header top background shape
Setur Logo
444 28 22Yetkili AcentelerSetur Servis Turistik A.Ş.
Belge No: 728

Otelleri

Rize Otellerinde Hangi Tip Konaklama Yapabilirsiniz?

Rize, Karadeniz Bölgesi’nin en önemli şehirlerinden biridir. Ekonomik anlamda gelişmiş bir şehir merkezine sahip olmasının yanında doğal güzellikleri ile de yerli ve yabancı turistler için cazibe noktasıdır. Doğu Karadeniz’de bulunan Rize, bu bölgenin doğasının tüm karakteristik özelliklerini yansıtır. Özellikle yemyeşil ormanlar, yaylalar ve dik yamaçlı vadiler, şehrin doğasını eşsiz hâle getirir. Rize otelleri, şehrin farklı kesimlerinde yoğunlaşmıştır. Şehir merkezdeki tesisler, iş seyahatlerinizi ve akraba ziyaretlerinizi daha konforlu kılarken Rize doğa otelleri ise Doğu Karadeniz’in eşsiz güzelliklerini tecrübe etmeniz için bulunmaz olanaklar sağlar. Rize otelleri, çok farklı özellikleri ve konumları itibariyle şehre gelenlere istedikleri konaklama türünü sağlayabilecek çeşitliliğe sahiptir.

Şehir Oteli Konsepti

Rize’de hizmet veren şehir otellerinin büyük bir kısmı merkezde ve sahil kesiminde yer almaktadır. Birçok farklı ulaşım seçeneğine sahip olan bu bölgede, günlük ihtiyaçlarınızı gidermeniz geniş imkânlar sayesinde oldukça kolaydır. İş seyahati gibi amaçlarla sıkça tercih edilen Rize otelleri, Karadeniz’in masmavi manzarasını seyredebilmek için de son derece elverişlidir. Toplantılar için de uygun özelliklere sahip olan bu konaklama tesisleri, yiyecek ve içecek servislerindeki çeşitlilik ile öne çıkar. Rize’nin merkezinde konaklamak için siz de bölgede bulunan şehir otelleri arasından tercih yaparak bu tesislerin sunduğu olanaklardan yararlanabilirsiniz.

Doğa Otelleri Denilince Rize Otelleri

Rize, doğa turizminin Türkiye’deki en önemli merkezlerinden biridir. Şehrin sahip olduğu doğal güzellikler her yıl birçok turisti bu bölgeye çekmektedir. Rize’de yer alan doğa otelleri, bu türden bir tatil için en doğru konaklama tercihleri arasında yer alır. Bölgenin göz alıcı ve yemyeşil bitki örtüsü ile iç içe konumlandırılmış olan Rize doğa otelleri, konuklarına benzersiz bir tatil deneyimi vadeder. Bölgenin meşhur yaylalarına ve vadilerine oldukça yakın yerlerde bulunan bu tesisler, misafirlerine spa ve fitness gibi imkânlar da sunar. Bu otellerden birini tercih ederek tesisin sunduğu konfor ile eşsiz doğanın birlikteliğinden doğan hazzı sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

Bungalow Otelleri

Rize’de konaklamak için tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek de bungalov otelleridir. Kampçıların da en çok tercih ettiği şehirlerden biri olan Rize, bungalov otel açısından oldukça zengindir. Şayet bölgenin doğal güzellerinin tam ortasında vakit geçirip unutulmaz atmosferini tecrübe ederken çadırda kalmak istemiyorsanız bu konseptte hizmet veren konaklama tesislerinden birini seçebilirsiniz. Betonarmenin kullanılmadığı ahşap yapıları sayesinde mimari olarak da bölgenin doğal atmosferi ile uyumlu olan bu oteller, konforlu bir tatil geçirmeniz için birçok olanağa sahiptir. İnternet bağlantısı gibi olanaklar sayesinde doğanın ortasında teknolojinin sağladığı kolaylıklardan da kopmamış olursunuz.

Rize Otellerinin Konumları 

Rize otelleri merkez ve doğaya yakın olan tesisler olarak konumları itibariyle iki bölüme ayrılabilir. Şehrin merkezî bölgelerinde farklı ihtiyaçlara cevap veren birçok otel bulunur. Kısa süreli konaklamalar için sıklıkla tercih edilen şehir otelleride bu kısma dâhil edilebilir. Merkezî konumun sunduğu geniş imkânlardan ve avantajlardan faydalanmak istiyorsanız ya da bölgede gerçekleştirilen ticari faaliyetler sebebiyle Rize’ye gelecekseniz bu otellerden birini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Yeşil doğanın tadını çıkarırken denize de girebileceğiniz bir tatil için ise Rize İyidere otelleri, bu bölge için en isabetli tercihler arasında yer alır. Rize otelleri arasında doğa turizmine daha elverişli olacak şekilde bölgenin dağlık ve yeşillik açısından zengin alanlarında kurulmuş birçok konaklama tesisi de bulunur. Doğu Karadeniz bölgesinin doğal güzelliklerini yerinde deneyimleyip şehir hayatının yoruculuğundan uzaklaşmak için Rize dağ evleri arasından kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Bu türdeki otellerden birini seçerek kolayca ziyaret edebileceğiniz doğal güzelliklerden başlıcaları şöyle sıralanabilir:

