header top background shape
Setur Logo
444 28 22Yetkili AcentelerSetur Servis Turistik A.Ş.
Belge No: 728

Otelleri

Tunceli, geçmişi Orta Çağ’a kadar uzanan tarihî şehirlerden biridir. Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan şehir, geleneksel yapısını büyük oranda korumaya başarmıştır. Tarihin, kültürün ve doğanın iç içe geçtiği bu bölge, bambaşka bir tatil deneyimi sunar. Tunceli otelleri, şehrin merkezinde yer alsa da en güzel doğa manzaraların ayaklarınızın altına serer. 

Tunceli otelleri, şehir hayatının kalabalığından ve gürültüsünden biraz olsun uzaklaşmak için tercih edilebilir. Şehrin hem içinden hem de dışından misafir ağırlayan oteller, nitelikli hizmetleriyle öne çıkar. Tunceli otelleri, doğal ve tarihî destinasyonlara yakınlığıyla kültürel geziler için de sıkça tercih edilir. Siz de tempolu ilerleyen hayatınıza küçük bir es vermek istiyorsanız Tunceli otellerinde konaklayabilirsiniz. 

Tunceli Otellerinde Hangi Tipte Konaklama Yapabilirsiniz?

Tunceli otelleri; konum, konsept, konaklama seçeneği ve hizmet gibi unsurlarla birbirinden ayrılır. Yılın her vakti yoğun ilgi gören tesisler, kahvaltı dâhil konaklama seçeneğine sahiptir. Otellerin konforlu odalarında dinlendikten sonra kahvaltı hizmetinden ücretsiz olarak yararlanılabilir. Oda-kahvaltı olarak da bilinen bu konaklama tipi sayesinde günün geri kalan kısmını yeni lezzetler ve yerler keşfetmek için harcayabilirsiniz.

Tunceli Otellerinin Sunduğu İmkânlar Nelerdir?

Tunceli otelleri, sundukları hizmetlerle her yaştan misafiri için tatili unutulmaz hâle getirir. Doğayla iç içe tatil yapma imkânı sunan oteller, sauna ve hamam hizmetleriyle stresten ve yorgunluktan kurtulmanıza yardımcı olur. Tesislerin restoranlarında misafirleri bölgenin yöresel lezzetleri karşılar. Tadı damağınızda kalacak kahvaltılar, güne enerjik ve mutlu başlamanıza yardımcı olur. 

İş insanlarının uğrak noktası olan Tunceli otelleri, çok amaçlı salonlara sahiptir. İş dünyası için gerekli donanımlara sahip olan otellerde; toplantı, konferans, kongre, düğün, nişan gibi aktiviteler düzenlenebilir. İş insanlarının bir diğer uğrak noktası olan Erzincan otellerinde de benzer olanakları bulmak mümkündür. 

Tunceli Otellerinde Düzenlenen Aktiviteler Nelerdir?

Tunceli otelleri, her yaştan misafirine unutulmaz bir tatil yaşatmak için çok sayıda aktivite imkânına sahiptir. Özellikle şehir hayatının kalabalığından ve gürültüsünden yorulanlar bu tesislerde huzura kavuşabilir. Tunceli otellerinde konaklarken tatili keyifli ve eğlenceli hâle getirecek çok sayıda aktivite bulunur. Çok çeşitli ulaşım ağına sahip şehirde mutlaka görmeniz gereken bölgelere kolayca gidebilirsiniz.

  • Tunceli’ye yaz mevsiminde seyahat edecekseniz serinlemek ve eğlenmek için Dereova köyünde bulunan Gelin Pınarı Şelalesi oldukça uygundur. 
  • Edebiyata ve tarihe ilgiliyseniz Yusuf Ziya Köprüsü olarak da bilinen Çemişgezek Tagar Köprüsü’nü ziyaret edebilirsiniz. 
  • Sonradan yapılan Keban Barajı’nın ortasında bir adaya dönüşen Pertek Kalesi’ni görebilirsiniz. 
  • Doğayla iç içe vakit geçirmek için Munzur Vadisi Millî Parkı’nı ziyaret edebilirsiniz. 

Tunceli otellerinde konaklarken tesis içinde bulunan restoranlarda ve kafelerde de keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Masaj ve sauna gibi olanaklardan yararlanarak vücudunuzu dinlendirebilirsiniz. Tunceli otellerinin sunduğu aktivite imkânlarından yararlanarak tatilinizde keyifli anılar biriktirmeniz mümkündür. 

Tunceli Otelleri Kimlere Hitap Eder?

Tunceli, muhteşem doğası ve temiz havası ile doğa aşıklarının uğrak noktasıdır. Buna bir de tarihî ve kültürel miraslar eklendiğinde burada yapılan tatillerin benzeri bulunmaz. Tunceli otelleri, öncelikli olarak doğayla iç içe huzurlu bir tatilin hayalini kuranlardan ilgi görür. Şehir merkezinde yer alsa da oteller, benzersiz doğa manzaralarına sahiptir. Tesisler, doğayı ve şehri aynı karede buluşturan manzaralarıyla dikkat çeker. 

