header top background shape
Setur Logo
444 28 22Yetkili AcentelerSetur Servis Turistik A.Ş.
Belge No: 728

Otelleri

Türkbükü Otellerinin Genel Özellikleri Nelerdir?

Türkbükü otelleri, Muğlaya bağlı Bodrum ilçesinin şöhreti dünyaya yayılmış turizm kalitesinin ilk filizlendiği ve geliştiği yerler arasındadır. İlçede denize sıfır oteller yaygın olarak hizmet veriyor olsa da bölgenin tatil imkanları bunlarla sınırlı değildir. Aile otelleri de bölgenin uluslararası hizmet standartlarından taviz vermeden hizmet verir. 

Türkbükü Otellerinde Konaklama Seçenekleri Nelerdir?

Türkbükü otelleri konaklama seçenekleri, bölgenin konumu dolayısıyla hem coğrafyanın sunduğu imkanlar hem de tesislerin hizmet anlayışları sebebiyle her tür ziyaretçiyi ağırlar. Her cebe uygun tatil imkanlarının genişliği kadar Lüks oteller, aquapark otelleri ve villa tipi konaklama birimlerinin sayısı da son derece yeterli düzeydedir. Bodrum’un sahip olduğu doğal güzellikler ve deniz kıyılarındaki koy ve sahiller eğlenceli bir tatil için tercih edilebilecek en iyi seçenekler arasında yer alır.

Kuum Hotel & Spa Bodrum, bu seçenekler arasında verilebilecek en iyi örneklerden biridir. Türkbükü’nün kendine has koylarından birinde konumlanan tesis tatili sırasında hem tesis içi hem de bölgenin hediye ettiği doğal imkanlardan yararlanmak isteyenlerin favorileri arasında. Akıllıca ve estetik bir gözle tasarlanmış tesis mimarisi ve konumu konaklama süreciniz boyunca her gününüzü dolu dolu geçirmenize imkan verir. Tesis bünyesindeki spa, hamam, plaj ve tesis dışı etkinlikler sayesinde keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Divan Bodrum ise villa tipi konaklama birimleriyle hizmet veren tesislerden biridir. 1.sınıf kalite oda tasarımı ve alabildiğine geniş tesis alanı hem tatilsever hem de yeni evlenen çiftler için kaçırılmaz bir alternatiftir. Lüks seven konuklar tesisin geniş konaklama biriminden yararlanabileceği gibi geniş yeşillik alanlarının içerisinde balayını kutlama imkanı da çiftlerin hizmetindedir. 17.000 m² alanda dilediğiniz gibi yürüyüşe çıkabilir, tesisin eşsiz konumundan yararlanabilirsiniz.

Türkbükü Otelleri Kimlere Hitap Eder? 

Bodrum Türkbükü otelleri, genel olarak hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetini yegane vizyon olarak belirlemekle beraber çok farklı konseptlerde hizmet verir. Bölgede konsept oteller, villa ve köşk tipi oteller, geleneksel yaz turizmi anlayışıyla hizmet veren ve kış mevsiminde de hizmet vermeye uygun olarak tasarlanmış oteller de mevcuttur. Türkbükü bu özelliği ile her türden ziyaretçisini ağırlama kapasitesine sahiptir. Türkbükü otelleri konumu açısından da deniz, kum, güneş ve eğlence anlayışıyla tatil yapan konuklarının taleplerini maksimum düzeyde karşılar. Genellikle koy ve sahil kıyısına konumlanmış oteller hem tesis içi havuz hem de plaj imkanlarıyla yaz tatilinizin kalitesini yukarı taşır. 

Türkbükü Yılın En Çok Hangi Zamanlarında Tercih Edilir?

Türkbükü otelleri özelliklerinin zenginliği sayesinde her konseptte hizmet verebilen avantajlara sahiptir. Bu sebeple bölge hem yaz hem de kış dönemlerinde tatil yapmak için idealdir. Bölge yoğun olarak yaz mevsiminde yerel ve yabancı turistlerin yaz tatili için favori adresleri arasında yer alsa da aynı zamanda kış aylarında da kalitesini kanıtlamış oteller ziyaretçilerini aynı tempoyla ağırlar. 

Türkbükü’ne Ulaşım Nasıl Sağlanmaktadır?

