header top background shape
Setur Logo
444 28 22Yetkili AcentelerSetur Servis Turistik A.Ş.
Belge No: 728

Otelleri

Bornova Otelleri Ne Tür Konaklama Seçenekleri Sunar?

Bornova, İzmir’in ekonomik anlamda en gelişmiş ilçelerinden biridir. Dolayısıyla daha çok iş seyahati amacıyla ziyaretçi çeker. İlçedeki birçok konaklama tesisi de genellikle bu doğrultuda hizmet vermek için düzenlenmiş şehir otelleridir. Bornova, bu şehrin tarihi en eskiye dayanan yerleşim bölgelerinden biridir. İzmir’in en eski yerleşim bölgesi olduğu bilinen Yeşilova Höyüğü de bu ilçenin sınırları içinde yer alır. Bornova, bugüne kadar birçok kültüre ve medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu özellikleri, Bornova’yı kültür turizmi açısından da oldukça ilgi çekici bir belde hâline getirir. Bornova otelleri; ister iş için bu ilçeye geliyor olun ister İzmir’in tarihî, coğrafi ve kültürel dokusuna temas etmek isteyin, size oldukça geniş konaklama seçenekleri sunar. Pratik ve konforlu bir konaklama için şehir otelleri içinden seçim yapabilirsiniz. Farklı olanaklar sunan tesislerde keyifli ve konforlu bir konaklama deneyimine sahip olabilirsiniz.

Şehir Otelleri

Bornova, İzmir’in en merkezî ilçelerinden biridir. Alışveriş merkezlerinin ve parkların yoğun olarak bulunduğu bu ilçenin merkezinde konaklamak için şehir otelleri arasından şartlarınıza en uygun olan seçeneği tercih edebilirsiniz. Tesisler, iş seyahatleri için bu ilçeye gelen misafirlerine dinlendirici ve sorunsuz bir konaklama olanağı sunar. Ayrıca bölgedeki tarihî ve doğal güzellikleri ya da İzmir’in en turistik noktalarından olan Kordon’ugörmek için de ilçe merkezindeki Bornova otelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Bornova Otellerinden Şehir Merkezine Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Bornova otelleri, ulaşım açısından oldukça fazla seçeneğin bulunduğu bir noktada konumlanmıştır. Burada yer alan tesislerde konaklamanız hâlinde şehrin merkezi olarak anılan Konak ilçesine gitmek için alternatif yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Metro ve otobüs hatları, iki ilçe arasındaki yolculuklarda en sık kullanılan yöntemlerdir. Bu yollar sayesinde Bornova’da kalırken dahi İzmir’in en merkezî ve eğlenceli noktalarını kolaylıkla ziyaret etme şansına erişebilirsiniz. Dilersiniz şehir içi ulaşım için araç kiralama opsiyonunu da değerlendirebilirsiniz.

Bornova Otelleri Kimlere Hitap Eder?

Bornova otelleri fiyatları, çok geniş bir aralığa yayılmış durumdadır. Bu tesisler, çok farklı ekonomik şartlara sahip kişileri ağırlayabilecek özelliklere sahiptir. Hesaplı bir konaklama arayanlardan daha lüks ve konforlu seçenekler isteyenlere kadar her isteğe uygun bir tesis vardır. İşleri dolayısıyla Bornova’ya gelenler ya da hem bu bölgenin hem de İzmir’in kültürel ve tarihî güzelliklerini görmek isteyenler, ilçedeki oteller arasından kendilerine uygun bir tesis bulabilir. Kendi isteklerinize ve beklentilerinize en uygun oteli bulmak için Setur’u kullanabilirsiniz.

Bornova Otellerine Nasıl Gidilir?

İzmir Bornova otelleri, şehir içi ulaşım ağlarının üzerinde yer alır. Ayrıca il dışından bu ilçeye gelecekler için de ulaşılması kolay bir noktada bulunurlar. İzmir’e hava yolu ile gelmek istiyorsanızAdnan Menderes Havalimanı’nı kullanmalısınız. Bu havaalanı ile Bornova otelleri arasındaki mesafe yaklaşık 30 km’dir. Buradan kalacağınız otele; HAVAŞ, otobüs veya metro seferleri ile ulaşabilirsiniz. Bornova’ya otobüs ile de yolculuk yapabilirsiniz. İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali bu ilçede bulunduğundan Bornova otelleri, kara yolu ulaşımı için de oldukça uygun bir konumdadır. Terminal, otellerin yoğun olarak bulunduğu ilçe merkezine yaklaşık 5 km uzaklıktadır. Otobüsten inmenizin ardından taksi ile otelinize rahatlıkta gidebilirsiniz. Bu taksi yolculuğu ortalama 8-10 dakika sürer.

