header top background shape
Setur Logo
444 28 22Yetkili AcentelerSetur Servis Turistik A.Ş.
Belge No: 728

Otelleri

Eski Foça Otellerinin Genel Özellikleri Nelerdir?

İzmir'in gözde tatil duraklarından birisi olan Eski Foça, eşsiz mimarisi ve sokaklarıyla ziyaretçilerine adeta bir görsel şölen sunar. Hem sakinlik hem eğlence arayanlar için nokta atışı bir mekan olan ilçe ziyaretçilerinin tüm beklentilerine yanıt verir. Eski Foça otelleri konuklarına doyasıya bir tatil için birçok fırsatı aynı anda sağlar.

Sundukları seçkin hizmetlerle misafirlerini memnun etmeyi hedefleyen Eski Foça otelleri denize sıfır konumları sayesinde ön plana çıkar. Ayrıca birçok plaja ve havuza sahip olan tesisler yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktasıdır. Foça Kumsal Hotel gibi tesislerde her sabah serin mavi sulara karşı uyanabilirsiniz.

Eski Foça Otellerinde Konaklama Seçenekleri Nelerdir?

Eski foça konaklama açısından ziyaretçilerin farklı beklentilerine başarılı bir şekilde yanıt verir. Her yaş ve kesimden ziyaretçilerin gönül rahatlığıyla gelebilmesi için tesislerde çeşitli alternatifler bulunur. Özellikle farklı tiplerde sunulan konaklama seçenekleriyle oteller misafirlerinden tam not almayı başarır. Tesislerde aşağıdaki gibi dört farklı konaklama yapabilirsiniz.

  • Sadece oda

  • Oda kahvaltı

  • Yarım pansiyon

  • Tam pansiyon

İzmir'in eşsiz güzelliğini gözler önüne seren Eski Foça otelleri ziyaretçilerinin lüks bir tatil yapmaları için tüm imkanları sağlar. Tercihinize göre sadece oda konaklama tipinde tesisler kalacağınız odada konforlu hissetmeniz için fırsatlar sağlar. Ayrıca otellerin merkezi konumu sayesinde çevredeki restoranlarda enfes lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Foça Otel 1887 gibi konaklama mekanlarında ise sunulan tam pansiyon servis sayesinde sabah, öğle ve akşam öğünlerinden misafirler ücretsiz bir şekilde yararlanır. Beldede Güvenli Turizm Sertifikası olan oteller de bulunur. Eğitimli personelleriyle güncel sağlık tedbirlerine uyan Hanedan Otel gibi tesisler konuklardan hijyen konusunda takdir toplar.

Eski Foça Otelleri Kimlere Hitap Eder?

Eski Foça konaklama mekanları, hemen hemen herkesin farklı beklentilerine başarılı bir şekilde yanıt verir. Ege'nin eşsiz güzelliğini gözler önüne seren bu tesislerin seçkin özellikleri sayesinde hitap ettiği kitle geniştir. Çocuk ve yetişkinler için farklı imkanlar sunan tesislerde her yaştan kişinin ihtiyaç duyabileceği detayları bulmak mümkündür.

Eski Foça otelleri özellikleri sayesinde aileler, arkadaş grupları, çiftler, yetişkinler ve minikler için birçok fırsat aynı anda sunar. Çocukların eğlenmesi için çeşitli aktiviteler bulunan otellerde böylece ebeveynler de kaliteli vakit geçirebilir. Odaların sağladığı konfor, yeme içme imkanları ve birçok aktivite barındıran tesislerde ziyaretçiler unutulmayacak bir tatil deneyimi yaşar.

Eski Foça Otelleri Balayı İçin Uygun mudur?

İzmir'in gözde tatil beldelerinden birisi olan Eski Foça, şehrin gürültü ve karmaşasından uzak olmasıyla balayı için uygun bir atmosfere sahiptir. Bölgenin diğer beldelere göre daha sakin bir dinamiğe sahip olması da çiftlerin kafa dinlemek için Eski Foça'yı tercih etme nedenlerinden birisidir. Tesisler çiftlere birçok fırsatı aynı anda sunar. Son derece güzel vakit geçirmeniz için ince detaylara önem veren oteller misafirlerini memnun etmek için farklı özelliklerle donatılmıştır.

