Butik Doğu Karadeniz Yaylaları Turu

18 Temmuz 2022 'den itibaren kalkışlı

4.960,00 TL
World Card 'e özel 18 Taksit
Diğer Taksit Seçenekleri

Gezilecek Yerler
Kars, Şavşat, Borçka, Mençuna Şelalesi, Ayder, Avusor Yaylası, Pokut Yaylası, Sal Yaylası, Zil Kale, Palovit Şelalesi, Çat Vadisi, Uzungöl, Bledi Mezraası, Yente Yaylası, Sarıkaya Yaylası, Trabzon

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Kesin Hareket
  • Turlar Dahil
  • Uçaklı Turlar

1 Gün : Kars, Şavşat Karagöl, Cevizli Köyü, Tibeti Kilisesi

Belirtilen uçuş ile Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan belirtilen uçuş ile hareket ediyoruz. Uçağımız  iniyor ve bizi bekleyen aracımıza binerek iklim ve bitki örtüsünün sürekli değişimini izleyebileceğiniz ortalama 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Doğu Anadolu – Karadeniz geçişine başlıyor olacağız. İlk durağımız Sahara Milli Parkı içerisinde yer alan bozulmamış doğal yapısı ile muhteşem bir doğal alan olan Karagöl olacak. Göl çevresinde geçirdiğimiz zaman sonrası Kafkasların ahşap ev geleneğini koruyan ve yaşatan köyler içerisinden geçerek Cevizli Köyü’nde bulunan Tibeti Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Bagratlı prenslerden, Aşut Koh tarafından yaptırılan kilise bölgenin İslamiyeti kabul etmesinin ardından cami olarak kullanılmıştır. Bugün gezimizi tamamlıyor ve otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Şavşat Laşet Motel'de...

***Şavşat Laşet Motel' de konaklamalar tesis müsaitliğine göre Motel Odası veya Bungalov Evler'de olacaktır.
27 Haziran kalkış tarihli paketlermiz Erzurum Havalimanı'dan başlayacak olup, uçuşlar Sabiha Gökçen Havalimanı - Erzurum Havalimanı olarak gerçekleşecektir.
*** 18/25 Temmuz 2022  kalkış tarihli paketlerimiz Rize - Artvin Havalimanı'ndan başlayacak olup, uçuşlar Sabiha Gökçen Havalimanı- Rize - Artvin Havalimanı olarak gerçekleşecektir.
*** 08 Temmuz 2022 kalkış tarihli turumuz Iğdır'dan başlaycak olup uçuşlar  İstanbul Havalimanı - Iğdır Havalimanı olarak gerçekleşecektir.

2 Gün : Borçka Karagöl, Fındıklı, Mençuna Şelalesi Yürüyüşü, Çifte Köprüler, Ayder

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Borçka’ ya hareket ediyoruz. Çoruh Nehri kenarında kurulmuş olan Borçka ilçe merkezi sonrasında Borçka Karagöl’e ulaşacağız. Karagöl çevresinde yapacağımız doğa ve fotoğraf yürüyüşünde zengin orman örtüsü ve flora çeşitliliğine hayran kalacaksınız.Dileyen misafirlerimiz kiraladıkları kürekli kayıklarla gölde kayık turu yapabilirler. Program sonrasında ise Karadeniz sahil kesimine doğru hareket ediyoruz. Karadeniz’ i İran’ a bağlayan ve 2018 yılında açılmış olan Cankurtaran Geçidi’ni kullanarak ulaştığımız sahil yolundan kısa bir yolculuk sonrası ulaştığımız Rize’nin Fındıklı ilçesinden içeri girerek Kamilet Vadisi’ne ulaşıyoruz. Mençuna Şelalesi’ne yapılan yürüyüş ardından ulaşılan ve oldukça yüksekten dökülen şelalenin görülmesi sonrası fotoğraflarımızı çekip dönüşe geçiyoruz. Aracımıza binerek Çifte Köprü’ye gidiyoruz. Fotoğraf molası sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kaçkar Resort Hotel Ayder'de...

3 Gün : Yüksek Yayla Turu - Avusor Yaylası ve Göl Yürüyüşü, Ayder

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından minibüs ile ortalama iki saatlik gidiş - dönüş süresi bulunan bir Laz Yaylası olan Avusor Yaylası’na (2400 Mt) hareket ediyoruz. Yaylada verdiğimiz serbest zaman sonrası 2600 rakımda bulunan Dobecelezane Buzul Gölü’ne yürüyüşümüze başlayacağız. İki saatlik zor olmayan yürüyüş sonrası ulaştığımız göl ve Kemerli Kaçkarların birleşimden oluşan muhteşem manzara tüm yorgunluğumuzu unutturacak. Gölün ve çevrenin fotoğraflanması ve dinlenme molasının ardından Avusor’a geri dönüş yürüyüşümüze başlayacağız. ( Avusor Yaylasının sisli olması durumunda alternatif yaylalar olan Gito veya Badara yaylaları ziyaret edilecektir )Yaylada bizleri bekleyen minibüsümüzle hareket ederek alt yayla olan Ayder’e ulaşarak Kalegon Mevki, Gelintülü Şelalesi ve Ayder’i keşfetmek için serbest zaman vereceğiz. Serbest zaman sonrasında otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama Kaçkar Resort Hotel Ayder'de... ***Dileyen misafirlerimiz Buzul Gölü yürüyüşüne katılmayıp Avusor'da vakit geçirebilirler.

