İzlanda Turu (Reykjavik-Selfoss Bölgesi)

14 Nisan 2020 'den itibaren kalkışlı

1.950,00 EUR 12.800,58 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 3 taksit imkanı


Tur Hakkında

Reykjavik & Selfoss Bölgesi

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Fırsat
  • Türkiye Çıkışlı / Varışlı
  • Türkçe Rehberli

1 Gün : İstanbul-Kopenhag-Reykjavik

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Kopenhag'a uçuyoruz. Varışa takiben uçak değiştirip Reykjavik'e hareket ediyoruz. Dünyanın en kuzeyinde yer alan başkent Reykjavik, ıslak ve rüzgarlı olmasına rağmen Gulf Stream sayesinde şaşırtıcı ölçüde ılıman bir şehirdir. Havalimanından otelimize doğru hareket ederken daha önce tecrübe edilmemiş bu doğa yapısını görme imkânı bulabilir, otelimize yerleşme sonrasında, görkemli Esja Dağı'na sırtını dayamış olan bu kozmopolit ve yaratıcı şehri keşfedebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

*Uçuşlarımız TK ile İstanbul - Kopenhag gidiş – dönüş ve Iceland Air veya yerel havayolları ile Kopenhag – Reykjavik  gidiş – dönüş olduğundan , Kopenhag Havalimanı'ndaki bekleme süresi boyunca isteyen yolcularımız için ücretsiz olarak Kopenhag Şehir Turu yapılabilir.


2 Gün : Reykjavik

Kahvaltının ardından panoramik olarak gerçekleşecek Reykjavik turunda; Eski Liman ve Eski Şehir Merkezi, Balık Pazarı, Hallgrimskirkja Kilisesi, Soğuk Savaşın sonunu etkili bir şekilde belirleyen, 1986 yılında zirve başkanları Mikhail Gorbatsjov ve Ronald Reagan toplantısına tanıklık eden Höfði Evi ve Parlamento Binası Althingishusid göreceğimiz yerler arasındadır.  Geceleme otelimizde.

*Saat 21:00’den sonra gerekli hava şartları oluşursa, Kuzey Işıkları Avı Turu'nda (adını Şafak Tanrıçası Aurora’dan alan Aurora Borealis), dünyanın manyetik alanı ile Güneş'ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimiyle gökyüzünde ortaya çıkan doğal ışımalarını görebileceğiz. 


3 Gün : Reykjavik-Golden Circle Tur-Selfoss Bölgesi

Kahvaltının ardından, Golden Circle Turu icin Reykjavik’ten ayrılıyoruz. Kuzey Amerika ve Avrasya tektonik plakalarının yırtıldığı, dünyada bu yırtığın deniz seviyesinin üzerinden görülebildiği tek yer olan Thingvellir Ulusal Parkı'nı ziyaret ediyoruz. Burada doğanın tüm gücünü sergileyen Langjökull buzulundan geçerek 32 metre yükseklikten dökülen İzlanda’nın en ikonik ve sevilen Gullfoss Şelalesi izleyeceğiz. Yeraltı sularının magmaya yakın geçmesi sonucunda hızla kaynaması ile oluşan basıncın yüzeye kadar ulaşan yarıklardan fışkıran oluşumların gözleneceği Geysir görülecektir. Geniş bir jeotermal alanda kurulu ve oradaki pek çok sera nedeniyle sıklıkla “Çiçek Köyü” olarak adlandırılan Güney İzlanda’nın büyüleyici kenti Hveragerdi gezecek veya İzlanda bahçeciliğinin büyüleyici örneklerinden biri olan ve orada yetişen sulu domateslerin tadına bakmak için Fridheimar Serası ile tanışacaksınız. Tur sonrası Selfoss Bölgesi'ndeki otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

*Saat 21:00’den sonra gerekli hava şartları oluşursa, Kuzey Işıkları Avı Turu'nda (adını Şafak Tanrıçası Aurora’dan alan Aurora Borealis), dünyanın manyetik alanı ile Güneş'ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimiyle gökyüzünde ortaya çıkan doğal ışımalarını görebileceğiz. 


