header top background shape
Setur Logo
444 28 22Yetkili AcentelerSetur Servis Turistik A.Ş.
Belge No: 728

Otelleri

Lara Otelleri

Lara, Hititçe bir kelime ve “kum” anlamına geliyor. İsmin Hititlerin akrabaları olan Luvilerin dilinden de gelmiş olabileceği söyleniyor. Antalya’da Lara otelleri sadece kum değil parlak bir güneş, uçsuz bucaksız sahil ve harika bir deniz anlamına da geliyor. Dinlenmeniz ve iyi vakit geçirmeniz için Lara otelleri sizi Lara Plajı ile buluşturuyor, yorgunluğunuzu ve tüm sorumluluklarınızı tamamen geride bırakmanızı sağlıyor.

Deniz Kum Güneş ve Siz

Lara, Muratpaşa sınırları içinde yer alıyor. Antalya’nın güneydoğusunda, 2 kilometrelik uzunluğuyla, yaklaşık 45 metrelik genişliğiyle dikkat çeken, benzerine az rastlanan bir plaja sahip. İnce taneli kumu, piknik ve kamp alanları, plajı çevreleyen ağaçları ve tertemiz deniziyle Lara, konaklama konusunda da çok sayıda seçenek sunuyor. Özetle, diğer adı Altınkum olan Lara’da herkese ve her keseye uygun otel kolaylıkla bulunuyor.

Lara otelleri sabahları ve akşamüstleri tadına doyulmaz bir deniz ziyafeti çekmenizi sağlıyor. Sahilden ve Lara otellerinden güneşin doğuşu da batışı da ayrı güzel. Kalabalıktan ve fazla sıcaktan hoşlanmayanlar sabahın erken saatlerinde ve akşamüstü Lara’dan aldıkları keyfi ikiye katlıyorlar. Antalya uzun sezonu sebebiyle son derece cazip bir şehir. Lara otelleri ve Lara Plajı bahar aylarında da gezginlere unutulmaz anlar vadediyor.

Lara’da Her Yere Yakın Olmanın Keyfi

Lara Plajı ile Antalya’nın merkezi arasında 18 kilometre var. Konyaaltı Plajı ise Lara otellerine yaklaşık 23 kilometre uzaklıkta. Merkeze, Türkiye’nin en keyifli plajlarından biri olan Konyaaltı’na ve tabii ki Antalya’nın sayısız efsane noktasına yakınlığı sebebiyle Lara otellerinin bir cazibe merkezinde olduğu söylenebilir. Kepez, Konyaaltı, Karpuzkaldıran Plajı, Kundu Köyü ve Kumköy sahilinin de Lara otellerine oldukça yakın olduğunu ekleyelim.

Antalya’nın meşhur Aksu nehri, Toroslardan Akdeniz’e boşalıyor. Aksu bölgesinin ismi de bu nehirden geliyor. Bölge, önemli antik şehirlerimizden biri olan Perge’ye oldukça yakın. Aksu nehrinin denize döküldüğü noktada bulunan Kundu da Lara’yla yan yana.

Bu arada, Lara ile Konyaaltı arasında birkaç belirgin fark var. Bunlardan biri Lara’nın kum, Konyaaltı’nın çakıl olması. Lara kıyıdan 20-25 metre sonra derinleşiyor ve su sıcaklığı Konyaaltı ile karşılaştırıldığına biraz daha fazla.

Burada Yapılacak Çok Şey Var!

Lara otelleri plaja ve merkeze yakınlık avantajı sunuyor. Lara’da kalarak aynı zamanda Kaleiçi’ne, yat limanına, tüm müzelere ve parklara hızla ulaşabilirsiniz. Dolayısıyla Lara otelleri ulaşım bakımından da oldukça sorunsuz. Ancak otomobiliniz varsa ya da araba kiralamayı düşünüyorsanız bölgenin keyfini daha da iyi çıkarabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Antalya Havalimanı’ndan 15 kilometre uzaklıkta berrak bir deniz, şifalı ince kum, güzel ve uzun bir sahil, hemen arkanızda keyifli beach’ler, kafeler ve kızılçam ağaçları… Lara Caddesi’nde manzarayı izleyerek uzun yürüyüşler ya da keyifli bisiklet turlarıyla stresten gittikçe uzaklaşmak… Tüm bunlar için yapacağınız ilk şeyse Lara otelleri arasında bir seçim yapmak, uçaktan indikten hemen sonra bir şezlonga uzanmak ve ardından kendinizi Akdeniz’in sularına bırakmak.

Lara’da Lezzet Keşfi

Lara otelleri Antalya’daki lezzet duraklarına da yakınlığıyla biliniyor. Antalya’nın yerel lezzetleri arasında domates ve pirinçten yapılan cive, hibeş, enginarlı Girit kebabı; nohut ve dereotuyla yapılan gökçesu pilavı ve olağanüstü bir lezzete sahip olan leğen kümbesi yer alıyor. Leğen kümbesi bir çörek ve özel fırınlarda bulunabiliyor. Antalya piyazı ve otlarla yapılan sayısız Girit usulü lezzet de şehrin vazgeçilmezleri arasında. Yine doğal otlarla yapılan alafaşını ve tömeken salatasını denemenizi öneririz. Yanık dondurma ve lor böreği tatlısı ise tahinli kabak ve turunç reçeline tatlı alternatifler.