Teofarm İle Antakya Gastronomi Turu

18 Kasım 2021 'den itibaren kalkışlı

3.997,00 TL
3 1 2 6 4 8 9 7 5
World Card 'e özel 18 Taksit
Diğer Taksit Seçenekleri

Gezilecek Yerler
TeoFarm Çiftliği , Antakya Mozaik Müzesi , Tarihi Affan Kahvesi , St.Pierre Kilisesi , Harbiye Şelaleleri ....

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • 2 Akşam Yemeği Dahil
  • Setur Select
  • Turlar Dahil
  • Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Önlemi Alınmış Tur

1 Gün : İstanbul - Hatay "TeoFarm Çiftliği - Antakya Mozaik Müzesi - St.Pierre Kilisesi - Tarihi Affan Kahvesi - Antakya Şehir Klübü Akşam Yemeği"

Sabah 03:00 da İstanbul havaalanında buluşma ve TK 2252 05.15 uçağı ile Hatay havaalanına hareket ediyoruz. Uçağımız 07.05 ‘de Hatay havaalanına iniyor ve burada bizi bekleyen aracımız ile buluşup TEOFARM’a hareket. Hoş geldiniz karşılaması ,tandırda biberli ekmek ,çay, Antakya kahvesi, gelincik likörü ve Turunç, Ceviz ve kabak tatlısı eşliğinde çiftlik turu ve hasat bilgilendirmesi.TEOFARM çiftliğinde ne göreceğiz? Çiftlikte organik tarım , iyi tarım yapılmaktadır. TEOFARM buğdayın anavatanı olarak bilinen bereketli hilal bölgesinde yer almakta ve atalık buğdaylardan karakılçık buğdayının Türkiye’deki en büyük üretici Çiftliği’dir. Sıfır atık sistemi ile üretim yapılan çiftlikte ,topraktan tabağa kadar tüm süreçlerin izlenebilir ve sürdürülebilir olduğu bir sistem kurulmuştur. Yüzlerce yıldır aynı topraklarda tarımla uğraşan Teoman Ailesinin yeni nesil girişimci markası olan TEOFARM bölgede sürdürülebilir aile çiftçiliği alanında rol model olmaktadır. Çiftlik gezisi sonrası hasat sofraları öğle yemeği  Antakya Peynirleri ve 4 çeşit meze, Kabak Borani, Enginarlı Bulgur Pilavı, Bezelyeli Mortadella,   Bostan’da  ne varsa Salatası, Antioch Şarabı, Şam tatlısı veya peynirli irmik helvası , Antakya Kahvesi ve Çay. TEOFARM gezimiz ardından ilk durağımız Antakya Mozaik Müzesi. Rehberimizin anlatacağı mitolojik öyküler ile mozaiklerin canlandığını hissedeceğiniz müze gezimiz yaklaşık 2 saat sürecektir. Müze turumuz ardından dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre kilisesini gezmeye başlıyoruz. Kilise içinde Kutsal Vaftiz Kuyusu ,Sunak ,Kaçış Tüneli, M.S 5.yüzyıl mozaiklerini, Aziz Pierre Heykelini ve kürsüsünü gördükten sonra buradaki turumuzu bitiriyoruz. St. Pierre Kilisesi sonrası dünyanın ilk ışıklandırılmış caddesi olan Herod Caddesi üzerinde panoramik bir eski antakya şehir turu yapıp Tarihi Affan Kahvesine geliyoruz.Antakya’ya özgü Haytalı tatlımızın tadına bakıp otelimize gidiyoruz. Otelimize yerleşme ve dinlenme sonrası akşam yemeği için Antakya Şehir Kulübüne gidiyoruz. Geceleme otelimizde.2 Gün : Hatay "Tokaçlı Zeytin Müzesi - Harbiye Şelaleleri - Ali Mürdün'de öğle yemeği - Türkiye'nin ilk tıbbi ve aromatik bitkiler müzesi - Cam Müzesi - Çınaraltı Künefe Tadımı Yusuf Usta - Konak'ta Akşam Yemeği"

