header top background shape
Setur Logo
444 28 22Yetkili AcentelerSetur Servis Turistik A.Ş.
Belge No: 728

Otelleri

Kartepe Otelleri Otelleri Genel Özellikleri ve Konaklama Seçenekleri Nelerdir?

Kartepe Türkiye’nin en çok rağbet gören tatil noktalarından bir tanesidir. Bölgenin bu kadar çok sevilmesinin sebebi çevresinde bulunan kış otelleri ve sahip olduğu doğal güzelliklerdir. Kocaeli’de bulunan Kartepe ilçesi, zamanında pek çok uygarlığa da ev sahipliği yapmıştır. Zengin bir tarihe sahiptir. Bölge özellikle Osmanlı döneminde ticaret noktası olarak kullanılmıştır. Bundan dolayı dönemin önemli lokasyonlarından biri olmayı başarmıştır.

Günümüzde Kartepe’nin popülerliği genellikle kayak yapmayı seven ziyaretçilerinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca İstanbul’a ve Sapanca Gölü’ne çok yakın olduğu için de son derece uğrak bir noktadır. Kartepe otelleri kayak severler için sayısız imkân sunan tesislerdir.Kartepe butik otelleri yılın tüm yorgunluğunu atmanızı sağlayacak eğlenceli bir kış tatili için aradığınız pek çok özelliği karşılar. Kartepe’deki oteller misafirlerine pek çok konaklama seçeneği sunar. Kartepe otel fiyatları da tercih ettiğiniz konaklama seçeneğine göre değişiklik göstermektedir.

Herşey Dâhil ve Yarım Pansiyon Konaklama

Kusursuz bir kış tatili yapmak isteyenlerin uğrak noktası olan Kartepe’de çok sayıda herşey dâhil ve yarım pansiyon konaklama imkânı bulunmaktadır. Günlerini dinlenerek, kayak yaparak ve otelde sevdikleriyle birlikte geçirmek isteyen kişiler genellikle bu konaklama çeşitlerini tercih etmektedir. Herşey dâhil konaklama sizlere her öğün açık büfe, içecek barı ve gün boyu devam eden ikramlar sunmaktadır.Yarım pansiyon konaklama da Kartepe’ye gelenler tarafından sıkça tercih edilen bir diğer seçenektir. Bölgede bulunan yarım pansiyon Kartepe otelleri misafirlerine açık büfe sabah kahvaltısı, akşam yemeği ve bazı ikramlar sunmaktadır. Tatilde konforunu ön planda tutanlar için bu konaklama seçenekleri oldukça idealdir.

Oda Kahvaltı Konaklama

Kartepe konaklama seçeneklerinden bir diğeri de oda kahvaltıdır. Bu konaklama seçeneğinde misafirler otelde yalnızca kahvaltıdan ücretsiz faydalanabilir. Diğer öğünler otelde ücretli şekilde ya da çevrede bulunan sayısız restoranda yenebilmektedir. Oda kahvaltı, herşey dâhil ve yarım pansiyon konaklama seçeneklerine kıyasla çok daha uygun fiyatlı olduğu için sık tercih edilmektedir.

Sadece Oda Konaklama

Kartepe otellerinin sunduğu bir diğer konaklama seçeneği ise sadece odadır. Bu konaklama seçeneğinde, adından da anlaşılacağı üzere, ücretlendirmeye sadece oda dâhildir. Oda içindeki imkânlar dışında herhangi bir öğün ya da hizmet sunulmaz. Bu seçeneği tercih eden misafirler isterlerse öğünlerini ücretli bir şekilde otelde yiyebilir veya çevrede bulunan farklı restoranları tercih ederek yerel lezzetleri deneyimleyebilir. Sadece oda, konaklama seçenekleri arasında ekonomik açıdan en uygun olandır.

Kartepe Otellerinin Konumu Nasıldır? Etrafındaki Doğal Güzellikler Nelerdir?

Türkiye’nin kış tatili cennetlerinden biri olarak kabul edilen Kartepe eşsiz konumu ve doğası ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır. Konumu gereği İstanbul’a oldukça yakın olduğundan bölgeye ulaşım da kolaydır. Sapanca Gölü’nün batısında yer alan ilçe 1699 metre yüksekliğe sahip olduğundan kış mevsiminde yoğun kar almaktadır.Ayrıca bu bölgenin bir diğer güzelliği de çok yağış alıyor olmasıdır. Bu sayede Kartepe yemyeşil bir doğaya sahiptir. Bölgede bulunan şehir otelleri genellikle kültür turizmi için gelen kişiler tarafından tercih edilir. Bölgede yer alan erken rezervasyon otelleri ise genellikle kış turizmi için tercih edilmektedir.

En Çok Tercih Edilen Kartepe Otellerinin Temaları Nelerdir?

