header top background shape
Setur Logo
444 28 22Yetkili AcentelerSetur Servis Turistik A.Ş.
Belge No: 728

Otelleri

Göcek Otelleri ile Kusursuz Tatil

Göcek otelleri, mavinin ve yeşilin her tonunu barındıran muhteşem manzarasıyla eskimeyen tatil rotalarından biri olmaya devam ediyor. Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı bir mahalle olan Göcek, barındırdığı eşsiz güzellikler sebebiyle Muğla’yı aşan bir üne sahip bulunuyor. Fethiye Göcek şeklinde de anılan belde, dört bin kişilik sakin nüfusuyla diğer tatil rotalarından ayrılıyor. Yöre halkının sıcakkanlı yapısı, küçük çarşısı, esnafı ve doğasıyla çok özlenen huzur dolu bir tatilin doyasıya yaşanmasını sağlıyor. Masmavi denizi tekne turları ile gezerek Akdeniz’in tüm güzelliklerini görmek mümkün oluyor.

Göcek mavi yolculuk seçenekleri, son yılların en popüler deniz turları arasında yer alıyor. Yerli ve yabancı birçok turistin ilgisini çeken mavi yolculuklar, açık denizde temiz hava alınmasını sağlarken aynı zamanda gözlerden uzak yüzme şansı sunuyor. Dünyaca tanınan birçok ünlü, gözlerden uzak bir tatil yapmak için Türkiye’ye gelerek mavi yolculuğa çıkıyor, koy koy gezerek yeni yerler keşfediyor. Göcek otelleri, tatil trendleri listesinin başında yer alan mavi turlar için özel olarak günübirlik geziler düzenliyor. Göcek, beldeyi yerli ve yabancı turiste tanıtmak amacıyla her yıl 10 Kasım ve 19 Mayıs haftasına özel yapılan yelken yarışları da düzenliyor. Göcek otelleri bu dönemlerde etkinliklere eşlik ederek konaklama hizmeti sunuyor. 23 Nisan’ı da unutmayan Göcek halkı, bugüne özel bir festival düzenleyerek komşu illerden ziyaretçileri de ağırlıyor. Yıl boyunca yöre halkının düzenlediği etkinliklere ev sahipliği yapan oteller, bu küçük beldeyi bir bayram yerine çeviriyor.

Göcek Otelleri Alternatif Tatilin Yeni Adresi

Yaz festivalleri, sanatsal etkinlik haftaları, zeytin şenlikleri ve mavi yolculukları ile Göcek otelleri her sezonda tatil yapma şansı sunuyor. Tatil rotaları arasından sıyrılmayı başaran ve turizme olumlu etki sağlayan Göcek için her yıl yeni düzenlemeler yapılıyor, ulaşım modernleştirilerek trafik akışının kolaylaşması sağlanıyor. Göcek otelleri, hava – kara ve deniz üzerinden kolayca erişim sağlanacak şekilde kıyı şeridinde yer alıyor. Daha sakin ve ormanlık alanı tercih edenler için alternatif konaklama yerleri de bulunuyor. Göcek pansiyonları, apartları ve kamp alanları doğayla başbaşa bir tatil yapmanızı sağlıyor. Göcek koyları ile meşhur bölgede, gezilecek çok sayıda yer bulunuyor. Bunlar arasında, Yassıca adaları, Hamam Koyu, Gübün Koyu, Bedri Rahmi Koyu, Zeytin Adası, Göcek Adası, Kızıl Ada, Domuz Adası, Tersane Adası, Kurşunlu Koyu ve Yavansu Koyu ilk sırada geliyor. 12 Adalar olarak anılan bölge yıl boyunca iki milyona yakın turisti ağırlıyor. Göcek otelleri ve diğer konaklama alanları, turistik noktalara yakın olması sebebiyle şehir turu yapmak isteyenler için kolaylık sağlıyor. Alışveriş tutkunları için çok şirin bir Göcek çarşısı bulunuyor. Turistler için özel hazırlanan ürünler, farklı ve etnik tarzlarıyla ilgi görüyor. Küçük çarşıda aranılan her şey bulunabiliyor ve turistlerin hediyelik eşya ihtiyaçları buradan karşılanabiliyor.

Göcek’te Ne Yenir?

Göcek, otel ve pansiyon hizmetinde yöresel yemekler ve dünya mutfağından seçkiler barındırıyor. Dışarıda yemek isteyenler için, Göcek’te ünlü markaların fast-food zincirlerine ek olarak; kafeler, restoranlar ve esnaf lokantaları bulunuyor. Tekne turuyla koy gezintisine çıkıldığında koylarda bulunan balıkçılar ve mini kafelerde eşsiz lezzetle bulmak mümkün. Tatilciler, Akdeniz mutfağının en seçkin yemekleri, klasik Türk damak lezzetine hitap eden zeytinyağlı yemek çeşitlerini restoranlarda bulabiliyor. Yöreye özel sebze ve ot yemekleri hem sağlıklı hem de lezzetiyle meşhur olduğundan yenmeden dönülmemesi gerekenler listesinde yer alıyor. Setur, eşsiz bir tatil geçirmeniz için oda hizmetinden mutfak menüsüne kadar inceleyerek en kaliteli hizmeti sunan oteller ile çalışıyor. Her anını dolu geçireceğiniz bir tatil için Setur’un elli yılı aşkın tecrübesine güvenin, keyifli bir tatil geçirin.