Butik Van Doğubeyazıt Turu / Ramazan Bayramı Özel

23 Mayıs 2020 'den itibaren kalkışlı

2.170,00 TL
akdamar-adasi ishak-pasa-sarayi selcuklu-mezarlari-ahlat muradiye-selalesi ishak-pasa-sarayi-turu
Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 12 taksit imkanı


Tur Hakkında
Doğubeyazıt, İshakpaşa Sarayı, Ağrı Dağı, Muradiye Şelalesi, Ahlat Selçuklu Mezarlığı, Nemrut Krater Gölü, Tatvan, Gevaş, Akdamar Adası, Van,

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Kesin Hareket
  • Turlar Dahil
  • Uçaklı

1 Gün : Iğdır, Doğubeyazıt, İshakpaşa Sarayı, Muradiye Şelalesi, Van

Siz değerli misafirlerimiz ile 03:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı, 03:45 Metro City AVM Önü, 04:00 Ataköy Atrium AVM Önünden servislerimiz ile İstanbul Havalimanı'na hareket ediyoruz. İstanbul Havalimanı'na kendi imkanları ile gelen misafirlerimizle 04:45’te İç Hatlar Terminali’ nde buluşuyoruz. THY' nin TK 2718 05:55 uçağı ile Iğdır’a hareket ediyoruz. Uçağımız 08:15' te Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı'na iniyor ve burada bizi bekleyen aracımızla buluşup Doğubeyazıt' a hareket ediyoruz. Birçok efsanenin baş kahramanı Ağrı Dağı eteklerinde muhteşem manzaraların belleğimize kazınmasına yardımcı olan İshakpaşa Sarayı'nı rehberimiz eşliğinde adım adım geziyoruz. Külliye'de karşılaşacağımız taş işçiliğine hayran kalacaksınız. İshakpaşa Sarayı gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeği için Ararat Restaurant’a ulaşıyoruz. Ardından Doğubeyazıt – Çaldıran yolunu takip ederek Muradiye Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Muradiye Şelalesi'nde fotoğraf ve serbest zamanın ardından Van' da konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Doubletree by Hilton Van Otel’de.

2 Gün : Ahlat, Selçuklu Meydan Mezarlığı, Tatvan, Nemrut Krater Gölü, Akdamar Adası, Van Halıları

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Bitlis Ahlat'a hareket ediyoruz.Türklerin Anadolu'ya girişinin kapısı olan ve "Anadolu'nun tapusu" olarak bilinen Ahlat’a ulaşıyoruz. Dünya’daki tek sütunlu kümbet olan Emir Bayındır Kümbet’i ilk ziyaret noktamız olacak. Ardından Dünya’nın en büyük Türk - İslam Mezarlığı olarak bilinen UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası geçici listesinde yer alan Selçuklu Meydan Mezarlığı’ndaki 8 bin 200 mezar taşının bazılarının üzerilerindeki kabartma ve oyma işlemeleri gözlemliyoruz. Bu gezimizin ardından Tatvan'a hareket ediyoruz. Tatvan'da ilk olarak Büyük İskenderin Cenneti’’ olarakta bilinen Nemrut Krater gölüne hareket ediyoruz. Otobüsümüzden iniyor ve minibüslere binip ortalama 40 dakikalık yolculuk sonrası panaromik mola noktasına ulaşıyor, Van Gölü ile krater gölünü fotoğraflıyoruz. Sonrasında buhar bacalarını görüyor ve büyük göle ulaşıyoruz. Büyük göl aynı zamanda soğuk olan kısımdır, büyük gölde verdiğimiz fotoğraf molası sonrası ılık göle ulaşıyor burada verdiğimiz serbest zaman ve fotoğraf molası sonrasında minibüslere binerek geri dönüyoruz. Otobüsümüz ile buluştuktan sonra Tatvan'da öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Gevaş’a doğru hareket ediyoruz. Gevaş’a vardığımızda iskeleden teknemize binerek Akdamar Adasına hareket ediyoruz. Tekne ile yaklaşık 30 dakika sürecek bir yolculuğun ardından Akdamar Adası'na ulaşıp, muhteşem taş işçiliği örneklerini gözlemleyebileceğimiz Akdamar Kilisesi'ni geziyor ve rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Van'ın en önemli turizm noktası olan Akdamar Adası'nda geçirecek olduğumuz keyifli vakitlerin ardından Van Merkez’e hareket ediyoruz. Van deyince akla gelen bir diğer değer el dokuması halılardır. El sanatlarımızın güzide örneklerini gözlemledikten sonra konaklama için otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Doubletree by Hilton Van Otel’de.

3 Gün : Çavuştepe, Van Kedisi Evi , Van Kalesi

Sabah otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip otelden ayrılıyor ve Urartu Krallığı'nın izlerini günümüze taşıyan Çavuştepe Kalesi son günümüzün ilk durağı olacak. Andezit taş bloklar üzerine işlenmiş yazıtları ve diğer arkeolojik alanları rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz. Ardından Van’ın simgesi olan Van Kedilerini görmek üzere Van 100. Yıl Üniversitesi içerisinde yer alan Van Kedisi Evi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Kedi evi gezimin ardından öğle yemeği için yöresel lezzetleri tadabileceğimiz Aşiyan Restaurant’a gidiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Van’a has Savat işçiliğini görebileceğimiz Arubani Bedesteni’ne ulaşıyoruz. Savat işçiliği hakkında aldığımız bilgi sonrası ana kaya üzerine inşa edilmiş Van Kalesi’ne ulaşıyoruz. Tuşpa adıyla Urartu Başkentliği yapmış olan kale gezimizin ardından Van Ferit Melen Havalimanı'na ulaşıyoruz. THY' nin TK 2751 18:45 uçuşu ile İstanbul'a dönüyoruz. İstanbul' a varışta tekrar görüşmeyi dileyerek sizleri almış olduğumuz servis noktalarına bırakıyoruz.Bir başka Setur seyahatinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.Fiyata Dahil Olan Hizmetler

2 Gece DoubleTree by Hilton Van Otellerinde Yarım Pansiyon Konaklama

Türk Hava Yolları ile Gidiş - Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

Profesyonel Turist Rehberi eşliğinde Çevre Gezileri

Lüks Otobüs ile Ulaşım

Akdamar Adası Tekne Ulaşımı

Müze ve Örenyeri Giriş Ücretleri

İstanbul Havalimanı Gidiş - Dönüş Servis Ulaşımı

Paket Tur Zorunlu Sigorta Poliçesi


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri

Yemeklerde alınacak olan ekstra içecekler

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tüm Özel Harcamalar


Genel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Turumuz minimum 20 katılımcı olması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü, gerçekleşecek olan katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Turlarımızda kademeli fiyat bulunmaktadır. Setur öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmemektedir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi  2 gece  3 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Setur sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirlenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır. Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır. Güncel sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

23 - 25 Mayıs 2020 / Ramazan Bayramı

Tarih
23.05.2020
25.05.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 2.170,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.120,00 TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.360,00 TL
1. Çocuk
0 - 2 yaş
125,00 TL
1. Çocuk
2 - 7 yaş
1.120,00 TL