Astan Quds Müzesi

Ömer Hayyam anıt mezarı

Attar Nişaburi anıt mezarı

İmam Rıza Türbesi


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış fonu 

Programda dahil olduğu belirtilmeyen tüm hizmetler

Kişisel harcamalar

Bahşişler 


Önemli Notlar

“Bedeller ödeme yapılan gün T.C. Merkez Bankası efektif satış kuru üzerinden TL olarak tahsil edilecektir.”

***İran ülkesinde kadınların örtü zorunluluğu bulunmaktadır.

Baş örtüsü olarak şal kullanımı ve pantolon üzerine uzunca kıyafetler ile bu gereklilik kolaylıkla temin edilebilmektedir.

Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 15 kişi katılım şartı gerekmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, gezi hareket tarihinden 20 gün önce tur iptali bilgisi tarafınıza iletilecektir.

Çocuk fiyatı, aynı odada 2 yetişkin olması durumunda uygulanmaktadır. 1 Yetişkin + 1 Çocuk olması durumunda 2 yetişkin fiyatı uygulanmaktadır.

Otel Voucher belgenizin, uçak biletinizin ve seyahat sigortanızın seyahat süresince yanınızda bulunması gerekmektedir. Bu evrakların yanınızda olmaması durumunda ülkeye girişlerde sıkıntı yaşanabilmektedir. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 70 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sür prim farkı çıkmaktadır. Satış temsilcimiz bilgi verecektir.

Uçuş saatinden minimum 3 saat öncesinde belirtilen havalimanında olunması gerekmektedir.

Ekstra turlar minimum 20 kişilik katılımlarla gerçekleşir. 20 kişinin altında olan gruplarda tur rehberi fiyatlarda değişiklik yapabilir.

Setur, gerekli gördüğü durumlarda tur kalkışından önce haber vermek kaydıyla rehberlik hizmetini varışa istinaden sağlayabilir.

Setur, önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, turların ve şehirlerin, program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Sigorta şirketinin kabul etmesi durumunda; 75 yaş üzeri sigortalıların ani rahatsızlık sonucu tedavi masrafları ödenmez, sadece kaza sonucu tedavi masrafları karşılanır. 80 yaş üzeri sigortalıların ise tıbbi tedavi masrafları ödenmez, sadece nakil hizmetleri organize edilir ve karşılanır. Sigorta poliçenizin tüm detayları için satış temsilcinize danışabilirsiniz.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen/verilemeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezilerin ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Programda belirtilen turlar panoramik olarak yapılacak olup, herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dahil değildir.

***Pasaportunda İsrail vizesi ve giriş-çıkış mühürü olan misafirler İran’a giriş yapamazlar.


Konaklama Notları

Otellere giriş saati en erken 15.00’dir.

Üç kişilik odada konaklama müsaitliğe bağlıdır. Üçüncü kişi için açılır-kapanır ek yatak verilir. Bu yatak tipi standart yataklardan küçüktür.

Kimi otellerde iki ayrı yataklı oda bulunmaması durumunda çift kişilik yataklı bir oda verilebilir. Çift kişilik yatak bulunmaması durumunda da iki ayrı yataklı bir oda verilebilir.

Tek kişilik odalarda yatak tipi tek kişiliktir. Çift kişilik yataklı oda müsaitlik doğrultusunda verilebilir.

Kimi oteller check-in esnasında kredi kartınızdan olası harcamalarınız adına belli bir miktar bloke edebilir.

Turlarımızda kullandığımız otellerde yapılan rezervasyonlar grup rezervasyonu olup, alınacak kahvaltılar farklı bir salonda gruba özel olarak verilebilir ve standart otel kahvaltısından farklı olabilir.

Programda belirtilen oteller “ve benzeri” dir. Kesin otel bilgisi tur kalkış tarihinden önce bildirilecektir.

***İran’daki otellerin yıldız seviyeleri Türkiye’deki otellerden farklılık gösterebilir.

Bölgede az otel olduğu için genellikle oteller 4* veya 5* olarak geçmektedir.

Otel seviyeleri Türkiye’ye göre daha mütevazidir.


Uçuş Notları

Uçak biletleri pasaportunuzda geçen isim/soy isim, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası ve pasaport detaylarına göre kesilmektedir. Bu bilgilerin acentemize hatalı bildirilmesi durumunda acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş iptallerinden, uçuş saatleri ile parkur değişikliklerinden ve fiyat artışlarından acentamız sorumlu değildir.

