Aret Vartanyan İle Mardin Turu

11 Eylül 2020 'den itibaren kalkışlı

2.750,00 TL
World Card 'e özel 18 Taksit
Diğer Taksit Seçenekleri

Gezilecek Yerler
Kadim Dünyanın Topraklarına Yolculuk

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Setur Select
  • Uçaklı
  • Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Önlemi Alınmış Tur

1 Gün : Mardin, Kasımiye Medresesi, Deyrulzafaran Manastırı, Kırklar Kilisesi, Kültür Sokak, Ulu Cami, Abbaralar, Madde’den Mana’ya Semineri

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali’ nde saat 05:00’da buluşuyor ve temassız check in işlemlerimizi tamamladıktan sonra Pegasus’un PC 2430 sefer sayılı uçağı ile 06:30’da Mardin’e uçuyoruz. Mardin Havalimanı’nda bizi bekleyen aracımız ile buluşup Mezopotamya Ovasının üstünde kurulu Artuklular döneminde yapımına başlanan ve 15. yüzyılın sonlarında Akkoyunlu sultanı Kasım ibn Cihangir döneminde tamamlanan Kasımiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Medrese ziyaretimizin ardından 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin ikamet yeri olan; kubbeleri, kemerli sütunları, ahşap el işlemeleri, iç ve dış mekanlardaki taş nakışları ile insanın ilgisini çeken Deyrulzafaran Manastırı’nı geziyoruz. Sin Mabedi, Mezarlık, Kilise ve Teras bölümlerini görüyoruz. Manastır ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrası bir çok din, dil ve ırkın bir arada anlayış içerisinde yaşadığı Mardin’i keşfetmeye başlıyoruz. Diyarbakır kapıda aracımızdan iniyor ve uzun bir yürüyüş ile başlayacak olan gezimize ilk olarak 569 yılında Süryaniler tarafından yapılmış olan Kırklar Kilisesi' ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Kültür Sokağı' nı geziyoruz. Yürüyüşümüze; Cumhuriyet Meydanı' ndan geçerek Artuklu Dönemi mimari örneklerinden, dilimli kubbesi ve minaresiyle Mardin'in sembolü olan Ulu Cami ile devam ediyoruz. Mardin' in meşhur çarşıları ve Abbara'larını görerek gezimizi noktalıyor ve otelimize ulaşıyoruz. Günün geri kalanında tarihi Mardin' i keşfetmeniz için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeğinden sonra Aret Vartanyan’ın ize özel gerçekleştireceği “Madde’den Mana’ya Semineri” ile detaylı bilgiler ediniyoruz… 


2 Gün : İnançlardan İlişkilere, Ekonomiden Sosyal Yaşama Geleceğin Dünyası Semineri, Mor Gabriel Manastırı, Midyat, Hasankeyf

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Aret Vartanyan’ın “İnançlardan İlişkilere, Ekonomiden Sosyal Yaşama Geleceğin Dünyası” seminerini dinliyor ve Midyat ilçesinin 23 km güneydoğusunda kurulu Süryani Kadim Ortodoks'larının ünlü ve büyük yapıtlarından biri olan Mor Gabriel (Deyrulumur) Manastırı' nı ziyaret ederek gezimize başlıyoruz. Manastırda Yemekhane, Mezarlık ve Meryemana Kilisesi' ni görüyoruz ve Midyat'a hareket ediyoruz. Midyat' ta ilk olarak bir çok diziye ev sahipliği yapan Devlet Konukevine geçiyoruz. Midyat sokaklarında yürüyüş yapıyor ve telkari çarşısında sizlere alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından öğle yemeğimizi Çağdaş Et Lokantası'nda alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında çok eski bir yerleşim merkezi olan Batman'ın Hasankeyf ilçesine hareket ediyoruz. Hısnkeyfa olan bu şehrin adı Kayahisarı anlamına gelmektedir. Hasankeyf’in ne zaman kurulduğu, şimdiye kadar karanlıkta kalmış olup tarihi antik döneme kadar dayanmaktadır. Dicle nehrinin üzerinde kurulu olan köprüden eski yerleşim yerini fotoğraflıyor ve serbest zamanın ardından Mardin'e geri dönüyoruz. (Hasankeyf'in sular altında kalması durumunda programda güncelleme yapılacaktır.) Konaklama otelimizde. Bu akşam sizlerle Bağdadi Restaurant’ta akşam yemeğimizi alıyoruz.

3 Gün : Dara Antik Kenti, Diyarbakır, Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Evi Kültür Müzesi, Surlar, 10 Gözlü Köprü

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Mardin'e 30 km uzaklıkta bulunan Yukarı Mezopotamya' nın en önemli yerleşim yerlerinden biri olan Dara Antik Kenti'ne hareket ediyoruz. Roma Dönemi'nde, 'Yeniden Diriliş' törenlerinin yapıldığı, binlerce mezarın bir arada olduğu henüz yeni ziyarete açılan 1400 yıllık galeri mezarlığı ziyaret ediyoruz. Dara' dan ayrılıyor ve Diyarbakır’ a hareket ediyoruz. Diyarbakır' da ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Anadolu’nun en eski camilerinden birisi olarak kabul edilen 5. Harem-i Şerif (kutsal mabet) olarak görülen Ulu Cami’yi ziyaret ediyoruz. Cahit Sıtkı’nın doğduğu ev olan Cahit Sıtkı Tarancı Evi Kültür Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi Meşhur Diyarbakır Ciğercilerinde alıyor ve Suriçi’nden geçerek gördüğümüz meşhur surların Mardin Kapısı’ndan çıkarak Hevsel Bahçelerine can veren Dicle’ye ulaşmış olacağız. Bir sonraki noktamız Dicle Nehri üzerindeki en önemli tarihi köprü olan 10 Gözlü Köprü olacaktır. 10 kemerinden dolayı 10 gözlü diye adlandırılan köprü çevresindeki yeşil alan nedeniyle Diyarbakırlıların sayfiye yeri niteliğindedir. Diyarbakır Havalimanına hareket ediyoruz. Dönüş uçağımız Pegasus’un PC 2385 sefer sayılı uçağı ile 20:20‘ de hareket edip 22:15’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı‘na varıyor olacak. İstanbul'a varışta tekrar görüşmeyi dileyerek sizleri almış olduğumuz servis noktalarına bırakıyoruz.