Sabah lobide buluşma ve kahvaltı için Altınözü ilçemizde bulunan Tokaçlı Zeytin Müzesine gidiyoruz 300 yıllık bir tarihi konakta alacağımız organik kahvaltımız sonrası Anadolu’daki zeytin ağacının tarihi serüvenini görsellerle müzede,zeytin ve zeytinyağı üretimine tarihi bir yolculuk yapacağız. Müze sonrası Cam Teras’a geçiyoruz. Panoramik olarak Altınözü’nü seyredip fotoğraf molası veriyoruz. Buradaki turumuzu bitirip Apollon’un  Daphne için döktüğü gözyaşlarıyla yeşeren antik adıyla Daphne olarak bilinen Harbiye ve Harbiye şelalelerini panoramik olarak görüyoruz. Buradan Antakya’ya hareket. Öğle yemeği için sadece evlerde pişen yemekleri yiyebileceğimiz Ali Mürdün Restaurant’a geçiyoruz. Yemek sonrası Türkiyenin ilk tıbbı ve aromatik bitkiler müzesini geziyoruz. Burada 280 çeşit tıbbi ve aromatik bitki halkın ilgisine sunulmaktadır. Bilindiği gibi camın ilk keşfedildiği yer Antakya ve çevresidir.Eski bir Antakya Evi olan Cam Müzesinde müze sahibinin ateş ile cam kavanoz yapımını izledikten sonra Uzun Çarşı’ya geçiyoruz.Antakya ya özgü ürünlerin bulunduğu çarşıda geçireceğimiz serbest zaman sonrası  Çınaraltı künefe Yusuf usta’da tadacağımız künefe sonrası otelimize dönüyoruz.Otelimizde dinlendikten sonra daha çok Halep mutfağının tadına bakacağımız  Konak Resturant’a gidiyoruz. Geceleme otelimizde.3 Gün : Hatay - Samandağ - Hatay "Batıayaz Kanyonu - Katıklı Ekmek Tadımı - Vakıflı Ermeni Köyü - Dor Mabedi - Dervişhan'da öğle yemeği - Hızır Türbesi - Titus Tünelleri - St.Simon Sitilit Manastırı"

Sabah kahvaltı sonrası Hatay’ın sahil kenti olan ve bir zamanlar Süveydiye olarak Samandağ ilçemize doğru gezimize başlıyoruz.Samandağ'a giderken Akdenizin tum doğal bitki örtüsünü görebileceğimiz bir güzergahtan geçerek ilk olarak batıayaz kanyonunda fotoğraf molası veriyoruz. Kanyondaki fotoğraf molası sonrası Hz. Musa’nın asasının yeşerip bir çınar ağacına dönüştüğü asırlık çınar ağacının 1,5 dönümlük gölgesinde bir çay molası veriyoruz. Ayrıca köylülerin yaptığı biberli ekmek,katıklı ekmek tadımı yapacağız. Biraz dinlendikten sonra , turumuz türkiyede başka bir örneği olmayan ve toplu halde bir köy yerleşimi şeklinde tek ermeni köyü olan vakıflı ermeni köyünü ziyaret ediyor ve köylü kadınların yaptığı organik reçellerin tadına bakıyoruz.Vakıflı ermeni köyünden sonra kel dağ ve Türkiye'nin en uzun 2.sahili olan Samandağ sahillerini görebileceğimiz dor mabedinde bir fotoğraf molası veriyoruz. Buradan öğle yemeği için Akdeniz’den çıkan taze balıklarımızı yiyebileceğimiz Dervişhan restaurant’a geçiyoruz , yemek sonrasında kuran-ı kerim’de kehf süresinde 60-82 ayetler arasında konu edilen Hz. Musa ile Hz. Hızır’ın tanışmış olduğuna inanılan Hızır türbesi ziyaret ediyoruz. Buradan Dünya'nın 8 harikası olarak bilinen vespasiyanus-titus tünelini geziyoruz.Yaklaşık gidiş dönüşün 1 saat olduğu yürüyüş esnasında kayaya işlenmiş mezar odalarından en devasa olanını beşikli mağarayı görüyoruz. Son olarak kendini dünyanın zevklerinden arındırıp kendini tanrıya adayan stılıt tarıkatının kurucusu St. Simon Sitilit manastırını ziyaret ediyoruz. Deniz seviyesinden 479 mt yüksekte bir tepe üzerine kurulmuş bu manastırın seyir terasından şarap tadımı eşliğinde muhteşem gün batımını izleyip programı sonlandırıyoruz. Geceleme otelimizde.


4 Gün : Hatay - İstanbul "Habibi Neccar Camisi - Sarımiye Camii - Katolik Kilisesi - Sinagog Ziyareti - Ulu Camii - Etnoğrafya Müzesi - The Museum Otel Gezisi - Tugay Kasabında Tepsi Kebabı

Sabah kahvaltı sonrası  dünyanın ilk ışıklandırılmış caddesi Herod caddesi üzerinden geçip Anadolu’nun ilk camisi Habibi Neccar Camisini ziyaret ediyoruz.Ezan,Çan,Hazan seslerinin duyulduğu Sarımıye camii,cami duvarına bitişik Katolik kilisesi ve hemen caminin karşısında Sinegog’u (havra) ziyaret edip eski Antakya Evleri ve Sokakları arasında küçük bir yürüyüş yapıyoruz.Öğle tadımlığı için ünlü Antakya döner’inin tadına bakıyoruz.buradan 4 ortodoks patrikliğinden biri olan Antakya patrikliğinin önemli kilisesi Antakya Ortadoks kilisesini geziyoruz.trafiğe kapalı saray caddesinde yapacağımız küçük bir yürüyüş sonrası 1271 memluk dönemi eseri olan Ulu cami’yi geziyoruz. Daha sonra yeni açılan Etnoğrafya müzesini ziyaret ediyoruz.Son olarak The Museum otele gidiyoruz. Belki de Dünyada eşi benzeri olmayan ve mozaikler üzerine yapılmış oteli panoramik olarak seyrettikten sonra Antakya ya özgü tepsi kebabını yiyeceğimiz tugay kasabı’na geçiyoruz.Yemek sonrası  havaalanına transfer ve TK 2255 20.00 uçağı ile İstanbul’a hareket ve saat 21:05'de İstanbul Havalimanına varış. 