Kış otelleri

Kartepe denildiği zaman akıllara ilk olarak kış otelleri gelmektedir. Kayak severler için mükemmel tesislere sahip olan bölgede aradığınız her olanağı bulabilir ve unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz. Kartepe kış otelleri misafirlerine kayak ve snowboard yapmak, teleferiğe binmek gibi eğlenceli aktiviteler sunar. Bu tesisler İstanbul’a yakın oteller kategorisinde bulunduğu için de sıkça tercih edilir. Kartepe kış otellerinde sevdiklerinizle ve ailenizle keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Kayak otelleri arasından seçim yaparak farklı aktiviteler ile unutulmaz bir anlar yaşayabilirsiniz.

Yılbaşı otelleri

Kartepe’de yeni seneye keyifli bir başlangıç yapma imkânı sunan yılbaşı otelleri de bulunmaktadır. Senenin son gününü sevdikleriyle eğlenerek kutlamak ve sonrasında da dinlenerek yeni yıl için enerji toplamak isteyenler bu otelleri tercih etmektedir. Kartepe’de bulunan yılbaşı otelleri, konuklarına 31 Aralık gününü özel bir şekilde geçirmelerini sağlayacak sayısız fırsat sunmaktadır. Lezzetli yemeklerden ünlü sanatçılar tarafından verilen konserlere kadar pek çok ayrıcalık elde edeceğiniz bu otelleri tercih ederek yılı unutulmaz bir şekilde sonlandırabilirsiniz.

Kartepe Otelleri En Çok Hangi Dönemlerde Tercih Edilir?

Ülkemizin kayak başkentlerinden bir tanesi olan Kartepe genellikle kış mevsiminde yoğun ilgi görmektedir. Yılın önemli bir kısmında yoğun kar alan bölgede kış tatili yapmak için sayısız otel seçeneği bulunur. Fakat bölge yalnızca kış mevsiminde değil yaz döneminde de yoğun rağbet görmektedir. Kültürel dokusunun yanı sıra yaz mevsiminde ilçede çok sayıda spor aktivitesi yapılmaktadır. Golf ve binicilik gibi sporlar ile ilgilenen kişiler ve kamp yapmayı sevenleryaz mevsiminde Kartepeyi tercih etmektedir. Bundan dolayı Kartepe otellerinin yılın her döneminde belirli bir yoğunluğa sahip olduğunu söylemek mümkündür. Kartepe otelleri fiyatları döneme ve konuma göre değişiklik gösterebilir.

Setur’dan Otel Rezervasyonu Yaptırmak Güvenli midir?

Rezervasyonu güvenli bir platform üzerinden yapmak, rahatlamak ve eğlenmek için yapılan tatillerde mağduriyet yaşamamak için faydalı bir seçimdir. Kullanıcı memnuniyetini ön planda tutan Setur, sizlere güvenli bir tatil deneyimi sunmak için her detayı düşünmektedir. Bu doğrultuda kredi kartınızla yaptığınızödemeler güvenli altyapılar ile korunur. Kart bilgileriniz hiçbir şekilde 3. şahıslarla paylaşılmaz.Ayrıca otel rezervasyonunuz hakkında bilgi alabileceğiniz ve aklınıza takılan soruları sorabileceğiniz bir muhatap bulmak da bir o kadar önemlidir. Setur müşteri hizmetleri her türlü soruyu yanıtlamak ve size huzurlu bir tatil sunmak için her zaman hizmetinizdedir.

Kartepe Otelleri Fırsatları İçin Neden Setur’u Tercih Etmelisiniz?

Kartepe ve diğer tüm yurt içi oteller için Setur’u tercih ederek sayısız avantaj elde edebilirsiniz. Kullanıcı dostu bir internet sitesine sahip olan Setur’un sunduğu tüm otelleri kolayca inceleyebilir ve hayal ettiğiniz konaklamayı pratik bir şekilde bulabilirsiniz. Sunduğu uygun fiyatların yanı sıra Setur yıl boyunca devam eden pek çok ayrıcalık elde etmenizi de sağlar. %50’ye varan indirim fırsatlarından yararlanarak hayal ettiğiniz tatili bütçenizi zorlamadan satın alabilirsiniz. 18 aya varan taksit seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. WorldCard ile ödeme yaparak puan kazanabilirsiniz. Kartepe de dâhil olmak üzere tüm yurtiçi otel rezervasyonlarınızda Setur’u tercih ederek ekonomik ve güvenli bir tatil deneyimine sahip olabilirsiniz.

Hayalini Kurduğunuz Yurt İçi Otel Fırsatlarının Tek Adresi Setur!

“Sen Hayalini Kur, Tatilin Adı Setur!”mottosuyla herkesin düşlediği ve hak ettiği tatile ulaşması için çalışan Setur ile siz de unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. 1964 yılında kurulan ve o günden bu yana edindiği deneyim ile kullanıcılarına kusursuz bir hizmet sunan Setur ile tatiliniz boyunca mutluluğunuz emin ellerde.