4 Gün : Selfoss Bölgesi

Kahvaltı sonrasında İzlanda'nın olağanüstü güney kıyıları, Viking efsaneleri ülkesi ve mistik doğal güzelliği arasında epik bir yolculuğa çıkıyoruz. 60 metre yükseklikten düşen, iki yanında barındırdığı gökkuşağı ile harika ve etkileyici Skógafoss Şelalesi’ni, 2010 yılında patlamasıyla dünyaca ünlenen Eyjafjaliajokull Volkanı ile eteklerine yerleşmis İzlanda’nın en güzel manzaralarını görme imkânı bulacaksınız. İzlanda’nın güneyinde yer alan eski Viking Köyü Vik'i ziyaret edeceğiz. Ardından muazzam bazalt bacaları, kükreyen Atlantik dalgaları ve çarpıcı panoramalarıyla, İzlanda'nın siyah kumlu plajlarının en güzel örneği olarak kabul edilen, 1991 yılında National Geographic tarafından “gezegende ziyaret edilebilecek en iyi 10 tropik olmayan plaj” dan biri olarak seçilen ve Game of Thrones hayranlarının çok iyi bildikleri Black Sand Beach - Reynisfjara Plajı’nda fotoğraf karelerinize unutulmaz manzaralar ekleyebileceksiniz. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz.  Geceleme otelimizde.

*Saat 21:00’den sonra gerekli hava şartları oluşursa, Kuzey Işıkları Avı Turu'nda (adını Şafak Tanrıçası Aurora’dan alan Aurora Borealis), dünyanın manyetik alanı ile Güneş'ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimiyle gökyüzünde ortaya çıkan doğal ışımalarını görebileceğiz. 


5 Gün : Selfoss Bölgesi-Grindavik Blue Lagoon-Reykjavik

Kahvaltının hemen ardından, jeotermal sular ve lav alanı manzaraları eşliginde kısa bir yolculuktan sonra İzlanda’nın en önemli turistik yerlerinden biri olan Blue Lagoon ile tanışacaksınız. Güzel sütlü mavi opak suyun koyu yeşil yosunlarla kaplı siyah lav alanlarına keskin bir tezat oluşturduğu bölgede, ortalama 38° sıcaklıktaki su ile tüm yorgunluğunuzdan arınıp sıra dışı bir deneyim yaşayacaksınız. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

*Saat 21:00’den sonra gerekli hava şartları oluşursa, Kuzey Işıkları Avı Turu'nda (adını Şafak Tanrıçası Aurora’dan alan Aurora Borealis), dünyanın manyetik alanı ile Güneş'ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimiyle gökyüzünde ortaya çıkan doğal ışımalarını görebileceğiz. 


6 Gün : Reykjavik-Keflavik Havalimanı-Kopenhag-İstanbul

Sabah kahvaltı (breakfast box olarak ) sonrası bu olağanüstü efsaneler ülkesine ve epik manzaralarına veda etmek üzere otelinizden havalimanına transferiniz gerçekleştirilecektir. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Kopenhag'a hareket ediyoruz. Varışımıza takiben uçak değiştirip İstanbul'a hareket ediyoruz. İstanbul'a varış ile turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere...

Otel Bilgileri

Reykjavik: Natura Hotel 4* vb.  

Selfoss: Hotel Stracta 4* vb.

Keflavik: Park Inn By Radisson Hotel 4* vb.  


Fiyata dahil olan hizmetler

THY ile İstanbul-Kopenhag-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti

Iceland Air veya Yerel bir havayolu ile Kopenhag-Reykjavik-Kopenhag ekonomi sınıfı uçak bileti

Reykjavik’ te 3 gece belirtilen kategori otelde kahvaltı dahil konaklama

Selfoss Bölgesinde 2 gece belirtilen kategori otelde yarım pansiyon konaklama

Programda belirtilen tüm transferler (15 kişiye kadar 19 koltuklu minibüs, 15 kişi sonrası için otobüs verilmektedir)

Blue Lagoon giriş ve Comfort paketi

Stracta Hotel 4* vb. ’de Yılbaşı Kutlama Yemeği 

Türkçe rehberlik hizmeti

Programda belirtilen tüm turlar

Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda toplam tutarın %15'i kapsam dışındadır)


Fiyata dahil olmayan hizmetler

Kişisel Harcamalar

Vize Ücreti

Fazla bagaj ücretleri

Ekstra Turlar


Önemli Notlar

***Satın alınan tur Landmark Travel organizasyonu olup,diğer seyahat acentaları misafirlerinin de katılımı muhtemel olacaktır.