Otellerde tüm yorgunluklardan arınıp canlı hissedebilmeniz için jakuzi ve havuz gibi imkanlar sağlanır. Balayı çiftlerine özel olarak hazırlanmış nefis kahvaltılardan romantik akşam yemeklerine kadar çeşitli olanaklar sağlayan oteller çiftlerin ilk tatil deneyimlerini unutulmaz kılmalarına yardımcı olur.

Eski Foça'da Tatil Hangi Dönemlerde Tercih Edilir?

Tipik bir Ege iklimine sahip Eski Foça adeta İzmir'in saklı cennetidir. Yıl boyunca görmeye değecek güzellikleri misafirlerine sunan belde sıcaklık değerleri her zaman tatil yapabilmek için uygundur. Daha çok yazın tercih edilen bölge mayıs ve eylül ayları arasında yerli ve yabancı birçok misafire kapılarını açar. Eşsiz koyları ve manzarasıyla büyüleyici görüntüler sunan Eski Foça'yı kış aylarında da ziyaret edebilirsiniz. Belde ekim ve ocak arasında sakin bir tatil geçirmek isteyenler tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

Eski Foça'ya Ulaşım Nasıl Sağlanmaktadır?

Eski Foça otellerine ulaşım son derece kolaydır. Misafirler, bölgeye hem Türkiye'nin farklı şehirlerinden hem de yurt dışından uçak vasıtasıyla gelebilir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na ulaştıktan sonra yolcular çeşitli araçlarla Eski Foça'ya ulaşabilir. Beldenin hem iç hem de kıyı kesimlerinde bulunan otellere servis, minibüs ve taksi gibi araçları kullanarak son derece rahat bir şekilde gidebilirsiniz. İzmir otogarından Eski Foça'ya gidebilmek için dolmuşları da kullanabilirsiniz.

İzmir merkeze yakın mesafede konumlanan beldeye ulaşım konusunda bir problem yaşamadan konforlu bir şekilde istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Ayrıca ziyaretçiler otellere özel araçla da kısa sürede varabileceği gibi kalacakları tesislerden transfer hizmeti de talep edebilir.

Eski Foça'da Gezilebilecek Önemli Yerler Nerelerdir?

Sunduğu eşsiz manzarası ve doğasının yanında Eski Foça gezilecek yerler açısından da ziyaretçilerini memnun eder. Beldeye gelmiş misafirlerin uğrak noktaları olan yerler tatilinizi çok daha zenginleştirecek özelliktedir. Bu noktada ilk akla gelen örnek yel değirmenleridir. Foça'ya gelmişken görebileceğiniz bu değirmenler beldenin sembollerinden birisidir. Ziyaretçiler bu değirmenlerin önünde güzel fotoğraflar çekilir.

Eski Foça'da Görülmesi Gereken Tarihi Yapılar Hangileridir?

Oldukça eski bir geçmişe sahip olan Eski Foça'da ziyaretçilerin sık sık görmek için ziyaret ettiği yerler vardır. Bu yerlerden bazıları şunlardır:

  • Athena Tapınağı: Tapınakların ilk örneklerinden birisi olan bu yapı tüf taşı sütunlara ve beşik çatı sistemine sahiptir. Bölgedeki kazılar halen devam ederken bugüne kadar pek çok mimari eser ve seramik buluntulara tapınak ve çevresinde rastlanmıştır.

  • Kybele Açıkhava Tapınağı: Farklı büyüklüklere sahip beş niş bulunan tapınakta Kybele'nin kabartmaları ön plandadır. Arkaik dönemden itibaren son derece saygı gösterilen tanrıça Kybele'nin heykelleri de bu yapının içindeki kalıntılar arasında yer alır. Ayrıca tapınağın surları tarihte duvar yapımının gelişimini gösteren iyi bir örnektir.

  • Sur ve Beşkapılar: Osmanlı, Bizans ve Ceneviz dönemlerinde ayrı ayrı restore edilen bu yapılar gözle görülür güzelliktedir. Beşkapılar Osmanlı'nın zamanında kayıkhane olarak geçer. Bu bölüm şu anda Açık Hava tiyatrosu olarak hizmet vermektedir. Ayrıca alanda bilimsel çalışmalar devam etmektedir.

  • Fatih Cami: Foça'da Türk dönemine ait yapı olarak bilinir. Kanuni Sultan Süleyman tarafından restore ettirilmiştir. Özellikle mimari açıdan ilgi çekicidir.