Aret Vartanyan Kimdir ?

Aret Vartanyan 1978 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk gençlik yıllarında Uzakdoğu felsefesine yoğunlaşan Vartanyan, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra burslu olarak Oxford Üniversitesi’nde Teoloji okudu ve Batı Felsefesi üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdı. 13 yıl kurumsal hayatta İletişim Danışmanı olarak çalıştıktan sonra ilk kitabı 2008 yılında yayımlandı ve aynı yıl bugün yüzbinlerce katılımcıya ulaşan Yaşam Atölyesi’ni kurdu. Dünya hızla değişirken, bireysel, toplumsal dönüşümün partalelinde iş dünyası eskisi gibi olmayacak. Her geçen gün yarını öngörmek güçleşirken; insanı anlamadan, değişimi kabullenmeden yoluna devam etmeye çalışan hiçbir organizasyonun geleceğe taşınma olasılığı kalmadı. Aret Vartanyan, ‘İnsan bir kaynak değil, bir değerdir’ yaklaşımıyla iş dünyasını yeni açılımlarla buluştururken, alışılagelmiş kalıp, şablon, eğitim normlarını bir kenara bırakarak ‘yeni’ ve ‘farklı’ olanı yaratmanın ancak bu iki kavramın içselleştirilmesiyle mümkün olabileceğinin altını çiziyor.


Tur Tanıtım Metni

İnsanlığın ve kadim bilgeliğin merkezlerinden biri olan Mardin’i Aret Vartanyan’ın yaklaşımları ve ilişkilerden kariyere yaşamımızın tüm kulvarlarında kullanabileceğimiz hap bilgi ve önerilerle benzersiz bir deneyimle keşfedeceğiz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

2 Gece Kaya Ninova Butik Hotel’de Oda+Kahvaltı Konaklama

Pegasus ile İstanbul Sabiha Gökçen – Mardin ve Diyarbakır – İstanbul Sabiha Gökçen Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

Profesyonel Turist Rehberi Eşliğinde Çevre Gezileri

Deyrulzafaran Manastırı Öğle Yemeği

Akşam Yemeği Müzik Eşliğinde Mardin Bağdadi Restaurant

1 Adet Akşam Yemeği (1 Akşam Yemeği Bağdadi Restaurant , 1 Adet Öğle Yemeği)

Maddeden Mana'ya Semineri Giriş Ücreti

İnançlardan İlişkilere, Ekonomiden Sosyal Yaşama Geleceğin Dünyası Semineri Giriş Ücreti

Tur Süresi Boyunca Ulaşım ve Transferler

Müze ve Örenyeri Giriş Ücretleri


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle ve Akşam Yemekleri

Tüm Yemeklerde Alınacak Olan İçecekler

Otel Ekstraları


Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Önlemleri

Turumuz maksimum 25 kişinin katılımı ile gerçekleşecektir.

Turumuzda konaklama yapacağımız otel Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Koronavirüs Sertifikasyon Belgesine sahiptir.

Tur rezervasyon aşamasında Hayat Eve Sığar (HES) Kodu beyanı zorunludur.

Tüm katılımcılarımız tur ulaşım araçlarımızın içerisinde cam kenarında oturacaktır.

Turlarımızda Setur Hijyen Kiti dağıtılacak olup, kit içerisinde dezenfektan ve maske yer almaktadır.

Tur süresi boyunca iç ve dış mekanlarda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takılması zorunlu olacaktır.

Tur ulaşım araçlarımızın içerisinde yiyecek ve içecek servisi olmayacaktır.

Turlarımızda ziyaret edilen Müze, Örenyeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir. Bu önlemlerden dolayı ziyaret edilmesi mümkün olmayan yerlerden Setur A.Ş. sorumlu değildir.

Tur süresi boyunca dinlenme tesisi, restaurant, ara transfer araçları ve tekne turu hizmetleri için salgın ve bulaşıcı hastalık önlemlerini almış olan tedarikçiler ile anlaşma yapılacaktır.

Tur ulaşım araçlarımızın içerisinde ULV Sisleme yönetimi ile kullanılarak Diversey Oxivir Plus (hidrojen peroksit içerir) günlük dezenfeksiyon işlemi yapılmaktadır.

Araç girişlerinde otomatik el dezenfektan (Diversey Orion Soft Care Alcoplus H500) istasyonları kullanılmaktadır.

Sürücülerimizde maske takma zorunluluğu ve bagaj işlemlerinde eldiven takma zorunluluğu bulunmaktadır.

Araçlarımızda kapıların otomatik kapı veya temas olmadan giriş yapılabilmesi için sosyal mesafe korunarak sürücü tarafından açılması sağlanmaktadır.

Araçlarımız her taşıma sonrası yeni misafir araca alınmadan önce kullanılan ve temas edilen alanların tek kullanımlık dezenfektan içeren (Diversey Nonwoven) bezler ile temizlenip araçların havalandırılması sağlanmaktadır.


11 - 13 Eylül 2020 / Kaya Ninova Otel

Tarih
11.09.2020
13.09.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 2.750,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.700,00 TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 3.000,00 TL