***Grubun Kopenhag – Reykjavik – Kopenhag uçuşları grup protokolüne uymadığından Icelandair ile münferit olarak kesilecektir. Belirtilen uçuşlar rezervasyon alındığı an münferit olarak kesileceğinden iptal/iadesi mümkün değildir.

*** Kuzey Işıkları daha çok Kasım – Mart ayları arasında  görülebilmektedir, ışıkların net görülebilmesi için havanın açık ve bulutsuz olması gerekmektedir.  

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Belirtilen uçuş saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması gerekmektedir.

Triple konaklama imkanı müsaitliğe göre verilmektedir. Müsaitliğe bağlı olarak 3. kişi için katlanabilir yatak ilave edilir.

Tur fiyatlarımıza yurt dışı çıkış harç bedeli dahil değildir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.

Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.

Acentamız kategorileri aynı kalmak şartı ile otelleri değiştirebilir.

Tur hareket tarihinden 2 gün önce uçuş bilgileri ile kesin otel - havayolu bilgileri iletilecektir.


Sıkça sorulan sorular

İzlanda’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Sağlık Sigortası bu ülkede çok önemlidir. Tedavi hizmetleri ücretlidir. Bu nedenle sigortanızın yapıldığından emin olmanızı öneririz.

Yemek konusunda herhangi bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyoruz. Her ne kadar musluk suyu içilebilir olsa da şişe suyu kullanmanızı tavsiye ederiz.

İzlanda Schengen bölgesi ülkelerindendir. Umuma Mahsus Pasaport (bordo pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Husussi pasaport hamilleri vizeden muaftır. Güncel bilgi için vize departmanımızla irtibata geçmeniz ricadır.

İzlanda’ya Türkiye’den direk uçuş bulunmamaktadır. Başkent Reykjavik’e İstanbul’dan Avrupa’da başka ülke aktarmalı olarak yaklaşık 6,5 – 7 saatte ulaşılabilir.

İzlanda’nın para birimi İzlanda Kronası’dır. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerinden de bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Türkiye ile İzlanda arasında -3 saat fark olacaktır. İstanbulda saat 12:00 iken, İzlanda’da saat 09:00 olacaktır.

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz polar ve yün kazaklar, uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları (özellikle kaymayı engelleyen) ve sıcak tutacak bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

İzlanda İskandinav mutfağına sahip bir ülke olup denizürünleri ve küçükbaş hayvan etleri bakımındanzengindir.

Türkiye’de kullanılan prizler kullanılmaktadır. 220 Volt AC, 50Hz akıma sahiptir.

İzlanda’da çok fazla alışveriş imkanı olmamakla beraber ülkeye özgü hediyelik eşyalar ve kışlık kıyafetler almak mümkündür.


Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

Satın almış olduğunuz tur paketi “Landmark Travel” tarafından düzenlenmektedir. Havalimanı karşılamaları ve diğer tüm yerel hizmetler “Landmark Travel” tarafından organize edilmektedir. Farklı acente misafirlerinin de tura katılımı muhtemeldir.


Reykjavik(3)-Selfoss Bölgesi(2) 14-19 Nisan / Türk Hava Yolları ve Iceland Air

Tarih
14.04.2020
19.04.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.950,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.325,00 EUR
Satın Al
Son2 kişi

Reykjavik(3)-Selfoss Bölgesi(2) 24-29 Mayıs / Türk Hava Yolları ve Iceland Air

Tarih
24.05.2020
29.05.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 2.150,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.545,00 EUR
Satın Al
Son2 kişi

Reykjavik(3)-Selfoss Bölgesi(2) 23-28 Haziran / Türk Hava Yolları ve Iceland Air

Tarih
23.06.2020
28.06.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 2.150,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.545,00 EUR
Satın Al
Son2 kişi

Reykjavik(3)-Selfoss Bölgesi(2) 31 Temmuz-05 Ağustos / Türk Hava Yolları ve Iceland Air

Tarih
31.07.2020
5.08.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 2.150,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.545,00 EUR
Satın Al
Son 3 oda

Reykjavik(3)-Selfoss Bölgesi(2) 22-27 Eylül / Türk Hava Yolları ve Iceland Air

Tarih
22.09.2020
27.09.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 2.150,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.545,00 EUR
Satın Al
Son2 kişi