header top background shape
Setur Logo
444 28 22Yetkili AcentelerSetur Servis Turistik A.Ş.
Belge No: 728

Otelleri

Aksaray, bereketli topraklara yaptığı ev sahipliği ile her yıl sayısız turisti ağırlar. Aksaray, tarihî ve doğal güzellikleriyle atılan her adımı değerli kılmayı başarır. Güzide medeniyetler şehri; Konya’nın doğusu, Ankara’nın güneydoğusu ve Niğde’nin kuzeybatısında yer alır. Merkez şehirlere yakınlığı ve ulaşım kolaylığı ile tatilcilerin uğrak beldesi olmayı başarır. Aksaray, tarihî bir dokunun yanı sıra huzuru çağrıştıran havası nedeniyle de tercih edilir. Huzurlu dokusu ve kültürel keşif imkânları ile birçok tatilciye hitap eder. İç Anadolu’nun gözdesi Aksaray’da bulunan oteller, çeşitli tatil anlayışlarına göre belirlenmiş birçok konaklama seçeneğine sahiptir. Aksaray’ın da sınırları içerisinde yer alan Tuz Gölü ve yeşilin tüm ihtişamını hissedebileceğiniz Ihlara Vadisi, doğal keşifler yapmak isteyen tatilciler tarafından sıklıkla tercih edilir. Ayrıca kültürel bir gezi yapmak isteyen ve şehrin geçmişi hakkında bilgi edinmek isteyen tatilciler, Antik Nora Kenti (Mokissos) veya Aksaray Müzesi’ni ziyaret edebilir.

Aksaray Otellerinde Konaklama Seçenekleri Nelerdir?

Aksaray; atılan her adımı değerli kılmayı başaran bir şehirdir. Şehrin merkezinde, geçmiş medeniyetlerin izlerini keşfederek kültürel bir gezi yapabilir veya Aksaray kaplıca otellerinde ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Aksaray’ın tarihî dokusu ve farklı illere birçok ulaşım imkânı barındırması nedeniyle birçok tatilci şehir otellerinde kalmayı tercih eder.

Şehir Otelleri

Aksaray şehrinin buram buram tarih ve kültür kokan dokusunu keşfettikten sonra konforlu bir konaklama ile günü sonlandırmak isteyen ziyaretçiler için şehir otelleri konsepti bulunur. Şehir otelleri; Aksaray’ın kültür mirasını, eşsiz mutfağını ve huzurlu sokaklarını deneyimleme imkânı sunar. Ferah ve şık biçimde dekore edilmiş şehir otellerinde muhteşem şehir manzarası eşliğinde geceyi geçirebilirsiniz. Ayrıca birçok merkez noktaya yakın olmaları sebebiyle kısa süreli tatiller veya iş gezileri için Aksaray şehir otelleri gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

Aksaray Otelleri Kimlere Hitap Eder?

Aksaray otelleri, şehrin geçmiş medeniyetlere yaptığı ev sahipliği sayesinde sayısız turisti kültürel bir keşfe davet eder. Aksarayi bu tarihî yolculuk ile sayısız misafiri kısa sürede kendisine hayran bırakmayı başarır. Merkezî bir konumda yer alan şehir otelleri, konforlu konseptinin yanı sıra kolay ulaşım imkânı ile de rahatlığı arzulayan tatilcilere hitap eder. Aksaray otelleri şehir konseptinin yanı sıra havuz, balayı, termal ve suit gibi seçeneklere de sahiptir. Böylece şehre adım atan her misafirin kendini ev konforunda hissetmesine yardımcı olur.

Balayı Çiftleri

Aksaray balayı otelleri, evliliğe mutlu ve konforlu bir başlangıç yapmak isteyen çiftlere hitap etmeyi başarır. Otellerin çiftlere sunduğu lüks konseptler, oda hizmetleri ve kusursuz manzaralar her anı unutulmaz kılmayı başarır. Şehrin silüeti ile bütünleşmiş olan balayı otellerinde her güne benzersiz bir manzara ile başlayabilirsiniz.

Lüks Konseptler

Aksaray havuzlu oteller ve Aksaray suit otel seçenekleri, tatilinde lükslerinden vazgeçmeyen misafirlere hitap eder. Özenle tasarlanmış lüks odalarda, kendinizi özel hissedeceğiniz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Beklentilerinize cevap veren bir oda hizmeti anlayışının yanı sıra zengin bir mutfak ve tatilinizin her anını keyifli geçirmenizi sağlayacak olan otel içi aktiviteler sayesinde unutulmaz anılara sahip olursunuz.

Dinlendirici Bir Tatil

Aksaray, huzurlu ambiyansı ve doğal güzellikleri sayesinde dinlendirici bir tatil için tercih edilebilir. Aksaray termal otellerinde, doğanın armağanı olan kaplıcaları ziyaret ederek hem vücudunuzu hem de zihninizi dinginleştirebilirsiniz. Termal oteller, sundukları üstün hizmet ve sağlığa iyi gelen konseptleri nedeniyle birçok tatilcinin uğrak noktasıdır.

Aksaray Otellerinin Konumu Nasıldır?

