Setur Logo
Setur Servis Turistik A.Ş.
Belge No: 728

Otelleri

Turgutreis Otelleri

Bodrum’un Ege Denizi’ne açılan kapısı olarak bilinen bölgede bulunan Turgutreis otelleri, konforlu ve eğlenceli bir tatil sunmak için kusursuz hizmet anlayışı ile çalışıyor. 1960’lı yıllara kadar bölgeye ulaşımın oldukça zor olması nedeni ile turizm yönünden gelişemeyen Turgutreis, bu tarihten itibaren aldığı yatırımlar ile sahip olduğu yüksek turizm potansiyelini ortaya çıkarıyor. Amiral Turgut Reis’in 1485 yılında Karabağ mahallesinde doğduğu iddia ediliyor ve bölgenin adı da buradan kaynaklanıyor. Bodrum Yarımadası’nda bulunan en büyük yerleşim merkezlerinden birisi olan Turgutreis, sahip olduğu yat limanı D-Marin ile daha da popüler bir turizm bölgesi haline geliyor. Birbirinden güzel plajları ve kendini hayran bırakan doğası ile ön plana çıkan Turgutreis, Yunan adalarına yakınlığı ile de dikkat çekiyor. Turgutreis otelleri arasından müşterileri için en konforlu ve en kaliteli olanları tercih eden Setur, kusursuz bir tatil için gereken her şeyi bir araya getiriyor.

Turgutreis Otelleri ve Tatil Tavsiyeleri

Turgutreis, muhteşem koylarla çevrilmiş yarım adanın en güzel bölgelerinden birisi olarak son 20 yılın yükselişe geçen tatil bölgeleri arasında yer alıyor. Begonviller ve zakumlarla süslü sokaklara sahip olan Turgutreis’de bulunan turunçgil ağaçlarının kokusu bölgenin güzelliğine güzellik katıyor. Doğal güzellikler arasında yer alan ve doğaya saygılarıyla ön plana çıkan Turgutreis otelleri, kusursuz bir deniz ve kültür tatili geçirmenizi sağlıyor. Bölgenin berrak denizi ve doğal kumsalları deniz turizmi için gelenlerden tam not almayı başarıyor. Uluslararası gümrük hüviyetine 2003 yılından beri sahip olan D-Marin, komşu kıyıları ziyaret etme kolaylığı sunması ile de ilgi çekiyor. D-Marin’den Kos, Simi, Leros, Kalimnos ve Rodos adalarına yapılan seferler turistlerin akınına uğruyor. D-Marin’den Kos’a ulaşmak için 15 dakikalık keyifli bir yolculuk yapmak yeterli oluyor.

Bölgede Gümüşlük ve Karaincir arasında pek çok irili ufaklı koy bulunuyor. Bu koyların her birinde birbirinden güzel Turgutreis otelleri ve pansiyonları misafirlerini ağırlıyor. Günbatımı plajı ise bölgenin en popüler plajları arasında yer alıyor. Dünyanın en temiz koyları arasında ilk 10’a giren Akyarlar, muhteşem sahili ile gelenlerin beğenisini topluyor. Bölgede esen sert rüzgarlar rüzgar sörfüne uygun bir ortam oluşturuyor. Sörf ile ilgilenenler için en uygun ortam genellikle Akyarlar ve Fener Koyu’nda bulunuyor. Su sporları da yapılabilen beldede, tatilinizin her anı dolu dolu geçiyor. Turgutreis’in yaklaşık olarak 6 kilometre açığında bulunan Çatal Adası da ziyaretçilerin ilgi gösterdiği yerler arasında bulunuyor. Bölgede düzenlenen festivaller sayesinde her an canlılığını koruyan Turgutreis, ziyaretçilerine sadece deniz tatilinden fazlasını sunuyor. Dünyanın her yerinden pek çok sanatçıyı ağırlayan Turgutreis, Osmanlı döneminden kalan tarihi hamamlar, çeşmeler ile de kültür turizminin kapılarını açıyor. Roma dönemine ait kilise ve çeşmelerin bulunduğunu bölge 4000 yıllık geçmişe sahip kalıntıları ziyaret etmek isteyenlerin ilgisini çekiyor. Turgutreis Dağı’nın tepesinde bulunan yel değirmenleri de, görülmesi gereken bir diğer bölge oluyor.

Turgutreis Otelleri ve Rezervasyon Seçenekleri

Doğa, tarih, sanat ve adrenalinin bir araya geldiği bölgede hizmet veren Turgutreis otelleri her ziyaretçinin en yüksek memnuniyet seviyesinde ayrılması için hizmet veriyor. Unutulmaz lezzetlerin sunulduğu, harika anların yaşandığı bölgede hizmet veren tüm Bodrum Turgutreis otelleri, aynı ciddiyetle çalışıyor. Setur’un hizmet anlayışını paylaşan Turgutreis otelleri, tatilcilere konforlu ve kaliteli bir tatil yapma fırsatı vaat ediyor. Her ziyaretçinin yüksek keyif alması için değişik aktiviteleri bir araya getiren Turgutreis otelleri, hem kişiye özel ve hem de özgün bir hizmet sunuyor.