SeturSelect

Bu bir SeturSelect turudur.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları ile İstanbul - Hatay - İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti 

5* Museum Hotelde 3 gece 4 gün oda&kahvaltı bazında konaklama 

Lüks Araçlar ile Ulaşım

Programda belirtilmiş olan tüm geziler

Paket Tur Zorunlu Sigorta Poliçesi

Profesyonel Turist Rehberliği Hizmeti ( Rehberlik hizmeti varışa istinaden verilecektir.)

Teofarm çiftliği öğle yemeği

Affan kahvesi haytalı ikramı

Antakya Şehir kulübü akşam yemeği

Zeytin müzesi sabah kahvaltısı

Ali Mürdün restaurant öğle yemeği

Yusuf usta künefe ikramı

Konak Restaurant akşam yemeği

Dervişhan Restaurant öğle yemeği

Antakya döneri tadımı

Tugay kasabı geç öğle yemeği

Tokaçlı Zeytin Müzesi

Harbiye Şelaleleri 

Türkiye'nin ilk tıbbi ve aromatik bitkiler müzesi

Cam Müzesi 

Antakya Mozaik Müzesii

St.Pierre Kilisesi

Batıayaz Kanyonu

Katıklı Ekmek Tadımı

Vakıflı Ermeni Köyü

Dor Mabedi

Hızır Türbesi

Titus Tünelleri

St.Simon Sitilit Manastırı

Habibi Neccar Camisi

Sarımiye Camii

Katolik Kilisesi

Sinagog Ziyareti

Ulu Camii

Etnoğrafya Müzesi

The Museum Otel Gezisi


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yemeklerde Alınacak Olan İçecekler ve ekstra  yemekler 

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tüm Özel Harcamalar

Bahşişler


Genel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım araçlarımızın türü kişi sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Setur öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tur iptal şartları paket tur sözleşmesinde yer almaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 3 gece 4 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Setur sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde doğan zararlardan  sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır.Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirlenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.


Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Önlemleri

Turumuz maksimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşecektir.

Tur rezervasyon aşamasında Hayat Eve Sığar (HES) Kodu beyanı zorunludur.

Tüm katılımcılarımız tur ulaşım araçlarımızın içerisinde cam kenarında oturacaktır.

Turlarımızda Setur Hijyen Kiti dağıtılacak olup, kit içerisinde dezenfektan ve maske yer almaktadır.

Tur süresi boyunca iç ve dış mekanlarda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takılması zorunlu olacaktır.

Tur ulaşım araçlarımızın içerisinde yiyecek ve içecek servisi olmayacaktır.

Turlarımızda ziyaret edilen Müze, Örenyeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir. Bu önlemlerden dolayı ziyaret edilmesi mümkün olmayan yerlerden Setur A.Ş. sorumlu değildir.

Tur süresi boyunca dinlenme tesisi, restaurant, ara transfer araçları ve tekne turu hizmetleri için salgın ve bulaşıcı hastalık önlemlerini almış olan tedarikçiler ile anlaşma yapılacaktır.

Tur ulaşım araçlarımızın içerisinde ULV Sisleme yönetimi ile kullanılarak Diversey Oxivir Plus (hidrojen peroksit içerir) günlük dezenfeksiyon işlemi yapılmaktadır.

Araç girişlerinde otomatik el dezenfektan (Diversey Orion Soft Care Alcoplus H500) istasyonları kullanılmaktadır.

Sürücülerimizde maske takma zorunluluğu ve bagaj işlemlerinde eldiven takma zorunluluğu bulunmaktadır.

Araçlarımızda kapıların otomatik kapı veya temas olmadan giriş yapılabilmesi için sosyal mesafe korunarak sürücü tarafından açılması sağlanmaktadır.

Araçlarımız her taşıma sonrası yeni misafir araca alınmadan önce kullanılan ve temas edilen alanların tek kullanımlık dezenfektan içeren (Diversey Nonwoven) bezler ile temizlenip araçların havalandırılması sağlanmaktadır.


18-21 Kasım 2021 / Türk Hava Yolları

Tarih
18.11.2021
21.11.2021
Çift Kişilik (Kişi Başı) 3.997,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 3.997,00 TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 4.557,00 TL
Satın Al
Son3 kişi