Butik Mardin Turu 2020

11 Eylül 2020 'den itibaren kalkışlı

1.685,00 TL
mardin
World Card 'e özel 18 Taksit
Diğer Taksit Seçenekleri

Gezilecek Yerler
Mardin, Deyrulzafaran Manastırı, Kasımiye Medresesi, Abbaralar, Mor Gabriel Manastırı, Midyat, Hasankeyf, Diyarbakır

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Kesin Hareket
 • Türkçe Rehberli
 • Uçaklı
 • Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Önlemi Alınmış Tur

1 Gün : Mardin,Deyrulzafaran Manastırı, Kasımiye Medresesi, Kırklar Kilisesi, Kültür Sokak, Ulu Cami, Abbaralar

Siz değerli misafirlerimiz ile 03:30’te Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı yanından Önünden, 03:45' te Metro City AVM Önü, 04:00' da Ataköy Atrium Cami Önü'nden servislerimiz ile İstanbul Havalimanı'na hareket ediyoruz. Havalimanına kendi imkanları ile gelen misafirlerimizle 04:30'da İstanbul Havalimanı İç Hatlar Terminali’ nde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları TK 2674 06:15 uçağı ile Mardin Havalimanı’ na hareket ediyoruz. Uçağımız 08:20’ de iniyor ve bizi bekleyen aracımıza binerek 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin ikamet yeri olan; kubbeleri, kemerli sütunları, ahşap el işlemeleri, iç ve dış mekanlardaki taş nakışları ile insanın ilgisini çeken Deyrulzafaran Manastırı’nı geziyoruz. Sin Mabedi, Mezarlık, Kilise ve Teras bölümlerini görüyoruz. Manastır ziyaretimizin ardından Mezopotamya Ovasının üstünde kurulu Artuklular döneminde yapımına başlanan ve 15. yüzyılın sonlarında Akkoyunlu sultanı Kasım ibn Cihangir döneminde tamamlanan Kasımiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Medrese ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi meşhur Mardin kebabı olarak alıyoruz. Öğle yemeği sonrası bir çok din, dil ve ırkın bir arada anlayış içerisinde yaşadığı Mardin’i keşfetmeye başlıyoruz. Diyarbakır kapıda aracımızdan iniyor ve uzun bir yürüyüş ile gezimize ilk olarak 569 yılında Süryaniler tarafından yapılmış olan Kırklar Kilisesi ile başlıyoruz. Sonrasında Kültür Sokağı' nı geziyoruz. Yürüyüşümüze; Cumhuriyet Meydanı' ndan geçerek Artuklu Dönemi mimari örneklerinden, dilimli kubbesi ve minaresiyle Mardin'in sembolü olan Ulu Cami ile devam ediyoruz. Mardin' in meşhur çarşıları ve Abbara'larını görerek gezimizi noktalıyor ve otelimize ulaşıyoruz. Günün geri kalanında tarihi Mardin' i keşfetmeniz için serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde. ***Mardin bölgesinde akşam yemeği alınacak restaurantlara rezervasyon yaptırmanızı mutlaka tavsiye ederiz. Restaurant önerileri Genel Bilgiler bölümünde yer almaktadır.

2 Gün : Mor Gabriel Manastırı, Midyat, Hasankeyf

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Midyat ilçesinin 23 km güneydoğusunda kurulu Süryani Kadim Ortodoks'larının ünlü ve büyük yapıtlarından biri olan Mor Gabriel (Deyrulumur) Manastırı' nı ziyaret ederek gezimize başlıyoruz. Manastırda Yemekhane, Mezarlık ve Meryemana Kilisesi' ni görüyoruz ve Midyat'a hareket ediyoruz. Midyat' ta ilk olarak bir çok diziye ev sahipliği yapan Devlet Konukevine geçiyoruz. Midyat sokaklarında yürüyüş yapıyor ve telkari çarşısında sizlere alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından öğle yemeğimizi Çağdaş Et Lokantası'nda alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında çok eski bir yerleşim merkezi olan Batman'ın Hasankeyf ilçesine hareket ediyoruz. Eski yerleşim Ilıca Barajı suları altında kaldığı için kurulan yeni Hasankeyf'te Hasankeyf Müzesi'ni gezerken kentin tarihi ile ilgili bilgileri dinliyor ve taşınan yapıları gözlemliyoruz. Fotoğraflarımızı çekip verilen serbest zamanımızı değerlendirip Mardin'e dönüyoruz. Konaklama otelimizde. ***Mardin bölgesinde akşam yemeği alınacak restaurantlara rezervasyon yaptırmanızı mutlaka tavsiye ederiz. Restaurant önerileri Genel Bilgiler bölümünde yer almaktadır.

3 Gün : Dara Antik Kenti, Diyarbakır, Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Evi Kültür Müzesi, Surlar, 10 Gözlü Köprü