Türkiye çıkışlı uçuşlarda bagaj hakkı istisnai durumlar dışında 1 parça/20 kg ile sınırlıdır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişkenlik gösterebilir.

Kimi hava yolları grup rezervasyonlarında online check-in ve koltuk seçimine izin vermemektedir. Misafirlerimizin koltuk isteklerini (Müsaitliğe göre) check-in esnasında kontuar yetkilisine belirtmeleri gerekmektedir. Bazı hava yollarında gruba özel koltuk blokajı yapılmaktadır. Yan yana veya daha önde oturmak isteyen misafirlerin havalimanında check/in kontuarında işlem yaptırması gerekmektedir.

İç hat bağlantı almak isteyen misafirlerin acentamıza başvurması gerekmektedir. Uçak biletlerinin bağlantılı olarak kesilmesi için iç hat uçuşun acentamızdan alınması gerekmektedir. İç hat uçuşunu misafirlerimizin kendileri almaları durumunda, uçuşlar bağlanamayacağından olası bir uçuş gecikmesi halinde ana uçuşa yetişilemezse hava yolları ve acentamızın bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Grup biletlerinden gidiş uçağına binilmediği/kullanılmadığı durumlarda dönüş uçuşu havayolu sistemi tarafından otomatik olarak iptal edilmektedir.

Gidilecek ülkelerdeki iç/dış hat uçuşlarında bagaj hakları havayollarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu uçuşlarda bagaj taşıma ücretli olabilmektedir.

Tüm havayollarının, uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Uçak biletlerini kendileri alarak (Acentemizin uçak bileti hariç kayıt almayı kabul etmesi halinde) tura katılan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turu veya diğer turlara da katılamayabilirler. Misafirlerin bu durumda grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.

Bazı ülkeler artan güvenlik unsurları nedeniyle cep telefonu ve laptop gibi elektronik aletleri güvenlikte açmanızı isteyebilir. Şarjı olmayan cihazları uçağa almayabilir ve bu cihazları ayrı bir güvenlik prosedüründen geçirebilir.


Vize ve Pasaport Bilgisi

Yurt Dışı çıkış fonu ücreti fiyatlarımıza dahil değildir.Çıkış harcının yolcular tarafından ödenmesi gerekmektedir.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Türk vatandaşları için vize gerekmemektedir. Güncel vize prosedürü ve işlemleri için Setur Vize bölümü ile iletişime geçebilirsiniz.

Acentemiz, misafirlerimiz ile konsolosluklar arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi acentemizin sorumluluğunda değildir.

Vize başvurularının tur hareket tarihinden en az 3 ay öncesinde yapılması tavsiye edilir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi adına başvurunuzu tur kalkış tarihinden en az 3 ay öncesinde tamamlamanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Ziyaret edilen ülke Türk vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin geçerli pasaportunuzda olması gerekmektedir. İptal edilmiş bir pasaporttaki vize geçerli bir vize dahi olsa, bu vize/pasaport ile seyahat edilememektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Gümrük geçişlerinde ve sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 6 boş sayfa olması gerekmektedir. Vize alınmış olması veya vize gerektirmeyen pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş ve çıkış yapılabileceği anlamına gelmeyip, pasaport polisinin sizi ülkeye giriş izni vermeme veya ülkeden çıkarmama yetkisi bulunmaktadır. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Farklı bir ülkede oturum izni bulunan misafirlerin vize durumlarını, bağlı bulundukları konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yırtılmış, yıpranmış veya benzeri tahribatlara uğramış pasaportlar ile seyahat edilememektedir.

18 yaşından küçük bireylerin tek başlarına ya da anne ve babadan sadece bir tanesi ile seyahat etmesi durumunda hem anneden hem de babadan noter onaylı muvafakatname alması gerekmektedir. Detaylı bilgiyi Setur vize departmanından alabilirsiniz.

Bu tur için T.C vatandaşlarına vize uygulaması yoktur.

***Pasaportunda İsrail vizesi ve giriş-çıkış mühürü olan misafirler İran’a giriş yapamazlar.


Tahran(2)-İsfahan(2)-Yezd(1)-Şiraz(2)-Meşhed(2) 07-17 Kasım 2021 / Türk Hava Yolları

Tarih
7.11.2021
17.11.2021
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.857,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.857,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.357,00 EUR

Tahran(2)-İsfahan(2)-Yezd(1)-Şiraz(2)-Meşhed(2) 27 Kasım-07 Aralık 2021 / Türk Hava Yolları

Tarih
27.11.2021
7.12.2021
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.857,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.857,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.357,00 EUR