Bornova Otellerini Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Konaklayacağınız otele karar verirken dikkat etmeniz gereken birinci konu, Bornova’ya hangi amaçla gittiğinizdir. Birincil amacınız İzmir’in turistik ve kültürel zenginliğini tecrübe etmekse şehrin merkezine kolay ulaşım sunan tesisleri tercih etmeniz yolda harcayacağınız süreyi azaltacağından faydanıza olabilir. Aynı durum bölgenin tarihî güzellikleriiçin de geçerlidir. Bu ilçe çevresinde yer alan höyükleri görmek seyahatinizin amaçları arasında öncelikli ise Bornova otelleri arasından uygun konumda bulunanları tercih edebilirsiniz. İş seyahati, kültürel bir geziden farklı olarak kendi içinde de yorucu faaliyetler bulundurma potansiyeline sahiptir. Konaklayacağınız tesisi, katılacağınız toplantının ya da yapacağınız görüşmenin gerçekleşeceği konuma yakın seçmeniz seyahatin yoruculuk düzeyini azaltacağı gibi bu faaliyetlerdeki verimliliğinizi de ciddi şekilde artırır. Bu doğrultuda merkezî konumları ile öne çıkan şehir otellerini tercih edebilirsiniz.

Bornova Otelleri Hangi Olanakları Sunar?

Bornova otelleri, konumları itibarı ile misafirlerine son derece tatmin edici bir İzmir gezisi vadeder. Bu tesislerden birinde kalırken Bornova ilçe sınırları içinde bulunan doğal güzelliklerden Homeros Vadisi’ni ve Yeşilova Höyüğü’nü rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. Aşık Veysel Rekreasyon Alanı da doğal bir ortamda dinleme ve eğlence fırsatı vermesi ile bu bölgede görülmeye değer bir diğer noktadır. Bornova ilçesini turistler için cazip kılan özelliklerden biri de bölgenin İzmir Kordon’a ve çevresindeki eğlence merkezlerine olan yakınlığıdır. Bornova’da konaklarken Kordon’da yürüyüş yapabilir, Tarihî Saat Kulesi’ni görebilir ve İzmir’in kendine özgü lezzetlerini yerinde deneyimleme şansına erişebilirsiniz. Bornova Otelleri, konumlarının getirdiği avantajlar yanında kendi bünyelerinde de misafirlerine birçok olanak sunar. Bu olanaklar konaklama süresini çok daha konforlu ve keyifli bir hâle getirir. Bornova otelleri tarafından sunulan imkânlar genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

  • Havuz
  • Fitness salonu
  • Sauna
  • Wi-fi
  • Zengin ve geniş menülere sahip kahvaltı
  • A la carte restoranlar

Otellerin, misafirlerine sundukları olanaklar değişiklik gösterebilir. Bu imkânlar hakkında Setur üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu sayede isteklerinize tamamen uyan bir konaklama deneyimine sahip olabilirsiniz. Tesis olanaklarının ücretlendirmesi de zaman zaman değişiklik göstermektedir. Ücretli ve ücretsiz olanaklar hakkında bilgi edinerek bütçenize uygun bir planlama yapmanız mümkündür.

Neden Setur’u Tercih Etmelisiniz?

Setur, Bornova otelleri rezervasyonu için en doğru adreslerin başında gelir. Bu ilçede hizmet veren tesisler arasında seçim yaparak Setur’un sunduğu %50’ye varan erken rezervasyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Setur’un kullanıcılarına göre sunduğu bir diğer kolaylık da zengin taksit seçenekleridir. Ödeme için kullandığınız kredi kartına göre değişen taksit sayısı ile tatilinizi bütçenizi zorlamadan satın alabilirsiniz. Worldcard sahibi iseniz yapacağınız otel rezervasyonlarında 18 ay taksit imkânından yararlanabilirsiniz.

Worldcard sahipleri ödeme sırasında Worldpuan kazanma şansı da yakalar. Alanının en deneyimli şirketlerinden olan Setur, Bornova’da geçireceğiniz zamanı sorunsuz ve daha keyifli hâle getirebilmek için birçok kolaylık sunar. Siz de Setur üzerinden İzmir otellerine dair bilgileri inceleyip kendinize en uygun olan tesisi seçerek hayalinizdeki tatile bir adım daha yaklaşabilirsiniz. “Sen hayalini kur, tatilin adı Setur!” mottosuna uygun sunulan hizmetler sayesinde keyifli bir konaklama deneyimine sahip olabilirsiniz.