  • Anzer Yaylası: Doğasında yeşili, sarıyı ve kırmızıyı buluşturan bu yayla, yürüyüş ve fotoğrafçılık için çok uygun bir merkezdir. Yamaç paraşütü ve rafting de burada yapabileceğiniz etkinlikler arasında yer alır. Rize’nin doğasını teneffüs etmek istiyorsanız Anzer Yaylası’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz.
  • Kaçkar Dağları Millî Parkı: Bu millî parkta 700’den fazla bitki çeşidi ve 300’ü aşkın hayvan türü yaşamaktadır. Park içinde yer alan Fırtına ve Hemşin dereleri de bu bölgede görülmesi gereken doğal güzelliklerin başında gelir.
  • Ayder Yaylası: Tertemiz havası ve rengarenk doğası ile öne çıkan Ayder, bu bölgenin en çok ziyaretçi çeken yaylasıdır. Doğal güzelliklerinin yanında ekstrem sporlara uygun yapısı ve Karadeniz mutfağının birbirinden lezzetli yemeklerini tadabileceğiniz tesis çeşitliliği ile de dikkat çeker.
  • Şenyuva Köprüsü: Bu köprü 1696 yılında inşa edilmiştir. Fırtına Deresi üzerinde kurulu olan yapı, bölgenin en eski köprüsüdür ve mimari açıdan önemli bir eserdir.
  • Palovit Şelalesi: Özellikle yaz aylarında birçok turistin ziyaret ettiği bu şelale, nefes kesici bir doğal güzelliğe sahiptir. Gür ve bakir bir ormanın içinde yer alan Palovit Şelalesi, doğa yürüyüşlerinin yanında zengin florası sayesinde bitki gözlemciliği için de son derece uygundur.

Rize Otellerinin En Çok Tercih Edildiği Bölgeler Nelerdir?

Rize otelleri, şehrin birçok farklı bölgesinde konumlanmıştır. Bu tesisler genel olarak dört farklı bölgede yoğunlaşmıştır. Bunlar; şehir merkezi, Çamlıhemşin, İkizdere ve Çayeli’dir.

Merkez

Rize’deki şehir oteli konseptine sahip tesislerin büyük çoğunluğu bu bölgede bulunur. Farklı ekonomik şartlara sahip konuklara hitap edecek şekilde çeşitlenmiş olan oteller, buradaki şehir hayatını ve Karadeniz manzarasını tecrübe etmek için en uygun tercihlerin başında gelir.

Çamlıhemşin

Doğa ile iç içe bir tatili tercih edenler için Çamlıhemşin mevkiinde yer alan oteller, çok güçlü deneyimler vadeder. Bu bölgedeki Rize otelleri bungalov seçeneğiyle öne çıkar. Bu tesislerde doğanın tadını gönlünüzce çıkarabilmeniz için tüm imkânlar sağlanmıştır.

İkizdere

Anzer Yaylası’na da yakın bir konumda bulunan İkizdere, Rize’nin doğal güzelliklerinin ortasında konumlanmıştır. Şehre doğa tatili için gelen birçok turist, bu bölgedeki otelleri tercih eder. Doğanın kalbinde huzurlu ve sakin bir tatil hayal ediyorsanız Rize İkizdere otelleri arasından şartlarınıza ve beklentilerinize en uygun olan tesisi seçebilirsiniz.

Çayeli

Rize Çayeli otelleri, konum olarak ilçenin sahil kesimine ve dağlık bölgelere yayılmış şekildedir. Bu nedenle Çayeli’nde konaklamayı düşünüyorsanız Rize’nin misafirlerine sunduğu hangi güzelliklerin sizin için daha ilgi çekici olduğunu göz önünde bulundurmanız faydalı olabilir. Böylece beklentilerinizi eksiksiz şekilde karşılayan bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Rize Otelleri En Çok Hangi Mevsimlerde Tercih Edilir?

Rize, kış aylarının oldukça soğuk geçtiği bir şehirdir. Yaz ayları bu şehrin güzelliklerini deneyimlemek için en uygun dönemdir. Rize otelleri de en çok mayıs ve eylül ayları arasında tercih edilir. Karadeniz ikliminin görüldüğü bu şehre gelirken yağmura hazırlıklı olmanızda fayda var.

Rize Otelleri Rezervasyonları İçin Setur Avantajları Nelerdir?

Setur, Rize otelleri arasından tercih yapmaya çalışan kullanıcıları için birçok farklı seçenek ve tatili daha kolay hâle getiren avantajlar sunar. Setur’un anlaşmalı olduğu oteller arasından seçim yaparak %50’ye varan erken rezervasyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Rize otelleri rezervasyonu için Setur’u tercih eden Worldcard kullanıcıları, diğer kolaylıkların yanında 18 aya varan taksit olanağından da yararlanabilir. Ayrıca ödemelerinde Worldpuan indirimlerinden de faydalanabilirler. Hayalinizdeki Rize tatili için Setur’u gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.