Sicilya Turu

06 Aralık 2019 'den itibaren kalkışlı

349,00 EUR 2.218,28 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Palermo & Catania

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Fırsat
  • Türkiye Çıkışlı / Varışlı
  • Yeşil Pasaporta Vizesiz

1 Gün : İstanbul-Catania-Palermo

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde uçuş saatinden 3 saat önce bulunma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Catania’ya hareket ediyoruz. Catania’ya varışa takiben karşılanıyor ve Palermo’ya hareket ediyoruz. Varışımıza takiben panoramik Palermo şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Politeama Meydanı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer ve geceleme.

2 Gün : Palermo

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Trapani & Erice turuna katılabilirler. Turumuzda surları, avlulu taş evleri ve sokaklarıyla tipik bir ortaçağ şehri olan Erice’de yapacağımız gezi sonrasında turumuz Trapani güzergahında devam ediyor. Yolumuzun üzerinde bizi etkileyici manzarası ile selamlayan tuz rezervlerinden sonra bu harika liman şehrine giriş yapıyoruz. Şehir; Sicilya'nın dokusundan daha çok Avrupa şehirleri gibidir. San Lorenzo katedrali gezi duraklarımız arasında harika fotoğraflar çekebileceğimiz bir noktadır. Trapani’de kıyıda küçük tekneler, kalemle çizilmiş gibi az katlı şirin evler, Ege’den insan figürlerine benzeyen neşeli yüzleri görebilirsiniz. Tur sonrası otele dönüş ve geceleme.

  • Ekstra Trapani & Erice Turu: 80-EURO (Kişi Başı)

3 Gün : Palermo-Catania

Kahvaltının ardından Katanya’ya hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergahımız üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Cefalu turuna katılabilirler. Gezimizde Tiran Denizi kıyısında yer alan şirin balıkçı kasabası Cefalu’da 12.yüzyıl tarihi katedral, balıkçılar kapısı ve şehrin özgün sokaklarında geçireceğimiz vaktin ardından Katanya’ya varıyoruz. Varışın ardından panoramik şehir turumuz başlıyor. Turumuzda Duomo Katedrali, Fontana Dell’elefante, Cumhuriyet Meydanı (Piazza Repubblica) ve Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer ve geceleme.

  • Ekstra Cefalu turu: 50-EURO (Kişi Başı)
  • ***Cefalu turu, tüm misafirlerin katılması durumunda gerçekleşecektir.
  • ***20 Kasım ve 06 Aralık hareketli programlarımızda ekstra Cefalu & Siracusa turu planlanmakta olup, kişi başı ücreti 70 Euro'dur.

4 Gün : Catania

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirler rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan tam günlük gezimize katılabilir. Turumuzda dünyaca meşhur “Baba” filminin çekildiği yerleri göreceğiz. Ardından Bar Vitelli, San Michele Kilisesi, Cappucini Manastırı göreceğimiz yerler arasındadır. Film gibi sokaklardan geçtikten sonra iyon denizi’nin incisi ve Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’ya hareket ediliyor. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti gezeceğiz. Buradan hareketle Messina’ya geçiyoruz. İtalya ana karasını Sicilya'dan ayıran Avrupa'nın en önemli boğazı olan Messina boğazını panoramik olarak görüntülüyoruz. Sonrasında Duomo Katedraline yapacağımız ziyarette, muhteşem fotoğraflar çektikten sonra, akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz.

  • Ekstra Savaco-Taormina-Messina turu: 85-EURO (Kişi Başı)

5 Gün : Catania-İstanbul

Kahvaltının ardından havalimanı transfer saatimize kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Etna & Siracusa turuna katılabilirler. Rehberimiz tarafından bildirilen saatte Etna yanardağına hareket ediyoruz. (Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağı) 1800 metre yüksekliğindeki 2. krater olan Silvestri’yi göreceğiz. (Üzerinde duman tüten kaya parçalarını hatıra olarak almayı unutmayın) Sonrasında Ünlü matematikçi Archimed'in yaşadığı kent olan Siracusa'ya geçiyoruz. Göreceğimiz yerler arasında meşhur Aretusa Çeşmesi, Katedral, Diana Çeşmesi, Apollon Tapınağı ve Altın Kale bulunmaktadır. Tur sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte Catania Havalimanı'na hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrası İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

  • Ekstra Etna-Siracusa turu: 85-EURO (Kişi Başı)
  • ***20 Kasım ve 06 Aralık hareketli turumuzda ekstra Etna turu planlanmakta olup, kişi başı ücreti 50 Euro'dur.

Fiyata dahil olan hizmetler

THY ile İstanbul-Catania-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti

Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri

Panoramik şehir turları

Palermo ve Catania'da 4* otellerde toplam 4 gece kahvaltı dahil konaklama

Havalimanı vergileri

Türkçe rehberlik hizmeti (Varışa takiben de sağlanabilmektedir)

Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)


Fiyata dahil olmayan hizmetler

Schengen vize ücreti ve servis bedeli (Vize departmanımız ile iletişime geçebilirsiniz) Yurtdışı çıkış fonu Programlarda belirtilen ekstra turlar Kişisel harcamalar

Önemli Notlar

***Program Orange Cruises tarafından düzenlenmekte olup farklı acente yolcularının da tura katılımı muhtemel olacaktır. ***İstanbul çıkışlı Türkçe rehberlik hizmeti 25 kişi ve üzeri gruplarda verilmektedir. ***Ekstra turlar 16 kişinin altında kalındığı takdirde İngilizce yapılmaktadır. Kesin otel ve havayolu bilgisi tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir. 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. Belirtilen uçuş saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması gerekmektedir. Ekstra turlar, hava şartları ve katılımcı sayısına göre değişkenlik gösterebilir. Ekstra turlarda öğle yemeği ve ören yerleri girişleri ekstra tur fiyatlarına dahil değildir. Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır. Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir. Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir. Program için vize gerekmektedir. Vize departmanımız ile iletişime geçebilirsiniz. Triple konaklama müsaitlik doğrultusunda sunulur. Üçüncü kişi için katlanabilir yatak verilmektedir. Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. 2 yaşın altındaki çocukların bagaj hakkı yoktur. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

Satın almış olduğunuz tur paketi “Orange Cruises Turizm” tarafından düzenlenmektedir. Havalimanı karşılamaları ve diğer tüm yerel hizmetler “Orange Cruises Turizm” tarafından organize edilmektedir. Farklı acente misafirlerinin de tura katılımı muhtemeldir.

Palermo(2)-Catania(2) / Palermo San Paolo Hotel 4* vb. & Grande Albergo Maugeri Acireale Catania 4* vb. / 20-24 Kasım / Türk Hava Yolları

Tarih
20.11.2019
24.11.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 449,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR

Palermo(2)-Catania(2) / Palermo San Paolo Hotel 4* vb. & Garden Hotel Catania 4* vb. / 06-10 Aralık / Türk Hava Yolları

Tarih
6.12.2019
10.12.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 349,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 349,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 449,00 EUR
1. Çocuk
0 - 2 yaş
120,00 EUR
1. Çocuk
2 - 11 yaş
299,00 EUR