header top background shape
Setur Logo
444 28 22Yetkili AcentelerSetur Servis Turistik A.Ş.
Belge No: 728

Yurt Dışı Turlar Fırsatları ve Kampanyaları

Yeni Ülkeler Keşfetmenin Güzelliği

Yurt dışı turları, farklı kıtalar keşfetmek, daha önce hiç gitmediğiniz şehirlerde, belki dilini bilmediğiniz ülkelerde yeni kültürler tanımak gibi farklı deneyimler yaşamanızı sağlıyor. Birbirinden ilginç tatil seçenekleri sunan yurtdışı turları ile deniz-kum-güneş, kış, kültür, adrenalin, alışveriş, romantizm hatta gece hayatı ve yeme-içme tatili dahi yapmak mümkün oluyor. Kalabalık grupların bile aynı rotada mükemmel bir yurt dışı tur deneyimi yaşaması, Setur farkı ile mümkün oluyor ve tüm tatilcilerin beğenisini topluyor. 1

Yurt Dışı Turları Hakkında Bilgi

Her ülke kendine has dokusu, tarihi, kültürel değerleri ve alışkanlıkları ile insanlar tarafından keşfedilmeyi bekliyor. Yurt dışı turları denildiğinde Avrupa, Amerika, Uzakdoğu, Afrika, Avustralya ve Yeni Zelanda, Rusya gibi pek çok ülke ve kıta akla geliyor. Her lokasyon farklı bir tatil seçeneği sunuyor ve bu sayede ziyaretçiler her defasında yeni deneyimler yaşayabiliyor.

Yurt dışı tur seçenekleri arasında kısa süreli tatillerde en çok tercih edilen turlar, yakınlığı nedeni ile Avrupa turları oluyor. Avrupa turları, İtalya, İspanya, Fransa gibi ülke merkezli olabiliyorken, birden fazla ülkeyi içeren Batı Avrupa, Orta Avrupa gibi tur paketleri de bulunuyor. Ülkelerin tarihini, yemek kültürlerini, alışkanlıklarını keşfetmek, yurt dışından alışveriş yapmak veya romantik bir gezi için tercih edilen yurt dışı turları arasında, Avrupa turları bu nedenle önemli bir yer kaplıyor. Orta Avrupa turları, Budapeşte, Avusturya, İsviçre, Çek Cumhuriyeti gibi ülkeleri kapsıyor ve aynı anda birden fazla ülkeyi görmek isteyenler için alternatif planlar sunuyor. Kuzey Avrupa turları ise, Baltık başkentlerini rotasında bulunduran gemi turları ya da İngiltere, İrlanda, Norveç, İsveç gibi soğuk ama bir o kadar da çekici ülkelerin ilginç dünyalarını tanıtan tur planlarından oluşuyor.

Uzakdoğu, Amerika, Afrika gibi lokasyonlara düzenlenen yurt dışı turları hem uzun süreli hem de kısa süreli alternatifleri ile tatil severlerin beğenisine sunuluyor. Kısa süreli yurt dışı turları, her daim yoğun bir keşif heyecanı sunuyor. Uzun süreli yurtdışı turları ise hem dinlenme ve huzur tatili, hem de keşif tatili yapma imkanı tanıyor. Uzakdoğu turlarında Çin, Japonya, Güney Kore gibi tarihleri, gelenekleri ile ilgi çeken lokasyonların yanı sıra, Endonezya, Tayland, Singapur gibi egzotik ülkeler de bulunuyor. Amerika turları ise eğlence, doğa, alışveriş ve keşif olanakları içeriyor. Eğlenmek için Las Vegas veya Los Angeles, doğanın güzelliklerini keşfetmek içinse San Fransisco, tatil severlere kapılarını açıyor. Yeni Zelanda ve Avustralya turları doğal güzelliklerin kapılarını farklı kültürlerle birlikte açıyor. Sydney Opera Binası, Mavi Dağ, Eden Yanardağı, Sky Tower ve Anzak Anıtı, bu rotada görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Yurt Dışı Turları İçin Neler Gerekli?

Yurtdışı turlar için gidilecek bölge ve ülkelere göre vize alınması gerekiyor. Güney Kore gibi vize istemeyen ülkeler için pasaport ve uygun bir tur planı seçmek tek başına yeterli oluyor. Amerika, özel Amerika vizesi gerektirirken, Avrupa ülkeleri içinse Schengen vizesi çoğunlukla yeterli oluyor. Yurt dışı turları için hazırlık yaparken tur güzergahının hangi yarım kürede ve hangi mevsimde olduğuna da dikkat etmek gerekiyor. Farklı dünyalar keşfederken alışılmış iklim ve çevre şartlarının dışına çıkılacağından, yolculuğa başlamadan gerekli önlemlerin alınması gerekiyor. Yolculuk öncesi yurt dışından alışveriş yapmanın kısıtlamaları ve şartlarını öğrenmek de gümrük geçişlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. İster alışveriş, ister huzur bulma amacı ile olsun, farklı bir yerde olmanın heyecanı tüm yurtdışı tur rotalarında hissediliyor. Yurt dışı turları ile keşfetmenin ve keyifli zaman geçirmenin önemi bilen Setur, tüm tur planlarını büyük özenle hazırlayarak tatil severlerin beğenisine sunuyor.