  • Tiyatro: Son dönemlerde keşfedilen bu yapı Anadolu'nun en eski tiyatrosu olma özelliğini taşır. Fuyte Oyta yazısı çıkarılan tiyatronun yapımında tufa taşı kullanılmıştır.

Örneklerden de anlaşılacağı üzere bu bölge isminin başına gelen "eski" ifadesini sonuna kadar hak eder. Siz de gezi rotanıza bu noktaları katarak yaşayacağınız deneyimi çok daha etkileyici kılabilirsiniz. Böylelikle bölgenin tarihsel dokusunu da daha yakından tanıma imkanı bulursunuz.

Eski Foça'da Yapılabilecek Aktiviteler Hangileridir?

Eski Foça'da yapılabilecek birçok aktivite bulunur. Günün erken saatlerinde başlayan tekne turları aracılığıyla ziyaretçiler Ege'nin eşsiz koylarını kısa sürede görebilir. Sahil kenarında sırayla dizilmiş Eski foça restoranlarında yeni tutulmuş balıkların tadına varabilirsiniz. Aynı zamanda bölgede sakızlı dondurma da oldukça meşhur tatlar arasında yer alır.

Eski Foça su sporları yapmak için bulunmaz bir nimettir. Kuzey kesimde yer alan bölge bu sayede meltem, poyraz ve lodos gibi pek çok rüzgara ev sahipliği yapar. Bu tatlı esintiler sayesinde Eski Foça ziyaretçilerine adrenalin dolu rüzgar sörfü, rafting, jet ski ve kürek sporları yapma imkanı tanır. Daha sakin aktiviteler gerçekleştirmek isteyen ziyaretçiler ise Eski Foça halk plajında yüzebilir. Ayrıca denizde kano ve olta balıkçılığı gibi etkinliklerle ilgilenebilir.

Eski Foça'nın Gece Hayatı Nasıldır?

Gündüzleri sunduğu eşsiz güzellikleri gün batımından sonra da devam ettiren Eski Foça'da gecenin ilerleyen saatlerinde de eğlenebilmek mümkündür. Size en iyi hizmeti sunabilmek için kaliteli hizmet veren mekanlar konuklarının rahat edebilmesi için birçok imkan sağlar.

Eski Foça eğlence mekanları hem sahil şeridinde hem de iç kesimlerde mevcuttur. Ziyaretçiler deniz kenarındaki restoran ve meyhanelerde sevilen türküler eşliğinde arkadaşlarıyla sohbet ederek keyifli dakikalar geçirir. Canlı müzik zevkine eşlik etmek içinse bar ve publar tercihiniz olabilir.

Eşsiz Eski Foça Tatil Fırsatlarının Tek Adresi Setur!

Eski Foça otelleri rezervasyonu yaptırmak istediğinizde farklı özellikleriyle ön plana çıkan birçok seçenekle karşılaşabilirsiniz. Setur'da bulunan Eski foça otel fiyatları birbirinden avantajlı imkanlarıyla sizlerin beğenisine sunulur. Otellere dair en ince ayrıntıları dahi şeffaf bir şekilde sunan Setur sayesinde karar verme süreciniz hızlanır. Ayrıca %50'ye varan erken rezervasyon indirimleriyle bütçenize uygun bir tatil planlamanıza yardımcı olur.

Ani gelişen durumlara çözüm bulan Setur'un iptal iade güvencesi hizmetini satın aldıktan sonra 444 28 22 numaralı çağrı merkezimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.Siz de ''Güzelse, güvense, tatilse Setur!'' diyorsanız vakit kaybetmeden Eski Foça otellerinde yerinizi ayırtabilirsiniz.

Eski Foça Otelleri İçin Setur'dan Otel Rezervasyonu Yapmak Güvenli midir?

Tatilinizi en güzel şekilde geçirmeniz için çeşitli fırsatlar sunan Setur son derece güvenilir bir hizmet anlayışına sahiptir. Hem bütçe dostu hem de eksiksiz bir seyahat deneyimi yaşamanız için yerinizi önceden ayırtmanıza yardımcı olan Setur, ziyaretçilerine güvenli ödeme yöntemleri sunar. Böylece ödeme esnasında misafirler endişe duymadan rahatça erken rezervasyon işlemlerini tamamlayabilir. Kişisel bilgilerinizi koruyan Setur, istediğiniz tüm seçenekleri barındıran tesisleriyle size unutulmayacak bir tatil deneyimi sunmak için hazır bekler.