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Mardin'e 30 km uzaklıkta bulunan Yukarı Mezopotamya' nın en önemli yerleşim yerlerinden biri olan Dara Antik Kenti'ne hareket ediyoruz. Roma Dönemi'nde, 'Yeniden Diriliş' törenlerinin yapıldığı, binlerce mezarın bir arada olduğu henüz yeni ziyarete açılan 1400 yıllık galeri mezarlığı ziyaret ediyoruz. Dara' dan ayrılıyor ve Diyarbakır’ a hareket ediyoruz. Diyarbakır' da ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Anadolu’nun en eski camilerinden birisi olarak kabul edilen 5. Harem-i Şerif (kutsal mabet) olarak görülen Diyarbakır Ulu Cami’ni ziyaret ediyoruz. Cahit Sıtkı’nın doğduğu ev olan Cahit Sıtkı Tarancı Evi Kültür Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Mardin Kapısı’ndan çıkarak Hevsel Bahçelerine can veren Dicle’ye ulaşıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün ordu komutanlığı sırasında 11 ay kaldığı meşhur Akkoyunlu Konağı; 15.y.y geleneksel sivil mimarisinin bölgedeki en önemli temsilcisi olan Gazi Köşkü’ nü ziyaret ediyoruz. (Not: Binanın bazı bölümlerinde restorasyon devam etmektedir) Bir sonraki noktamız Dicle Nehri üzerindeki en önemli tarihi köprü olan 10 Gözlü Köprü olacaktır. 10 kemerinden dolayı 10 gözlü diye adlandırılan köprü çevresindeki yeşil alan nedeniyle Diyarbakır’lıların sayfiye yeri niteliğindedir. Diyarbakır Havalimanı’na hareket ediyoruz. Dönüş uçağımız Türk Hava Yolları'nın TK 2607 sefer sayılı uçağı ile 19:25‘ te hareket edip 21:35’ te İstanbul Havalimanı‘ na ulaşacaktır. İstanbul' a varışta tekrar görüşmeyi dileyerek siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz servis noktalarına bırakıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Belirtilen Hotel'de 2 Gece Oda+Kahvaltı Konaklama

Pegasus Havayolu ile Gidiş - Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

Sabiha Gökçen Havalimanı Gidiş - Dönüş Servis Ulaşımı

Profesyonel Turist Rehberi Eşliğinde Çevre Gezileri

Tüm Manastır, Müze Girişleri ve Bahşişleri

Lüks Otobüs ile Ulaşım

Acente İflas Sigorta Poliçesi


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle ve Akşam Yemekleri

Yemeklerde Alınacak Olan Ekstra İçecekler

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tüm Özel Harcamalar


Genel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Turumuz minimum 20 katılımcı olması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü, gerçekleşecek olan katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Turlarımızda kademeli fiyat bulunmaktadır. Setur öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmemektedir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi  2 gece  3 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Setur sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirlenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır. Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır. Güncel sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

Mardin Akşam Yemeği Restaurant Önerileri

Mardin bölgesinde akşam yemeği alınacak restaurantlara rezervasyon yaptırmanızı mutlaka tavsiye ederiz. Akşam yemeği için restaurant önerilerimiz aşağıdaki gibidir;
Cercis Murat Konağı Birinci Cadde No:517 Mardin 0482 213 68 41 0482 213 75 17
Bağdadi Restaurant Şar Mahallesi, Vali Adil 228 Sk, 47100 Artuklu / Mardin 0482 212 55 55
Kebapçı Yusuf Usta Şehidiye Mahallesi, 1. Cadde, 47100 Artuklu / Mardin 0482 212 79 85

Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Önlemleri

 • Turumuz maksimum 25 kişinin katılımı ile gerçekleşecektir.
 • Turumuzda konaklama yapacağımız otel Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Koronavirüs Sertifikasyon Belgesine sahiptir.
 • Tur rezervasyon aşamasında Hayat Eve Sığar (HES) Kodu beyanı zorunludur.
 • Tüm katılımcılarımız tur ulaşım araçlarımızın içerisinde cam kenarında oturacaktır.
 • Turlarımızda Setur Hijyen Kiti dağıtılacak olup, kit içerisinde dezenfektan ve maske yer almaktadır.
 • Tur süresi boyunca iç ve dış mekanlarda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takılması zorunlu olacaktır.
 • Tur ulaşım araçlarımızın içerisinde yiyecek ve içecek servisi olmayacaktır.
 • Turlarımızda ziyaret edilen Müze, Örenyeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir. Bu önlemlerden dolayı ziyaret edilmesi mümkün olmayan yerlerden Setur A.Ş. sorumlu değildir.
 • Tur süresi boyunca dinlenme tesisi, restaurant, ara transfer araçları ve tekne turu hizmetleri için salgın ve bulaşıcı hastalık önlemlerini almış olan tedarikçiler ile anlaşma yapılacaktır.
 • Tur ulaşım araçlarımızın içerisinde ULV Sisleme yönetimi ile kullanılarak Diversey Oxivir Plus (hidrojen peroksit içerir) günlük dezenfeksiyon işlemi yapılmaktadır.
 • Araç girişlerinde otomatik el dezenfektan (Diversey Orion Soft Care Alcoplus H500) istasyonları kullanılmaktadır.
 • Sürücülerimizde maske takma zorunluluğu ve bagaj işlemlerinde eldiven takma zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Araçlarımızda kapıların otomatik kapı veya temas olmadan giriş yapılabilmesi için sosyal mesafe korunarak sürücü tarafından açılması sağlanmaktadır.
 • Araçlarımız her taşıma sonrası yeni misafir araca alınmadan önce kullanılan ve temas edilen alanların tek kullanımlık dezenfektan içeren (Diversey Nonwoven) bezler ile temizlenip araçların havalandırılması sağlanmaktadır.

11 - 13 Eylül 2020 / Kaya Ninova Otel

Tarih
11.09.2020
13.09.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.815,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.065,00 TL

18 - 20 Eylül 2020 / Kaya Ninova Otel

Tarih
18.09.2020
20.09.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.685,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.935,00 TL

25 - 27 Eylül 2020 / İzala Butik Otel

Tarih
25.09.2020
27.09.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.910,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.160,00 TL

09 - 11 Ekim 2020 / Hilton Garden Inn Mardin

Tarih
9.10.2020
11.10.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.710,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.650,00 TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.960,00 TL

16 - 18 Ekim 2020 / İzala Butik Otel

Tarih
16.10.2020
18.10.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.890,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.135,00 TL