4 Gün : Yüksek Yaylalar Turu - Pokut ve Sal Yaylası, Zil Kale ve Palovit Şelalesi, Çat Vadisi, Çiçekli Yayla, Ayder

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından minibüs ile ulaşılan Pokut Yaylasını görebilmek için otelimizden ayrılacağız. Orman sınırında olan yaylaya ulaştıktan sonra vereceğimiz dinlenme ve manzara molası sonra Sal Yaylası’na keyifli yürüyüş yapacağız. Ardından buradan ayrılarak Çat Vadisi’ne hareket edeceğiz. Yol üzerinde olan ünlü Zil Kale ( Kale-i Zir / Aşağı Kale ) ve bölgenin debisi en yüksek şelalelerinden birisi olan Palovit Şelalesi’nin görülüp fotoğraflanması sonrası Çiçekli Yayla’ya ulaşacağız. Yayla üstünden başlayan yürüyüş sonrası geçirilen zaman ardından yapılan yolculuk sonrası otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama Kaçkar Resort Hotel Ayder'de...

5 Gün : Yüksek Yayla Turu - Bladi, Yente ve Sarıkaya Yaylaları

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Uzungöl’e doğru yolculuk yapacağız. Varışımız ile birlikte yüksek yayla gezimiz başlayacak. Bladi – Sarıkaya – Yente (2000 mt. üstü). Dileten misafirlerimiz ile yayladan orman sınırına kadar yürüyüş yapacağız. Öğle yemeği sonrası Uzungöl’de yürüyüş ve serbest zaman sonrası veriyoruz. Serbest zamanın ardından Trabzon’a hareket edeceğiz. Karadeniz Bölgesi’nin kültür başkenti olan Trabzon’da Atatürk Köşkü, Trabzon Ayasofya’sı programımızı gerçekleştirileceği kültür varlıkları olacaktır. Turumuz bu noktada sona eriyor ve Trabzon Havalimanı’ na hareket ediyoruz. Belirtilen uçuş ile  Sabiha Gökçen Havalimanı’ na hareket ediyoruz. Uçağımız  iniyor ve ilerleyen gezilerimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Hava Yolları ile Gidiş - Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

1 Gece Şavşat Laşet Motel, 3 Gece Kaçkar Resort Hotel Ayder’de Yarım Pansiyon Konaklama

Profesyonel Turist Rehberi Eşliğinde Çevre Gezileri

Lüks Minibüs ile Ulaşım

Yayla Turları

Milli Park Girişleri

Paket Tur Zorunlu Sigorta Poliçesi


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri

Yemeklerde Alınacak Olan İçecekler

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tüm Özel Harcamalar


Genel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Turumuzda ulaşım aracımız Minibüs olup, turumuz maksimum 12 kişiliktir. Şavşat Laşet Motel' de konaklamalar tesis müsaitliğine göre Motel Odası veya Bungalov Evler'de olacaktır. Konaklama yapılan her iki tesisteki odaların oda büyüklükleri küçük olup duvarlar ahşap kaplamalıdır.Ulaşım araçlarımızın türü, gerçekleşecek olan katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Turlarımızda kademeli fiyat bulunmaktadır. Setur öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmemektedir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi  4 gece  5 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Setur sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirlenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır. Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır. Güncel sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
08 - 12 Temmuz 2022

Tarih
8.07.2022
12.07.2022
Çift Kişilik (Kişi Başı) 5.150,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 6.000,00 TL

18 - 22 Temmuz 2022

Tarih
18.07.2022
22.07.2022
Çift Kişilik (Kişi Başı) 6.000,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 7.250,00 TL
1. Çocuk
7 - 12 yaş
5.250,00 TL
1. Çocuk
0 - 7 yaş
4.250,00 TL
Satın Al
Son 3 oda

25 - 29 Temmuz 2022

Tarih
25.07.2022
29.07.2022
Çift Kişilik (Kişi Başı) 5.250,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 6.275,00 TL

01 - 05 Ağustos 2022

Tarih
1.08.2022
5.08.2022
Çift Kişilik (Kişi Başı) 5.250,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 6.275,00 TL
Satın Al
Son3 kişi

08 - 12 Ağustos 2022

Tarih
8.08.2022
12.08.2022
Çift Kişilik (Kişi Başı) 5.250,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 6.275,00 TL

15 - 19 Ağustos 2022

Tarih
15.08.2022
19.08.2022
Çift Kişilik (Kişi Başı) 5.250,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 6.275,00 TL
1. Çocuk
7 - 12 yaş
4.650,00 TL

22 - 26 Ağustos 2022

Tarih
22.08.2022
26.08.2022
Çift Kişilik (Kişi Başı) 5.250,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 6.275,00 TL
1. Çocuk
7 - 12 yaş
4.725,00 TL

30 Ağustos - 03 Eylül 2022

Tarih
30.08.2022
3.09.2022
Çift Kişilik (Kişi Başı) 5.110,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 6.150,00 TL

05 - 09 Eylül 2022

Tarih
5.09.2022
9.09.2022
Çift Kişilik (Kişi Başı) 4.970,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 5.880,00 TL

12 - 16 Eylül 2022

Tarih
12.09.2022
16.09.2022
Çift Kişilik (Kişi Başı) 4.960,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 5.870,00 TL

19 - 23 Eylül 2022

Tarih
19.09.2022
23.09.2022
Çift Kişilik (Kişi Başı) 4.960,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 5.870,00 TL