Tunceli otelleri, sevdikleriyle sakin ve huzurlu bir tatil yapmak isteyenlere de hitap eder. Tesisler ayrıca çevre illere yakınlığıyla küçük hafta sonu kaçamakları için sıkça tercih edilir. Tunceli otelleri, sanayi merkezlerine yakınlığıyla iş insanlarının konaklaması için de uygundur. 

Tunceli Otelleri En Çok Hangi Dönemde Tercih Edilir?

Tunceli otelleri, yılın her vakti yoğun bir ziyaretçi akınına uğrar. Tesisler, doğayla iç içe konumları sayesinde misafirlerine stresten arınma imkânı sunar. Bahar ve kış aylarında iş hayatına küçük bir ara vermek için bu otelleri tercih edebilirsiniz. Ancak Tunceli otelleri doğanın en güzel manzaralarına şahit olmak için başta mayıs olmak üzere daha çok yaz aylarında tercih edilir. Doğayla iç içe ve huzurlu bir tatil yapmak için aynı dönemde Bingöl otelleri de oldukça uygundur. 

Tunceli Otelleri Tunceli Şehri Havalimanına Yakın mıdır? Ulaşım Nasıl Sağlanabilir?

Tunceli, 882 km² yüz ölçümüne sahip küçük bir şehirdir. Durum böyle olunca şehirdeki oteller de merkezde toplanır. Şehir merkezinde yer alan Tunceli otellerine kolayca ulaşmak mümkündür. Bu tesislere ulaşmak için hem kara hem de hava yolu tercih edilebilir. Kara yoluyla ulaşım için Türkiye’nin her yerinden Tunceli’ye otobüs seferleri düzenlenir. 

Konforlu ve unutulmaz bir tatil için Tunceli’ye hava yolu ile da gidebilirsiniz. Tunceli merkez otelleri, Elazığ Havalimanı’na ortalama 120 km uzaklıkta yer alır. Nispeten yakın denebilecek havalimanına ulaştıktan sonra Tunceli’ye düzenlenen otobüs seferlerini kullanabilirsiniz. Havalimanından araç kiralayarak da lüks ve konforlu otelinize ulaşmanız mümkündür. 

Tunceli Otelleri Hakkında Yorumlar Nasıldır?

Tunceli otelleri, merkezî konumları sayesinde yılın her vakti yoğun rağbet görür. Burada konaklama fırsatı bulan misafirler; otellerin dekorasyonundan, konforunda, yeme-içme imkânlarından, hizmet kalitesinden ve aktivitelerinden sıkça bahseder. Bölge otelleri hakkında yapılan neredeyse tüm yorumlar olumlu niteliğe sahiptir. 

Tunceli’de yer alan oteller, güler yüzlü hizmet anlayışları sayesinde misafirlerinden tam not alır. Daha karşılamadan itibaren olumlu ve özenli bir hizmet gören misafirler, otellerin gelecek planları arasında da yer aldığından bahseder. Tesisler; profesyonel sauna, Türk hamamı ve masaj hizmetleriyle de misafirlerin takdirini kazanır. Yorumlarda bölge lezzetleriyle donatılan kahvaltıların kalitesinden ve tesislerin temizliğinden de sıkça söz edilir. Tunceli otellerinin muhteşem doğa ve şehir manzaraları ise beğeni kazanan diğer noktadır. 

Şehir Otelleri Rezervasyonu için Neden Setur’u Tercih Etmelisiniz?

Tunceli otelleri, yaz kış demeden yılın her döneminde yoğun bir ilgi görür. Tarihî ve doğal mirasıyla kültür mozaiği olan bu şehir, iş hayatına küçük bir ara vererek geçmişe yolculuk yapmanızı sağlar. Tesisler, kalabalıktan ve gürültüden uzaklaşarak kafa dinlemek isteyenler arasında popülerdir. Yılın her vakti yerli ve yabancı turistleri ağırlayan bu şehirde oteller kısa zamanda dolar. Tunceli otel rezervasyonu ise Setur sayesinde güvenli ve pratik şekilde yapılabilir.

Setur, Tunceli otelleri arasından ihtiyaçlarınıza ve beğenilerinize uygun olanı kolayca bulmanızı sağlar. Karar verdikten sonra rezervasyon yapmak için ise sadece birkaç tıklama yeterlidir. Üstelik bunu yaparken Setur sayesinde bütçenizini de koruyabilirsiniz. Mutluluğa giden yol tatilse Setur, tüm kullanıcılarının keyifle zaman geçirmesine yardımcı olur. Tunceli otellerinde keyifli ve konforlu bir tatilin hayalini kuruyorsanız Setur’un bütçe dostu fırsatlarından yararlanabilirsiniz.