Türkbükü otellerine ulaşım sağlamak şehrin düzenli yapılanması sebebiyle çok kolaydır. Şehre ulaşım için Milas-Bodrum Havalimanına uçak bileti ayırtabilirsiniz. Türkbükü ilçesine havalimanından taksi veya aktarmalı olarak toplu taşıma araçları ile ulaşabilirsiniz. İsteğinize göre taksi, tramvay veya otobüs imkanları tercih edebilirsiniz.

Türkbükü Şehir İçi Ulaşım Nasıldır?

Türkbükü, Muğla’nın turizm şehri kimliği kapsamında ulaşım imkanları geniş bölgelerden biridir. Bodrum ilçesinde yer alan mahalle toplu taşıma araçlarının güzergahı üzerine bulunur. Bunun yanı sıra mahalleden Bodrum ilçe merkezine ve Muğla merkezine kolaylıkla ulaşmanızı sağlayan pek çok ulaşım fırsatı da mevcuttur. Türkbükü otelleri ise genelde deniz kenarı ve şehir merkezinde konumlandıklarından dolayı bu tesislere de kolaylıkla ve kısa süre içerisinde ulaşım sağlamanız geniş ulaşım araç alternatifleri sayesinde mümkündür.

Türkbükü’nde Gezilebilecek Önemli Yerler Nerelerdir?

Türkbükü doğal güzellikleri ve turizm bölgesi olmanın verdiği avantajlarına sahip olmasının yanında pek çok sosyal aktivitenin gerçekleştiği bir mahalledir. Eğlence ve özel etkinlikler için geniş bir seçim imkanı sunan mahallede halka açık plaj alanlarından yararlanabilirsiniz. Genele açık bunun gibi imkanların yanında bölgeyi ziyaret eden misafirlerin ve yerel halkın kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında belli başlı konumlar öne çıkar:

  • Eski bir Leleg kenti olan Madnasa, bünyesinde pek çok sanatsal kaya mezarları bulunur. Kentin henüz arkeolojik kazı ve tarihi araştırmalara tam anlamıyla açılmamış olması yeterli bilgiye sahip olunmamasının nedenidir.

  • Pedasa Antik Kenti de Leleg kenti ile benzer özellikleri taşımakla beraber çok daha geniş bir tarihi mirası elinde bulundurur.

  • Türkbükünde bulunan Mandalina bahçeleri ise Ege kültürünün en güzel özelliklerinden biri olan turunçgil yetiştiriciliğinin aynalarından biridir.

Türkbükü gezilecek yerler ve turizm bölgesinde keşfedilmesi gereken pek çok nokta mevcuttur. İlçede gezilecek yerlerin çokluğu kadar yararlanabileceğiniz pek çok aktivite de hizmetinizdedir. Yerel kültüre dair ögeler barındıran müzeler, tarihi kaleler de ziyaret etmenizi bekleyen konumlardır.

Türkbükü’nde Görülmesi Gereken Doğal Güzellikler Nelerdir?

Türkbükü’nün sahip olduğu doğal güzellikler yerli ve yabancı pek çok belgesel ve görsele hammadde olmuştur. İnsanların tablo haline getirip evlerinde aksesuar olarak kullanabilecekleri seviyede doğal harikalara sahip bölgede ilk olarak Cennet Koyu dikkat çeker. Koyun suyunun berraklığının yanında girintili toprak yapısının apayrı bir estetik kattığı manzarası koyda denize giren misafirlere eşsiz bir deneyim kazandırır. Gözlerden uzak, denize girme, güneşlenme, piknik ve kamp için ideal konumda bulunan koyda aileniz ile beraber eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

İlçe doğa yürüyüşüne imkan veren coğrafi şekillenmelere sahiptir. Şehrin iç kısımlarına doğru denize dik uzanan Ege dağlarında sanatsal manzaraların keyfini çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda bir doğa mühendisliği olan dalyanı isterseniz bireysel olarak ziyaret edebilir isterseniz de özel işletmelerin sunduğu tur hizmetinden yararlanarak unutulmaz bir hatıraya sahip olabilirsiniz. Türkbükü otelleri tesis içi hizmetler kapsamında bu bölgelere ve pek çoğuna tur veya gezi imkanını sunar. Aynı şekilde tekne turu olanağını da ziyaretçilerine sunan pek çok tesis her konuğunun tatil sürecinin maksimum düzeyde verimli geçmesini amaçlar.