İç Anadolu’da yer alan Aksaray, Kuzey ve Güney Anadolu dağlarını birbirinden ayıran konumda bulunur. Aksaray; güneydoğusunda Niğde, doğusunda Nevşehir, kuzeyinde Ankara, batısında Konya ve kuzeydoğusunda Kırşehir illerinin yer aldığı bir kenttir. Kuzeybatısında Tuz Gölü bulunan Aksaray, merkez şehirlere yakınlığı nedeniyle de tercih edilir. Aksaray; Konya’ya 148 km, Ankara’ya 225 km, Mersin Limanı’na 258 km, Adana’ya 265 km uzaklıkta bulunur.

Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Merkezî konumda yer alan Aksaray şehrine en yaygın ulaşım şekli karayoludur. Büyükşehirlerin yanı sıra Türkiye’nin birçok şehrinden bu noktaya sayısız otobüs seferi yapılır. Uzak merkezlerden Aksaray’a havayolu ile ulaşım mevcuttur. Havayolunu tercih edenler Nevşehir Kapadokya Havalimanı ya da Kayseri Havalimanı üzerinden ulaşımlarını sağlayabilir.

Havalimanı Ve Otogara Uzaklığı Kaç Km’dir?

Aksaray otellerine karayolu ve havayolu ile kolayca ulaşım sağlanabilir. Bir geçiş mevki olarak görülen Aksaray, şehirlerarası seyahatler sırasında pek çok insanın rotası üzerinde bulunur. Aksaray’a havayolu ile ulaşım için Kapadokya Havalimanı tercih edilir. Kapadokya Havalimanı, merkeze 78 km uzaklıkta bulunur ve araç ile yaklaşık bir saatte ulaşılabilecek bir mesafede konumlanmıştır. Aksaray, şehirler arası otobüs terminalinin batısında yer alır. Merkezden 5 km uzaklıkta bulunan otobüs terminaline kolayca ulaşım sağlanabilir.

Aksaray Otelleri Hangi Zamanlarda Tercih Edilir?

Orta iklim kuşağında yer alan Aksaray, soğuk karasal iklimin özelliklerini taşır. Kış ve ilkbahar aylarında yoğun yağış alır. Yazları sıcak ve kurak olan bölge kışları soğuk ve yağışlıdır. Aksaray’ın yıllık ortalama sıcaklığı 15 derecedir. İlkbahar aylarında karların erimesi nedeni ile toprak kayması gözlemlenebilir. Yaz aylarında düşük bir nem oranına sahip olan şehir, sıcak havadan olumsuz bir biçimde etkilenmek istemeyen ziyaretçileri bu aylar içerisinde kendisine çeker.

Aksaray Otellerinin Sunduğu İmkânlar Nelerdir?

Aksaray otelleri; şehrin dokusu ve farklı konsept seçenekleri ile her yıl sayısız ziyaretçiye hitap etmeyi başarır. Havuzlu, termal, kaplıca, suit, butik ve apart gibi çeşitli konaklama konseptleri, hayalinizdeki tatili gerçekleştirmenize imkân tanır. Aksaray’ın lüks ve konforu bir arada bulunduran otellerinde konaklarken kendinizi arınmış ve dinlenmiş hissedersiniz. Aksaray otelleri, farklı konaklama konseptlerinin yanı sıra tarihî dokusu ile de kültürel bir keşif imkânı sunar. Şehrin sokaklarında adım atarken sayısız medeniyetin bugüne kadar bıraktığı izleri gözlemleyebilirsiniz. Aksaray, köklü bir tarihin yanında doğal güzelliklere de sahiptir. Aksaray şehrini ziyaret eden misafirlerin keşfedebileceği sayısız güzellik bulunur. İpek Yolu’nun önemli bir durağı olan Aksaray; Ihlara Vadisi, Hasan Dağı, Aşıklı Höyük, Ulu Camii, Acem Höyük ve Aksaray Müzesi gibi keşfedilmeye bekleyen noktalara ev sahipliği yapar.

Aksaray Otellerine Rezervasyon Yaparken Neden Setur’u Tercih Etmelisiniz?

Setur, yurt içinde ve yurt dışında yer alan seçkin otelleri beğeninize sunarak her tatilcinin hayallerini gerçeğe dönüştürmesine imkân tanır. Setur, Aksaray otel rezervasyonu sırasında birbirinden farklı konaklama seçeneklerini en uygun fiyat garantisiyle birlikte tatilcilerin beğenisine sunar. Sen Hayalini Kur, Tatilin Adı Setur!” mottosu ile hizmet veren Setur’un %50’ye varan erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Mutlu bir tatil deneyimini garanti eden Setur, yapacağınız rezervasyonlar ile Worldpuan indirimlerinden yararlanmanıza imkân tanır. Uygun fırsatlar ve sayısız farklı seçenek ile tatilcilerin beklentilerine cevap veren Setur, huzurlu ve mutlu hissedeceğiniz bir tatile çıkmanızı garantiler. Siz de web sitemizde yer alan konseptleri inceleyerek hayalinizdeki tatilin ilk adımlarını atabilirsiniz.