Isparta Lavanta Ve Göller Yöresi Turu - Otobüslü

isparta-egirdir-golu kuyucak-lavanta-kokulu-koy
World Card 'e özel 18 Taksit

Gezilecek Yerler
Isparta, Eğirdir Gölü, Yazılı Kanyon Tabiat Parkı, Burdur, Salda Gölü, Sagalassos Antik Kenti, Lavanta Kokulu Köy Kuyucak

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Kesin Hareket
  • Otobüslü Turlar
  • Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Önlemi Alınmış Tur

1 Gün : Gece Yolculuğu

Siz değerli misafirlerimizle 22:00 Ataköy Atrium Cami Önü, 22:45 Metro City AVM Önü, 23:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Yanı noktalarından hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz. Araç içerisinde ikramlarımız eşliğinde keyifli yolculuğumuz Bozüyük, Kütahya, Afyon güzergahını takip ederek Isparta’ ya doğru yol alıyoruz.

2 Gün : Eğirdir, Eğirdir Gölü, Kovada Gölü Milli Parkı, Yazılı Kanyon Tabiat Parkı, Isparta

Sabah güzergahımız üzerinde verilecek olan serbest kahvaltı molasının ardından programımıza Isparta’ nın Eğirdir ilçesi ile başlıyoruz. Aynı isimle anılan gölün güney kıyısına kurulu olan bu kent tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış. Günümüzde kapalı çarşı olarak kullanılan Dündar Bey Medresesi ilginç minaresiyle dikkat çeken Hızır Bey Cami ve Eğirdir Kalesini gezip Eğirdir Gölü ve Yeşil Adayı panoramik olarak seyredebileceğimiz Akpınar köyüne ulaşıyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğinin ardından Kovada Gölü Milli Parkı'na hareket ediyoruz. Benzersiz flora zenginliği ve yaban hayatı çeşitliliğinin yanı sıra doğal kaynakların ender bir peyzaj bütünlüğü içinde bir araya gelmesi Kovada Gölü ve çevresini 1970 yılında Milli Park, 1992 yılında ise 1.derece doğal sit alanı olarak ilan etmiştir. Turumuza zengin bitki örtüsü, yaban hayatı ve tarihi Kral Yolu'nun geçtiği Yazılı Kanyon Tabiat Parkı ile devam ediyoruz. 1989 yılında tabiat parkı ilan edilen parkın tamamı Devlet Ormanı statüsündedir. Burada değerlendirecek olduğumuz serbest zamanın sonrasında Isparta şehir merkezine hareket ediyoruz. Keyifli gezimizin ardından konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3 Gün : Burdur, Türkiye'nin Maldivleri Salda Gölü, Burdur Müzesi, Sagalassos Antik Kenti

Sabah otelde alacağımız zengin kahvaltının ardından Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen ve göller yöresinin en güzel gölü Salda Gölü'ne hareket ediyoruz. Burdur'un Yeşilova ilçesi sınırları içerisinde olan bu gölün bembeyaz kumsalları, berrak suları ile manzarasına hayran kalacaksınız ( Salda Gölü'nde yüzme molası verilmemektedir ). Salda Gölünden ayrılıyor ve öğle yemeğimizi yöreye özel meşhur Burdur şiş olarak alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Burdur Müzesi' ne hareket ediyoruz. Müzede Sagalassos Antik Kentinden çıkarılan önemli arkeolojik eserleri görüyoruz. Müze ziyaretimizin ardından gezimize Anadolu'daki en görkemli antik kentlerden birisi olan Sagalassos Antik Kenti ile devam ediyoruz. Antik dönemde Pisidia olarak bilinen bölgede yer alan kentte ilk yerleşim izleri günümüzden 12.000 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Sagalassos Antik Kenti, orijinal yapı taşlarının neredeyse tamamının bulunabildiği anıtsal yapıları ile son derece iyi korunmuş durumdadır. Diğer yandan, kentin planı, üzerinde kurulmuş olduğu teraslı yapı düşünüldüğünde oldukça çarpıcı olup, bu yapı ile uyumlu ve etkileyici bir anıtsal merkez yaratılmıştır. Ayrıca, en az bin yıllık seramik üretimi ile Sagalassos antik dönemlerdeki en uzun seramik üretimi merkezi olarak UNESCO Dünya Miras Listesi’ne önerilmektedir. Antik kentte Antoninler Çeşmesi'ni ziyaret ediyoruz. Aygaz'ın katkılarıyla 2010 yılında, tamamen yıkılmış olan çeşme restore edilmiş ve şelalesinden tekrar su akıtılarak anıtsal yapıya özgün çeşme fonksiyonu yeniden kazandırılmıştır. Gezimize 9 bin kişilik tiyatrosuyla dünyanın en yüksek rakımlı tiyatrosunu ve şehir kütüphanesini görüp antik Pisidia başkenti Sagalassos'tan ayrılıyor ve otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4 Gün : Lavanta Kokulu Köy Kuyucak, Dönüş Yolculuğu

Sabah otelimizde alacağımız zengin kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip valizlerimiz ile birlikte otelden ayrılıyor ve Kuyucak Köyü'ne hareket ediyoruz. Mis gibi lavanta kokuları ciğerlerimize dolarken bu inanılmaz manzaranın tadını çıkarıyoruz. Dileyen misafirlerimiz lavanta buketi, lavanta balı, lavanta suyu gibi ürünlerin alışverişini yapabilirler. Köylüler ile birlikte hasadımızı yaptıktan sonra İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul' a varışımızın ardından tekrar görüşmeyi dileyerek sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına bırakıyoruz. Bir başka Setur seyahatinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

2 Gece 4* veya 5* Hotel'de Konaklama Yarım Pansiyon ( 2 Adet Akşam Yemeği, 2 Adet Açık Büfe Sabah Kahvaltısı)

Lüks Otobüs ile Gidiş - Dönüş Ulaşım

Profesyonel Turist Rehberi Eşliğinde Çevre Gezisi

Müze ve Milli Park Giriş Ücretleri

Paket Tur Zorunlu Sigorta Poliçesi


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Tüm Özel Harcamalar


Genel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Turumuz minimum 20 katılımcı olması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü gerçekleşecek olan katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Turlarımızda kademeli fiyat bulunmaktadır. Setur öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmemektedir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi  3 gece 4 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Setur sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirnenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır. Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır. Güncel sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.