Türkbükü’nde Gezilecek Müzeler Nelerdir?

Türkbükü müzeleri bölgeyi ziyarete gelen misafirlerin ilk uğradıkları noktalardan biridir. 

  • Zeki Müren Müzesi, Sanat Güneşi mahlasıyla uzun yıllar tüm toplumun gönlünde yer etmiş sanatçının hatırasına hizmet vermekte.

  • Bodrum Deniz Müzesi, bölgenin ve Akdeniz kültürünün zengin mirasının bir yansımasını temsilen kendini ziyaretçilerine açmış durumda.

  • Bodrum Açık Hava Müzesi, her ziyaretçisine yıllarca hatırlayacağı bir deneyim fırsatı sunar.

  • Minyatür Müzesi, hem yerel hem de yabancı minyatür ve türevi eserlerin sergilendiği bir müzedir.

Türkbükü müzeleri, genel olarak bölgenin merkezi konumlarına yakın bir mesafede bulunmasıyla pek çok ziyaretçi tarafından ziyaret edilir. Müzelerin konsept müze ve kültürel müzeler gibi çeşitliliğe sahip olması misafirlerine çok farklı deneyimler vadeder. Eğlenceli bir tatil geçirirken bu müzeleri ziyaret ederek genel kültürünüze de katkıda bulunabilirsiniz.

Türkbükü’nde Yapılabilecek Aktiviteler Nelerdir?

Türkbükü coğrafi koşulları doğa sporlarına elverişli bir bölgedir. Koşu, yürüyüş, bisiklet, dağcılık, kampçılık gibi pek çok spor için bulunmaz nimetler sunan ilçeden ister yaz isterseniz de kış aylarında bireysel ya da grup halinde dilediğiniz gibi yararlanabilirsiniz.

ATV, at binişi, scuba diving, tekne turları ve trekking için pek çok işletme hizmet vermekte. Bu aktivitelerin haricinde konaklamanız sırasında aquapark imkanından da yararlanabilirsiniz. Şehrin dünyaca bilinen şöhreti gece hayatına da son derece elverişlidir. Ancak pek çok şehirden farklı olarak gece hayatı için şehir merkezine gitme zorunluluğu bulunmamasıdır. Beach club ve denize 0 diskolarda eğlenme imkanınız mevcuttur. Özel tekne turlarında da özel olarak parti düzenleyebileceğiniz gibi sabahları bölgede balık tutmaya da gidebilirsiniz.

Türkbükü’nde Gece Hayatı Nasıldır?

Türkbükü gece hayatı severler için çok geniş imkanlar sunuyor. Yaz turizmiyle ünlü şehir, bu kimliğinin doğal bir sonucu olarak renkli geceler vadeden bir eğlence sektörüne sahiptir. Türkbükü restoranları, barları, pubları ve diskoları ile hareketli bir eğlence anlayışına sahip misafirlerinin taleplerini karşılıyor. Şehirin yeme-içme olanakları ise her ziyaretçiye hitap edebilen türdendir. İsterseniz şehrin mahallelerine karışarak sokak lezzetleri veya yerel mutfağa ait yemekleri deneyebilirsiniz. Ayrıca şehirde bulunan kafe, sinema ve sahildeki halka açık eğlence alanlarından da yararlanabilirsiniz. Şehirin bitmek bilmeyen kültürel etkinlikleri ise şehrin genellikle merkez bölgelerinde bulunur. Konser, tiyatro veya özel etkinlik geceleri her mevsim ulaşabileceğiniz imkanlardır. 

Türkbükü Otelleri Rezervasyonu için Neden Setur’u Tercih Etmelisiniz?

Türkbükü otel rezervasyonu Setur ile saniyeler içerisinde gerçekleştirilebilir. Erken rezervasyon otelleri ve güvenli turizm sertifikası olan oteller ile hizmet veren Setur müşteri memnuniyeti ve güveninden taviz vermeyen bir felsefeye sahiptir. Bu felsefeyi “Tatilse Setur, Güvense Setur!” sloganı ile temel vizyon olarak ortaya koymakla birlikte planlamak istediğiniz tatil programının her adımında hizmetinizdedir. Tesislerin güncel verilerini kullanımınıza açarken rezervasyon esnasında yüksek güvenlikli bir ortamda işlem yapmanızı sağlayarak aklınızdaki tüm soru işaretlerini giderir.